South of Midnight - Olivier Derivière

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15309
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#16 Post autor: lis23 » wt cze 16, 2026 11:51 am

Do likwidacji także studia Ninja Theory (Hellblade/Senua) i Double Fine (Psychonauts), zamknięcie grozi też studiu Don’t Nod, czyli twórcom Life is Strange i Tell Me Why.

https://www.gry-online.pl/newsroom/kole ... ou/zf31173

Twórcy mniejszych gier mają pod górkę, Sony ma zamknąć min. studio od Days Gone, Microsoft ma zwalniać Ludzi z Bethhesdy i z ID Software, EA z BioVare a Ubisoft już zwolnił 1 000 pracowników.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26860
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#17 Post autor: Mystery » wt cze 16, 2026 12:44 pm

Znak czasów. South of Midnight, Hellblade, Psychonauts, Life od Strange, unikatowe gry, za którymi stali artyści, ale lepiej zrobić 15 COD'a, który wiadomo, że się sprzeda i po co nam 1000 ludzi, skoro AI ogarnie...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15309
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#18 Post autor: lis23 » śr cze 17, 2026 22:26 pm

Na forach piszą, że w Voke South of Midnight grają 64 osoby na Steam a w Hellblade II i w Keeper, Nikt, więc Microsoft musi wypalić wszystko żywym ogniem i ponoć to tylko początek, snute są fantazje, że Microsoft zlikwiduje Activision/Blizzard, bo ostatni CoD i Diablo IV się nie przyjęły, ogólnie; tylko gry AAA, tylko konsole, koniec z PC i z Xbox Game Pass i powrót do wojny konsol o to, Kto ma większego ;)
Clear Obscure Expedition 33 miał x razy pokonać South of Midnight i Hellblade II.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26860
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#19 Post autor: Mystery » czw cze 18, 2026 09:33 am

Rozbawia mnie zawsze traktowanie statystyk ze steama jako wyrocznię. Gra wyszła rok temu w Game Passie, kto chciał to ograł już wtedy. Teraz wyszła na PS5 i Switch 2 i tam się to teraz ogrywa, także nic dziwnego, że mało kto teraz gra na steamie w grę single player z ubiegłego roku, jakby nie było w co grać teraz i to samo tyczy się również Hellblade II i Keeper. Niech zlikwidują game passa, to statystki na steam szybko pójdą w górę. W Clear Obscure gra tam teraz niecałe 4 tys graczy, różnica między 40, a 4000 w skali globu jest tak naprawdę żadna...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15309
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#20 Post autor: lis23 » czw cze 18, 2026 17:23 pm

Mnie bawi to, że Ludzie na forach tak narzekają na to, że w XGP są gry AA Indie: A po co to? A na co to Komu? Ludzie chcieliby 10 gier AAA na tydzień a to nie jest możliwe, produkcja gier jest droga i coraz bardziej czasochłonna i praktycznie Nikt, nawet wielkie studia nie zarobią w 24h miliardów, jak Rockstar za GTAVI - ile już czekamy na TES VI, Wiedźmina 4 czy Cyber Punka 2? Rockstar wydał dwie gry w 16 lat, CDPR, trzy, Blizzard, 3, nie Każdy ma tyle zespołów i Ludzi co Ubisoft a i On ma problemy, Patrz remake Piasków Czasu lub Beyond God and Evil, który tkwi w limbo od lat.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26860
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#21 Post autor: Mystery » czw cze 18, 2026 17:30 pm

Jak będą tak zamykać studia, to niedługo dojdzie do takiej sytuacji, że z jednej strony będziemy mieli tylko gry AAA, z drugiej indyki, a klasa średnia wymrze...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15309
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#22 Post autor: lis23 » pt cze 19, 2026 10:25 am

Tymczasem GTA VI ma zarobić 3 miliardy USD w 24 godziny od premiery, więc ... Inne gry nie mają szans, a gry AAA i Indyki już w ogóle, dlatego wrzesień jest tak zawalony i Wszyscy uciekają z późnej jesieni na 2027 rok.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 26860
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#23 Post autor: Mystery » pt cze 19, 2026 10:47 am

Oj tak wrzesień będzie szalony, The Blood of Dawnwalker, Marvel's Wolverine, Control Resonant, Silent Hill: Townfall, Onimusha: Way of the Sword, choć i w październiku, też tego będzie, Ace Combat 8, Gears of War: E-Day, Valor Mortis, Call of Duty: Modern Warfare 4, Phantom Blade Zero, a to tylko największe tytuły...

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15309
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#24 Post autor: lis23 » pt cze 19, 2026 11:40 am

17 września jeszcze Warhammer 40K Dawn of War IV a 1 października Ryman Origins Remake ;)

Żaden film nie może się równać z takimi grami, jak GTA czy Call of Duty a że takie zarobki to nie jest norma, lecz wyjątek, który jednak rzutuje na cały rynek to jak inna gra sprzeda 3 - 3 milionów kopii to jest to porażka dla studia i dla wydawcy.

Ogólnie, patrząc po forach to Ludzie bardzo kibicują zamykaniu studiów i żądza krwi jest wielka:

Sony do likwidacji - głupie i lewackie gry Woke, których żaden PC towiec nie chce kupować na Steam, gdyż Sony robi najgorsze gry ever ;)
Microsoft, Bethesda, Activision/Blizzard, Obsidian do likwidacji
Electronic Art, BioWare do likwidacji
Ubisoft do likwidacji
Nintendo do likwidacji - głupie gry dla dzieci ;)
rynek Indie do likwidacji - Polacy w g nie grają ;)

Zostać ma tylko Rockstar i CDP Red i mamy GTA i Wiedźmin na zmianę ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 15309
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: South of Midnight - Olivier Derivière

#25 Post autor: lis23 » wt cze 23, 2026 09:43 am

Według najnowszych przecieków Microsoft ma rozważać zamknięcie nawet pięciu zespołów należących do Xbox Game Studios. Wśród wymienianych studiów pojawiają się Compulsion Games, Ninja Theory, zespół odpowiedzialny za Microsoft Flight Simulator, Worlds Edge rozwijające markę Age of Empires oraz Double Fine. Jednocześnie mówi się o zwolnieniu ponad 1000 pracowników rozsianych po różnych oddziałach korporacji.
https://www.ppe.pl/news/415470/xbox-zam ... miany.html

Microsoft ma rozwijać tylko duże marki, jak Halo i Gears of War, a gdzie TESVI, Fallout, Fable, Forza - Forzę Motorsport już ubili i chcą ubić Age of Empire po tym, jak zrobili pierwszą grę od ok 15 lat?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