Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23441
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#226 Post autor: Mystery » pn lip 25, 2022 21:30 pm

Łeee... ten Wakanda Forever Prologue to tylko jakieś 3 pioseneczki...

http://filmmusicreporter.com/2022/07/25 ... -released/

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#227 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 25, 2022 22:34 pm

Koper pisze:
pn lip 25, 2022 21:06 pm
Hmmm... To ten co umarł, to niby on w filmie też umarł? Ale bohater chyba nie zginął w pierwszej części, więc jak to wytłumaczą scenariuszowo? Wyjechał do sanatorium do Austrii i tam dostał zawału? Wjechał autem w kartony?
To są wszystko bardzo dobre pytania, na które raczej nie ma odpowiedzi?

Obrazek

Koper pisze:
pn lip 25, 2022 21:06 pm
Ale w sumie bardziej ciekawi mnie... czy rząd Wakandy przerzuca jakąś broń na Ukrainę i dla której strony konfliktu. :P
Wakanda to chyba działa na zasadzie, że nie miesza się w inne konflikty, co oznacza w sumie, że toleruje zło i agresję innych.

A sam trailer to takie namnożenie wszystkiego od Black Panther, Aquamana, po ubogiego Avatara. I w sumie dalej nie wiem co się będzie w tym filmie działo? Ale będzie działo się dużo i chyba oto chodzi. :|

P.S. Teaser Avatara i tamtejsze ujęcia pod wodą robią z Wakanda Forever, Wakandę Whatever. :mrgreen: Tylko to jest właśnie ta różnica. W Marvelu ludzie od efektów pracują po kilkanaście godzin w deadlinami nie do zrobienia i w okropnych warunkach. I potem widać to różne jakościowo CGI. Gdyż wiadomo ludzie chcą więcej i szybciej. James Cameron krytykowany jest przez "znawców", że jest powolny i za długo każe czekać. Tylko, że on jest perfekcjonistą i u niego film i efekty mają wyglądać perfekcyjnie. I ja go za to szanuję.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#228 Post autor: lis23 » wt lip 26, 2022 12:08 pm

Nie każdy ma czas, żeby robić film przez 13 lat ;) lub nagrywać płytę co 20 lat, jak Peter Gabriel ;)

Już dawno wiadomo, o czym będzie film bo opis jego scenariusza wyciekł do sieci a zwiastun potwierdza ten wyciek:
Spoiler:
Co do CGI to Zobacz sobie zwiastun D&D, który nawet na smartfonie wygląda słabo, jest taki moment z osobą zamieniającą się w białego gryfa? Wygląda to bardzo słabo.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#229 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 26, 2022 13:58 pm

Widziałem zwiastun D&D i niestety efekty specjalne wyglądają jak w większości współczesnych blockbusterów, gdzie rzeczywiście pojawia się pytanie, na ile nie cofamy się jakościowo z CGI. :?

Ale żeby nie było, że tylko hektuję, to mimo że w tym trailerze jest wszystkiego za dużo, to jednak na tle innych produkcji Marvela ma on jakiś styl i jakieś kolory. Zobaczymy jak sobie Ludwig poradzi i obyśmy nie mieli cacus Creed 2.

A tymczasem Ludwig z ekipą. 8)

Obrazek

Adamowi się podoba, gdyż zalajkował post. 8) Ale mnie się nie podoba, że Ludwig usuną wszystkie swoje wcześniejsze posty na Instagramie i zaczyna teraz od nowa wyłącznie z Black Panther.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#230 Post autor: Adam » wt lip 26, 2022 14:01 pm

Ten koleś w środku bardzo chce być Arabem, ale jeszcze się boi iść na całość.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23441
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#231 Post autor: Mystery » wt lip 26, 2022 14:05 pm

Adam pisze:
wt lip 26, 2022 14:01 pm
Ten koleś w środku bardzo chce być Arabem, ale jeszcze się boi iść na całość.
Ten z cyckami? :P :wink:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10246
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#232 Post autor: Ghostek » wt lip 26, 2022 14:06 pm

Bo wiecie w czym tkwi problem współczesnych blockbusterów i ich CGI? To, że opędza to ze 100 niezależnych od siebie firm i każda ma jedno konkretne zadanie. Upilnować to wszystko przy obecnych deadlineach czasowych, to jakiś koszmar, a tak to wygląda w przypadku m.in. komiksowych ekranizacji Marvela. Dlatego tacy rzemieślnicy jak Cameron będą na tym polu zawsze wygrywać, bo ten to ma czas by każde z tych ujęć ocenić i nakierować ekipę. Poza tym nie ma takiego rozproszenia w ekipie. On lubi pracować z ludźmi na wyłączność.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58366
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#233 Post autor: Adam » wt lip 26, 2022 14:12 pm

Mystery pisze:
wt lip 26, 2022 14:05 pm
Ten z cyckami? :P :wink:
no, ten co chce być Elliotem Pagem, ale Arabem :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#234 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 26, 2022 14:55 pm

