Gdzie i jak kupować?

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1921 Post autor: Adam » wt wrz 20, 2022 16:25 pm

Thx
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1922 Post autor: Adam » pt wrz 23, 2022 12:06 pm

Miałem farta, do zapłaty tylko 8,50 zł przy odbiorze :D
Książka 19$, wysyłka 23$. Liczyłem, że cło wlepią, ale nie 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1923 Post autor: Adam » śr paź 05, 2022 21:43 pm

Czy ktoś się orientuje, że jak ze swojego konta Prime kupie na Amazonie UK, to będę miał cło ? Wiem, że za przesyłkę będę musiał zapłacić, bo darmowej wtedy nie ma - ona jest tylko na zamówienia z Amazonu PL...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Gdzie i jak kupować?

#1924 Post autor: Kaonashi » czw paź 06, 2022 01:35 am

Ja na amazonie kupuję tylko jak jest opcja "wysyłka i sprzedaż" przez Amazon. W innym wypadku mam obawy co do cła i najczęściej nie kupuję.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gdzie i jak kupować?

#1925 Post autor: Mystery » czw paź 06, 2022 07:12 am

Kiedyś kupowałem na amazon.de z przesyłką, ale nie dopatrzyłem, że płyta jest z UK i trzeba było dodatkowo dać w łapę dla listonosza... :|

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1926 Post autor: Adam » czw paź 06, 2022 08:23 am

Kaonashi pisze:
czw paź 06, 2022 01:35 am
Ja na amazonie kupuję tylko jak jest opcja "wysyłka i sprzedaż" przez Amazon. W innym wypadku mam obawy co do cła i najczęściej nie kupuję.
Owszem, to samo. Ale jak z Amazonu z terenu Unii kupujesz ze swojego polskiego konta Amazon, to cła nie ma, płacisz tylko za przesyłkę z reguły stała cena ~5€
Natomiast pytanie co w sytuacji gdy ze swojego PL konta kupisz na Amazonię UK od Amazonu a nie innych sprzedawców - bo mam zagwozdkę. Od innych to cło będzie na 99% bo to prywatne paczki są wtedy spoza Unii.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1927 Post autor: Adam » pt lis 11, 2022 08:29 am

No to opowiem Wam historię o złodziejskim Amazonie PL Bezosa...

Zamówiłem CD, którego w danej chwili nie było na stanie, ale można było zamawiać, że "sztuki w drodze i powiadomimy jak będzie wysyłka".. Zamówienie - "sprzedaż i wysyłka przez Amazon PL" - wisiało mi w "nie wysłano" przez prawie 2 msc. Kwota zakupu była niecałe 80 zł. Cztery dni temu zamówienie mi nagle zniknęło, a pozycja przeskoczyła na moją listę zakupów obserwowanych. Nie ma jej w anulowanych zamówieniach, nie dostałem żadnego maila od Amazonu o anulacji, że sorry, coś w tym klimacie... A wczoraj nagle to CD wróciło do Amazonu PL, ale już za 120 zł... Po prostu cichaczem mi anulowali zamówienie bez śladu w systemie, żeby było, że go nie składałem, bo bym zyskał sporo kasy na nim.

Chamstwo, cwaniactwo i złodziejstwo i to podwójne, bo ja miałem maila z zamówieniem sprzed tych 2 miesięcy. Wysłałem pytanie dlaczego zostało anulowane bez śladu i powiadomienia i czemu nie wysyłają mi CD jak już wróciło na stan. Dostałem odpowiedź - pewnie od bota - że zamówienie zostało anulowane z powodu długiego okresu oczekiwania i braku informacji czy pozycja będzie dostępna, a jeśli już jest to zapraszają do ponownego jej zamówienia.

:lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1928 Post autor: lis23 » pt lis 11, 2022 09:18 am

Z polskim Amazonem nie miałem problemu, z brytyjskim już tak ale to może po prostu Poczta sobie zrobila z mojej książki jakiś worek treningowy ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1929 Post autor: lis23 » pt lis 11, 2022 10:49 am

Czym się różni normalne Allegro od lokalnego?
Sporo płyt jest właśnie na lokalnym i tam nie można dodać do koszyka tylko jest kup teraz.

