MARK MANCINA - PLANES (2013)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 25176
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#16 Post autor: Mystery » wt lip 02, 2013 16:47 pm

Obrazek

1. Nothing Can Stop Me Now (Mark Holman)
2. You Don't Stop NYC (Chris Classic and Alana D)
3. Fly (Jon Stevens of The Dead Daisies)
4. Planes
5. Crop Duster
6. Last Contestant
7. Hello Lincoln/Sixth Place
8. Show Me What You Got
9. Dusty Steps Into History
10. Start Your Engines
11. Leg 2/Bulldog Thanks Dusty
12. Skipper Tries to Fly
13. Dusty & Ishani
14. The Tunnel
15. Running on Fumes
16. Get Above the Storm
17. Dusty Has to Ditch
18. Skipper's Story
19. You're a Racer
20. Leg 7
21. Skipper to the Rescue
22. Dusty Soars
23. 1st Place
24. A True Victory
25. Honorary Jolly Wrench
26. Skipper's Theme (Volo Pro Veritas)
27. Love Machine (Carlos Alazraqui and Antonio Sol)
28. Ein Crop Duster Can Race (Dave Wittenberg)
29. Armadillo

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7893
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#17 Post autor: DanielosVK » wt lip 02, 2013 16:50 pm

Taaa, i tyle na ten temat. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26547
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#18 Post autor: Koper » wt sie 06, 2013 18:22 pm

Spoko score, w sumie tak powinna wyglądać muzyka do tego typu animacji, muzyka niby o jakichś tam RCP-owych konotacjach, a przy nowoczesnym brzmieniu, jednak bardziej klasyczna niż standardowe RCP (coś jak Powell). Muzyka melodyjna, tematyczna i kolorowa, choć może nie jakoś szczególnie odkrywcza. Jedyny problem to utworkowy bajzel, dobrze by tu zrobił jakiś porządny montaż, a tak mamy motyw kończy się nim zdoła się porządnie rozwinąć i już mamy następny. Troszkę też nie do końca tworzy to jakąś spójną, zgrabną całość. Mimo wszystko jeden z przyjemniejszych scorów tego roku, 'powrót' Manciny absolutnie udany.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Templar

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#19 Post autor: Templar » wt sie 06, 2013 18:49 pm

Koper pisze:Spoko score, w sumie tak powinna wyglądać muzyka do tego typu animacji, muzyka niby o jakichś tam RCP-owych konotacjach, a przy nowoczesnym brzmieniu, jednak bardziej klasyczna niż standardowe RCP (coś jak Powell). Muzyka melodyjna, tematyczna i kolorowa, choć może nie jakoś szczególnie odkrywcza. Jedyny problem to utworkowy bajzel, dobrze by tu zrobił jakiś porządny montaż, a tak mamy motyw kończy się nim zdoła się porządnie rozwinąć i już mamy następny. Troszkę też nie do końca tworzy to jakąś spójną, zgrabną całość. Mimo wszystko jeden z przyjemniejszych scorów tego roku, 'powrót' Manciny absolutnie udany.
W sumie to w całości się pod tym podpisuję, fajny score, jedynie właśnie przeszkadza spora ilość krótkich utworów, ledwo się zacznie i już koniec. Ale poza tym słucha się tego bardzo przyjemnie, Planes to dla mnie jeden z lepszych utworów tego roku i przy okazji też jeden z lepszych tematów :P Myślę też, że w filmie muzyka powinna sprawować się rewelacyjnie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 60015
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#20 Post autor: Adam » wt sie 06, 2013 19:37 pm

OMG to już wyszło? :shock: nie nadążam :cry:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 25176
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#21 Post autor: Mystery » wt sie 06, 2013 19:50 pm

Porządny score do animacji, świetnie wykonany, z dobrym tematem i solidną akcją, gdzieniegdzie urozmaicony, ogółem jest wszystko co być powinno i z tegorocznych animacyjnych scorów jest to czołówka, lepiej się słucha od Potworów, Epic i Croods, może od Escape From Planet Earth jest mniej okazały, ale tu wygrywa długością, 40 minut scoru jest zupełnie wytaczające dla takiego typu muzyki.

