Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#211 Post autor: Ghostek » śr lip 15, 2020 23:06 pm

Dorzuć kilka zł i kup AKG. Moim zdaniem dobrze sobie radzą w stosunku jakość - cena jeżeli chodzi o tę serięsłuchawek:
https://www.euro.com.pl/sluchawki/akg-k ... lsrc=aw.ds
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Sprzęt muzyczny

#212 Post autor: Kaonashi » śr lip 15, 2020 23:11 pm

Wczoraj kupiłem właśnie AKG K240. :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#213 Post autor: Mystery » pt lip 17, 2020 12:27 pm

Kaonashi pisze:
śr lip 15, 2020 17:19 pm
Przy okazji rozglądam się za jakimś porządnym zestawem. Dziś w media markcie polecano mi to: https://www.denon.com/pl-pl/shop/networ ... em/ceoln10

Nie znam jednak firmy, więc mam pytanie, czy warto się w to zaopatrzeć. :)
Jak się zdecydujesz podziel się wrażeniami. Też czegoś szukam i to zdaje się prezentować racjonalnie :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#214 Post autor: Adam » pt lip 17, 2020 15:00 pm

Brać :!: - jeśli ktoś nie jest Applowcem - na warunki domowe dla nie-hardkorów to jeden z najciekawszych wyborów. 8) Tu obszerny test po PL na profesjonalnym portalu - https://www.avtest.pl/audio/item/1067-denon-ceol-n10

Zwróćcie uwagę, że nie czyta plików Appla - ani z cd ani z usb. Szczególnie to drugie może boleć, bo cały muzyczny iTunes i laptopy/tablety/iPhony Appla to AIFF przecież, więc nie przeniesiecie na pendrive bo nie odczyta, ani iphona nie podepniecie. Oczywiście jak ktoś nie korzysta / nie ma, to whatever, brać tym bardziej. Jakbym nie był Applowcem, to bym kupił.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Sprzęt muzyczny

#215 Post autor: Kaonashi » pt lip 17, 2020 16:08 pm

Adam pisze:
pt lip 17, 2020 15:00 pm
Zwróćcie uwagę, że nie czyta plików Appla - ani z cd ani z usb. Szczególnie to drugie może boleć, bo cały muzyczny iTunes i laptopy/tablety/iPhony Appla to AIFF przecież, więc nie przeniesiecie na pendrive bo nie odczyta, ani iphona nie podepniecie. Oczywiście jak ktoś nie korzysta / nie ma, to whatever, brać tym bardziej. Jakbym nie był Applowcem, to bym kupił.
Co to są pliki Apple?
Ja generalnie szukam takiego sprzętu, na którym będzie mi się ładnie z głośników sączył Ennio odpalony z CD. Żeby dźwięk nie brzmiał jakby dochodził z zamkniętego pokoju. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#216 Post autor: Adam » pt lip 17, 2020 18:38 pm

Jak masz fizyczny sprzęt firmy Apple - to on zapisuje pliki w bezstratnym formacie AIFF. Jak korzystasz z iTunes i kupujesz tam płyty, to w takim formacie się też zapisują.
Jeśli masz płytotekę na Iphonie czy tablecie/laptopie Apple, to przy tym Denonie zbyteczne będzie podpięcie ich do USB i słuchania jak z pendrive, bo Denon nie odczyta Ci plików, bo one są AIFF.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem Jabłek - masz smartfon z Androidem i laptopa/PCta z Windowsem/Linuxem - to nie masz się co przejmować, tylko od razu lecieć i kupować ten w/w sprzęt Denona. A do słuchania samych CD to już w ogóle wystarczy w zupełności.

Poczytaj ten długi test.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#217 Post autor: lis23 » ndz lip 19, 2020 12:10 pm

Co myślicie o tych głośnikach? Rzeczywiście nadaja się tylko do rocka?

https://allegro.pl/oferta/kolumny-tonsi ... 4291fbf951
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#218 Post autor: Mystery » czw paź 15, 2020 18:57 pm

Kaonashi pisze:
śr lip 15, 2020 17:19 pm
Przy okazji rozglądam się za jakimś porządnym zestawem. Dziś w media markcie polecano mi to: https://www.denon.com/pl-pl/shop/networ ... em/ceoln10

