Star Wars

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1666 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 06, 2021 16:51 pm

Może mało związane z filmami, ale chodzi w końcu o tatę wszystkiego:

youtu.be/OC9RI8_QYmw
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1667 Post autor: Koper » czw sty 07, 2021 19:39 pm

Papcio miał taką minę jakby przez chwilę myślał, że był umówiony na wywiad ale zaczęli bez niego, po czym się zreflektował, że to jednak nie film o nim i sobie poszedł. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1668 Post autor: Wawrzyniec » pn sty 11, 2021 22:19 pm

Dla tych co się karają Mandalorianinalem i CGI Lukiem, tylko przypominam, że to ciągle to samo Star Wars pod władaniem Kathleen Kennedy. Jako dowód ich najnowsze dzieło "High Republic":

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Star Wars

#1669 Post autor: qnebra » pn sty 11, 2021 23:57 pm

Widziałem lepsze koncepty na Deviant Art.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1670 Post autor: lis23 » wt sty 12, 2021 15:13 pm

Ja bym poczekał na pierwsze książki i komiksy ( które wyjdą w tym roku także w Polsce ), zamiast trollować ;)
W każdym razie, ja czekam, bo to w końcu coś o Jedi i choć jest to znowu cofanie się, zamiast iść na przód, to jest to ciekawy kierunek, przynajmniej dla mnie, bo Jedi było jak na lekarstwo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak dla mnie, komiks wygląda zachęcająco.

https://filmozercy.com/wpis/debiutancki ... i-stronami

Z innej beczki: były Iron Man jest, ponoć przymierzany do roli Admirała Thrawna ale to na razie plotka.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1671 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 13, 2021 17:26 pm

Nie wiem jak historie tych komiksów, ale dla mnie problemem jest wygląd tych postaci. I ogólnie tu też możemy zahaczyć o dyskusję i wizualnej stronie filmów Marvela. I niechaj tutaj się nie odzywają głosy "Prequele to tylko CGI, nic nie jest prawdziwe bla bla bla". Gdyż mnie chodzi oto, że te korporacyjne, fastfoodowe Gwiezdne wojny są po prostu z wyglądu nudne. To co ja kochałem w świecie stworzonym przez Lucasa, że był on ucieczką od naszego realnego świata to odległej Galaktyki. Oczywiście znajdowały się tam odniesienie do naszego świata, historycznych wydarzeń, ale nie tak, że te światy były prawie identyczne. A te nowe Gwiezdne wojny są nudne, planety są nieciekawe, modele statków to recycling dawnych, a ja wyskoczą z czymś nowym to otrzymujemy to okropne bombowce z The Last Jedi. I tak w nawiązaniu do Star Wars High Republic. Te współczesne fryzury i nawiązania do aktualnych debat światopoglądowych sprawia, że za parę lat te filmy się okropnie zestarzeją. Co to za odległa Galaktyka, skoro ja takie postacie mogą spotkać na każdym zachodnim campusie uniwersyteckim, czy włączając Tumblr.
qnebra pisze:
pn sty 11, 2021 23:57 pm
Widziałem lepsze koncepty na Deviant Art.
DeviantArt już "ulepszył" te postacie:

Obrazek

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Star Wars

#1672 Post autor: MichalP » śr sty 13, 2021 19:54 pm

Widze, ze nie tylko mi sie skojarzylo to drugie zdjecie z jedzeniem - jeszcze imie tego goscia bym przetlumaczyl na Polski: Ram Jamoram jako Jem duzo Dzemu jem :lol:

Te postacie to wygladaja jak projekty do gry komputerowej a nie filmu - widac, ze Disney celuje tym w mlodsza widownie. Zaleja tym rynek i faktycznie za pare lat nikt nie bedzie pamietal tych wszystki postaci, filmikow, seriali, animacji.

Marketingowo to moze i bedzie dobre, bo dzieciarnia bedzie meczyc rodzicow o te wszystkie nowe komiksy, ksiazeczki, figurki - kazdy znajdzie cos pod siebie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1673 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 13, 2021 20:21 pm

Te postacie, to akurat postacie z komiksów, ale i tak wyglądają słabo i markentingowo to raczej nie wyjdzie. W ogóle Gwiezdne wojny jeżeli chodzi o marketing i zarobki ze sprzedaży gadżetów to już nie te same Gwiezdne wojny co dawniej. I ogólnie Disney miał na pewno wyższe oczekiwania odnośnie zabawek z tego świata niż to jak się sytuacja prezentuje.

