Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1621 Post autor: Wojteł » śr maja 22, 2019 01:29 am

Letka beka z tego, że ten odcinek był tak biedny, że w temacie jedno z najważniejszych wydarzeń popkulturowych ostatnich lat, nikt go nawet nie komentuje i wszyscy mówią tylko o miałkości muzyki (co jest jeszcze zabawniejsze po lekturze grupek tematycznych na fb, czy w ogóle komentarze na internecie, gdzie ludzie spuszczają się nad Raminem prawie jak Maras nad Draculą albo ja nad Johnnem) xD

I dobrze, niech tak zostanie, skwitujmy to milczeniem :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1622 Post autor: qnebra » śr maja 22, 2019 01:39 am

Jedyne emocje jakiegokolwiek sortu w ostatnim odcinku GoT pochodziły od animowanego smoka i "Właśnie sprawdza jak wyglądała aktorsko scena z Tyrionem na początku odcinka, zejdzie jakieś pięć minut" od Tyriona. Reszta, cóż.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1623 Post autor: Adam » śr maja 22, 2019 09:03 am

trudno cokolwiek powiedzieć, gdy okazuje się, że jedyne aktorskie emocje w finale pokazał cgi smok, a rozwiązania fabularno-scenariuszowe przeszły najśmielsze absurdalne założenia..
muzycznie bym nie krytykował, poza ostatnim kiepsko pompatycznym aranżem głównego tematu, było znośnie jak na ten sezon - WE KNOW NO KING BUT THE KING IN THE NORTH WHOSE NAME IS RAMIN DJAWADI 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1624 Post autor: Mystery » śr maja 22, 2019 11:27 am

Finał był tak normalny, bezpieczny i bezjajeczny jak tylko można.
Te 2 CD nie są takie złe, wiadomo dwie godziny Ramina normalne już nie są, ale highlighty to posiada, głównie liryczne (Jenny of Oldstones, Not Today, For Cersei, Stay a Thousand Years) i z tych 8 sezonów można by było złożyć fajnego składaka ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1625 Post autor: Adam » śr maja 22, 2019 11:57 am

Mystery pisze:
śr maja 22, 2019 11:27 am
Finał był tak normalny, bezpieczny i bezjajeczny jak tylko można.
Było wiadomo, ze Starkowie zwyciężą. W końcu ich potomek założy lata później Stark Industries i wtedy spełni się przepowiednia o uratowaniu świata :!:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1626 Post autor: Adam » czw maja 30, 2019 22:17 pm

jakby ktoś chciał tracić 2 godziny na ten dokument "Last Watch" o kręceniu ostatniego sezonu, to odradzam stanowczo, nic tam nie ma ciekawego, poza tym jak robili śnieg, porównaniem sceny z czytania scenariusza w 1 sezonie i ostatnim. a z 3/4 dokumentu bohaterem jest jeden ze statystów który miał szczęscie wystepować w kilku sezonach i czesto go widać w kadrach i słyszymy jak ten serial zmienił jego życie i jak jest zajebisty.

znacznie bardziej polecam na oficjalnym kanale serialu na YT dokumenty "Revealed" o każdym z odcinków - średnio 45 min każdy - tam jest czyste making of z masą atrakcji i detali, zarówno jeśli chodzi o choreografie, sfx i inne aspekty.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1627 Post autor: Adam » sob lip 20, 2019 19:10 pm

Sony już najwyraźniej zrezygnowało na stałe z wydawania na EU płyt WaterTower - S8 na 2CD w naszych sklepach to kolejne wydanie prosto z USA z paskiem ochronnym i dyskami made in Mexico. Dostępne od wczoraj.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1628 Post autor: Ghostek » sob lip 20, 2019 20:40 pm

No i fajnie. Dam zarobić amerykańskim outleciarzom, bo tam taniej niż u nas w sklepach.
Obrazek

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1629 Post autor: Jedi-Master » ndz lip 21, 2019 21:17 pm

Posiadam score na CD z 6 sezonu, który sezon warto postawić jeszcze na półce? Odnosnie serialu to widziałem tylko 3 pierwsze sezony i resztę muszę nadrobić.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1630 Post autor: Wawrzyniec » sob sie 10, 2019 21:10 pm

I mam komplet, ale czy będę wracał to czas pokaże. Nawet do mojej ulubionej Mhysy ciężko mi teraz wracać. Szczególnie jak sobie uświadomię, że to 9 lat (!!!).

