Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5791 Post autor: lis23 » sob mar 28, 2020 11:45 am

Za wszelką cenę, bo trzy tygodnie temu Duda miał 44% poparcia, a dzisiaj ma 65 - 70% poparcia i może wygrać w pierwszej turze.
Można powiedzieć, że Minister Szumowski tyra na wynik Dudy, a Polacy kojarzą walkę z wirusem z Prezydentem, nie z rządem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5792 Post autor: Bucholc Krok » sob mar 28, 2020 17:34 pm

Koper pisze:
sob mar 28, 2020 10:57 am
Przez 5 lat się nie nauczyli, że PiSowi tylko o władzę i posadki chodzi?
:lol:
A której partii chodzi nie tylko o władzę i posadki? Chętnie się pośmieję, Koper... :roll:
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5793 Post autor: lis23 » ndz mar 29, 2020 22:30 pm

Każdej ale PIS ma taką mentalność, bo jej szefem jest człowiek chory na władzę.

Zabawne jest to, że kandydaci na prezydenta apelują o porozumienie w sprawie wyborów, o nie kandydowanie, a jak Kidawa zapowiedziała bojkot wyborów to i Kamysz i Hołownia uznali to za poddanie się ... To Oni chcą w końcu brać udział w wyborach 10 maja, czy nie?
Oni liczą na to, że rząd sam z siebie przesunie wybory ale na razie się na to nie zanosi, oczywiście, wszystkiemu winne jest PO, bo zgodzili się na zdalne głosowanie i przyjęli plan pomocowy, a PSL i SLD nie są niczemu winne ... Jeszcze pasek z TVP INFO:

"Rząd walczy z Koronawirusem, opozycja walczy sama ze sobą".

Ponieważ Duda jest tam codziennie i daje ekskluzywne wywiady to nie dziwota, że ma 70% poparcia.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5794 Post autor: Bucholc Krok » pn mar 30, 2020 11:29 am

lis23 pisze:
ndz mar 29, 2020 22:30 pm
Każdej ale PIS ma taką mentalność, bo jej szefem jest człowiek chory na władzę.
To z czego wynika mentalność pozostałych partii?
Ponieważ Duda jest tam codziennie i daje ekskluzywne wywiady to nie dziwota, że ma 70% poparcia.
Jeśli tak prosto to się przekłada to znaczy, że mają dużą oglądalność. Skąd ona, skoro TVP to podobno szajs?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5795 Post autor: lis23 » pn mar 30, 2020 13:14 pm

Duża oglądalność wynika stąd, że programy TVP są odkodowane, a np. TVN24 jest tylko w kablówkach i na dekoderach. Od stycznia, testowo, odblokowali Polsat News i w pracy to ten program oglądam, choć i on jest stronniczy. Na zwykłym dekoderze podpiętym pod stary tv z dupą mam w pracy TVP1, 2, Info, Kulturę, Rozrywkę, Historię, ABC, Sport, Polsat, Super Polsat, TV4,TVN, TVN7, Puls, Puls2 i Stopklatkę + testowo Polsat News.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5796 Post autor: lis23 » wt mar 31, 2020 18:22 pm

Kolejny zwrot akcji: wszyscy mamy głosować korespondencyjnie 10 maja, w piątek, głosowanie nad projektem ustawy.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4413753

Konfederacja jest za, tylko nie wie, czy jest to wykonalne w tak krótkim czasie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5797 Post autor: Wawrzyniec » wt mar 31, 2020 19:38 pm

Oczywiście, że nie jest. A sam Duda powiedział, że jak ktoś jest zdolny iść na zakupy do sklepu, to znaczy, że jest i zdolny iść na wybory. Widać Jarek go postawił do pionu, gdyż jeszcze niedawno coś mówił, że może być ciężko z wyborami w terminie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5798 Post autor: Koper » wt mar 31, 2020 20:29 pm

Bucholc Krok pisze:
sob mar 28, 2020 17:34 pm
:lol:
A której partii chodzi nie tylko o władzę i posadki? Chętnie się pośmieję, Koper... :roll:
Np. Korwin i PPS :D

