Harry Gregson-Williams - Mulan

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#46 Post autor: Adam » czw wrz 10, 2020 15:41 pm

plakaty pokazują że tylko 4DX, więc nie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#47 Post autor: narkoman » czw wrz 10, 2020 15:48 pm

swordfish pisze:
czw wrz 10, 2020 15:37 pm
Czy u nas pojawi się w IMAX? Na kolejny tydzień CC dalej tłucze "Tenet".
Podobno miał być w IMAXIE bo nawet reklamowali go że będzie, ale ostatnio pisali na Facebooku w jakimś komentarzu że jednak nie będzie. To sam nie wiem. :?:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#48 Post autor: Adam » czw wrz 10, 2020 15:49 pm

W CC jest tak, jak na plakatach. Skoro plakaty nie pokazują loga imax, to nie będzie tego w imaxie. A przynajmniej od zawsze tak było u nich z plakatami.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#49 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 10, 2020 16:53 pm

Adam pisze:
czw wrz 10, 2020 15:26 pm
hmm własnie przeczytałem że nie ma smoka :?
To przecież pisałem o tym parę stron wcześniej. Twórcy chcieli pójść w bardziej realistyczną adaptację, dlatego też pozbyli się komediowego smoka i zamiast tego mamy wiedźmę, która potrafi zamieniać się w sokoła i Mulan, która posiada dużą dawkę Shiii, Sheee, Ciiii, czy jak to tam się zwie. W każdym razie chodzi o jakiś chiński odpowiednik midchlorianów.
W sumie nie wiem jak sobie film radzi finansowo w kinach i na Disney+, ale na pewno Disney oczekiwał innego rozgłosu, niż tego związanego z główną aktorką popierającą policję pacyfikującą protesty w Hongkongu, cały hashtag #BoycottMulan, to jeszcze te ładne widoczki musieli kręcić w regionie, gdzie od dłuższego czasu dochodzi do prześladowania mniejszości na tle rasowym i jeszcze w napisach specjalnie dziękuję tamtejszym władzom. I może nie miałbym z tym takiego problemu, gdyby Disney nie ubierał się w super progresywne szaty i deklarował jacy to są dobrzy.

Ale aby nie było tylko źle, to ten utwór nie jest zły:

youtu.be/4MpIC_ZM9jQ

Chociaż jeżeli chodzi o przygodowego HGWu, to pierwsza Narnia lepsza i chyba też wolę Księcia Persji, o Sindbadzie nie wspominając, gdyż to wyższa szkoła jazdy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#50 Post autor: swordfish » czw wrz 10, 2020 19:04 pm

Adam pisze:
czw wrz 10, 2020 15:49 pm
W CC jest tak, jak na plakatach. Skoro plakaty nie pokazują loga imax, to nie będzie tego w imaxie. A przynajmniej od zawsze tak było u nich z plakatami.
Wczoraj przed seansem "Tenet" w IMAX wyświetlali mi zwiastun "Mulan" z logo IMAX. Był to ten stary zwiastun, bo napis na końcu brzmiał "Wiosna 2020 IMAX"

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#51 Post autor: narkoman » czw wrz 10, 2020 19:13 pm

No bo właśnie to od początku miało być w IMAXIE, i dlatego nie wiadomo czemu nagle nie ma. Też jak byłem na Tenet to puszczali ten zwiastun razem z Czarną wdową. Na stronie CC jest tylko 4DX i SCREENX. Bez sensu ten SCREENX jak to tylko w Warszawie jest. Zrobiliby gdzieś indziej (patrz: Kraków) to można by się zastanowić. Aczkolwiek wygląda to na tani bajer. Wiadomo, że IMAX byłby lepszy, ale nagle wycofali się z tego i teraz pozostaje zwykły seans. :?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#52 Post autor: lis23 » czw wrz 10, 2020 19:15 pm

Wawrzyniec pisze:
czw wrz 10, 2020 16:53 pm
Adam pisze:
czw wrz 10, 2020 15:26 pm
hmm własnie przeczytałem że nie ma smoka :?
To przecież pisałem o tym parę stron wcześniej. Twórcy chcieli pójść w bardziej realistyczną adaptację, dlatego też pozbyli się komediowego smoka i zamiast tego mamy wiedźmę, która potrafi zamieniać się w sokoła i Mulan, która posiada dużą dawkę Shiii, Sheee, Ciiii, czy jak to tam się zwie. W każdym razie chodzi o jakiś chiński odpowiednik midchlorianów.
Mushu został wymyślony przez Disneya, nie było go w oryginalnej legendzie o Mulan i o niego była też afera pomiędzy Disneyem a Chinami, bo nie podobało się im, że zrobiono ze smoka postać komediową. tak na temat wypowiedział się producent filmu:

- - Smok jest symbolem szacunku, siły i mocy. Wykorzystanie go w formie głupkowatego pomagiera nie spotkało się z pozytywnymi reakcjami tradycyjnej chińskiej publiczności.

