INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#646 Post autor: MichalP » pt sie 14, 2020 18:06 pm

Ghostek pisze:
pt sie 14, 2020 07:37 am
Ludzie po 3 miesiące czekają na płyty, więc i tak miałeś łagodny wymiar kary ;)

Koszty wysyłki - faktycznie nawet i na EU poszło w górę o 2$.

A co do tłoczenia, to nie prawda, że Intrada tylko w USA tłoczy. Płyty z Universalu robione są w Meksyku czego przykładem niech będzie nawet seria Mumii, gdzie nawet na folii była informacja, że made in mexico.
Akurat Mumii nie mam ale jak teraz powiedziałeś to fakt. Kierowałem się tym co widzę. I Apollo i The River maja logo Universalu i obydwie byly tloczone w USA. Moze Intrada jakies "wybrane" tytuły tłoczy w Meksyku.

A ludzie to widziałem, jak mają pecha to nawet ci w USA swoje krajowe przesyłki maja opóźnione o tygodnie. I faktycznie wygląda na to, że to głównie Stany mają taki problem. Reszta świata jakos się pozbierała. Wysyłaliśmy parę drobnych rzeczy z Kanady do Europy i dochodziły bez problemu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#647 Post autor: Adam » pt sie 14, 2020 21:52 pm

Z Belgii mi doszła dziś płyta wysłana w środę rano priorytetem narodową Belgium Post. Także chodzą jak złoto przesyłki po EU.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#648 Post autor: Adam » pt wrz 18, 2020 15:21 pm

Michał Turkowski pisze:
wt sty 09, 2018 14:11 pm
"Robin Hood", bardzo fajnie :)

http://store.intrada.com/s.nl/it.A/id.1 ... egory=-113
oszukali nas :!: :evil: za tydzień wychodzi druga wersja - nowy expanded dłuższy o 13 minut + nowy master :roll:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#649 Post autor: galljaronim » pt wrz 18, 2020 17:03 pm

Fajnie[emoji846] To nie pierwsza taka sytuacja, gdzie po jakimś czasie z samych czeluści piekielnych odkopywali lepsze taśmy matki (vide Batman, Die Hard). Tutaj brakowało chyba jakieś 12-13 minut muzyki, zresztą bardzo znaczącej z początku filmu plus mniej znaczące fragmenty takie jak bicie bębna podczas egzekucji. Mnie zastanawia remasterka. Wątpię żeby wpłynęła ona na dynamikę, bo mix u Kamena w tamtym okresie był suchy jak kalifornijskie lasy.
Jeśli faktycznie coś się poprawi w kwestii jakości dźwięku, to będzie ordered. Poprzednie wydanie się opchnie.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#650 Post autor: lis23 » pt wrz 18, 2020 22:44 pm

Chyba na poprzednim wydaniu brakuje muzyki z samego końca filmu?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#651 Post autor: Michał Turkowski » sob wrz 19, 2020 07:28 am

Feigelson o Robinie:

Let's go with 9/22. And four CDs. And better source master for improved sonics.

Eeeee? 4CD? Co oni chcą tam wcisnąć?
I ile w obecnej sytuacji to będzie kosztować?
500 złotych?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#652 Post autor: Adam » sob wrz 19, 2020 08:18 am

Pewnie tak, aktualnie za 2Cd z USA trzeba dać 200 zł :lol: a jedno z tych 4CD pewnie będzie reprint podstawki :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#653 Post autor: galljaronim » sob wrz 19, 2020 15:18 pm



[quote="Michał Turkowski]
I ile w obecnej sytuacji to będzie kosztować?
500 złotych?[/quote]

Z cłem pewnie z tysiąc[emoji846]
Tak na poważnie to myślę, że nie będzie to takie drogie. Około 50$. Jak weźmiesz z większą liczbą osób, to może Cię to kosztować max 260 zł, z przesyłką oczywiście.




Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#654 Post autor: Ghostek » sob wrz 19, 2020 18:01 pm

Tylko na co komu 4cd takiego molocha?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#655 Post autor: Kaonashi » sob wrz 19, 2020 18:03 pm

Pewnie na to samo, na co komu jest 4CD Titanica. ;P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#656 Post autor: Ghostek » sob wrz 19, 2020 19:15 pm

Jakby wydali zawartość pierwszych dwóch cd osobno to nie zawracałbym sobie gitary tym molochem. ;)
Tak samo jak w kolekcji mam Robin Hooda 2cd z poprzedniego rozszerzenia, to tego molocha nie tknę.
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#657 Post autor: MichalP » sob wrz 19, 2020 20:59 pm

Ciekawych czasow sie doczekalismy. Rynek CD powoli zamiera a nam sie serwuje bardziej rozszerzone wydania juz wydanych rozszerzen. Tak jak bardzo lubie tego Robin Hoooda od Kamena to w takim wydaniu na 4CD - czyli pewnie oryginalny OST, moze troche wiecej alternatow I dodatkowe 10-12 minut muzy + teoretycznie minimalnie lepszy dzwiek, raczej sie nie skusze. Oryginalny OST byl niezle skrojony, jak na moj gust to brakowalo mu moze max 10-15 minut muzy, glownie z konca filmu. Rozszerzone wydanie jest fajne, ale ma swoje dluzyzny, no I wyraznie slychac gdzie Kamena zastapili inni.

Zdecydowanie wolalbym, ze np w koncu wydali Trzech muszkieterow, niz odgrzewali, jeszcze w takich drogich megapakach, wczesniejsze wydania. Zgadzam sie z przedmowca, 4CD raczej zbedne, a tylko zawyza cene I szanse, ze cos sie spierdzieli w czasie tloczenia :lol: .

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#658 Post autor: galljaronim » pn wrz 21, 2020 08:18 am

Douglass o nowym wydaniu Robina. Podobno weszli na chatę Kamena i pozyskali zupełnie nowe taśmy.


Next up on our docket of new releases is an all-new examination of the magnificent score Michael Kamen recorded in 1991 for Robin Hood: Prince Of Thieves. I hesitate to identify it as a reissue of our previous edition since this one comes from superior new elements, includes a wealth of important music missing from the earlier release and was produced with the generous help of the Kamen Estate. The 4-CD set is available this week. Look for artwork, complete contents and sound samples this Monday eve.



Just to clarify without giving away all the goodies: Our previous 2-CD edition was missing some 20 minutes of score from the picture, plus a number of additional alternates. It was the best that could be done at the time but I really hungered for some of those missing cues quite badly, three of them in particular. Enter the Kamen Estate plus newly located elements and we've finally got the release this modern masterpiece deserves.


Czyli na dwóch pierwszych dyskach będzie komplit, trzeci dysk to oryginalny album (zapewne zremasterowany), no i czwarty z alternatami z wydania 2CD plus jakieś dodatkowe.






Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#659 Post autor: Adam » pn wrz 21, 2020 17:48 pm

Niech oddadzo mi piniondze za poprzednie :!:
Ja rozumiem ponowne wydanie, ale nie po qrde ledwo 1,5 roku z czego 2 msc to przesyłka szła :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: INTRADA - PLANY WYDAWNICZE

#660 Post autor: galljaronim » pn wrz 21, 2020 22:19 pm

Adam pisze:Niech oddadzo mi piniondze za poprzednie :!:
Ja rozumiem ponowne wydanie, ale nie po qrde ledwo 1,5 roku z czego 2 msc to przesyłka szła :roll:
Adam, zawsze możesz oddać swój egzemplarz 2CD biednym. Myślę, że Robin Hood zrobiłby to samo[emoji6] (z całym szacunkiem dla biednych).

ODPOWIEDZ