Ghostek pisze:
wt lip 26, 2022 14:06 pm
Bo wiecie w czym tkwi problem współczesnych blockbusterów i ich CGI? To, że opędza to ze 100 niezależnych od siebie firm i każda ma jedno konkretne zadanie. Upilnować to wszystko przy obecnych deadlineach czasowych, to jakiś koszmar, a tak to wygląda w przypadku m.in. komiksowych ekranizacji Marvela.
To ja opowiem ciekawą historię. Mam nową koleżankę w pracy. Pochodzi z Francji i taką zacząłem typowy Smalltalk z nią, wiecie skąd pochodzi? Co robi, robiła it'd. ?
I ona mi mówi, że zajmowała się efektami specjalnymi. To ja od razu jestem zaintrygowany. I pytam o więcej, szczegółów, gdyż bardzo mnie ciekawi jej dawna praca.
Ona raczej mi bez entuzjazmu opisuje swoją dawną pracę w Paryżu i tak opowiadając mówi, że np. ona z jej ekipą, pomagali przy "Ulku". To ja sobie myślę, że to pewnie jakiś francuski film. A więc się dopytuję jakie to efekty tworzyli. A ona mi mówi, że "nie zajmowali się całym filmrm, oni się zajmowali trochę Ulkiem". Mówi mi że na pewno kojarzę "Ulka", wielki zielony... I nagle do mnie dociera! :shock: Pytam się jej niedowierzając "Chodzi o Hulka?".To on mi odpowiada, że tak chodzi o "Ulka z Marvela". I nagle zaczęła mi wymieniać inne tytuły przy jakich pracowała. Normalnie szczękę mam opadniętą (później nawet sprawdziłem na IMDb i rzeczywiście znalazłem jej creditsy).
Ale ona opowiadała o tym wszystkim niewzruszona.i się dziwię, że rzuciła tę pracę. A ona, że potrzebowała odpoczynku, gdyż to ciężka praca. I teraz pracuje i sprzedaje programy w operze oraz kontroluje bilety. I jej się to podoba i jeżeli chodzi o zarobek, to twierdzi że wcale nie jest gorzej. I na pewno jest spokojniej i ludzi milsi.

To taka moja historyjka.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#235 Post autor: lis23 » wt lip 26, 2022 15:07 pm

Moim zdaniem, po prostu CGI spowszechniało przez ostatnie 20 lat i nie jest to już domena zarezerwowana dla ekip z doświadczeniem i dorobkiem, jak ILM czy Weta, bo teraz każdy serial tv ma jakieś CGI i zamiast zatrudniać jedno studio do całego filmu, zatrudnia się kilka do konkretnych zadań, jak to pisze Ghostek i może być tak, że te ekipy mają oddzielną, inną wizję co do danego efektu, co może kolidować z wizją na cały film.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10246
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#236 Post autor: Ghostek » wt lip 26, 2022 15:41 pm

Wizja jest jedna - oparta na storybordach, a że brak w tym wszystkim kontroli jakości na każdym poziomie, to już inna kwestia.
Poza tym kasa też się liczy. Jak ktoś sobie życzy np 10, a ktoś inny oferuje tę usługę za 5, to wybór jest prosty ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13282
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#237 Post autor: lis23 » wt lip 26, 2022 15:45 pm

Czy Disney wraz z całym Lucasem nabył też ILM? Jeśli tak to i tak jest w uprzywilejowanej sytuacji w porównaniu do innych.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10246
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#238 Post autor: Ghostek » wt lip 26, 2022 15:46 pm

No i co z tego, skoro i tak praca jest rozproszona na dziesiątki innych podmiotów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26182
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#239 Post autor: Koper » wt lip 26, 2022 16:58 pm

Wawrzyniec pisze:
pn lip 25, 2022 22:34 pm
Wakanda to chyba działa na zasadzie, że nie miesza się w inne konflikty, co oznacza w sumie, że toleruje zło i agresję innych.
Już pal sześc Ukrainę, ale Rwanda, Sudan Południowy, Ugadna... w ogóle wszystko to co się w Afryce działo... ludzie na pęczkach ginęli, (Afrykanie!), a oni mieli na to wyjeb...? :P Co za banda pieprzonych nacjonalistycznych ********** :P
Wawrzyniec pisze:
pn lip 25, 2022 22:34 pm
P.S. Teaser Avatara i tamtejsze ujęcia pod wodą robią z Wakanda Forever, Wakandę Whatever. :mrgreen:
"Wakanda Whatever" u nas byłaby przetłumaczona jako "Wakanda w naszych dupach" :P
lis23 pisze:
wt lip 26, 2022 12:08 pm
Pantera zapadł na jakąś chorobę i zmarł
Obstawiam Covida. :P
I jakby ta durna Wakanda nie izolowała się od świata, to by się załapali na Pfizera albo Modernę, chłop by się zaszczepił i by żył. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33982
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#240 Post autor: Wawrzyniec » wt lip 26, 2022 17:45 pm

lis23 pisze:
wt lip 26, 2022 15:45 pm
Czy Disney wraz z całym Lucasem nabył też ILM? Jeśli tak to i tak jest w uprzywilejowanej sytuacji w porównaniu do innych.
Ej, spokojnie ja wiem, że Disney ma pieniędze i władzę, ale jeszcze nie taką, aby kupować ludzi jak za dawnych czasów na Południu kraju. George Lucas jest jeszcze wolnym człowiekiem i nikt go nie kupił. Lucasfilm, tak łącznie z ILM i Skywalker Sound. ;)

I tak Disney ma ILM, ale jak Tomek pisze, przy tych filmach to nie tylko oni pracują, ale np. taka moja koleżanka z pracy z jakiejś nikomu nieznanej paryskiej firmy też pomagała. Przy Spidermanie też robiła.

To nie te czasy, co dawniej Lucas, Spielberg czy Peter Jackson mieli jedną firmę i dawali czas, aż efekty będą odpowiednie. Zresztą nawet ludzie z ILM czy WETY, to tylko ludzie i w krótkim czasie nie stworzą super efektów.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