Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2873
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#271 Post autor: swordfish » pn sty 15, 2024 21:48 pm

U mnie jest w AppleTV do kupienia i wypożyczenia. Lepiej poczekać, aż dodadzą za kilka tygodni do abonamentu w AppleTV+. Nie jest to produkcja, którą chciałbym mieć na "własność". Do jednokrotnego obejrzenia. Chyba, że 4-godzinna wersja reżyserska wniesie więcej smaczków.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13265
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#272 Post autor: lis23 » wt sty 16, 2024 10:56 am

U mnie tylko pisze, że wkrótce na Apple tv+ i "dodaj do listy następne" ale kupić i wypożyczyć nie da rady, jest tylko w Itunes ale tylko na PC.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58344
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#273 Post autor: Adam » sob sty 20, 2024 11:00 am

Informacyjnie - wszystkie Bondy z polskiego Amazona znikają 1 lutego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13265
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#274 Post autor: lis23 » pt maja 10, 2024 11:18 am

11 czerwca, jeśli dobrze pamiętam, MAX zastąpi HBO MAX. Obecni subskrybenci zachowają zniżkę -33% i prawdopodobnie zostaną przerzuceni do pakietu Standard w 1080p bez reklam, czy od razu będę mógł przejść na pakiet Premium?
Co dalej z Playerem? Skoro MAX będzie oferować Eurosport 1 i 2 + programy TVNu to po co Player? Choć to ma być dodatkowy pakiet i nadal nie wiadomo w jakiej cenie. Obecnie za HBO MAX płacę 20 zł i drugie tyle za Playera, obawiam się, że po zmianach to będzie jakieś 70 zł ... :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2873
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#275 Post autor: swordfish » ndz maja 12, 2024 10:20 am

Eurosport znika z Playera i przerzucają do Max. Aby mieć treści HBO i sport należy wykupić Standard (lub Premium) wraz z dodatkiem "kanały tv". Jeśli 4K i Dolby Atmos nie jest najważniejsze, bierz tańszy Standard (prawdopodobnie ok. 35 zł) i tv za ok. 15 zł. Wyjdzie 50 zł. Jeśli uważasz, że jest drożej niż w Playerze, pamiętaj - wspierasz produkcję wartościowych programów TVN jak Kuchenne Rewolucje, Kuba Wojewódzki Show oraz Hotel Paradise. Nie po to miliony osób wychodziło na ulice protestować przeciw Lex-TVN, aby teraz wolne media nie mogły pokazywać unikatowej rozrywki dla całej rodziny.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13265
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#276 Post autor: lis23 » pn maja 13, 2024 11:28 am

Mam tv QD-OLED, więc pakiet HD nie ma tu najmniejszego sensu ;) Z programów TVN zależy mi tylko na TVN24 poza domem :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13265
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#277 Post autor: lis23 » czw maja 23, 2024 11:55 am

Z HBO MAX coś jest chyba nie tak od kilku dni ...
We wtorek, 21 maja miała się pojawić "Diuna 2" i animowany serial o Gremlinach, Diuna pojawiła się dopiero wieczorem a serialu jak nie było, tak nie ma. Internet mam podłączony do tv kablem, produkcje HBO wieszają się, klatkują a nawet restartują mi tv, nic takiego się wcześniej nie działo.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23407
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#278 Post autor: Mystery » czw maja 23, 2024 12:01 pm

Ostatnio nic tam nie oglądałem, ale za 3 tygodnie wchodzi Max, więc może przy przenosinach coś się zadziało? :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13265
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#279 Post autor: lis23 » wt cze 04, 2024 08:55 am

Pakiet Podstawowy - 19,99 zł miesięcznie lub 199 zł za rok:

Cechuje go przystępna cena, a więc większa dostępność najwyższej jakości treści przy ograniczonej liczbie reklam.
Oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
Jakość Full HD.
Dostęp do kanału linearnego TVN HD.

Pakiet Standardowy – 29,99 zł miesięcznie lub 299 zł za rok:


Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.
Oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
Jakość Full HD.
Możliwość pobrania do 30 tytułów, aby oglądać je offline.
Dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.

