FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5191 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 09, 2019 16:58 pm

No mają w ogóle inne kontakty o czym też się pierwszy raz w hotelu przekonałem, chcąc podładować komórkę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5192 Post autor: mixon » pt maja 10, 2019 21:42 pm

Ja za to nie zapomnę, jak na trasie (autokarem) przemierzanym przez Holandię gdzieś (do dziś nie wiem gdzie) stanęliśmy ekipą na stacji, tak się cholernie pić chciało więc po wodę poszedłem.
W przeliczeniu -28 złotych zapłaciłem za MEGA pi**ę, 0.5 litra. Masakra, do dziś wspominam.
Także nie wiadomo gdzie się trafi.... :wink:

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5193 Post autor: hp_gof » sob maja 11, 2019 11:39 am

Uaktualnili programy koncertów na FMFie, chciałbym tylko zwrócić uwagę, że na koncercie Olka wypadło GBH (ale pewnie zagrają to na bis, często tak jest na koncertach Olka, a score bardzo ważny) oraz Birth, ale weszły Idy marcowe (które były grane chyba tylko raz na gali WSA 6 lat temu). Koncert dość krótki: 2 godziny 10 minut (w tym przerwa). Ale liczba suit, których nie słyszałem na żywo wzrosła tym samym z dwóch do trzech :) Jupiiii!
No i wbrew moim przewidywaniom Sarah Andon nie zagra na flecie, Olek sobie wziął Jeana Ferrandisa :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5194 Post autor: Adam » sob maja 11, 2019 12:38 pm

do id to by mógł Sancheza zaprosić z widowni na perkę !! :o :o
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5195 Post autor: hp_gof » sob maja 11, 2019 14:22 pm

Tak sobie podliczyłem czasy trwania suit na koncercie Olka na podstawie nagrań z poprzednich koncertów i wychodzi to tak:

Suita z filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet = 12,5 minuty
Peleas i Melisanda, symfonia koncertowa na flet i orkiestrę = 20 minut
Suita z filmu Dziewczyna z perłą = 9,5 minuty
Suita z filmu Gra tajemnic = 3 minuty

RAZEM 1 połowa = 45 minut

PRZERWA

Suita z filmu Jak zostać królem = 4 minuty
Suita z filmu Autor widmo = 10 minut
Suita z filmu Kształt wody = 11 minut
Suita z filmu Idy marcowe = 4 minuty?
Suita z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I i II = 18 minut

RAZEM 2 połowa = 47 minut

RAZEM cały koncert = 93 minuty

Czyli pozostaje prawie 40 minut na przerwę plus gadanie w trakcie koncertu, ewentualnie bisy. Szkoda, że Olek wszędzie musi wpychać tego swojego Peleasa i Melisandę - nie jest to takie super zajebiste, a marnuje 20 minut, gdzie mógłby zagrać dużo więcej swojej o wiele lepszej muzyki filmowej. Jeszcze w Londynie to zagrał tylko jeden ustęp tego Peleasa, a w Paryżu już niestety całość... Ghost Writera w sumie też mógłby sobie odpuścić, bo już był grany na FMFie, ale w sumie z drugiej strony akurat Ghost Writera nigdy za wiele :mrgreen:

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5196 Post autor: hp_gof » ndz maja 12, 2019 00:03 am

W przyszłym roku Olek ma dwa koncerty w Hong Kongu (w tym roku w styczniu musiał je odwołać z powodu choroby):
The OSCAR Maestro: Alexandre Desplat
1 & 2 MAY 2020 Fri & Sat 8pm
Hong Kong Cultural Centre Concert Hall
$680 $580 $480 $380

Music plays a crucial role in setting the atmosphere in films, and in reinforcing dramatic moments. Oscar-winning composer Alexandre Desplat has composed original scores for over 170 films, including Argo, The Grand Budapest Hotel, The King’s Speech, The Curious Case of Benjamin Button and Lust, Caution. His score for The Shape of Water earned him the Oscar, Golden Globe and BAFTA awards. He will conduct his signature works and transport us back to revisit the touching moments in the films.

