Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5356 Post autor: Adam » śr lut 06, 2019 19:16 pm

#WinaBiedronia będzie dopiero, ale "tylko" taka, że powtórzy pazerność Kukiza, przez którego start PIS i Duda wygrali obie wybory.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5357 Post autor: hp_gof » śr lut 06, 2019 19:23 pm

No tak się składa, że przez większość kadencji Biedronia rządził PiS i tak właśnie traktował opozycyjne samorządy. U mnie uwalił ostatnio wojewódzki program in vitro, wcześniej opóźnił budowę S14, zabrał Caracale, a także terminal przeładunkowy, który miał być budowany przez Chińczyków w ramach Jedwabnego Szlaku, osłabił pozycję Polski na arenie międzynarodowej, wskutek czego kilku głosów zabrakło, żeby zdobyć Expo 2022 itd. itd. W przypadku Słupska to akurat uwalenie OZE nie było skierowane konkretnie przeciwko Biedroniowi, tylko wynikało z kultu węgla, ale już na przykład uwalili mu S6 w okolicach Słupska. Lisa nie lubię, poza tym Lis jest słabym przykładem, bo on nie lubi zarówno PiSu, jak i Biedronia :mrgreen: Poza tym ja podałem tylko jeden przykład ("nieumyślnej") winy PiSu w kwestii niezrealizowanych obietnic Biedronia, więc nie wiem skąd te twoje zarzuty wobec mnie.
PS. Ech, Adaś, Adaś, to nie Kukiz (przy całej mojej antypatii do niego) jest winny tego, że Duda wygrał wybory, tylko PO i Komorowski, że przespali kampanię i popełnili masę błędów, bo uważali, że zwycięstwo mają w kieszeni. Wynik Kukiza był po prostu skutkiem pewnej zmiany społecznej, której odpowiednio wcześnie Platforma nie uchwyciła. Podobnie teraz, mimo że w powietrzu czuje się atmosferę anty-PiSowską, to PO nie potrafiła przez 3 lata tej energii społecznej zamienić na słupki poparcia. A Biedroń potrafi i dlatego mu poparcie rośnie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5358 Post autor: Adam » śr lut 06, 2019 19:34 pm

bo obiecał że da wszystko wszystkim :>
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5359 Post autor: lis23 » wt lut 12, 2019 13:19 pm

Biedroń już zapowiedział, że nie połączy sił z koalicją obywatelską w wyborach parlamentarnych, bo tego chcą jego wyborcy i że sondaże pokazują, że Sam odsunie PIS od władzy - cóż, powodzenia.

Ja nie wiem, jak można poważnie traktować gościa, który wziął udział w wyborach samorządowych a potem zrzekł się mandatu, a teraz chce brać udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a jak się dostanie to również zrzec się mandatu? Skoro nie chce, to po co zabiera miejsce innym i czy to jest poważne zachowanie?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5360 Post autor: hp_gof » wt lut 12, 2019 17:27 pm

Ale Lisu, lokomotywa wyborcza to jest powszechna praktyka u wszystkich partii ;) Pierwszy przykład z brzegu: mimo że było na 99% pewne, że Zdanowska zostanie wybrana na kolejną kadencję jako prezydentka Łodzi, to była jedynką na liście do RM, podobnie jak dwóch jej zastępców. Żadne z nich nie przyjęło mandatu radnego po wyborach, ale wykręcili najlepsze wyniki i w ten sposób pociągnęli całą listę. Jest to zgodne z prawem, poza tym zawsze możesz głosować na inną osobę z listy - ja tak zrobiłem w swoim okręgu, wiedząc że gościu, który jest jedynką i tak będzie wiceprezydentem.

Biedroń od samego początku mówi, żeby PO dała mu święty spokój i nie proponowała mu non stop roli przystawki, bo on startuje sam, jak widać słusznie. Tylko oni tej decyzji uszanować nie potrafią, co nie dziwi, bo im się pod nogami pali ;) No ale cóż, jak przespali kolejne 3 lata, to mają na co zasłużyli.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5361 Post autor: lis23 » sob lut 23, 2019 12:48 pm

Nie pamiętam jednak takiego zdarzenia, żeby lokomotywa wyborcza jeszcze przed wyborami deklarowała, że zrzeknie się mandatu po oficjalnym zwycięstwie.