Pakiet Premium – 49,99 zł miesięcznie lub 499 zł za rok:

Dostęp do najwyższej jakości biblioteki treści na żądanie bez reklam.
Oglądanie seriali, filmów i programów na czterech obsługiwanych urządzeniach jednocześnie.
Jakość Full HD lub 4K, dźwięk Dolby Atmos przy wybranych tytułach.
Możliwość pobrania do 100 dostępnych tytułów, w tym 30 filmów, aby oglądać je offline (obowiązują ograniczenia).
Dostęp do kanałów linearnych HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.

Dodatkowy pakiet "Kanały TV i Sport" - 20 zł miesięcznie:


Dostęp do dodatkowej biblioteki 25 kanałów na żywo: TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.
Relacje z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym tenisowych Wielkich Szlemów, Pucharu Świata w skokach narciarskich, Speedway Grand Prix, kolarskich wielkich tourów, wyścigu 24h Le Mans i wielu więcej.
Oglądanie kanałów telewizyjnych i relacji sportowych na dwóch obsługiwanych urządzeniach jednocześnie (w ramach możliwości pakietu bazowego).


Tak jak myślałem, 70 zł - zrezygnuje się od lipca z Playera i weźmie Premium + kanały tv i sport.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23407
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#280 Post autor: Mystery » wt cze 04, 2024 11:33 am

"Aktualni użytkownicy HBO Max zachowają swój wcześniejszy plan subskrypcji, cenę usługi, cechy i funkcjonalności platformy, w tym profile, historię oglądania i tytuły w sekcjach "kontynuuj oglądanie" i "moja lista" – wszystko to będzie na nich czekać na platformie Max"
https://naekranie.pl/aktualnosci/max-ce ... 1717482178

No i spoko, jak tak rzeczywiście będzie.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5959
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#281 Post autor: kiedyśgrześ » wt cze 04, 2024 12:47 pm

jak tak rzeczywiście będzie?

zamiana 4K i Dolby na reklamy i tvn to jest propozycja, którą byłbym zmuszony odrzucić :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13265
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#282 Post autor: lis23 » wt cze 04, 2024 13:10 pm

-33% dla każdego, kto ma aktywny abonament, ja płacę od listopada 2019 ;)
TVN Masz dodatkowo, w pakietach jest tylko główny TVN a cała reszta jest w pakiecie "programy tv i sport", lepsze to od Playera.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 3007
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#283 Post autor: qnebra » wt cze 04, 2024 15:01 pm

Coś sądzę, że obecnych abonamentów przeniosą na standard. Chyba

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13265
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#284 Post autor: lis23 » wt cze 04, 2024 16:42 pm

Pewnie tak ale ja od razu zmienię na Premium + tv i sport i zrezygnuję z Playera - ciekawe, czy Eurosport będzie tylko w HD czy może w 4K? Może chociaż na czas Igrzysk Olimpijskich? Aha, i czy będzie Eurosport Extra?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23407
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Netflix, Amazon, HBO, D+ vs płyty

#285 Post autor: Mystery » wt cze 04, 2024 17:46 pm

qnebra pisze:
wt cze 04, 2024 15:01 pm
Coś sądzę, że obecnych abonamentów przeniosą na standard. Chyba
Jak będzie za dotychczasowe dwie dyszki to mi pasuje. 7 dych za "jedną" platformę? Panie, idź Pan w....
Nie podobają mi się te plany Netflixa i teraz Max. Reklamy jeszcze rozumiem, chcesz płacić mniej to oglądaj, ale powinniśmy dostawać najlepszą możliwie jakość danych produkcji, za jedną cenę jak to jest np w Apple i nie powinno być to uwarunkowane kieszenią odbiorcy. Wypacza to tylko ideę kina, produkcje powstałe w najlepszych technologiach powinny być tak prezentowane, a nie specjalnie skurczane do słabszych jakości, bo kogoś nie stać by oglądać w jakości do tego przeznaczonej.

ODPOWIEDZ