Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6496 Post autor: Koper » wt sty 05, 2021 18:35 pm

Co tu taka cisza, wszyscy czekają na zaproszenie na szczepienie od Jandy czy co? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6497 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 06, 2021 14:45 pm

Cisza jak nad przejęciem Idea Banku. ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13112
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6498 Post autor: lis23 » sob sty 09, 2021 21:16 pm

PIS wpadł na pomysł, jak tu jeszcze pognębić ludzi: nowy projekt poselski ( który nie wymaga konsultacji społecznych ) zakłada, że nie będzie można odmówić przyjęcia mandatu wystawionego przez policję - tzn. nawet jak odmówimy to musi on być opłacony a odwołać będzie się można w ciągu siedmiu dni i bezpośrednio do sądu, na dodatek to My sami będziemy musieli w ciągu tych siedmiu dni zgromadzić materiał dowodowy na własną obronę. Jak powiedział jeden z posłów partii rządzącej, często nie przyjmujemy mandatów w sposób impulsywny i emocjonalny i ta ustawa ma termu zapobiec, jednocześnie odciążając policję i sądy.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6499 Post autor: Wawrzyniec » pn sty 11, 2021 19:45 pm

lis23 pisze:
sob sty 09, 2021 21:16 pm
PIS wpadł na pomysł, jak tu jeszcze pognębić ludzi: nowy projekt poselski ( który nie wymaga konsultacji społecznych ) zakłada, że nie będzie można odmówić przyjęcia mandatu wystawionego przez policję - tzn. nawet jak odmówimy to musi on być opłacony a odwołać będzie się można w ciągu siedmiu dni i bezpośrednio do sądu, na dodatek to My sami będziemy musieli w ciągu tych siedmiu dni zgromadzić materiał dowodowy na własną obronę. Jak powiedział jeden z posłów partii rządzącej, często nie przyjmujemy mandatów w sposób impulsywny i emocjonalny i ta ustawa ma termu zapobiec, jednocześnie odciążając policję i sądy.
Hm, ktoś się chyba za dużo Dredda naoglądał, albo naczytał. Niestety nie ze zrozumieniem. Może ktoś powinien powiedzieć w PiS, że Dredd to satyra na totalitarne systemy, dystopijna, a nie utopijna wersja przyszłości:

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6500 Post autor: MichalP » pn sty 11, 2021 21:45 pm

Wawrzyniec pisze:
pn sty 11, 2021 19:45 pm
lis23 pisze:
sob sty 09, 2021 21:16 pm
PIS wpadł na pomysł, jak tu jeszcze pognębić ludzi: nowy projekt poselski ( który nie wymaga konsultacji społecznych ) zakłada, że nie będzie można odmówić przyjęcia mandatu wystawionego przez policję - tzn. nawet jak odmówimy to musi on być opłacony a odwołać będzie się można w ciągu siedmiu dni i bezpośrednio do sądu, na dodatek to My sami będziemy musieli w ciągu tych siedmiu dni zgromadzić materiał dowodowy na własną obronę. Jak powiedział jeden z posłów partii rządzącej, często nie przyjmujemy mandatów w sposób impulsywny i emocjonalny i ta ustawa ma termu zapobiec, jednocześnie odciążając policję i sądy.
Hm, ktoś się chyba za dużo Dredda naoglądał, albo naczytał. Niestety nie ze zrozumieniem. Może ktoś powinien powiedzieć w PiS, że Dredd to satyra na totalitarne systemy, dystopijna, a nie utopijna wersja przyszłości:

Obrazek
Nie wiem jak to jest w innych krajach Europy ale Ameryka (USA i Kanada) juz od dawna tak maja, ze wystawiony mandat po prostu sie przyjmuje - nie mozesz go nie przyjac. Masz iles tam dni na zaplacenie go i iles tam dni kiedy mozesz sie odwolac do sadu. Ja nie wypowiadam sie, ktora metoda jest lepsza, bo wiem za Polacy to lubia sobie rozne rzeczy udowadniac, ale w momencie, kiedy tego mandatu nie przyjmujesz, to oznacza, ze na wlasne zyczenie bedziesz ciagany po sadach.