Zauważyłem na Amazon.pl, że jest dużo złych opinii o tym, jak Amazon ( ogólnie, nie koniecznie jego polski oddział ) wysyła książki, głównie art booki. Jest wiele zdjęć uszkodzonych książek, zniszczonych obwolut, okładek, itp. Problem w tym, że takie rzeczy są głównie dostępne na Amazonie, czasem coś się trafi na Allegro.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Gdzie i jak kupować?

#1930 Post autor: Ghostek » ndz lis 13, 2022 08:49 am

Adam pisze:
pt lis 11, 2022 08:29 am

Zamówiłem CD, którego w danej chwili nie było na stanie,
I dlatego na Amazon.pl nie zamawia się towaru, którego fizycznie nie ma. Już kiedyś o tym było, że tam ceny skaczą jak na GPW i uj wie co kiedy ile będzie kosztowało. Ja zawsze kupuję jak mam pewność że towar jest i że jest po cenie, która mi odpowiada.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1931 Post autor: Adam » ndz lis 13, 2022 10:37 am

Ale jakim prawem anulowują cichaczem zamówienie bez śladu ? Przecież to jest typowe polskie januszostwo…

Lisu, Amazon psuje książki bo wysyła je w papierowych kopertach zawsze. Dlatego nigdy nie zamawiaj jednego artbooka, a minimum 3. Wtedy jest waga duża i włożą do kartonu. Albo zamów jednego ale do tego zamów jeszcze kubek do picia lub szklankę - wtedy tez nie włożą do koperty. Sprawdziłem już pare razy, bo tez za pierwszym zamówieniem na Amazonie mi artbook przyszedł z mocno wygiętym rogiem…
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1932 Post autor: lis23 » ndz lis 13, 2022 17:31 pm

Jeżeli na Allegro złożę zamówienie na, powiedzmy 10 przedmiotów ale każdy od innego sprzedawcy to zapłacę 10 razy za wysyłkę, czy jakoś się to połączy w jedno zamówienie? Pytam bo jeszcze tak nie kupowałem ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1933 Post autor: lis23 » wt lis 15, 2022 10:33 am

Adam pisze:
ndz lis 13, 2022 10:37 am


Lisu, Amazon psuje książki bo wysyła je w papierowych kopertach zawsze. Dlatego nigdy nie zamawiaj jednego artbooka, a minimum 3. Wtedy jest waga duża i włożą do kartonu. Albo zamów jednego ale do tego zamów jeszcze kubek do picia lub szklankę - wtedy tez nie włożą do koperty. Sprawdziłem już pare razy, bo tez za pierwszym zamówieniem na Amazonie mi artbook przyszedł z mocno wygiętym rogiem…
Zamówiłem sześć rzeczy na Amazon.pl, rozdzielili to na sześć wysyłek - część dostarczy DHL, część, Poczta Polska, w tym art book :? Zobaczymy, czy kurierem, czy walną znowu na pocztę? Dzisiaj powinno być "West Side Story" i może "Nędznicy", dorwałem tam Batmany Elfmana, ten box 4CD i oto się najbardziej boję.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gdzie i jak kupować?

#1934 Post autor: lis23 » pt lis 18, 2022 15:15 pm

Czy Amazon.com lub Amazon.uk też dolicza dodatkowe opłaty za to, że są to sklepy UE?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Gdzie i jak kupować?

#1935 Post autor: Adam » pt lis 18, 2022 16:21 pm

jeśli jest "sprzedaż i wysyłka przez Amazon", to oni doliczają podatek w trakcie kupna, cła nie ma już wtedy, plus nie masz darmowej wysyłki (z USA zapłaciłem za wysyłkę 1 książki 6$ i była wysyłana z Kentucky).
jeśli nie będzie sprzedaży i wysyłki przez Amazon, tylko kupisz od osób trzecich, to cło masz pewne i znacznie droższą wysyłkę. wszystko wyskakuje w podsumowaniu koszyka.

generalnie nie polecam zabawy bo w przypadku próby reklamacji, to same kłopoty.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