NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#451 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 15, 2019 20:55 pm

Ogarnął? Dla mnie wyszło raczej ich wyrachowanie. Na początku, aby przypodobać się publiczce, zwolnili Gunna, a teraz kiedy sprawa ucichła z nim powrócili.
No nic, skomentuję to jakiś dżołkiem:
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#452 Post autor: lis23 » sob mar 16, 2019 06:43 am

Cóż, to taka słodko-gorzka wiadomość, jak dla mnie.

Słodka, bo Strażnicy to dziecko Jamesa Gunna i dobrze, że będzie mógł kontynuować serię - gorzka, bo niepokoi mnie scenariusz Gunna i Jego podejście do trzeciej części.

Nie ukrywam, że Strażnicy Galaktyki to moja ulubiona grupa Marvela a oba filmy Gunna to moje ulubione filmy MCU (sorry, bracia Russo, Wasze filmy są świetne ale Guardiansi są po prostu lepszą ekipą) ale już w 2017 roku przed premierą Volume 2 Gunn mówił, że trójka zakończy historię Petera Quilla i że jeżeli powstanie Volume 4 to będzie opowiadać już o zupełnie innej ekipie. Nie chcę żadnych zmian i roszad składem, kosztem obecnych członków zespołu, a za przykład podam ... Avengers:

Mściciele zaczynali w sześcioosobowym składzie (Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow i Hawkeye) a w międzyczasie dołączyli doń: Falcon, Bucky, Scarlet Witch, Vision, Ant Man, War Machine, Black Panther, Spider Man, Valkiria, Okoye, Wong, WASP i Captain Marvel, co daje nam dziewiętnaście postaci, a licząc Rocketa i Nebulę, aż 21 - czy w tym czasie zmarginalizowano Starka, Steve'a czy Thora? Nie.

Nie trzeba rozbijać, uśmiercać obecnych Strażników, żeby powiększyć skład grupy i pchnąć ich na nowe tory, wystarczy tylko zwiększyć skład i dać im nowy cel: powiedzmy, że Gunn zrealizuje swój scenariusz ale bez ostatecznego rozwiązania, potem można zrobić to tak, że po konfrontacji z Thanosem i z zagrożeniem z jego strony, Star Lord uzna, że bycie Strażnikiem Galaktyki to poważna sprawa i trzeba się na poważnie wziąć do roboty. Do grupy dołączą Nebula, Adam Warlock, Phyla-Vell? Bug? Nova? Ba! może nawet Captain Marvel, która idealnie pasuje do takiej grupy, Quill założy stałą bazę, np. na Knowhere a akcję będziemy śledzić dwutorowo, trochę tak, jak team upy w "Infinity War" - drużyna podzieli się na dwie grupy i będzie wykonywać dwie różne misje w obrębie jednego zadania, łącząc siły w finale.

Przypomnę jeszcze, że nawet taki War Machine, uznawany przez niektórych za zbędne piąte koło u wozu, zaliczy za miesiąc SIÓDMY film w ramach MCU! Siódmy film dla trzecioplanowego bohatera! Bardzo bym się zdziwił i zmartwił, gdyby tak lubiani bohaterowie, jak Quill, Rocket czy Gamora znikli z MCU po trzech filmach solowych i dwóch zbiorczych.

Wracając do samego filmu: jedni podają, że Gunn może zacząć prace dopiero po premierze "Legionu Samobójców 2" (czyli gdzieś w drugiej połowie 2021 roku) i wtedy film dostalibyśmy w 2022 - 2023 roku i byłaby to najdłuższa przerwa pomiędzy kolejnymi filmami w MCU (zwykle są to trzy lata, a w przypadku Pająka, tylko dwa), inne źródło podaje, że Gunn na plan Strażników może już wejść pod koniec 2020 roku, ciekawe, która wersja jest bliższa prawdy? Zastanawiam się też, czy Gunn wraca tylko na trzecią część przygód ekipy Quilla, czy znowu będzie nadzorował Kosmiczną część MCU? Czy nadal aktualne są takie pomysły, jak Mark Hamill w Volume 3 lub spin off z Deadpoolem? Może teraz Waititi zgodzi się na spin off Strażników lub Rocketa z Thorem? Może pojawią się w "Captain Marvel 2"? A może szop i drzewo dostaną własny film/ serial?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#453 Post autor: Mystery » sob mar 16, 2019 09:07 am

Ogarnął, bo to franczyza przynoszącą miliony, filmu nikt nie chciał reżyserować, aktorzy się burzyli, a fani chcieli Gunna, vol. 3 z innym reżyserem w tej całej otoczce to była by porażka i dobrze, że Disney w porę się zreflektował i miał na tyle odwagi by cofnąć swoją pochopną decyzję, choć gdyby nie Warner to pewnie by jej nie podjął. Ja się najbardziej cieszę, że dostaniemy Awesome Mix 3 :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#454 Post autor: lis23 » sob mar 16, 2019 19:03 pm