W systemie kanadyjskim, dostajac mandat, mozesz go albo zaplacic i zazwyczaj jezeli zaplacisz go np do tygodnia to z automatu ci go obetna o 25%, albo mozesz isc wtedy bez placenia do sadu. Jak masz czas i niezal ci marnowania go, albo uwazasz, ze cie skrzywdzili to droga wolna. I wielu ludzi wykorzystuje to, bo jak na rozprawie sie nie zglosil policjant to sedzia czesto takie sprawy oddalal. Dlatego tez w niektorych prowincjach zniesli obowiazek stawiania sie policjanta - jest tylko jego notatka, zdjecia, sedzia i prokurator. Mozna sie tez dogadac z prokuratorem przed rozprawa i jezeli uzna ci jakies okolicznosci lagodzace, to moze kare obnizyc. Ludzie tak robia nawet wtedy kiedy jest ewidentnie ich wina, ale mandat moze wplynac na ich ubezpieczenie. Takze z tej perspektywy, to ze ty mozesz zglosic sprawe do sadu daje ci teoretycznie wieksze mozliwosci wplyniecia na sprawe.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13112
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6501 Post autor: lis23 » wt sty 12, 2021 14:23 pm

Tylko że u nas to ma być bat na wszystkich protestujących - na pewno nasilą się protesty po wydaniu uzasadnienia wyroku TK w sprawie aborcji, będą protesty w sprawie pandemii ( już teraz restauratorzy otwierają swój biznes wbrew zakazom a górale już zapowiedzieli, że będą łamać zakazy po 17 stycznia ) i teraz taka osoba, która chce iść na protest będzie myśleć, czy ją na to stać?
Sam mam problem z policją i z nowym sąsiadem, od lipca wprowadził się nade mną nowy gostek, ponoć jakiś naukowiec i już na początku zaczął mnie straszyć policją, jeśli będę oglądał tv po 22 ( bo On po 21 musi już spać ), kazał mi ściszyć tv na 20% głośności i tak zrobiłem ale Go to nie zadowoliło i od lipca do października ponad 20 razy wzywał policję ( nawet wtedy, gdy tv był wyłączony a policja przyjechała ze zgłoszeniem dyskoteki i dwóch młodych funkcjonariuszy wydzierało się na mnie i na moją mamę ). Od listopada do grudnia przyszły mi dwa wezwania na policję o "nękanie" sąsiada, drugie zawiadomienie poszło do sądu, doniósł na mnie dzielnicowy i Ci sąsiedzi, którzy się mnie czepiali za słuchanie muzyki w dzień ( Oni od tego nowego wynajmowali to mieszkanie ale się przeprowadzili naprzeciw nas a On teraz mieszka nad nami ) i wczoraj przyszło mi pismo o skazaniu zaocznie - 300 zł kary. Na komisariacie powiedzieli mi, że moja niepełnosprawność mnie nie usprawiedliwia i nie ma żadnego znaczenia i że sąsiad ma prawo mnie pozwać o nękanie w każdej sytuacji, także za słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy granie w dzień, bo to też jest nękanie ... Tak więc, muzyki nie słucham już w ogóle, praktycznie nic już nie oglądam i prawie nie gram, bo jemu przeszkadza nawet do, że rozmawiamy w mieszkaniu, a On to słyszy. Teraz, po zmianie prawa będą mogli mi wystawiać mandat za każde wezwanie policji, więc staram się nic nie robić w swoim domu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6502 Post autor: MichalP » śr sty 13, 2021 02:41 am

Wszystko zalezy od kontekstu politycznego. Wiadomo, w ktora strone pisiory ciagna zmieniajac zasady dotyczace mandatow, szczegolnie jak sobie uswiadomilem, ze faktycznie chyba najmniej im chodzi o wykroczenia drogowe. No i zapomnialem, ze w Polsce to za kazda pierdole daja mandaty. Juz sie odzwyczailem :lol: . Za halas nikt tu na dzien dobry nie da mandatu - w ogole Policja sie moze nie pofatygowac - takie sprawy to sie zglasza do zarzadcy budynku, albo wspolnoty i zazwyczaj zaczyna sie od wysylania monitow a potem kary finansowe, ale te sa trudne do sciagniecia, no i mozna sie odwolywac. Co innego jak sasiad bylby nawalony i darl sie pod oknem, cos probowal rozwalic itp. Stwarza niebezpieczenstwo, to sie wtedy po takiego pofatyguja, no ale tu to ryzykuje, ze go skuja i odwioza.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13112
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6503 Post autor: lis23 » śr sty 13, 2021 14:42 pm

Mi groził osobiście dzielnicowy, strasząc sądem ( mówił, że sąd rozjedzie mnie jak walec bo takich jak ja najbardziej nie nawidzi ), darli się na mnie funkcjonariusze wezwani przez sąsiada ( gdy tv był wyciszony od czterech godzin ) i policjant na komisariacie, gdy wezwali mnie w charakterze oskarżonego. Policjant przekazał mi, że sąsiad ma prawo oskarżyć mnie o nękanie za wszystko, co robię w domu: słuchanie muzyki, oglądanie filmów, granie, itp. Poprzedni sąsiedzi, którzy byli świadkami oskarżonego powiedzieli, że przez to, że słucham muzyki filmowej i innej ich dziecko ma zniszczoną psychikę do końca życia.