Jednak muzyka z tegorocznych hollywoodzkich animacji w porównaniu z ubiegłym rokiem (Brave, ParaNorman, Rise of the Guardians, The Pirates! Band Of Misfits, Frankenweenie, Ice Age 4, Lorax) wypada blado i dwa największe tytuły jakie nam zostały "Cloudy with a Chance of Meatballs 2" Mothersbaugha i "Frozen" Becka szali tu zbytnio nie przechylą.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 34961
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#22 Post autor: Wawrzyniec » sob sie 10, 2013 16:00 pm

Ja do tej Twojej listy dodałbym jeszcze "Wreck-It Ralph" gdyż to naprawdę dobry soundtrack. :)
Ale w ogóle nie tylko muzycznie, ale i filmowo animacje coś w tym roku nie zachwycają. Oj, chyba trzeba będzie poczekać na tę animacja Pixara o meksykańskim święcie zmarłych. O ile Pixar stworzy coś świetnego, gdyż i u nich ostatnio trochę gorzej z formą. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 34961
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#23 Post autor: Wawrzyniec » pn sie 19, 2013 16:07 pm

Przyjemny score z dobrym tematem i porządnym wykonaniem. Ogólnie niby wszystko brzmi jakby powinno brzmieć, ale słuchając "Planes" czuję się trochę jakbym się cofnął w czasie. Trochę to score z innej epoki. I niektórzy powiedzą, że to dobrze, gdyż wszystko co "nowe" jest złe, a w "przeszłości" wszystko było cacy itd. Ale mimo wszystko ja jednak nie zawaham się użyć sformułowania, że trochę "staroświecki" to score. Oczywiście dla niektórych może to być nostalgiczna podróż, ale ja jeżeli chodzi o animację to osobiście wolę głos Johna Powella.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 60015
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#24 Post autor: Adam » śr sie 21, 2013 17:38 pm

oby to nie był jednorazowy powrót Manciny z emerytury z powodu błagań jakiegoś kumpla. brakuje takich ludzi w filmówce.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 25176
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#25 Post autor: Mystery » śr sie 21, 2013 20:13 pm

Adam pisze:oby to nie był jednorazowy powrót Manciny z emerytury z powodu błagań jakiegoś kumpla. brakuje takich ludzi w filmówce.
Disney zapowiedział na następny rok kolejną część "Planes: Fire & Rescue" więc może i Mancina powróci :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 60015
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#26 Post autor: Adam » śr sie 21, 2013 20:17 pm

miałem na mysli coś innego niż samolociki :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 25176
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#27 Post autor: Mystery » śr sie 21, 2013 20:19 pm

Jak to się wraził Wawrzyniec "Planes" jest "staroświecki", teraz jest czas i miejsce tylko dla rokujących kompozytorów :P

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 34961
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#28 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 21, 2013 23:51 pm

Tylko nie "rokujących", gdyż zaraz będzie kolejne powielania pewnego kłamstwa. A, że "Planes" brzmią "staroświecko" jakby z innej epoki, to chyba każdy słyszy. I jestem pewny, że wiele osób by się ze mną zgodziło. Np. Paweł, gdyby nie miał bana, albo Marek, gdyby nie był na urlopie, albo Babuch, gdyby nie był na emeryturze.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 3241
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#29 Post autor: swordfish » sob sie 24, 2013 21:40 pm

Po obejrzeniu filmu i przesłuchaniu scoru odnoszę wrażenie, że to nie miał być film kinowy, tylko serial tv. Muzyka Manciny ma dobry temat główny ze zwycięskimi fanfarami. Tylko, że ten temat główny gra nieustannie, aż do znudzenia. Dobre to na napisy początkowe i końcowe, ale nie przez cały czas. Na czołówkę serialu - idealne. Słychać jakby Mancina zrobił 2-3 utwory w oderwaniu od filmu. Muzyka nie jest tu narratorem opowieści. To tylko utwory inspirowane filmem, a potem pod niego podłożone w przypadkowej kolejności.
Sam film to bajka dla dzieci do 7 lat. Dotychczas Pixar nas przyzwyczaił, że swoje produkcje adresuje zarówno dla młodych widzów, jak i dla ich rodziców. Każde pokolenie mogło coś dla siebie wyciągnąć. A tu dla mnie totalny ziew! Odcinanie kuponów od przeszłości. Brakuje mi też wyrazistych postaci i głosów. Ach, gdzie ten wesoły Złomek?
Na płycie znajduje się bawarska piosenka; szkoda, że w filmie się już nie pojawiła, może wtedy byłoby trochę zabawnie.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 25176
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: MARK MANCINA - PLANES (2013)

#30 Post autor: Mystery » sob sie 24, 2013 21:47 pm

To film DisneyToon Studios. Pixar nie ma z nim nic wspólnego, poza tym, że to spin-off Cars i tak, jest on skierowany do najmłodszych.

ODPOWIEDZ