Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#391 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 30, 2022 19:22 pm

Adam pisze:
pt wrz 30, 2022 19:06 pm
Mystery pisze:
pt wrz 30, 2022 08:41 am
4. The Siege in the Southlands (20:08)
już w 3 minucie popuściłem :o :shock:
track roku, bez kitu.
Hm, ma potencjał do biegania? :?:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#392 Post autor: Mystery » pt wrz 30, 2022 19:33 pm

Wawrzyniec pisze:
pt wrz 30, 2022 19:22 pm
Adam pisze:
pt wrz 30, 2022 19:06 pm
Mystery pisze:
pt wrz 30, 2022 08:41 am
4. The Siege in the Southlands (20:08)
już w 3 minucie popuściłem :o :shock:
track roku, bez kitu.
Hm, ma potencjał do biegania? :?:
Nie bardzo. Początek i koniec dobry, ale w środku za dużo zmian nastroju.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#393 Post autor: lis23 » sob paź 01, 2022 06:57 am

Finałowy sezon "Gry o Tron" wraca chyba do łask - szósty odcinek "Pierścieni Władzy" jest na YT opisany jako "najgorsza bitwa w historii" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#394 Post autor: Ghostek » sob paź 01, 2022 09:35 am

Zobaczyli kawałek nic nie znaczącej potyczki zanim się jeszcze serial rozkręcił i od razu porównania robią do GoT. Żałosne.

Mi osobiście bardzo się ten odcinek podobał. Widać, że wszystko dopiero przed nami, a niespiesznie budowana narracja tylko sprzyja apetytom na więcej. Mam tylko nadzieję, że jeszcze w tym sezonie zobaczymy Saurona i jakiś konkretny fragment batalii.
No i wbrew spekulacjom, że efekciarstwo zakończy się na prologu, tutaj też otrzymujemy wymuskaną do granic możliwości sferę wizualną, która połowę współczesnych blockbusterów kinowych po prostu zawstydza.
Muzycznie jest to również produkcja na wysokim poziomie. Aż miło słucha się jak Misiek żongluje tymi wszystkim tematami. Scena pościgu Adara, kiedy wchodzi ten chóralny fragment wgniotła mnie w fotel. Aż się porzypomniały sceny z Nazgulami oraz Arwen z Drużyny. Pięknie!
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#395 Post autor: lis23 » sob paź 01, 2022 11:00 am

Cały odcinek porównują do obrony Helmowego Jaru ( choć tutaj już na samym początku odcinka mamy zagranie na oczekiwaniach widza, który czeka na oblężenie i cała forteca zostaje zburzona ), tylko z tą różnicą, że serial jest droższy od całej trylogii i powinien ich zdaniem wyglądać dwa lub trzy razy bardziej efektownie a nie wygląda bo "bitwa" wygląda jak ustawka kiboli ;) Jak piszą min. na "Na Ekranie", jest to serial klasy Z, Uwe Boll w czystej postaci i ocena 0/0 jest i tak zawyżona ;) Aha, odsiecz Numenoru porównywana jest do szarży Rohirrimirów z "Powrotu Króla", tylko jest znacznie uboższa i gorzej nakręcona.


youtu.be/YOl241r_y-M


youtu.be/sSxZEPrblCM

Osobiście przyczepiłbym się do dwóch rzeczy w tym odcinku:

Arondil prawie przez cały czas walczy bez użycia broni białej i miecza używa dopiero pod sam koniec + Galadriela, która stoi jak słup soli gdy mamy erupcję wulkanu. Tłumaczę to tak, że był to dla niej szok ale mimo wszystko wyglądało dosyć dziwnie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#396 Post autor: dougan » sob paź 01, 2022 13:22 pm

Że się dopiero rozkręci to słyszę praktycznie co odcinek :P

Dali jakieś 5 minut fabuły, psychopatyczną Galadrięlę, licznik plot armorów wyfrunięty poza skalę i dziwne wątki w stylu showrunnerzy nie potrafiący dysponować upływem czasu (Numenoryjczycy teleportują się do Mordoru i wytrzaskują znikąd konie) czy przychodzi random znikąd, ma przy sobie sakiewkę z jakimś emblematem i od razu zostaje królem jakichś dwóch wsi i jednej karczmy, czy na sam koniec wybitny plan Adara, którego samo powodzenie przez liczbę zmiennych graniczy z cudem - tak jakby u Tolkiena nie istniała magia a wulkany nie mogły wybuchać samoistnie hmm.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#397 Post autor: lis23 » sob paź 01, 2022 13:51 pm

Konie widać na statku, więc nie wyciągnęli ich znikąd i były na wszystkich okrętach a czy się teleportowali? Widać mapę i dokładnie wiemy, dokąd płyną. W "Powrocie Króla" też nie pamiętam, czy jest podane kiedy armia Rohanu wyruszyła do Gondoru i ile tam jechała, dawno tego nie oglądałem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#398 Post autor: dougan » sob paź 01, 2022 14:02 pm

Każdy okręt 100 jeźdźców + 100 koni + marynarze + pasza i wozy do jej transportu+ dodatkowe konie do wozów + wozacy = wszystko widoczne w serialu :D
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#399 Post autor: Mystery » sob paź 01, 2022 14:15 pm

