Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4561 Post autor: Kaonashi » sob lis 10, 2018 16:34 pm

Adam pisze:
sob lis 10, 2018 12:09 pm
Obrazek

Szkoda czasu, japoński twórca, a zero kreatywności, większość scoru to słaba zżyna z Amelii Tiersena - zarzynany akordeon w prawie każdym tracku, z dodatkiem fortepianu i smutnych wiolonczel i parę japońskich piosenek. Nic w głowie nie zostaje. Dla nieobeznanych z tymi klimatami może się podobać, score zły nie jest, ale brak świeżości i temptrack aż mnie tu w oczy szczypie. Za dużo się skośnych nasłuchało w życiu, żeby takie coś miało muzycznie podniecić :)
O nawet nie widziałem, że wyszedł nowy Masakatsu/Hosoda. Obada się pewnie mimo wszystko.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4562 Post autor: Radek » wt lis 20, 2018 13:58 pm

Obrazek

Bardzo ładny temat przewijający się prawie przez całą ścieżkę. Jest to dosyć skromna praca. Dużo tu gitary, fortepianu z niewielkim użyciem smyczek. Mocno kontemplacyjna muzyka.

Obrazek

Nie wiem co, ale ten Jeff Beal ma coś ma w sobie. Szkoda, że nie pisze muzyki do większych filmów. Główny temat brzmi normalnie jakby był wyjęty z jakiegoś starego filmu. Może to przez to jak kompozytor używa dęciaków. Trochę tu też przyjemnego jazzu. Szkoda tylko, że tracklista jest tak poszatkowane. Naprawdę polecam.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4563 Post autor: Radek » pt gru 07, 2018 09:23 am

Na tej stronce można podsumować swój rok na spotify :arrow: https://spotifywrapped.com/pl/ U mnie tak się to prezentuje:
Obrazek

Jestem trochę zaskoczony Elfmanem, bo nie przypominam sobie, żebym go tak dużo słuchał w tym roku. I ten gatunek French Variety :D . A jak to u was wygląda?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4564 Post autor: Ghostek » pt gru 07, 2018 14:40 pm

Klękajcie narody. W końcu ukazał się score do najbardziej śmieszkowanego wśród internautów filmu s-f z Bollywood.

Obrazek

Za muzę odpowiedzialny był nie kto inny, jak Rahman. Abstrahując od jakości samego widowiska, to trza przyznać, że słucha się tego całkiem fajnie. Pół godziny niewiadomo kiedy zleciało. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4565 Post autor: Ghostek » czw gru 13, 2018 12:27 pm

Kilka dni temu takie coś ujrzało światło dzienne.

Obrazek

1. You And Me (4:39)
2. Massillan (4:10)
3. Gdańsk (4:58)
4. München (2:44)
5. Zürich (3:30)
6. Cologne (4:54)

Nie wiem po co to powstało. Nie wiem do czego lub dla kogo... Ale jestem na tak.
Szybki strzał, który nadaje na podobnych, a może nawet i bardziej nośnych falach, co "The Journey - Hunter Returns" od JXLa. Do samochodu jak znalazł. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4566 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 14, 2018 00:43 am

Już Ci tłumaczę: Kiedy Hans Zimmer podróżował po świecie koncertując i dając radośc milion ludzi, Andrew Kawczynski jeździł z nim i w wolnym czasie między koncertami, w czasie spędzonym w hotelach, coś takiego skomponował. Taka geneza, powstania tego jest.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4567 Post autor: Ghostek » pt gru 14, 2018 12:47 pm

Nabijasz się, prawda? :D
Obrazek

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4568 Post autor: Jedi-Master » pt gru 14, 2018 12:48 pm

Chyba się Wawrzyniec nie nabija też o tym gdzieś czytałem :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4569 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 14, 2018 13:03 pm

Ghostek pisze:
pt gru 14, 2018 12:47 pm
Nabijasz się, prawda? :D
Nie, tak podawali w grupie Hansa Zimmera i na jego stronie. To muzyka napisana w hotelach, taka jest oficjalna geneza tego. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4570 Post autor: Ghostek » pt gru 14, 2018 13:08 pm

O mamo :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4571 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 14, 2018 13:11 pm

Ale napisałeś, że jesteś na tak, czyli dobra muzyka, czy nie? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4572 Post autor: Ghostek » pt gru 14, 2018 13:18 pm

No tak, co nie znaczy, że kontekst powstania to WTF :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4573 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 14, 2018 13:29 pm

Obrazek

Gdy rozum śpi, budzą się demony Francisco Goya.

A teraz:

Kiedy Hans w hotelu śpi, mogę dla siebie komponować Andrew Kawczynski

Od photoshopa jest Koper, dlatego bez obrazka, ze śpiącym Hansem i demona... znaczy kompozytorami RCP w tle. Ale może Koper przerobi? :wink: :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4574 Post autor: Radek » pt gru 28, 2018 14:49 pm

Obrazek

Frontier of Love - zdecydowanie najbardziej interesująca/emocjonalna muzyka jaką słyszałem w tym roku. Baaardzo romantyczne i subtelne granie. Score ląduje u mnie na pierwszym miejscu w serialowej topce :)

Przykładowe utwory:

youtu.be/kp7jiJxoACU

youtu.be/HJQ4XKfaw6Y

Obrazek

Remi sans famille - pisałem już o tym w temacie wyczekiwanych scorów, ale napiszę i tu, bo uważam, że ta ścieżka zasługuje na uwagę. Jest trochę przydługo i temat głowny jest nieco nadużywany, ale jest bardzo ładny. Dużo fortepianu. Piękne chłopięce wokalizy. Cudo!

Oba powyższe scory mogą nieźle namieszać w waszych topach, zarówno w filmowych jak i serialowych. Jak ktoś chce odpocząć od tego zalewu blockbusterowych pierdów, to polecam.

Jeszcze powiem, że najbardziej w tym roku zaskoczyły mnie prace, od kompozytorów, o których wcześniej nic nie słyszałem. Oprócz tych dwóch na górze, jeszcze Mark McKenzie.


Obrazek

Rudy - dobra, zakochałem się już po pierwszym utworze :shock: Tyle pozytywnych emocji dawno nie dał mi żaden inny soundtrack. Piękny temat głowny, cudownie podnoszący na duchu temat rywalizacji/sportowy(nie wiem czy dobrze go nazywam)Ciekawe jest to, że Goldsmith używa dosyć mało środków wyrazu a temat ma więcej powera od połowy utworów jakie znam korzystających z całego wachlarzu orkiestry. A tutaj, dajmy na to w takim Tryouts, jest tylko trąbką, smyczki, tamburyn i chyba jakaś perka w tle, coś niesamowitego. Fajne jest też to, że ten temat wraz z każdym utworem ewoluuje. Goldsmith bawi się aranżacjami dodając coraz to nowe instrumenty. Jest moc. Już wiem, czego będę słuchał jako motywatora, bo ta ścieżka idealnie się do tego nadaje. A The Final Game to taka wisienka na torcie <3

Night Crossing też przesłuchałem, ale muszę jeszcze tego parę razy posłuchać. Rudy jest jednak łatwiejszy w odbiorze i prościej jest o nim coś napisać.

Następny przystanek: Hoosiers :)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4575 Post autor: Adam » pt gru 28, 2018 19:06 pm

znam, dobre wybory, choć temu pierwszemu daleko do takich najlepszych emocji jak piszesz, bo były lepsze, ale warto obadać choćby dlatego, że chłop troszkę już dla filmówki zrobił z doskoku poza swoją normalną działalnością, a to jest jego najlepszy score jak do tej pory bez dwóch zdań :)
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