Obrazek

Kiedyś myślałem, że zrobię TOPy, listy, z najlepszymi utworami itd. ale teraz liczę jedynie na magię zapomnienia. A właśnie, gdyż "Wawrzek kinda forgot about the Season 8 review", tutaj jest moja ostatnia recenzja, finalny tekst po 9 latach. Jakby nie wystarczyło, że Gwiezdne wojny mnie dobiły, to potem jeszcze Gra o tron, mnie leżącego skatowała. Ale bez większych ceregieli, tutaj jest wielce spóźniona recenzja do sezonu, który nigdy nie powinien ujrzeć światła dnia, a jego twórcy Benioff i Weiss powinni spalić się ze wstydu:
https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2856

My watch has ended :!:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1631 Post autor: Adam » ndz sie 11, 2019 11:33 am

S8 masz w czarnym jewelu? Ja z media marktu miałem w przeźroczystym..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1632 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 11, 2019 11:43 am

Aż tak mu się nie przyglądałem. Taki jak widać na zdjęciu. Kupiłem go w berlińskim Saturnie. Normalnie wydanie, bardzo normalne. W sumie nie ma w środku jakiś wielkich notatek,których bym się spodziewał. Typowe w sumie dla tego sezonu i pożegnania tej serii.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1633 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 28, 2019 17:41 pm

Mój internetowy znajomy z grupy Zimmera, jest największym fanbojem Ramina Djawadiego we Wscheświecie! Niedawno pochwalił się tą gigantyczną kompilacją według niego highlightów wszystkich sezonów z nieszczęsnym ósmym łącznie.

Nawet niezła robota, choć ma kompilacja byłaby inna.


youtu.be/bvN97l3RqYM
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1634 Post autor: qnebra » sob wrz 07, 2019 15:49 pm

Boję się ostatniej części, skoro z odcinka na odcinek ósmego sezonu "An Unbridled Rage" Maulera jest coraz dłuższe. Pewnie ostatnia część to będzie pięć, sześć godzin jechania po głupocie, logice, scenariuszu i wszystkim co się nawinie pod rękę.


youtu.be/7K0KaEYX41c

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1635 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 07, 2019 16:29 pm

U Maulera to nic nowego, skoro pierwszym 5 minutom The Last Jedi jest w stanie poświęcić półtorej godziny.
Ale te odcinki raczej sobie daruję. Wiem dobrze gdzie leżą wady tych sezonów i nie muszę poznawać więcej. Zresztą już wracanie do dwóch końcowych odcinków byłoby dla mnie zbyt bolesne. Rana jest dalej świeża i blizna pozostanie na zawsze.

Tak samo widzę, że jedna z moich znajomych jest teraz na urlopie w Chorwacji i widzę zdjęcia które wrzuca. I sam mogę się cieszyć, że zwiedziłem te tereny wcześniej przed 8 sezonem, gdyż teraz znowu źle by mi się kojarzyły. Ale wtedy to było wspaniałe uczucie się tam poruszać. Pamiętam jak wtedy wrzuciłem zdjęcie z jednego z zamków/murów obronnych i na zdjęciu uchwyciłem także niechcący lecący samolot. I jeden znajomy mi napisał: "O Daenerys leci". Piękne czasy,niewinności...

Ramin teraz w USA i Kanadzie wystartował ze swoją trasą koncertową i nawet nie chcę, aby pojawiła się w Europie. Albo przynajmniej ja nie mam zamiaru się pojawić na niej. Ciekaw jestem w ogóle czy bilety dobrze się sprzedają? Mam ku temu wątpliwości. :/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