Ludzie to nie rekonstrukcja Dunkierki, a serial fantasy :roll: Pierwszy sezon, pierwsza bitwa, już się ludzie spodziewali starcia na polach Pelennoru... W "Grze o Tron" "Bitwa Bękartów" to bodajże 6 sezon, dajcie się serialowi rozkręcić, a twórcom rozważnie rozdawać karty. Nie mamy tu montażu równoległego, to że w wiosce przygotowują się do obławy nie znaczy, ze tamci są jeszcze na statkach, choć można się tu przyczepić do sceny w tawernie, gdzie już słuchać stukot koni, a jest noc, a szarża pokazana jest już świtem, choć może naprawdę było to słychać, aż z tak daleka jak jeszcze jechali nocą i akurat natrafili w to okienko między nocą i dniem :wink:
Ostatnio zmieniony sob paź 01, 2022 14:30 pm przez Mystery, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#400 Post autor: lis23 » sob paź 01, 2022 14:25 pm

Odnośnie muzyki:

"The Siege in the Southlands" - najbardziej podoba mi się końcówka, brakuje mi trochę wokali, chóru w całym utworze. Bardziej podoba mi się "Sorrow, Water and Flame" i "March of Orcs", są tu rzeczy, których brakowało mi u Shore;a, czyli mieszanie tematów w jednym utworze ( ogólnie, mamy w tym serialu w obrębie jednego utworu np. temat Numenoru, Galadrieli i Elendila ) oraz muzykę batalistyczną, ten temat Orków z pierwszego utworu jest świetny i brakuje mi czegoś takiego np. w "Powrocie Króla", gdzie widzielibyśmy wymarsz armii Saurona z Mordoru.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#401 Post autor: Mystery » sob paź 01, 2022 15:07 pm

Mam tylko nadzieję, że jeszcze w tym sezonie zobaczymy Saurona i jakiś konkretny fragment batalii.
Idąc albumem to na 2 ostatnie odcinki zostały nam:

30 In the Mines
31 The Veil of Smoke
32 The Mystics
33 Perilous Whisperings
34 The Broken Line
35 Wise One
36 True Creation Requires Sacrifice

także na większą akcję raczej nie ma co liczyć, no ale zobaczymy, wszak Bear wszystkiego tam nie dał :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#402 Post autor: lis23 » sob paź 01, 2022 15:23 pm

Na pewno będzie powrót do Morii i oby nie dali tu jeszcze tego Barloga, który się przebudził i wypędził Krasnoludy, choć mogą to połączyć z powstaniem Mordoru ale Krasnoludy z Khazad - Dum brały jeszcze udział w bitwie Ostatniego Sojuszu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#403 Post autor: lis23 » ndz paź 02, 2022 07:52 am

"Na Ekranie" jest już 209 komentarzy pod szóstym odcinkiem serialu - ludzie piszą, że oglądanie sprawia, że krew leci z oczu a oczy wypływają na wierzch jak jajka ;) Wszystko ma być tandetne, od scenariusza po efekty specjalne i wszystko wygląda jak karton, tektura, papier i plastik, szczególnie stroje i zbroje. Ich zdaniem, za takie pieniądze skala bitew powinna zjadać na śniadanie wszystkie filmy Jacksona i powinny trwać one znacznie dłużej a jest koszmar.Niestety, agresywna reklama Amazonu " hype sprawiły, że serial się ogląda a powinien zostać anulowany i albo prawa powinny być sprzedane, np. HBO, albo powinni nakręcić serial o Aragornie albo o Wojnie na Północy podczas Wojny o Pierścień.

W kwestii muzycznej, na pewno będzie Moria, powrót do ekipy, teraz w Mordorze i dosyć dużo powinno się wyjaśnić w sprawie Strangera bo pod koniec są chyba ze trzy długie utwory wykorzystujące jego temat i temat Nori, więc może poznamy jego tożsamość?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#404 Post autor: Koper » ndz paź 02, 2022 10:42 am

Akurat od strony realizacyjnej czepiać to się nie ma czego, bo wszystko wygląda dobrze. I nawet po opuszczeniu stołka reżyserskiego przez Bayonę w tych odcinkach można znaleźć kadry, które świetnie by się prezentowały oprawione w ramkę (jak np. ostatnio rozmowa Galadrieli z tym jej koleżką w lesie, z cudnym światłem w tle). Problem natomiast leży w scenariuszu i to nie tyle w samej historii, ile w tym jak ona jest rozpisana, jak wiele tu głupotek... także postacie w większości są raczej generyczne i nie wzbudzają zainteresowania.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - The Lord Of The Rings: The Rings Of Power (TV)

#405 Post autor: lis23 » ndz paź 02, 2022 11:42 am

Ciekawostka: tytuł odcinka - Udun - to nazwa doliny w przyszłym Mordorze, dolina utworzona przez zachodnią część Gór Popielnych i północny kraniec Ephel Dúath. W miejscu gdzie znajduje się wioska stanie wieża Barad Dur.

Bo ja wiem, czy postacie są generyczne? Elrond, Durin, Elendil, Arondil, Adar, Hallbrand, nawet ta nielubiana Galadriela to ciekawe i dobrze zagrane postacie, jedyne co mi nie pasuje to Isildur, który wygląda na łajzę ;) Z takiego "Koła Czasu" nie pamiętam żadnej postaci, może poza czarodziejką i jej ochroniarzowi ale jak się Oni nazywają to już nie pamiętam.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