Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13510
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1921 Post autor: lis23 » śr maja 29, 2024 06:15 am

Główni bohaterowie serialu:
Spoiler:
Księżniczka Leia o scenariuszu do "Nowej Nadziei":
To był rok 1976. Pewnego dnia Carrie bezceremonialnie oznajmiła, że dostała pracę przy kręceniu jakiegoś filmu science-fiction w Anglii. Spytałem, czy znalazłaby się tam jakaś rola dla mnie, nieświadomy tego, że normalna osoba na moim miejscu powiedziałaby coś w stylu "Gratulacje!" albo "To świetnie!". Odpowiedziała: "Jedyną, która by do ciebie pasowała, gra Mark jakiś tam. To naprawdę głupi scenariusz i odrzuciłbyś tę rolę, wierz mi... Gram z dwumetrowym yeti i Brytyjczykiem jeżdżącym w kuble na śmierci! Strzelaliśmy do rzeczy, których nie było widać na zielonym tle, z broni, która nawet nie miała spustu. Ten film będzie piepr***ą katastrofą.
;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9870
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1922 Post autor: Wojteł » sob cze 01, 2024 00:59 am

A kim był ten ktoś, komu to oznajmiła?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 6021
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Star Wars

#1923 Post autor: kiedyśgrześ » sob cze 01, 2024 12:05 pm

czytam, że Kathleen wzięła się za promocję nowej odsłony gwiezdnych w kathleen-style :!:
nic to, zrozumiałem, że ta franczyza jest dla wszystkich, tylko nie dla mnie już kilka odsłon temu :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 34136
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1924 Post autor: Wawrzyniec » sob cze 01, 2024 12:53 pm

Dokładnie, to cała Kathleen Kennedy i jej marketingowy zamysł:
https://variety.com/2024/tv/news/kathle ... 236019098/

Obrazek

A właściwie to chyba znakiem czasów też jest, że w sumie wokół tego Acolayte jest dość cicho.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13510
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1925 Post autor: lis23 » wt cze 04, 2024 20:11 pm

"Akolita" zbiera dobre oceny, ponoć jest to klasyczny kryminał tylko w Star Warsowej otoczce a bohaterów, mimo że są archetypami znanych bohaterów ( np. Qui Gon Jina ) da się polubić + warstwa audio wizualna, kreacja świata, który jest ponoć w końcu żywy i różnorodny ( zawsze mieliśmy jakieś pustkowia ).
Zastanawiam się, czy w ramach uniwersum Star Wars można by robić filmy na wzór tego co Warner robi z DC, czyli Elseworlds?
Mam na myśli np. ekranizację serii komiksowej "Star Wars Legacy", czy widzowie odnaleźliby się w czymś takim? W końcu byłoby to niezgodne z obowiązującym kanonem, choć w filmach komiksowych z racji obecności Multiversum nie ma z tym problemu ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10323
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Star Wars

#1926 Post autor: Ghostek » śr cze 05, 2024 07:44 am

Jestem po pierwszym odcinku i muszę przyznać, że to jedna z najbardziej klasycznych i Starwarsowo brzmiących ścieżek z grona tych ostatnich serialowych popierdółek. Z racji, że serial jest jaki jest, to nie ma co liczyć na duże ilości porywającej muzyki akcji, ale nawet w kwestii undercoru bliżej temu do Williamsa niż u Kinera, czy kogokolwiek innego.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13510
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1927 Post autor: lis23 » śr cze 05, 2024 08:45 am

Też uważam, że muzycznie jest bardzo dobrze i różnorodnie i najbliżej temu do Willimasa, choć początek napisów końcowych tego nie zapowiada ;)
Sam serial bardzo fajny, początek zaskakujący ( nie wchodząc w spoilery ) z uwagi na dobór aktorów i sztuki walki, czuję tutaj trochę klimat "Przyczajonego Tygrysa, Ukrytego Smoka" ;) ale dlaczego Oni robią tak krótkie odcinki? Niech zrobią cztery, pięć ale po 60 minut a nie po 30 ...
To samo w Marvelu, nigdy się nie nauczą :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23780
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1928 Post autor: Mystery » śr cze 05, 2024 09:46 am

Muzycznie Star Warsowo, ale nie było tu szansy bardziej charakterystycznie się wybić.

Co do pilota to tak jak myślałem, żadnego białego faceta w obsadzie, no chyba że zaliczyć więźniów, którzy pozostawili główną bohaterkę na pastwę losu :P :wink:

Edit:
Po dwóch odcinkach, raczej nie było tu niczego co chciałbym usłyszeć na soundtracku, tak więc średnio, jak zresztą sam serial, ale po tej reżyserce raczej nie było co liczyć na więcej, choć już w drugim epizodzie było trochę białych :wink:
Spoiler:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10323
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Star Wars

#1929 Post autor: Ghostek » śr cze 05, 2024 19:04 pm

Mystery pisze:
śr cze 05, 2024 09:46 am

Po dwóch odcinkach, raczej nie było tu niczego co chciałbym usłyszeć na soundtracku, tak więc średnio, jak zresztą sam serial, ale po tej reżyserce raczej nie było co liczyć na więcej, choć już w drugim epizodzie było trochę białych :wink:
No jest trochę niemrawo, ale może godzinny albumik się z tego uzbiera. Najbardziej w pamięć zapadło z drugiego odcinka ten ostinatowy kawałek podobny do tego, jaki Williams zrobił do Ataku klonów w scenie, gdy Anakin odkrył, co z jego matką zrobili ludzie pustyni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9870
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1930 Post autor: Wojteł » śr cze 05, 2024 20:06 pm

