Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#226 Post autor: Bucholc Krok » czw paź 25, 2018 20:23 pm

Adam pisze:
czw wrz 20, 2018 19:26 pm
No i nasza Holland dwa pierwsze odcinki wyreżyserowała - też nigdzie się tym nie chwalono.
Może ktoś z głową uznał, że ta informacja odstraszy potencjalną klientelę?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#227 Post autor: Mystery » pn paź 29, 2018 18:48 pm

Legion 2 - 6
Zmęczyłem ten sezon, jakoś nie miałem do niego cierpliwości, ale jest to chyba jedna z najbardziej osobliwych rzeczy stworzonych na mały ekran, pod względem formy małe arcydzieło.

Preacher 3 - 6
Twórcy dalej jadą po bandzie, miejsce akcji tego sezonu jakoś szczególnie nie przypasiło, ale wciąż zapewnia niezłą rozrywkę.

Maniac - 6-
Miało być tak pięknie, serialowy "Zakochany bez pamięci", a tu jedno z większych rozczarowań sezonu, produkcja porządna, ale nic specjalnego czego oczekiwałem tu po zapowiedziach i pierwszych opiniach.

Better Call Saul 4 - 7
Kolejna solidna odsłona.

Orange Is the New Black 6 - 7
Pozytywne zaskoczenie i mały powiem świeżości, w sumie mogło by się i już tak skończyć, ale 7 sezon ma być ostatnim, więc czeka nas jeszcze rok z dziewczynami.

Daredevil 3 - 7
Nie ma Ręki, jest Fisk i jest lepiej, dobra rzecz, choć pełna głupot, nad którymi jednak nie ma co się rozwodzić. Po anulowaniu Iron Fist i Luke Cage, trochę zaczynam się obawiać, że i Diabła może czekać podobny los...

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#228 Post autor: Koper » pt lis 09, 2018 20:25 pm

Mystery pisze:
pn paź 29, 2018 18:48 pm
Maniac - 6-
Miało być tak pięknie, serialowy "Zakochany bez pamięci", a tu jedno z większych rozczarowań sezonu, produkcja porządna, ale nic specjalnego czego oczekiwałem tu po zapowiedziach i pierwszych opiniach.
A kto mówił, że to ma być "Zakochany bez pamięci"? To zupełnie inna para kaloszy. Mam parę uwag, moim zdaniem zabrakło trochę odwagi by puścić całkowicie wodze szaleństwa w tym wszystkim ale ogólnie i tak całkiem oryginalny serial. A Sophia Mizuno, czy jak jej tam, jak milczała w "Ex-Machinie", tak tutaj pokazała, że ma całkiem fajny i ciekawy głos. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#229 Post autor: Radek » wt lis 20, 2018 13:40 pm

Big Mouth sezon 1 - zupełnie przypadkowo trafiłem na ten serial, po pierwszym odcinku od razu się wciągnąłem. Z cyklu: seriale animowane dla dorosłych. Totalnie zwariowany humor. Temat dojrzewania przedstawiony w nieco wulgarny sposób. Autorzy pozwalają sobie na wszystko. Dawno się tak nie uśmiałem podczas oglądania serialu :). Ostatnio Netflix zapowiedział, że będzie 3 sezon.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#230 Post autor: Mystery » wt lut 05, 2019 10:33 am

Mało ostatnio czasu na seriale, trzeba było trochę nadrobić filmów, ale coś tam się obejrzało :wink:

BoJack Horseman 5 - 8
Lepiej niż w 4 sezonie, mniej depresji, więcej humoru, świetny sezon.

Kidding 1 - 7-
Michel Gondry i Jim Carrey niech wystarczą za rekomendację, bardziej tragedia, niż komedia, trochę nie równy, ale warto było zobaczyć.

Atypical 2 - 6
Kolejny raz nic nadzwyczajnego, ale przyjemnie się oglądało, pochłonąłem w jedną noc.

