Koncert Krzesimira Dębskiego

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Wichał
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 27, 2018 23:23 pm

Koncert Krzesimira Dębskiego

#1 Post autor: Wichał » wt sie 28, 2018 17:51 pm

Był ktoś może na podobnym koncercie p. Dębskiego i wie jaki jest jego repertuar?
Zależy mi głównie na "Ogniem i Mieczem" ale na stronie wydarzenia nic nie zdradzają. W samym teatrze też nic nie wiedzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Koncert Krzesimira Dębskiego

#2 Post autor: Kaonashi » wt sie 28, 2018 18:12 pm

Ja byłem parę tygodni temu w Rzeszowie na oratorium "Kres Kresów" Dębskiego, ale podczas występu pojawiło się także kilka innych kawałków, min. oczywiście "Ogniem i Mieczem". Krzesimir zagrał "Polonez husarii", "Atak kozaków" i rozbudowaną wersję "Pieśni Heleny". Poza tym była jeszcze piosenka z "Na dobre i na złe". Jeśli idziesz na koncert stricte dotyczący muzyki filmowej Dębskiego, to wydaje mi się, że "Ogniem i mieczem" nie powinno tam zabraknąć. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Wichał
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 27, 2018 23:23 pm

Re: Koncert Krzesimira Dębskiego

#3 Post autor: Wichał » wt sie 28, 2018 18:38 pm

Że zagra "Ogniem i Mieczem" jestem pewien :) Obawiam się tylko, że wszystko zamknie się w jakiejś 5-minutowej suicie. Chociaż i dla niej chyba warto pół Polski jechać:)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Koncert Krzesimira Dębskiego

#4 Post autor: Kaonashi » wt sie 28, 2018 18:56 pm

Sama ta rozbudowana wersja "Pieśni Heleny" (gdzie sopran zastąpiony jest minimalnie zmienionymi słowami z "Dumki", śpiewanymi przez Jurksztowicz) trwa pewnie z 6-7 minut i zdecydowania warto ją usłyszeć. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: Koncert Krzesimira Dębskiego

#5 Post autor: hp_gof » wt sie 28, 2018 19:01 pm

Za niecałe 2 tygodnie Dębski będze w Łodzi, ale to jakiś bardziej kameralny koncert i chyba niezwiązany z muzyką filmową...
https://www.bilety24.pl/koncert/krzesim ... ?id=202772

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert Krzesimira Dębskiego

#6 Post autor: swordfish » pn sie 17, 2020 17:51 pm

Byłem na koncercie Dębskiego z 15 lat temu i głównie grał "Ogniem i mieczem" oraz "Starą Baśń" + piosenki śpiewane przez Anię Jurksztowicz z telenowel - "Na dobre i na złe", "Czułość i kłamstwa". Krzesimir to niezły gaduła, który prawie każdy utwór poprzedzał długim wstępem z próbą opowiedzenia anegdot. Ogólnie koncert wspominam bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
wositelec
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 06:36 am

Re: Koncert Krzesimira Dębskiego

#7 Post autor: wositelec » czw maja 06, 2021 15:33 pm

swordfish pisze:
pn sie 17, 2020 17:51 pm
Byłem na koncercie Dębskiego z 15 lat temu i głównie grał "Ogniem i mieczem" oraz "Starą Baśń" + piosenki śpiewane przez Anię Jurksztowicz z telenowel - "Na dobre i na złe", "Czułość i kłamstwa". Krzesimir to niezły gaduła, który prawie każdy utwór poprzedzał długim wstępem z próbą opowiedzenia anegdot. Ogólnie koncert wspominam bardzo dobrze.
Brzmi ciekawie. Muzyka z "Ogniem i mieczem" oraz "Starej Baśni" bardzo mi się podoba. Nie wiedziałem, że z Krzesimira taki gawędziarz jest.
Szukam starego dobrego filmu o więzieniu:
viewtopic.php?f=14&t=4862

ODPOWIEDZ