Awesome Mix 3 oraz muzykę Bytesa, która pewnie znowu nie wyjdzie na CD ;)
Gdy Gunn zakończy swoją historię i nie będzie chciał jej kontynuować, wtedy serię może przejąć ktoś inny a ja cały czas mam nadzieję, że ta ekipa nie zniknie z MCU.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#455 Post autor: hp_gof » czw kwie 25, 2019 22:42 pm

Uprzejmie donoszę, że wystawa Sztuka DC - Świt Superbohaterów ma już swoje wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/390920761501262/

Obrazek

Więc jak ktoś jest fanem DC, to polecam lajkowanie i wybranie się do Łodzi, bo to już ostatni pokaz tej wystawy na świecie.
Ekspozycja odwiedziła już Paryż, Londyn i Abu Dhabi. Zabytkowa Hala Maszyn w dawnej elektrociepłowni EC1 gościć będzie ostatnią odsłonę projektu - po niej eksponaty wrócą do właścicieli.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#456 Post autor: Adam » czw kwie 25, 2019 22:50 pm

będę, ale nie wiem kiedy. czasu dużo, więc się ogarnie.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#457 Post autor: hp_gof » czw kwie 25, 2019 23:09 pm

Cztery miechy, więc luzik ;) Moim zdaniem najlepiej w weekend otwarcia, bo jest wtedy Festiwal Komiksu i Festiwal Światła (must see). No i jest jeszcze w miarę ciepło ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#458 Post autor: Adam » czw kwie 25, 2019 23:48 pm

Tylko cza piniondze na Londyn zbierać i nie tylko :P
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#459 Post autor: hp_gof » pt kwie 26, 2019 00:16 am

Kto musi, ten musi ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#460 Post autor: Adam » pt kwie 26, 2019 16:25 pm

no ja już na pragę zbieram, bo znów będą monograficzne koncerty.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#461 Post autor: Mystery » śr maja 08, 2019 11:13 am

Disney zdradził daty najbliższych premier MCU, moje przypuszczenia w nawiasach, myślę, że Doctor Strange 2, może się zamienić z Eternals)

Rok 2020: (Czarna Wdowa, Eternals)
- 1 maja
- 6 listopada

Rok 2021: (Shang-Chi, Spider-Man 3, Doctor Strange 2)
- 12 lutego
- 7 maja
- 5 listopada

Rok 2022: (Czarna Pantera 2, Strażnicy Galaktyki 3, może Captain Marvel 2?)
- 18 lutego
- 6 maja
- 29 lipca

A to cały plan na najbliższe lata, Indiana Jones planowany jest na 2021.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#462 Post autor: Adam » śr maja 08, 2019 19:32 pm

szok, pińcet marveli i star warsów :o
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#463 Post autor: hp_gof » śr maja 08, 2019 20:32 pm

I po sierpniu 2019 żadnego projektu Fox Searchlight :roll:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#464 Post autor: lis23 » śr maja 08, 2019 21:01 pm

"Cruella" dalej jest w planach?
Ciekawe, jak to się ma do serialu "101 Dalmatian Steet" w którym nie ma Cruelii, bo jego akcja toczy się 60 lat po wydarzeniach z książki i z oryginalnego filmu, ponoć główną rolę ma grać Emma Stone.

Mystery:

2020 - "Black Widow" i "Doctor Strange 2"

2021 - "The Eternals", "Spider Man 3" i "Black Panther 2"

2022 - "Shang-Chi", "Guardians of the Galaxy Volume 3" i "Captain Marvel 2"

Nie ma, chyba miejsca na żaden film grupowy ("Avengers", "New Avengers"?), nie wiadomo, co z "Thorem 4" (fajnie by było dostać "Thora 4" ze Strażnikami i "Strażników 3' z Thorem ;)), przy okazji Joe Russo powiedział, że nie czytali scenariusza do GotG 3, więc Gunn może całkowicie olać to, co zrobili z tymi postaciami i fani mogą się obejść smakiem na myśl o "Asgardians of the Galaxy" ... Dodał też, że jego zdaniem, Vision nie żyje, więc on, Wdowa i Stark już nigdy nie wrócą (nigdy nie mów nigdy, poza tym, teraz film o Wdowie jest bezcelowy, bo nie wiem, czy prequel będzie dla kogoś atrakcyjny/). Przy okazji, mówi się o wprowadzeniu postaci Novy a Jon Favreau bada grunt pod ... 'Iron Mana 4", choć na razie nie było dyskusji ale ma badać Kevina Feige. Moim zdaniem, przejściowym Iron Manem powinien zostać James "Rhodey" Rhodes, potem ten chłopak z IM3 a córka Starka może zostać Rescue.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NADCHODZĄCE EKRANIZACJE KOMIKSÓW (2014-∞)

#465 Post autor: Adam » śr maja 08, 2019 21:23 pm

Dorosłą córkę Starka wywalili z Endgame w postprodukcji - grała ją laska z 13 Powodów.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