Alexandre Desplat, conductor
http://www.hkphil.org/eng/concerts_and_ ... series.jsp

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5197 Post autor: Adam » ndz maja 12, 2019 00:37 am

Że ile, qrwa, dolarów :?: :!:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5198 Post autor: hp_gof » ndz maja 12, 2019 11:54 am

Ale to są dolary hongkońskie :mrgreen:
1 HKD = 0,49 PLN ;)
Czyli bilety kosztują w zakresie od 185 do 335 zł.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2830
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5199 Post autor: swordfish » ndz maja 12, 2019 13:33 pm

A! To tanio jak barszcz. Jeszcze tylko dokupić bilety lotnicze od 2000 zł wzwyż i możemy lecieć.

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5200 Post autor: hp_gof » ndz maja 12, 2019 14:12 pm

Wiadomo, że nikt z Polski/Europy nie będzie leciał do Hongkongu, żeby posłuchać muzyki Desplata, tym bardziej, że za kilka dni taki koncert będzie w Krakowie, natomiast nawet jak na warunki polskie te ceny nie są szokujące. Bilety na Ennio czy JNH były nawet droższe.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5201 Post autor: Adam » ndz maja 12, 2019 19:05 pm

hp_gof pisze:
ndz maja 12, 2019 11:54 am
Ale to są dolary hongkońskie :mrgreen:
aaaa.. uff, bo myślałem, że Olek droższy od biletów VIP na Stonesów :wink:
#FUCKVINYL

myrmek
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 31
Rejestracja: sob maja 13, 2017 13:06 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5202 Post autor: myrmek » czw maja 16, 2019 14:57 pm

Jak wrażenia po Draculi?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5203 Post autor: Adam » pt maja 17, 2019 09:43 am

myrmek pisze:
czw maja 16, 2019 14:57 pm
Jak wrażenia po Draculi?
Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5204 Post autor: Adam » ndz maja 19, 2019 10:28 am

Koncert Desplata miał sporo zalet i sporo wad - o których wypowiem się szerzej później, a jest o czym mówić - ale generalnie mi się podobał i był porządny. Pierwsza połowa była średnia/naciąganie dobra, ale druga już genialna, co ogólnie podniosło mocno ocenę całości. Nie był to zdecydowanie najlepszy koncert w historii fmf i nie był to też najlepszy monograficzny koncert w historii fmf - ale nie mógł nim być z paru powodów przez samego Olka, bo znając już całość koncertu, oprawę i setliste - na pewno bym na taki koncert nie pojechał drugi raz gdzieś zagranicę (tzn chodzi mi o to gdybym mial wydać na to sporo więcej kasy, to bym tego nie zrobił, a były na fmf koncerty, które chętnie bym zobaczył drugi raz za kasę, i to nie tylko Mistrzuni tak jak Olka.. natomiast jeśli znów w PL to chętnie).
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7845
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5205 Post autor: DanielosVK » ndz maja 19, 2019 12:00 pm

Koncert był bardzo dobry. Nie obyło się bez wad - repertuar czasem mógłby być lepszy (King's Speech, ten koncert na flet średnio mi się podobał, suita z Pottera za długa). Z drugiej strony naprawdę dobre wykonanie, szczególnie tych mniej typowych utworów (Grand Budapest Hotel, Venus) i przesympatyczna charyzma sceniczna Desplata.

Na osobną uwagę zasługuje prowadzenie koncertu - myślałem, że Miśki Jackowskiej w moich oczach nic nie pobije, ale Pawlik z Mleczko pobili wszelkie standardy żenady na tym festiwalu. Pojawiali się w nieodpowiednich momentach, zupełnie głupio i niepotrzebnie przedłużali swoje wystąpienia, nie potrafili się w ogóle dobrze wysłowić momentami... Najlepszym komentarzem był Desplat, robiący satyryczne pozy podczas ich przemów i odprowadzający ich do wyjścia. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

ODPOWIEDZ