Każdej partii chodzi o władzę i posadki, ale nie każdej TYLKO o władzę i posadki.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5799 Post autor: lis23 » wt mar 31, 2020 21:25 pm

Marszałek Sejmu miała dziś orędzie i powiedziała, że wprowadzenie stanu wyjątkowego tylko po to, żeby przełożyć wybory, byłoby złamaniem Konstytucji. Na razie, cały Rząd walczy o to, żeby wybory odbyły się w terminie i apeluje do Senatu, żeby szybko przyjął ustawę o korespondencyjnym głosowaniu:

https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4413812

Duda już podpisał, tzw. tarczę antykryzysową, wcześniej, Sejm odrzucił wszystkie 100 poprawek Senatu a jednym razem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5800 Post autor: Charles » śr kwie 01, 2020 17:00 pm

Będąc dzisiaj w sklepie poprosiłem panią ekspedientkę o podanie mi dwóch bułek. Chciałem sprawdzić czy podaje mi wlaściwe, więc nachyliłem lekko głowę w jej stronę. Pani się zirytowała i zwróciła mi uwagę żebym się cofnął, bo zaraz wejdę jej na głowę. Bała się, że ją zapłodnię czy może, że zarazi się tzw. wirusem? Chyba to drugie. Tak więc, jeśli te oszołomy pisowskie chcą by te wybory odbywały się w ten sam sposób, to ja dziękuję.
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5801 Post autor: swordfish » śr kwie 01, 2020 17:05 pm

Przypomnieć sobie dyskusje o dniu wolnym 12 listopada 2018, jaki to krach dla gospodarki i wielomilionowe straty. Albo dyskusje sprzed roku o strajku nauczycieli i o zagrożeniu matur.
Minął rok i mamy jeszcze większe obostrzenia z powodu wirusa. Gospodarka stoi, pracownicy idą na przymusowe wolne, grozi im bezrobocie. Teraz dopiero są straty.
A uczniowie nie mogą iść do szkoły. E-lekcje są parodią, bo mało kto wie, jak technicznie obsługiwać połączenia telekonferencyjne, aby być dobrze widzianym i słyszanym. A uczniowie w podstawówce nie wiedzą jak pisać prezentacje i wypracowania, jak przesłać załącznik z zadaniem domowym. Nauczyciele również nie do końca wiedzą w jakim formacie przesyłać lekcje, aby wszyscy przeczytali niezależnie od posiadanego systemu. Bo jeden ma Linuxa, a drugi tylko Androida na tablecie. A jeszcze inny wierzy tylko w system jabłkowy, który nie jest kompatybilny z żadnym innym. I ciągle nie wiadomo, co z egzaminami i maturami.
Jeśli rok temu był chaos, teraz jest totalny kataklizm. A jeszcze Tusk czy nasza noblistka Tokarczuk mówią oficjalnie, że Unia Europejska nie radzi sobie z obecną sytuacją. A przecież Unia była dla nas rajem i krainą wiecznego szczęścia.
I wcale mnie ta sytuacja nie cieszy. Współczuję wszystkim - rządowi i opozycji. Zupełnie nie wiedzą, co robić. Krzyczenie jednych na drugich nie pomaga.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5802 Post autor: lis23 » śr kwie 01, 2020 17:45 pm

Charles pisze:
śr kwie 01, 2020 17:00 pm
Będąc dzisiaj w sklepie poprosiłem panią ekspedientkę o podanie mi dwóch bułek. Chciałem sprawdzić czy podaje mi wlaściwe, więc nachyliłem lekko głowę w jej stronę. Pani się zirytowała i zwróciła mi uwagę żebym się cofnął, bo zaraz wejdę jej na głowę. Bała się, że ją zapłodnię czy może, że zarazi się tzw. wirusem? Chyba to drugie. Tak więc, jeśli te oszołomy pisowskie chcą by te wybory odbywały się w ten sam sposób, to ja dziękuję.
Ja nie widzę z odległości 1,5 metra ( nie widzę dobrze nawet na pół metra ) i miałem awanturę, że przekroczyłem linię, żeby odczytać ceny, a w banku trzymali mnie pół godziny za drzwiami, po wcześniejszym odstaniu w kolejce poza bankiem, bo płacę raty GOTÓWKĄ, a to jest, przecież niedopuszczalne ;) Zadają też pytania medyczne przy kasie, normalnie, komedia ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5803 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 01, 2020 17:54 pm

