How To Train Your Dragon - John Powell

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#16 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 14, 2010 19:14 pm

Ja też zdecydowanie wolę filmy Pixara od Dreamworks, ale ten naprawdę nie jest zły. Nie jest to kolejny klon Shreka, nie ma też tego dowcipu skierowanego głównie do starszego widza. W sumie jest to jak dla mnie najbardziej pixarowata produkcja Dreamworks.
A 3D może nie rewolucyjne, ale przyjemne dla oka, no i ta muzyka :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#17 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 15, 2010 16:57 pm

W sumie to w takim razie nie ma co liczyć na recenzję tej muzyki z Waszej strony? :( Szkoda, ale nie żebym kogoś tutaj do kina na siłę wyganiał, gdyż ma się rozumieć seans 3D tani nie jest.

A przy okazji czy przesadziłbym, gdybym napisał, że ta ścieżka ma coś w swoim brzmieniu z Golden Age'u i Powell się trochę inspirował epickimi ścieżkami z tamtego okresu. Czy tradycyjnie się mylę i jakby to napisał Adama z wielkim uśmiechem "Epic Fail" :?:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#18 Post autor: Koper » sob kwie 17, 2010 23:06 pm

Ale gdzie GA? Że bombastyczna trochę? :) GA to się inspirował Peterson w "The Red Canvas". Powell raczej nawiązuje do swoich prac z animacji.

Swoją drogą fajnie ta ścieżka w filmie działa. Ale na płycie trochę się zlewa. I brakuje jej większej wyrazistości nieco.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#19 Post autor: Wawrzyniec » ndz kwie 18, 2010 16:14 pm

Koper pisze:Ale gdzie GA? Że bombastyczna trochę? :)
Tak :oops: Oczywiście porównania do Korngolda może byłby trochę przesadzone, ale właśnie przez tą bombastyczność, naszło mnie takie skojarzenie. Ale OK rozumiem "Epic Fail".
Koper pisze:Swoją drogą fajnie ta ścieżka w filmie działa. Ale na płycie trochę się zlewa. I brakuje jej większej wyrazistości nieco.
O ale przynajmniej zgadzasz się ze mnę, że mimo swej bombastyczności w filmie ta muzyka prezentuje się bardzo dobrze i naprawdę wspomaga tę animację, daje jej przysłowiowego "kopa". Co do płyty to może końcówka, trochę gorsza, ale początek jest naprawdę świetny, a takie "Forbidden Friendship" naprawdę bardzo ładne.
A co powiesz o samej animacji? Oczywiście do Pixara jej daleko, ale mnie się podobał ten film :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#20 Post autor: Koper » ndz kwie 18, 2010 16:34 pm

Film bardzo przyjemny. Pixar to może nie jest, ale jak na Dreamworks to pozytywne zaskoczenie. Klasyczna formuła i morał, bez zbędnych aluzji do współczesności, bez dowcipów na marnym poziomie. I parę momentów z muzyką, że aż wbija w fotel. Zresztą o tym to w recenzji. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#21 Post autor: dziekan » pn kwie 19, 2010 17:37 pm

I tak Desplat przebił wszystkich Panem Lisem.
Nawet Smoka :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#22 Post autor: Adam » pn kwie 19, 2010 17:40 pm

chyba swojego co najwyżej.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#23 Post autor: dziekan » pn kwie 19, 2010 17:48 pm

Adam Krysiński pisze:chyba swojego co najwyżej.
Nie zagadzam sie z tobą.
Desplat Panem Lisem pozamiatał Smoka Powella :)
To jest najprawdziwsze zdanie jakie dzisiaj napisałem 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#24 Post autor: Adam » pn kwie 19, 2010 17:49 pm

dobry żart :lol:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#25 Post autor: Wawrzyniec » pn kwie 19, 2010 19:05 pm

Jeżeli oboje piszecie na serio to w ogóle nie mogę się z Wami zgodzić. A w ogóle co to za porównanie "Lis" Desplata, do "Smoka" Powella, przecież to różne typy muzyki :? Ale jeżeli już musicie to oczywiście Powell miażdży :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#26 Post autor: dziekan » pn kwie 19, 2010 19:08 pm

Wawrzyniec pisze:Jeżeli oboje piszecie na serio to w ogóle nie mogę się z Wami zgodzić. A w ogóle co to za porównanie "Lis" Desplata, do "Smoka" Powella, przecież to różne typy muzyki :? Ale jeżeli już musicie to oczywiście Powell miażdży :D
Tylko,że jak mamy do czynienia z partyturami do animacji to chyba porównanie mimo różnicy stylów jest w miare logiczne :wink:
Ja zdecydowanie wole subtelnego i wyrafinowanego Desplata!!

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#27 Post autor: Wawrzyniec » pn kwie 19, 2010 19:38 pm

Ale jak wyrafinowany i subtelny Desplat ma niby pasować do filmu o smokach i wikingach :? Powell stworzył partyturę pod film idealną i lepszej sobie nie wyobrażam. A wiadomo, że są animacje i animacje. Nie wszystko co animowane musi być podobne i w tym gatunku mamy podgatunki. Dla mnie dwa różne score'y do przeróżnych filmów i nie ma co porównywać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#28 Post autor: Koper » pn kwie 19, 2010 20:10 pm

Wawrzyniec pisze:Ale jak wyrafinowany i subtelny Desplat ma niby pasować do filmu o smokach i wikingach :?
A jak bombastyczny Powelll miałby pasować do "Lisa"? :)

Oba filmy mają bardzo fajną muzykę, choć zupełnie innego typu. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#29 Post autor: dziekan » pn kwie 19, 2010 20:15 pm

Koper pisze:
Wawrzyniec pisze:Ale jak wyrafinowany i subtelny Desplat ma niby pasować do filmu o smokach i wikingach :?
A jak bombastyczny Powelll miałby pasować do "Lisa"? :)

Oba filmy mają bardzo fajną muzykę, choć zupełnie innego typu. :)
I o to chodzi :P
A gust to swoją drogą :wink:

Ja bardziej preferuje Desplata koniec kropka.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#30 Post autor: Mystery » śr kwie 28, 2010 14:46 pm

Producenci kują żelazo póki gorące i wzorem innych odnoszących kasowy sukces animacji DramWorksa, zapowiedzieli na rok 2013 drugą część "Jak wytresować smoka", miejmy nadzieję, że z Powellem na pokładzie :)

Ps."Starcia Tytanów 2" też będzie, choć tu już Djawadiego mogliby sobie darować :)

ODPOWIEDZ