Nie znam jednak firmy, więc mam pytanie, czy warto się w to zaopatrzeć. :)
Już prawie zapomniałem o tym wątku, ale kupiłem to jakieś 1,5 miesiąca temu w MM :wink: Przede wszystkim najbardziej jestem teraz zadowolony z tego jak gra teraz telewizor, bo filmy i gry naprawdę sporo zyskują na jakości. Fajnie wypada też kompatybilność z telefonem, gdzie można sobie elegancko zapuszczać muzę ze spotify itp. Co do najważniejszego zastosowania czyli płyt to z braku czasu jeszcze za wielu nie przesłuchałem, ale jest dobrze, choć może jakoś czapy nie zrywa, no ale za tą cenę jest naprawdę w porządku, tym bardziej, że wizualnie prezentuje się ładnie, no i jakichś wygórowanych oczekiwań raczej nie miałem. Z początku wręcz się przestraszyłem, bo na rozdziewiczenie zapuściłem Legends of the Fall i zagrało jakoś cicho i stłumiono, jakbym słuchał mp3 z eMule'a :P , ale później poszedł Ratatuj czy składak Morricone i odetchnąłem, bo wszystkie instrumenty wybrzmiały już pieczołowicie :wink: Sprzęt nadal gra jakby za cicho, filmy oglądam na 30+, muza głośniej gra tak na 50+, ale ogólnie jestem zadowolony z zakupu :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#219 Post autor: Mystery » pt lis 27, 2020 08:35 am

Ghostek pisze:
śr lip 15, 2020 23:06 pm
Dorzuć kilka zł i kup AKG. Moim zdaniem dobrze sobie radzą w stosunku jakość - cena jeżeli chodzi o tę serięsłuchawek:
https://www.euro.com.pl/sluchawki/akg-k ... lsrc=aw.ds
Wczoraj kupiłem właśnie AKG K240. :D
I jak sprawują się te słuchawki? Już miałem brać, ale w oko wpadły mi również AKG K702, niby lepsze, ale 2 razy droższe i może nie ma co przepłacać? Te K702 są też otwarte, takie słuchawki grają głośno na zewnątrz?

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Sprzęt muzyczny

#220 Post autor: Kaonashi » pt lis 27, 2020 21:07 pm

Właśnie piszę posta z tymi słuchawkami na uszach. :) Grają fajniutko i jestem z nich zadowolony. Przy czym nie jestem jakimś die hard audiofilem. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#221 Post autor: Mystery » sob lis 28, 2020 10:05 am

Myślę, że i mi styknął, no to nic tylko czekać promocji na Cyber Monday :D :wink: Myślałem jeszcze o Beyerdynamic DT 990 PRO, ale nie wiem jakby mi leżał pokręcony przyspawany kabel i czy nie będą dla mnie po prostu za dobre :wink:

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 314
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: Sprzęt muzyczny

#222 Post autor: Wurger » sob lis 28, 2020 18:32 pm

Z dobrych tanich sluchawek AKG moge polec AKG K701.Idealne do dlugich odsluchów. Lekkie, wygodne i przestrzenne. :)

Dodatkowym plusem jest cena. Dwukrotnie nizsza niz w dniu premiery. Na alledrogo tez mozna je znaleźć...
model https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... ialo-szare

I tescik W.P.
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0612/akg.html

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#223 Post autor: Mystery » sob lis 28, 2020 20:01 pm

Jest nawet za 510 na allegro, no to na podobnym poziomie cenowym mam już K701, K702 i Beyerdynamic DT 990 PRO. Beyerdynamic to wiadomo, niemiecka precyzja, ale ciekawe jak z tymi ostaniami AKG, bo kiedyś to było, ale coś czytałem, że w 2016 zamknięto produkcję w Austrii, firmę kupił Samsung i robi teraz słuchawki w Chinach...

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#224 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 17, 2020 20:06 pm

Jakie niekosmiczniedrogie słuchawki bezprzewodowe polecacie? Ogólnie dobre słuchawki do słuchania muzyki filmowej potrzebuję.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#225 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 10, 2021 17:57 pm

Powtarzam pytanie: Jakie dobre słuchawki bezprzewodowe, dobre do biegania, ale i słuchania muzyki filmowej przy domowym komputerze polecacie. I też nie takie co by były kosmicznie drogie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