Wracając do sytuacji w kraju: mówili ostatnio w tv, że wyszczepienie tylko ok. piętnastu milionów polaków może potrwać nawet dwa lata a dzisiaj jeden z lekarzy stwierdził, że szczepienie idzie tak wolno, że z odmrożeniem gospodarki przez następne pół roku bądź przez rok możemy zapomnieć. Ludzie już teraz nie mają na podstawowe opłaty, sezon zimowy w turystyce i w hotelarstwie jest stracony, być może, wakacyjny również i ludzie w końcu się wkurzą i wyjdą na ulicę i dlatego jest ten pomysł z mandatami, żeby potencjalni protestujący już zawczasu bali się, że zabiorą im kasę, której i tak nie mają. Tymczasem okazało się, że dzieci Minister Emilewicz mogą jeździć na nartach wraz z matką.
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2021 14:56 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6504 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 13, 2021 14:49 pm

A to widać co kraj to obyczaj. Gdyż np. w Niemczech jak sąsiad jest za głośno to częstym zwyczajem jest dzwonić na policję, aby ta przyjechała i uciszyła sąsiada, zamiast np. pójść do niego, zapukać do drzwi i poprosić aby się uciszył. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1045
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6505 Post autor: MichalP » śr sty 13, 2021 15:54 pm

Wawrzyniec pisze:
śr sty 13, 2021 14:49 pm
A to widać co kraj to obyczaj. Gdyż np. w Niemczech jak sąsiad jest za głośno to częstym zwyczajem jest dzwonić na policję, aby ta przyjechała i uciszyła sąsiada, zamiast np. pójść do niego, zapukać do drzwi i poprosić aby się uciszył. :)
Wszystko zalezy od sytuacji - jak by mi ktos napierdzielal przez sciane o 3 rano to tez bym sie nie zawahal dzwonic. Ale jak ktos sobie glosniej puszcza muzyke albo oglada film o 8 wieczorem, to troche glupio dzwonic. No chyba, ze mi zaczynaja szyby dzwonic - ale tak to jeszcze nie mialem.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13112
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6506 Post autor: lis23 » śr sty 13, 2021 16:56 pm

Ja słuchałem tv na takim poziomie o jakim mówił sam sąsiad ( w lipcu zszedłem z 30 d0 20 procent głośności ), który już przy pierwszym i jedynym spotkaniu groził mi sądem i policją. Widziałem go tylko raz, w lipcu i od lipca do października wzywał policję. Byłem na badaniu słuchu i aparaty słuchowe mi nie pomogą, gdyż jestem całkowicie głuchy na prawe ucho a lewe też nie jest w pełni sprawne ( ze wzrokiem jest gorzej, bo na prawe oko nie widzę a na lewe tylko w 50% ), siostra proponowała mi, żebym wygłuszył pokój matą wygłuszającą, jak w studiu nagrań ale przecież nie będę zamieniał pokoju w studio, zwłaszcza, że z tym nie można już nic zrobić. On podobno wytoczył mi 20 spraw od lipca do października, na razie byłem wezwany na komisariat jako świadek i jako oskarżony i w tej drugiej sprawie skazali mnie zaocznie w ciągu miesiąca, więc szybcy są. Ostatni raz policja była w październiku przy siostrze i jej mężu, Oni gadali z nim, bo było cicho ale sąsiad stwierdził, że jest głośno i że jemu praktycznie wszystko przeszkadza, nawet słyszy nasze rozmowy w domu. Od kilku miesięcy ściszam już po 22 z tych 20 na 14%, choć prawie nie słyszę - ja, niestety, jestem osobą, która lubi siedzieć do późna i nigdy nie usnę o 22 czy wcześniej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2995
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6507 Post autor: qnebra » śr sty 13, 2021 17:20 pm

Jezus maria, na jakiego ty gestapowca trafiłeś? Przecież to nie jest normalne życie sąsiedzkie, tylko jakiś terror z psychopatą obok.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6508 Post autor: Koper » śr sty 13, 2021 22:42 pm

Uwaga TVN albo Jaworowicz jeszcze tam u was nie było?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2848
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6509 Post autor: swordfish » czw sty 14, 2021 00:05 am

Naprawdę dziecko nie może spać, gdy puszczasz muzykę z filmów Disneya? Powinno nawet lepiej spać ;-)
W blokach i we wspólnych domach niestety wszystko słychać. Mnie budzi w nocy sąsiad, gdy spuszcza wodę w toalecie lub gdy za mocno harcuje z drugą połówką.
Jak była impreza po 22:00 i za głośno grał Wodecki z Grechutą (towarzystwo wrzeszczało teksty piosenek), poprosiłem o ściszenie. Zadziałało.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6510 Post autor: Koper » czw sty 14, 2021 22:36 pm

Lisu, zapisz się do partii, sąsiad Ci będzie mógł skoczyć wtedy. :P
Nawet na narty będziesz mógł pojechać na zamknięte stoki. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