Ta, tylko pewnie znowu wjebią na streaming 6 godzin muzyki i każda nuta, która przedostała się do finalnej wersji montażowej serialu, będzie męczyć dupę na albumie.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9870
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1931 Post autor: Wojteł » pt cze 07, 2024 10:31 am

Takie sobie jak na razie, muzy tyle co kot napłakał, nie wiem, gdzie Wy tam coś Williamsowkiego słyszecie, poza tym ostinatem, które jest faktycznie podobne do tego z AotC, przy czym już oryginał był taki basicowy, że żadne to wielkie osiągnięcie to podrobić. Najbardziej Williamsowskie niewilliamsowe score'y to te z Fallen Order i nic z seriali nawet koło tego nie stało. Co do samego serialu, jak to oglądałem w środę, to stwierdziłem, że się to ogląda bezboleśnie, ale dwa dni później jedyne co pamiętam, to beznadziejną sztuczną brodę tego typa co lewitował. Dużo bardziej wciągającym doświadczeniem był dla mnie czterogodzinny film Jenny Nicholson opisujący wrażenia z zamkniętego star warsowego hotelu, który i wam polecam:


youtu.be/T0CpOYZZZW4
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13510
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1932 Post autor: lis23 » sob cze 08, 2024 01:10 am

Moim zdaniem, bardzo fajny serial, przynajmniej dla takich fanów jak ja, którzy najbardziej lubią Moc, Jedi, walki i pojedynki na miecze świetlne, więc dla mnie to jest najlepszy serial SW obok "Ahsoki" i "Obi Wana Kenobiego" ;P
Czuć tutaj blichtr i przepych tej Wielkiej Republiki, w końcu są jakieś żywsze lokacje niż same zadupia ;) + ten lekki klimat kina Azjatyckiego - internet rozpisuje się, że z jednej strony jest to najchętniej oglądana pozycja na Disney+ a z drugiej, że jest sporo 1/10 a YT znowu bryluje o upadku uniwersum, które kochało miliony bo do kanonu wszedł homoseksualizm ;) Ja tam nic takiego nie widziałem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9870
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Star Wars

#1933 Post autor: Wojteł » sob cze 08, 2024 03:15 am

Jak na razie, to żadnego pojedynku na miecze świetlne nie było. Z tym blichtrem też bym nie przesadzał, bo jedyne seriale, przy których nie miałem wrażenia, że kręcą to wszystko na scenie dźwiękowej zbudowanej naprędce na parkingu to Mandalorianin i Andor, gdzie ten drugi był kręcony często w plenerze, a ten pierwszy chyba jako jedyny wiedział, jak zrobić dobry użytek z volume (przynajmniej w dwóch pierwszych sezonach). Swoją droga, patrząc na Twoje wymagania, nie sądzisz, że te rolę lepiej by spełniły fanfilmy z jutuba? 5 minutowy fanfilm ma dokładnie wszystko to, co opisałeś jako swoje ulubione elementy, a do tego często lepszą choreografię bez shaky cama.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23780
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Star Wars

#1934 Post autor: Mystery » ndz cze 09, 2024 12:35 pm

lis23 pisze:
sob cze 08, 2024 01:10 am
Moim zdaniem, bardzo fajny serial, przynajmniej dla takich fanów jak ja, którzy najbardziej lubią Moc, Jedi, walki i pojedynki na miecze świetlne, więc dla mnie to jest najlepszy serial SW obok "Ahsoki" i "Obi Wana Kenobiego" ;P
Czuć tutaj blichtr i przepych tej Wielkiej Republiki, w końcu są jakieś żywsze lokacje niż same zadupia ;) + ten lekki klimat kina Azjatyckiego - internet rozpisuje się, że z jednej strony jest to najchętniej oglądana pozycja na Disney+ a z drugiej, że jest sporo 1/10 a YT znowu bryluje o upadku uniwersum, które kochało miliony bo do kanonu wszedł homoseksualizm ;) Ja tam nic takiego nie widziałem.
A co tu fajnego? Blichtr i przepych? Wygląda po prostu jak kolejny serial SW od Disneya, ten sam klimat, scenografia i kostiumy co w Mandalorian czy Ashoka. Otwarcie wysokie, ale myślę, że spadek w kolejny tydzień będzie jeszcze większy, co zresztą widać po ocenach widzów, na stan dzisiejszy 4.4 na IMDb, na Filmweb 3.8.
A dopiero w 3 odcinku ma być kontrowersyjnie, bo dowiemy się czegoś więcej o mocy :wink: Miałem już odpuszczać, bo nie znalazłem tu absolutnie nic ciekawego, ale jeszcze się zobaczy co Kennedy i showrunnerka zgotowali fanom SW :D

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 6021
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Star Wars

#1935 Post autor: kiedyśgrześ » wt cze 11, 2024 12:32 pm

na Prime wskoczyły Kosmiczne Jaja bez dodatkowych opłat
Obrazek

ODPOWIEDZ