Co do Ciii to nie Widziałeś nigdy Naruto? ;) Ciii używa się to Jutsu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#53 Post autor: Paweł Stroiński » pt wrz 11, 2020 11:58 am

Wawrzyniec pisze:
czw wrz 10, 2020 16:53 pm
Adam pisze:
czw wrz 10, 2020 15:26 pm
hmm własnie przeczytałem że nie ma smoka :?
To przecież pisałem o tym parę stron wcześniej. Twórcy chcieli pójść w bardziej realistyczną adaptację, dlatego też pozbyli się komediowego smoka i zamiast tego mamy wiedźmę, która potrafi zamieniać się w sokoła i Mulan, która posiada dużą dawkę Shiii, Sheee, Ciiii, czy jak to tam się zwie. W każdym razie chodzi o jakiś chiński odpowiednik midchlorianów.
W sumie nie wiem jak sobie film radzi finansowo w kinach i na Disney+, ale na pewno Disney oczekiwał innego rozgłosu, niż tego związanego z główną aktorką popierającą policję pacyfikującą protesty w Hongkongu, cały hashtag #BoycottMulan, to jeszcze te ładne widoczki musieli kręcić w regionie, gdzie od dłuższego czasu dochodzi do prześladowania mniejszości na tle rasowym i jeszcze w napisach specjalnie dziękuję tamtejszym władzom. I może nie miałbym z tym takiego problemu, gdyby Disney nie ubierał się w super progresywne szaty i deklarował jacy to są dobrzy.

Ale aby nie było tylko źle, to ten utwór nie jest zły:

youtu.be/4MpIC_ZM9jQ

Chociaż jeżeli chodzi o przygodowego HGWu, to pierwsza Narnia lepsza i chyba też wolę Księcia Persji, o Sindbadzie nie wspominając, gdyż to wyższa szkoła jazdy.
Qi albo Chi. I jest to owszem bliskie Mocy, ale tej koncepcji sprzed czasu midichlorianów.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#54 Post autor: lis23 » pt wrz 11, 2020 12:05 pm

Dokładnie, Chi jest wykorzystywane min. w serii "Avatar Legenda Aanga", w "Naruto", itp.

Wracając do "Mulan" to zobaczymy, czy mnie wpuszczą do kina bez maski, w sumie na sali będzie czterech widzów ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#55 Post autor: Mystery » pt wrz 11, 2020 12:21 pm

Bez maski Cię raczej nie wpuszczą, ale wystarczy wejść, usiąść, gasną światła i robisz co chcesz, tym bardziej jak na sali będzie kilka osób.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#56 Post autor: Adam » pt wrz 11, 2020 12:47 pm

bez maski w ogóle nie wejdziesz, nie wpuszczą Cie na bramce.

ale jak Myster pisze, światła zgasną już na sali to hulaj dusza.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#57 Post autor: Ghostek » pt wrz 11, 2020 13:31 pm

Udowodniono naukowo, że jak gasną światła, to wirus się chowa, bo boi się ciemności. Jest bezpiecznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#58 Post autor: Adam » pt wrz 11, 2020 13:31 pm

dokładnie 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#59 Post autor: Wawrzyniec » pt wrz 11, 2020 13:53 pm

Ale czy nie ma zasady, że przemieszczając się po sali trzeba mieć maskę, a jak się już jest na miejscu to można ją ściągnąć? Przynajmniej ja podczas moich seansów miałem cały czas maskę na sobie, ale słyszałem, że będąc na miejscu, zachowując odpowiednią odległość i dystans maskę można ściągnąć.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Harry Gregson-Williams - Mulan

#60 Post autor: Adam » pt wrz 11, 2020 13:59 pm

no to o tym mówię. dopiero jak siądziesz i zgasną światła. bo dopóki nie zgasną to zawsze ktoś z obsługi stoi na dole i ziora czy maski założone.. przynajmniej w krk tak jest.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