PIS ogłosił swój nowy program: od maja dodatkowa emerytura w wysokości 1 100 zł, potem 500+ także na pierwsze dziecko od 1 lipca.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5362 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 02, 2019 16:10 pm

A będzie 500+ dla tych bez dzieci, gdyż czuję się dyskryminowany? ,;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5363 Post autor: swordfish » pt mar 08, 2019 14:25 pm

Demontaż pomnika Prałata Jankowskiego w Gdańsku i Michaela Jacksona w Manchester.
Czyli Lech Wałęsa szukał pomocy u pedofila i pojawiał się w teledysku pedofila (Man In The Mirror).

Historię piszemy na nowo :?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5364 Post autor: Wawrzyniec » ndz mar 10, 2019 19:51 pm

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5365 Post autor: Koper » wt mar 12, 2019 19:15 pm

Właściwie... strój pierwszy raz do niego pasuje. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5366 Post autor: Kaonashi » czw mar 14, 2019 02:20 am

Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5367 Post autor: Koper » pt mar 15, 2019 19:55 pm

Wpadka jak wpadka. Zaliczył, pośmialiśmy się. Ale... ostatnie wystąpienia Episkopatu w sprawie pedofilii to jest kuźwa odpał. Monty Python by tego lepiej nie wymyślił. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5368 Post autor: hp_gof » pt mar 15, 2019 22:05 pm

"Zachowania samotniczo-ipsacyjne"? Megakult :mrgreen:

A KE to się miota strasznie - jeszcze chwilę temu Schetyna powiedział, że gejów trza bronić przed PiSem i on sam jest gotów stanąć na czele Marszu Równości (!) - pytanie czy uczestnicy marszu są na to gotowi ;) a teraz cała wierchuszka PO/KE uderza w Rabieja, że zdecydował się dziennikarzowi odpowiedzieć na pytanie o adopcję dzieci przez pary homo, że jest sceptyczny (!) i że to powinno się odbywać stopniowo, w miarę oswajania społeczeństwa - najpierw związki partnerskie, potem małżeństwa, na końcu adopcja. Czujecie? Nie dość, że się skundlił takimi bardzo zachowawczymi wypowiedziami, chowając swoje poglądy do kieszeni, to i tak zdaniem jego kolegów wyszło zbyt mało konserwatywnie i za bardzo kontrowersyjnie :mrgreen: I tak można strzelać w KE bez przerwy: kolejne pytanie proponuję zadać na temat KRUS - co na ten temat myśli PSL, a co Nowoczesna? :mrgreen: Na pewno otrzymamy spójne odpowiedzi ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5369 Post autor: MichalP » pt mar 15, 2019 22:54 pm

Tak sobie sledzilem te wszystkie przygotowania do wyborow europejskich i czekalem na kandydatow z KE i dla mnie to jest jakis Clusterfuck - chociaz rozumiem, ze to musialy byc jakies ostre kompromisy i dogadywania sie - ale widac jednoczesnie, ze tak na prawde ci ludzie to nie maja ze soba nic wspolnego i po prostu licza, ze jak juz zrobili ten mariaz to moze dzieki nie mu uda sie to jakos wygrac.

Ale jak przerzna z PISem w wyborach europejskich to sie to wszystko w try miga rozpierdzieli i skocza sobie do gardel bez zastanowienia.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5370 Post autor: Koper » sob mar 16, 2019 12:15 pm

MichalP pisze:
pt mar 15, 2019 22:54 pm
ale widac jednoczesnie, ze tak na prawde ci ludzie to nie maja ze soba nic wspolnego
Ależ mają. Parcie na stołki. :D Tylko, że jeśliby to miało być jedynym spoiwem to jeszcze PiS powinni wziąć do koalicji. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