Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#16 Post autor: Koper » wt wrz 03, 2019 18:42 pm

Co Ty gadasz, totalnie bezjajeczna ta muza w serialu. Ze dwa momenty pamiętam (pomijając intonowanie tematu Jonesa na napisach pocz. 1 odc.) i to tyle. Schowany ten score strasznie, ale może i słusznie bo chyba nic nadzwyczajnego tam nie ma. Ekipa Hensona stanęła na wysokości zadania jeśli chodzi o powrót do świata filmu z 1982r., niestety Pemberton i ten drugi (??) nie napisali niczego, co by można postawić obok scoru Jonesa. Szkoda, bo wydawało się, że Daniel coś tam ponadprzeciętnego potrafi. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#17 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 03, 2019 20:37 pm

Na razie widziałem tylko pierwszy odcinek, więc tylko go oceniam. I teraz jestem smutny, że muzyka nie jest bardzo dobra :( Chociaż cieszę się, że przynajmniej strona wizualna się Tobie podoba. W sumie po moich doświadczeniach z Gwiezdnymi wojnami i Grą o tron, bałem się czy sięgać po ten serial, ale chyba jednak warto.
O nie tylko Nathalie Emmanuel, ale też Mark Hamill jest w serialu. To on jednak ma talent do głosów, gdyż go nie wyłapałem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#18 Post autor: qnebra » wt wrz 03, 2019 20:55 pm

Mógłbym napisać złośliwie, że słychać go lepiej niż score Pembertona. Zaś tak na poważnie, to muzykę Daniela dobrze w tym słychać.

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#19 Post autor: Gieferg » śr wrz 04, 2019 12:58 pm

Po trzech odcinkach - pełen zachwyt, wciąż nie wierze, że to powstało, ale... no coś pięknego.

A muzyka... no tak średnio ją zauważam, ale jak juz zauważam, to jest spoko.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#20 Post autor: Ghostek » śr wrz 04, 2019 19:37 pm

24 minuty - tyle udało mi się wytrwać oglądając to dziwadło. Przed filmem nigdy nie biłem pokłonów, a ten kawałek serialu utwierdził mnie w przekonaniu, że to nie mój klimat.
A muza w tle po prostu była.
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#21 Post autor: qnebra » czw wrz 05, 2019 14:47 pm

Zastanawiam się, czy przypadkiem ciekawszy nie jest film dokumentalny o powstawaniu tego serialu od samego serialu. Zasadniczo co tam mamy:

- jak doszło do powstania serialu
- lekkie słodzenie Netflixowi
- segment poświęcony lalkarzom, pokazanie szczegółowo ich pracy i kluczowej roli
- pokazanie pierwotnej wersji produkcji
- ewolucja projektu do "pełnego lalkarstwa", czyli jak producenci z Netflix zdecydowali o tym, że wszystko tam będzie animatroniką i lalkarstwem
- kulisy powstawania części postaci, na przykład kamienny golem miał być w całości robiony w CGI, lecz potem ludzie od VFX zbudowali fizyczny model i był użyty w produkcji
- jak łączono animatronikę z CGI, oraz jak animowano cyfrowe postaci, też ciekawa sprawa z animowaniem poprzez wirtualnego lalkarza co im pozwoliło odwzorować niedoskonałości ruchu
- o pracy aktorów dubbingujących serial
- o tym jak Pemberton zrobił score, jak sami ograniczali się w komplikowaniu muzyki i by miała swego rodzaju brzmienie charakterystyczne dla folkloru świata przedstawionego

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#22 Post autor: Koper » czw wrz 05, 2019 19:46 pm

Widziałem jak tam Pemberton opowiada jak to szukał brzmienia prawie jak Hans :D no i fajnie że tam sobie wymyślił żeby to było archaiczne w brzmieniu, skali i w ogóle, żeby to miało w sobie jakąś wymyśloną folkowość, ale jednak brakło w tym mroku, tajemniczości, przestrzeni i rozmachu. Tego co było u Jonesa. Swoją drogą w tymże filmie dokumentalnym Simon Pegg wspomina film z 1982r. i bardzo chwali score. A muzie Pembertona chyba nikt nie słodzi. Poza samym Pembertonem. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#23 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 05, 2019 20:00 pm

Tylko, że Simon Peggy zawsze chwali wszystko co z przeszłości, a więc nie ma w tym nic dziwnego.
Plus na razie muzyka Pembertona mi ładnie gra w serialu. Może nie jest rewelacyjna, ale mi nie przeszkadza.
I jestem ciekaw czy Trevor Jones w ogóle był brany pod uwagę i czy w ogóle on coś jeszcze tworzy?
I w sumie serial ma bardzo dużo wspólnego z filmem, że i tutaj najciekawszymi postaciami są Skeksis, a już pozytywni są mniej ciekawi. I czuję się też trochę sprowokowany, że główny bohater nazywa się Rian.