Tak jak wielu krytykowało i hejtowało Lucasa za Prequele, tak udało mu się wtedy zyskać nową/młodą rzeszę fanów. Tego raczej nie udało się Sequel Trilogy i ogólnie młodzież i dzieciarnia bardziej stoi na Marvela i te superbohaterów. Jak już młodsi mają się zainteresować Gwiezdnymi wojnami to przez rodziców. A Ci widząc coś takiego raczej wątpię, aby tak chcieli zrobić.

To są całe statystyki w internecie, które wykazują, że np. zabawki związane z postaciami z nowych Gwiezdnych bardzo się słabo sprzedają. Gdyż jak wspomniałem, młodych to nie interesuje, a starych fanów i kolekcjonerów one odpychają.

Obrazek

A tu małe porównanie cenowe. Kolekcjonerska wersja filmu sprzed roku warta tyle co zwykła wersja filmu sprzed ponad 15 lat.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Star Wars

#1674 Post autor: Koper » śr sty 13, 2021 22:22 pm

Jakby sprzedawali tę Rose jako laleczkę voodoo to może by miała lepsze wzięcie... :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1675 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 27, 2021 19:49 pm

Ktoś zrobił o mnie meme'a. :P
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1676 Post autor: Wawrzyniec » pn lut 01, 2021 18:57 pm

Naprawdę dobrze zrobiony materiał. Chociaż tytuł może być trochę mylący, gdyż w sumie jest to dokument bardziej o samym Lucasie i tym jakim jest filmowcem. I nawet jest to obiektywne, może ten trochę za obiektywne dla mnie, gdyż tak naprawdę autor nie za bardzo tutaj jakoś atakuje Disney'a, nie nazywa Kathleen Kennedy wbijającą nóż w plecy wiedźmą co niektórzy mogliby sądzić. Porządnie zrobiona rzecz, która mi się podoba też dlatego, że po okresie, kiedy każdy edgy "krytyk" z YouTube'a musiał mieć w swoim CV jakieś nabijanie, się też robienie z George'a Lucasa totalnego debila i nieudacznika to tutaj mamy ciekawe spojrzenie na jego karierę. I jak opisałem obiektywne ze spoglądaniem na jego zalety i wady. Chociaż nie ukrywam, że jako niegdyś wielki miłośnik Star Wars i osoba, dla której akurat George Lucas zawsze był inspiracją, to pod koniec miałem mieszane uczucia. Z jednej strony ciągle powtarzam, że jedyne co dobre wyszło z przejęcia Lucasfilm przez Disney'a, to że właśnie skończył się ten hejt na Lucasa i zaczęto jego doceniać, w tym i prequele. Cóż nie od dziś wiadomo, że niektóre rzeczy dopiero się zaczyna doceniać, kiedy się je straciło. Z drugiej jednak strony wiadomo robi mi się smutno na samą myśl, jak to dawniej było w odległej Galaktyce i co też mogliśmy z niej otrzymać. Gdyż z tego nie wynika, że po Epizodzie III nie było żadnych planów na następne filmy. Może nie na epizod VII. od razu, ale Lucas myślał o solowych filmach dziejących się w tym świecie. Zresztą Lawrence Kasdan chyba flirtował z pomysłem o filmie o młodym Hanie Solo, zanim jeszcze Disney przejął Lucasfilm.
Ale to już jest gdybanie, a jak ktoś ma trochę czasu,to polecam,chociaż trochę trwa:

youtu.be/mq6-kow5GHE
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1677 Post autor: lis23 » ndz lut 07, 2021 19:39 pm