swordfish pisze:
śr kwie 01, 2020 17:05 pm
Przypomnieć sobie dyskusje o dniu wolnym 12 listopada 2018, jaki to krach dla gospodarki i wielomilionowe straty. Albo dyskusje sprzed roku o strajku nauczycieli i o zagrożeniu matur.
Minął rok i mamy jeszcze większe obostrzenia z powodu wirusa. Gospodarka stoi, pracownicy idą na przymusowe wolne, grozi im bezrobocie. Teraz dopiero są straty.
A uczniowie nie mogą iść do szkoły. E-lekcje są parodią, bo mało kto wie, jak technicznie obsługiwać połączenia telekonferencyjne, aby być dobrze widzianym i słyszanym. A uczniowie w podstawówce nie wiedzą jak pisać prezentacje i wypracowania, jak przesłać załącznik z zadaniem domowym. Nauczyciele również nie do końca wiedzą w jakim formacie przesyłać lekcje, aby wszyscy przeczytali niezależnie od posiadanego systemu. Bo jeden ma Linuxa, a drugi tylko Androida na tablecie. A jeszcze inny wierzy tylko w system jabłkowy, który nie jest kompatybilny z żadnym innym. I ciągle nie wiadomo, co z egzaminami i maturami.
Jeśli rok temu był chaos, teraz jest totalny kataklizm. A jeszcze Tusk czy nasza noblistka Tokarczuk mówią oficjalnie, że Unia Europejska nie radzi sobie z obecną sytuacją. A przecież Unia była dla nas rajem i krainą wiecznego szczęścia.
I wcale mnie ta sytuacja nie cieszy. Współczuję wszystkim - rządowi i opozycji. Zupełnie nie wiedzą, co robić. Krzyczenie jednych na drugich nie pomaga.
To nie do końca wina Unii. Jakiś czas temu podjęto decyzję, że polityka zdrowotna pozostaje w gestii państw członkowskich. I teraz nagle czepiamy się, że nie ma wypracowanych procedur centralnej pomocy unijnej. No, nie ma. A akurat mamy też rząd, któremu w to mi graj. PO nie do końca jest oczywiście bez winy, bo to Kopacz nie zgodziła się pierwsza na pewne wspólne zakupy (zasłaniając się standardami bezpieczeństwa) i teraz trzeba było to odwrócić.

I dobrze byłoby przy okazji rozwalić argument, jakoby Polska nie dostała ani euro z Unii. Te siedem i pół miliarda, owszem, nie są to pieniądze desygnowane na walkę z wirusem. Tylko że nie są to też pieniądze, które byśmy "i tak dostali" z funduszy strukturalnych. Bynajmniej: to są pieniądze, które musieliśmy (lub musielibyśmy) zwrócić, bo nie zostały wydane w terminie.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5804 Post autor: lis23 » śr kwie 01, 2020 22:15 pm

Cytat dnia:

"Mam tak małe mieszkanie, że aby spać dwa metry od żony, musiałbym spać z sąsiadką" :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5805 Post autor: lis23 » czw kwie 02, 2020 14:53 pm

Czyżby koniec Zjednoczonej Prawicy?:
Koalicja rządowa wisi na włosku. RMF FM ujawnia - Jarosław Gowin odrzucił ultimatum Jarosława Kaczyńskiego. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, prezes PiS dał koalicjantowi wybór: Gowin poprze pomysł wyborów kopertowych, czyli wybór prezydenta tylko w głosowaniu korespondencyjnym, albo wicepremier i jego ministrowie zostaną wyrzuceni z rządu.

https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... gn=firefox
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