P.S. I naprawdę nie ma potrzeby mieszać do tego Hansa.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#24 Post autor: Koper » czw wrz 05, 2019 21:09 pm

Ależ HZ był przywołany tylko jakiś wzorzec z którego chciałby czerpać Pemberton (swoją drogą jak go zobaczyłem w tym dokumencie Netfliksa to myślałem w pierwszej chwili, że to Kudłaty ze Scooby-Doo :D )

Jonesa to raczej trudno określić mianem aktywnego zawodowo niestety.

A Skeksowie to chyba już w oryginale byli ciekawsi. Ci pozytywni są zbyt kryształowi niestety. Jeszcze Aughra chociaż jest śmieszna.

"Może nie jest rewelacyjna, ale mi nie przeszkadza."
- ja tam wolałbym by robiła trochę lepszą robotę, jak nie przeszkadzała.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#25 Post autor: Gieferg » sob wrz 07, 2019 10:46 am

Po obejrzeniu całości - mocne 9/10, najlepsze fantasy od czasu Władcy Pierścieni idealnie oddające klimat i ducha oryginału, ale bijące go na głowę w zakresie fabuły, postaci i przedstawienia świata. Tylko muzyka ZNACZNIE słabsza od rewelacyjnej ścieżki Jonesa.
A Skeksowie to chyba już w oryginale byli ciekawsi.
Zdecydowanie nie byli.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#26 Post autor: Koper » ndz wrz 08, 2019 14:18 pm

No nie, jednak byli. Odświeżyłem sobie wczoraj oryginał Hensona i jasne, że Skeksowie zostali świetnie rozbudowani w serialu, bo w filmie byli bardzo szczątkowo przedstawieni, ale ten główny bohater- Jen był tak bezpłciowy, że nawet pobieżnie przedstawieni Skeksowie wydali się bardziej interesujący. W sumie już ta jego koleżanka Kira była ciekawsza.
Natomiast klimat film Hensona miał jednak lepszy, było dużo mroczniejszy i szczerze mówiąc wizualnie podobał mi się trochę bardziej. No i utwierdziłem się w przekonaniu, że muzycznie niestety w serialu nastąpiła największa strata jakości.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#27 Post autor: Radek » ndz wrz 08, 2019 15:15 pm

Muszę nadrobić ten pierwszy film, żeby zrozumieć to co się dzieje w serialu? Czy to jakaś całkowicie nowa historia? :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#28 Post autor: Koper » ndz wrz 08, 2019 15:53 pm

Wydarzenia w serialu rozgrywają się ileś tam przed wydarzeniami w filmie (a główni bohaterowie są zupełnie inni, powtarzają się tylko ci z drugiego planu i negatywni) i właściwie wszystko jest wyjaśnione "od postaw" więc znajomość filmu de facto potrzebna nie jest.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#29 Post autor: Radek » ndz wrz 08, 2019 16:37 pm

Koper pisze:
ndz wrz 08, 2019 15:53 pm
Wydarzenia w serialu rozgrywają się ileś tam przed wydarzeniami w filmie (a główni bohaterowie są zupełnie inni, powtarzają się tylko ci z drugiego planu i negatywni) i właściwie wszystko jest wyjaśnione "od postaw" więc znajomość filmu de facto potrzebna nie jest.
O, no to jeszcze lepiej, bo myślałem, że to sequel :) W takim razie dzisiaj zaczynam oglądać serial, a film kiedyś tam nadrobię. Przyznam, że zaciekawiła mnie ta kukiełkowa koncepcja, ale też mroczny klimacik scoru Pembertona mi się spodobał i te etniczne wstawki (Dzenpo! jest super :) ).

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Daniel Pemberton & Samuel Sim - The Dark Crystal: Age of Resistance

#30 Post autor: Gieferg » ndz wrz 08, 2019 19:02 pm

o nie, jednak byli. Odświeżyłem sobie wczoraj oryginał Hensona i jasne, że Skeksowie zostali świetnie rozbudowani w serialu, bo w filmie byli bardzo szczątkowo przedstawieni, ale ten główny bohater- Jen był tak bezpłciowy,
Nie zrozumiałem cię. Miałem na myśli, że Skeksowie w serialu byli ciekawsi niż Skeksowie w filmie, a że Skeksowie już w filmie byli ciekawsi niż główni bohaterowie to się oczywiście zgadza.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

ODPOWIEDZ