Na YT jest kilka kanałów o tematyce Gwiezdnowojennej, na jednym z nich są, min. tłumaczenia z książek, z wywiadów z Lucasem, itp. Dzisiaj słuchałem o pierwotnym scenariuszu do "Imperium Kontratakuje": Anakin i Darth Vader mięli być innymi osobami, Vader miał, jako członek Zakonu Jedi po kryjomu i po cichu mordować członków Zakonu przez lata, działając pod wpływem Ciemnej Strony. Anakin, świadom zamachów i zniknięć sam miał ukryć Luke'a i Leię na dwóch różnych Planetach, w końcu, Vader miał się odkryć i ruszyć za Obi Wanem i Anakinem, miał zabić Anakina ale przegrać z Benem, który miał mu odciąć dłoń i wrzucić go do jakiegoś reaktora, gdzie miał spłonąć. Co ciekawe, siostrą Luke'a nie miała być Leia, w momencie, gdy Luke brał nauki u Yody, jego siostra miała się szkolić u innego Jedi w odległym regionie Galaktyki. Pod koniec szkolenia. Luke miał rozmawiać z duchem ojca a Anakin, Obi Wan i Yoda mięli go pasować na Rycerza Jedi i wysłać do walki z Vaderem w Mieście w Chmurach. Luke miał prawie pokonać Vadera ale miał użyć do tego Ciemnej Strony, przestraszyć się tego i uciec ( z obiema rekami ;) ). Według pierwotnej wersji, Epizody IV - VI miały mieć antagonistę pod postacią Vadera a kolejne, pod postacią Imperatora.
Jakiś czas temu był filmik, czy Disney zrobi remake całej Sagi Skywalkerów - z jednej strony to czysty absurd, ale ... gdyby tak wykorzystać pierwotne scenariusze i wizje Lucasa i zrobić więcej filmów, rozbudować historię o nowe wątki, itp. Może coś by z tego wyszło, ale ... skąd wziąć drugiego Forda i Williamsa? Myślę, że do czegoś takiego raczej nigdy nie dojdzie, choć pewnie sukces komercyjny na bazie kontrowersji takiego tworu byłby spory, bo każdy chciałby zobaczyć, jak to wyszło.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1678 Post autor: Wawrzyniec » czw lut 18, 2021 11:38 am

Kathleen Kennedy zrobiła laudacjo na rzecz kobiet, które wygrały jakieś techniczno, naukowe Oscary. Oscary jednak nie pomyślały, aby wyłączyć na początku komentarze i oceny i wczoraj wieczorem jak widziałem to było ostro i finezyjnie w komentarzach. Teraz widzę Oscary usunęły możliwość oceniania i komentowania. Ale aby było zabawne dalej zostawili fragment, gdzie na początku Kathleen Kennedy mówi "Fade In". Czyli ewidentnie czyta z telepromptera, ale myślałby człowiek, że ktoś kto od lat pracuje w branży filmowej i jest uważany za jej tytana, wiedziałby co to "Fade In" oznacza. xD


youtu.be/ORCNv44sX10
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Star Wars

#1679 Post autor: lis23 » czw lut 18, 2021 18:15 pm

Zła wiadomość dla Wawrzyńca: Rian Johnson nadal pracuje nad swoją trylogią w uniwersum Star Wars:

https://naekranie.pl/aktualnosci/star-w ... 1613477936

Ja jestem ciekawy, może to będzie ta nowa - stara era: „Star Wars: The High Republic”? Raczej wątpię, żeby robili tak szybko coś po E IX.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Star Wars

#1680 Post autor: Wawrzyniec » czw lut 18, 2021 18:34 pm

A dla mnie to jest teraz obojętne, ale proszę bądźmy poważni, tak trylogia nigdy nie powstanie. Mnie się wydaje, że sam Rian Johnson nie wierzy, że ta trylogia powstanie, ale jako, że jest trollem i lubi denerwować ludzi, to specjalnie podpuszcza takimi tekstami fanów, którzy się na to łapią i potem takie wieści ich oburzają i pieklą się w internetach, a Rian Johnson to czyta i śmieje się swoim irytującym śmiechem z zadowolenia, puszczając przy tym bąki i delektując się ich zapachem, tak jak typowy troll.

Ta trylogia nigdy nie powstanie.

A co do video "Fade In" z Kathleen Kennedy to teraz wszystkie inny video Oscarów mają zaniżone oceny i wszystkie komentarze są o Kathleen Kennedy. Typowy efekt Streisand.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