The Kominsky Method 1 - 7
Przede wszystkim duet Douglas Arkin, miła, ciepła rzecz, choć po Chucku Lorre spodziewałem się większej dawki śmiechu, a tak gościł tylko skromny uśmieszek na twarzy.

Ozark 2 - 7
Dobra kontynuacja, trochę bzdurki i marazmu się wkradało, ale chłonęło się dobrze.

Narcos: Mexico - 7
Zaskakująco udanie, nie tak jak w trzecim sezonie i niby znów to samo, walka policji z kartelami, które gubi żądza władzy, ale świetne nowe postacie ładnie dawały radę, tylko ten chybiony angaż Michaela Peña w roli twardego agenta.... Score Kinera i Santaolalli fajnie brzdękał, posłuchałbym sobie i szkoda, że go nie wydali, co dziwi, bo poprzednie 3 Bromfmana się ukazały.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#231 Post autor: Mystery » wt mar 19, 2019 10:12 am

Detektyw 3 - 7
Trzyma dobry poziom serii (tak, lubiłem drugi sezon), do tego ciekawa konstrukcja, Mahershala Ali po dwóch Oscarach zmierza po Globa i Emmy, niesamowita kreacja.

Ucieczka z Dannemory - 6
Na film.org.pl widziałem reckę 10\10, reżyseria Ben Stiller, w głównych rolach Benicio del Toro i Paul Dano, no to trzeba się było zainteresować, a tu taka konwencjonalna ucieczka z więzienia, nic nadzwyczajnego, choć nagrodzoną Złotym Globem Patricie Arquette dobrze było zobaczyć.

Genialna przyjaciółka - 8
Nie wiem czy nie najlepszy serial 2018 roku, historie i klimat Włoch można wręcz spijać, trochę telenowela, choć może bardziej epopeja i już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu.

A Very English Scandal - 6+
Lekki i przyjemny brytyjski mini-serial, w obsadzie Hugh Grant i nagrodzony Złotym Globem Ben Whishaw, a muzykę zrobił Murray Gold, także dobrze widzieć, że po Doktorze jeszcze istnieje :)

Russian Doll - 7
Zaskakująco udana produkcja sci-fi, nie tylko z humorem, ale z drugim dnem, ładna i z morałem.

Love, Death & Robots - 8
Tim Miller i David Fincher swego czasu mieli robić nowe "Heavy Metal", ale projekt upadł i tak niewątpliwie zrodził się "Love, Death & Robots". Mocna rzecz, przemoc, krew, cycki, penisy :P jak to w antologii są odcinki lepsze i słabsze, ale całość i tak zachwyca, szczególnie wizualnie i wiele odcinków to prawdziwe perełki. Seria sci-fi głównie nastawione na akcję, królują znane motywy, choć i bardziej refleksyjne epizody również się zdarzają. Jedna z najciekawszych serii Netflixa, mam nadzieję, że będzie kontynuowana.
O ja właśnie muszę obejrzeć "Love< Death & Robots" i jak wrażenia? A kto tam w ogóle odpowiada za muzykę? Znowu jakiś industrial skoro to Fincher?
Co do muzyki i stylu to do większości muzę zrobił niejaki Rob Cairns, choć już do jednego filmu reżyserowanego przez Tima Millera skomponował Junkie. Oprawa głównie pasująca do poszczególnych filmików, jak mamy sci-fi - elektronika, horror - gromka orkiestra, anime z Japonii - orientalne instrumenty, bliski wschód - wiadomo itp, także industrialu Finchara tu raczej nie odnajdziemy :wink:

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#232 Post autor: qnebra » wt mar 19, 2019 15:30 pm

"Love, Death & Robots" to jedna z fajniejszych rzeczy na Netflix. Imponująco równa poziomem antologia krótkometrażówek, Fincher ma dobrą rękę do filmów, zarówno jako reżyser jak i producent.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#233 Post autor: Mystery » pn kwie 01, 2019 18:48 pm

Radek pisze:
wt lis 20, 2018 13:40 pm
Big Mouth sezon 1 - zupełnie przypadkowo trafiłem na ten serial, po pierwszym odcinku od razu się wciągnąłem. Z cyklu: seriale animowane dla dorosłych. Totalnie zwariowany humor. Temat dojrzewania przedstawiony w nieco wulgarny sposób. Autorzy pozwalają sobie na wszystko. Dawno się tak nie uśmiałem podczas oglądania serialu :). Ostatnio Netflix zapowiedział, że będzie 3 sezon.
Big Mouth 1 i 2 - 8
Miazga :D Chyba jedna z najbardziej poje*anych rzeczy jakie istnieją :mrgreen:

Umbrella Academy - 7
Solidny poziom takiego Preachera i Legion, jakoś te produkcje nasunęły mi się podczas oglądania, porządna superbohaterska rzecz, którą łatwo polubić.

After Life - 6
Przyjemne, przewidywalne, humor i depresja w tle, tak sprawnie zamknięte, ze mam nadzieję, że na dobre.

American Horror Story Apocalypse - 5
Dziwaczny sequel 3 sezonu, kończyli by już to w cholerę :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#234 Post autor: Koper » śr kwie 10, 2019 22:56 pm

Mystery pisze:
pn kwie 01, 2019 18:48 pm
Umbrella Academy - 7
Solidny poziom takiego Preachera i Legion, jakoś te produkcje nasunęły mi się podczas oglądania, porządna superbohaterska rzecz, którą łatwo polubić.
Nie wiem co to Preacher i Legion ale dla mnie to było jak krzyżówka Watchmenów z Holistyczną Agencją Detektywistyczną Dirka Gentleya. :P
qnebra pisze: "Love, Death & Robots" to jedna z fajniejszych rzeczy na Netflix. Imponująco równa poziomem antologia krótkometrażówek, Fincher ma dobrą rękę do filmów, zarówno jako reżyser jak i producent.
Tak z tą równością to bym nie przesadzał, chyba że pod względem realizacyjnym, bo fabularnie niektóre były sztampowe. Ale całościowo owszem, podobało mi się. Ale od Finchera więcej miał tu do gadania ten gostek od Deadpoola- nawet sam wyreżyserował jeden epizod, choć akurat jeden z tych mniej ciekawych.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#235 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 12, 2019 17:50 pm

Koper pisze:
śr kwie 10, 2019 22:56 pm
Mystery pisze:
pn kwie 01, 2019 18:48 pm
qnebra pisze: "Love, Death & Robots" to jedna z fajniejszych rzeczy na Netflix. Imponująco równa poziomem antologia krótkometrażówek, Fincher ma dobrą rękę do filmów, zarówno jako reżyser jak i producent.
Tak z tą równością to bym nie przesadzał, chyba że pod względem realizacyjnym, bo fabularnie niektóre były sztampowe. Ale całościowo owszem, podobało mi się. Ale od Finchera więcej miał tu do gadania ten gostek od Deadpoola- nawet sam wyreżyserował jeden epizod, choć akurat jeden z tych mniej ciekawych.
I to chyba właśnie ten z muzyką Junkiego. :P Muszę się w końcu zabrać za tę serię, gdyż ciągle mi coś wypada. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#236 Post autor: Adam » sob kwie 13, 2019 10:06 am

One Day At A Time - geniusz :shock: :o najlepszy sitcom Netflixa ever, jeden z najlepszych i najbardziej mądrych komediowych seriali ever, a kretyny anulowały to po 3 sezonie. nie dziwie się że się taki dym przez to zrobił w necie - dzięki temu zwróciłem uwagę na ten w ogóle nie promowany do tej pory tytuł, za co dzięki opatrzności !
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#237 Post autor: Wawrzyniec » ndz kwie 14, 2019 16:57 pm

Koper pisze:
śr kwie 10, 2019 22:56 pm
Tak z tą równością to bym nie przesadzał, chyba że pod względem realizacyjnym, bo fabularnie niektóre były sztampowe.
No mam nadzieję, że to się zmieni, gdyż po 3 pierwszych jest dość sztampowo mimo, że były CGI-momenty. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Jasmine
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 21:11 pm
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#238 Post autor: Jasmine » ndz kwie 28, 2019 23:28 pm

Big Bang Theory - Sheldon bawi do łez ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#239 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 09, 2019 17:39 pm

AMERICAN DAD "Rabbit Ears"

Wow! Tego się naprawdę nie spodziewałem. Włączyłem sobie najnowszy odcinek American Das tak trochę od niechcenia nie oczekując nic wielkiego. A otrzymałem odcinek na miarę klasycznego Twilight Zone,Czy też współczesnego Black Mirror.
Nie chcąc zdradzać za wiele akcja dzieje się wokół tajemniczego programu telewizyjnego z lat 60tych, który Stan przypadkowo odkrywa, choć ani w internecie, ani innych dokumentach nie ma wzmianki, aby taki serial w ogóle istniał.
Odcinek naprawdę wciąga i posiada niesamowity klimat budowany świetną oprawą jazzową. Jazz gra bardzo ważną rolę w tym epizodzie.
Co więcej gościnnie głos gościnnie głosu użyczył Chris Pine.
Nawet jak ktoś nie jest fanem American Dad, a lubi dobre mystery polecam gorąco ten odcinek. A sam wracam do słuchania jazzu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#240 Post autor: Mystery » śr maja 22, 2019 12:01 pm

Family Guy 17 - 6+
Sporo kiepskich epizodów (z Trumpem chyba najgorszy w historii), ale sporo i fajnych, także forma ostatnich sezonów jest utrzymana.

The Big Bang Theory 12 - 8, Ocena całości 9.
Co tam Gra o Tron, Teoria się skończyła :cry: Bardzo udany i zabawny sezon i ładne pożegnanie, łezka się zakręciła.

Shameless 9 - 7
Po staremu, ale 10 sezonu bez Fiony trochę sobie nie wyobrażam, chyba mogli by już to skoczyć.

Game of Thrones 8 - 6, Ocena całości 8
Hejt przesadzony i jako fan serialu uważam sezon za w porządku, choć spadek jakości względem 7 jest i niedosyt zakończenia tego kulturowego fenomenu również.

Angie Tribeca 4 - 4
WTF? Nigdy nie było to geniuszem komedii, ale ten sezon to pomyłka, po tym odchyle mam nadzieję, że to już koniec.

Chilling Adventures of Sabrina 1 - 5
Już chyba ta Sabrina z Polsatu była lepsza :P Przesadny mrok i klimat, który do końca do mnie nie trafił, nie mam zapotrzebowania na więcej.

Sex Education 1 - 7
Fajna rzecz, będzie kontynuowane.

Ślepnąc od świateł 1 - 7
Jak na polskie realia pełna profeska, najlepsza była postać Dario!

One Planet 1 - 7
Fanem przyrodniczych produkcji nigdy nie byłem, motywy trochę oklepane jak z lekcji geografii, pustynie, lasy, morza... ale na takie widoczki zawsze fajnie się patrzy, a kilka fragmentów było wartych zobaczenia.

Quicksand 1 - 8-
Mocna, wciągająca rzecz, jedna z lepszych w tym roku.

The Little Drummer Girl 1 - 6+
Jak na produkcję od Chan-wook Parka liczyłem trochę na więcej. Serial z wolnym tempem, ale na swój sposób nawet mocny, warto zobaczyć jak działa izraelski wywiad i palestyńscy terroryści. Do tego niezła obsada, choć zagrała tak sobie Michael Shannon przerysowany, Alexander Skarsgard nudny, ale dobrze było zobaczyć Florence Pugh, o której będzie jeszcze głośno.

Killing Eve 1 - 7-
Po nagrodach i rozgłosie liczyłem na więcej, dobry, ale trochę tani i nierówny, po pierwszych odcinkach i zwrotach zaczynało się dobrze, ale wyszło trochę niepoważnie i bez szału.

ODPOWIEDZ