Ramin Djawadi

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Kontakt:

Re: Ramin Djawadi

#196 Post autor: Pawel P. » wt lip 21, 2020 20:17 pm

Wojteł pisze:
wt lip 21, 2020 19:56 pm
Ostatnio kopałem mocno w Black Sabbath i ten temat z Irona przypominał mi mocno któryś z ich riffów - co jest dość logicznym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że na napisach wykorzystują ich słynnego Irona Mana, przy czym większość rozwiązań Ramina przypominało mi to, co nagrywali w późniejszym okresie, z Dio. Z Sabbath Bloody Sabbath, które nagrywali jeszcze z Ozzy'm tez się kojarzy, tak czy siak, wszystko raczej po Paranoid.
No toś mnie zbił z pantałyku... Znam wszystkie riffy Black Sabbath z każdego możliwego składu, ale za cholerę nie mogę tego umiejscowić. Trochę za to temat główny kojarzy mi się z początkiem "No Leaf Clover" Metalliki, ale daleko od plagiatu.

Ale jakim cudem to Raminowe rzępolenie kojarzy Ci się z absolutnie cudownymi Sabbathami z Dio, to już nie łapię ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams

#197 Post autor: Wojteł » wt lip 21, 2020 20:38 pm

To są pojedyncze fragmenty, bardziej brzmią jak właśnie taka zbastardyzowana wersja ich riffów. A co dokładnie z okresu z Dio mi się kojarzy, to też nie powiem, bo dość męczące jest dla mnie słuchanie tego jego teatralnego wokalu gdziekolwiek poza Rainbow ;)
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Kontakt:

#198 Post autor: Pawel P. » wt lip 21, 2020 22:23 pm

A dla mnie Dio to razem z Mercurym najlepszy śpiewak w historii rocka/metalu, ale może nie będę zbaczał z tematu.

ODPOWIEDZ