Abel Korzeniowski

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#256 Post autor: Adam » ndz wrz 11, 2016 19:59 pm

takie coś mi się przypomniało z młodzieńczych lat na odpowiedź :D - https://www.youtube.com/watch?v=1zx3puwpDTs

a tu fotka zbiorowa ze wczoraj:

Obrazek
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski

#257 Post autor: hp_gof » śr wrz 14, 2016 17:36 pm

Jutro pierwszy zwiastun Nocturnal Animals :) Jaram się! :shock:
A póki co na youtubie jest teaser teasera ;) Muza w tle to Logos - Ludovico Einaudi.
https://www.youtube.com/watch?v=hIa5cuW ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#258 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 15, 2016 00:58 am

Na poważnie, bardzo czekam na ten film i score. Niech się Abel Korzeniowski trzyma Toma Forda, gdyż to klasa i kasa i prestiż. I kto wie, czy jakieś nominacje się nie trafią. Plus jak jest herrmmanowsko to tym lepiej.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski

#259 Post autor: hp_gof » czw wrz 15, 2016 17:37 pm

Jest zwiastun Zwierząt Nocy!!! :) Dajesz, Abel, dajesz! <3
https://www.youtube.com/watch?v=rnV1gWa9TYA

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#260 Post autor: Tomek » czw wrz 15, 2016 23:35 pm

Wawrzyniec pisze:Na poważnie, bardzo czekam na ten film i score. Niech się Abel Korzeniowski trzyma Toma Forda, gdyż to klasa i kasa i prestiż. I kto wie, czy jakieś nominacje się nie trafią. Plus jak jest herrmmanowsko to tym lepiej.
Jaka ulga, że na tym forum czasami rozmowy schodzą na poważne tory ;-) Kilka postów wcześniej z hpgofem doszliśmy do tych samych wniosków.

A na poważnie, film zapowiada się wielce intrygująco - Amy Adams jest w tej chwili na topie: to + Arrival (w sumie, to jest na tym topie od dobrych kilku lat), do tego Gyllenhall i Shannon oraz kunsztowna strona wizualna. Abel musi coś na tym "ugrać" :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#261 Post autor: Adam » pt wrz 16, 2016 09:05 am

napisał że cała muza z trailera to nie on.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski

#262 Post autor: hp_gof » pt wrz 16, 2016 10:00 am

No przecież pisałem że Einaudi.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Abel Korzeniowski

#263 Post autor: Mystery » pn gru 19, 2016 21:00 pm

Wywiad "All Access" z Film.Music.Media którego ostatnim gościem był Alan, teraz kolej na Abla:
https://www.youtube.com/watch?v=iZUXzIej9sA

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#264 Post autor: Adam » pn gru 19, 2016 22:17 pm

czy mi się wydaje czy Abel ma wciąż problemy z angielskim/płynnością? nie słyszałem tak długiego wywiadu z nim więc nie mam porównania..

rozmowa bardzo spoko, zresztą Savas zawsze miażdży tymi wywiadami. szkoda tych Zwierząt, bo ten score pomijają wszędzie, no ale cóż, najlepszą jego pracą nie jest. Jakiś duży nom mógłby mu pomóc wreszcie dostać jakiś blockbuster albo coś :(
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Abel Korzeniowski

#265 Post autor: Mystery » pt gru 23, 2016 14:04 pm

W porównaniu do poprzednich wywiadów po angielsku, właśnie teraz mówi bardziej płynnie. Rozmowa ok, choć bez żadnych fajnych newsów czy ciekawostek, nic o Emperor.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#266 Post autor: Adam » pt gru 23, 2016 14:17 pm

ten Emperor to skończy direct-to-dvd w najlepszym wypadku.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#267 Post autor: Tomek » wt gru 27, 2016 22:45 pm

Czy ja wiem czy taki mało odkrywczy? Mówi o wielu fajnych rzeczach związanych z zawodem, z branżą. Sam Kaya Savas stwierdził, że wywiad był "enlighting" (ok, może to próba słodzenia trochę :). Jest mowa o kulisach pracy z Tomem Fordem, o pierwszym projekcie dla HBO, o Madonnie, o Metropolis jako teście wg którego miał się sam sprawdzić siebie, czy jest w stanie napisać tak dużą ilość muzyki, o specyfice pracy przy Penny Dreadful, wreszcie o Escape From Tommorow. Wg mnie wywiad ciekawszy niż z Silvestrim - Alan był bardzo dostępny i żartujący, ale jego odpowiedzi były niezwykle bezpieczne, że tak to ujmę. Mi podobał się moment, kiedy pytany jest bodajże o przyszłość branży i prowadzący mówi, że wszyscy chcą "faster, faster, cheaper, cheaper" a Abel na to, że jest to właśnie problem, bo on preferuje "slower, slower, bigger, bigger" :mrgreen:

Język - nie macie się czego czepić? :P Wiadomo, że akcent zawsze będzie, ale i tak jest wg mnie dobrze i widać, że nad nim pracuje, bo stara się mówić z takim zabarwieniem amerykańskim. Abel mówi wyważenie, jego zdania są przemyślane a słownictwo nie takie ubogie, ok, czasami widać, że może "szuka" słowa, ale to jest chyba normalne.
Obrazek

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski

#268 Post autor: hp_gof » wt maja 23, 2017 17:15 pm

Abel "hejtuje" Malicka i chciałby pracować z Nolanem (kto wie, może kiedyś zrejectuje Hansa, jak to zrobił z Hornerem?) ;)

youtu.be/znFXJHu-9wM

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#269 Post autor: Adam » wt maja 23, 2017 19:23 pm

Malika nie musi nawet hejtować bo każdy kolejny jego film i tak ma gorsze recenzje :mrgreen:

a z Nolanem to ciekawa opinia, zaskakująca dla mnie. spoko :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#270 Post autor: Paweł Stroiński » wt maja 23, 2017 20:17 pm

Nolan... zrejectował Hornera?

ODPOWIEDZ