Abel Korzeniowski

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Abel Korzeniowski

#196 Post autor: hp_gof » wt lut 03, 2015 22:26 pm

Nie, błagam, niech Abel nie wydaje trzech płyt z borowaniem... :shock:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#197 Post autor: Adam » śr mar 04, 2015 19:38 pm

no i jak tam ziarno prawdy? bo na razie to ziarno prawdy jest takie że w kinach porażka z widownią (jakości filmu nie oceniam bo nie widziałem, czytałem za to recki i opinie - i są i takie i takie). a o scorze coś nie słychać, why?
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski

#198 Post autor: hp_gof » śr mar 04, 2015 19:51 pm

No właśnie cicho sza. Abel się zaszył gdzieś, na fejsie się nie odzywa, nie publikuje nic. Albo ciężko pracuje, albo z płyty nici :P

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Abel Korzeniowski

#199 Post autor: qnebra » śr mar 04, 2015 20:46 pm

hp_gof pisze:Nie, błagam, niech Abel nie wydaje trzech płyt z borowaniem... :shock:
Czyli będzie pięć płyt z borowaniem :twisted:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#200 Post autor: Templar » śr kwie 08, 2015 15:53 pm

Kolejny miesiąc minął i dalej płyty nie ma, ktoś wie czy jeszcze nad tym pracują, czy już olali? :P Może do wydania DVD/BR się wyrobią :mrgreen: Ten sam problem z Carte Blanche, które w kinach się pojawiło nawet tydzień wcześniej, miała być płytka w marcu (a nawet pod koniec lutego jak się uda), ale nadal "trwają prace nad wydaniem" :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#201 Post autor: Adam » śr kwie 08, 2015 16:28 pm

come on, nie będzie w PL żadnych płyt z tego, po porażkach kasowych tym bardziej.. może Abel to sobie w USA wyda albo na itunesie albo dorzucą jako bonus do wyd. dvd z filmem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Abel Korzeniowski

#202 Post autor: Wojteł » śr kwie 08, 2015 16:31 pm

Albo wypuści bootlega jak z Terrą :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#203 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 28, 2015 23:06 pm

Abel Korzeniowski skomponuje muzykę do filmu "Emperor", biografii Palpatine'a... Nie, no dobra, chodzi o słynnego Karola V. Reżyseruje Lee Tamahouri, dzięki którego mamy super filmy z Jamesem Bondem, gdyż jego Die Another Day, zmusiło do restartu serii.
Ale jakby co Abel i kino historyczne, może coś z tego będzie:

http://filmmusicreporter.com/2015/09/28 ... s-emperor/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Abel Korzeniowski

#204 Post autor: hp_gof » pn wrz 28, 2015 23:22 pm

A już się martwiłem, że w tym Hollywoodzie Abel pracy nie ma i przymiera głodem ;) Dobrze, niech komponuje, to się może kolejną dobrą płytkę do słabego filmu kupi :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#205 Post autor: Adam » śr wrz 30, 2015 08:45 am

co do docinki o Bondzie - nie jest winą rezysera że ten film był jaki był. tak chcieli producenci, a on to po prostu wykonał. zresztą to samo było potem przy Quantum. nie uważam żeby reżyseria DAD była zła. a że ten film tutaj na drugiego Gladiatora się nie zapowiada, cóż. Ważne że jest jakiś angaż w ogóle.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Cisek
Asystent orkiestratora
Posty: 469
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: Abel Korzeniowski

#206 Post autor: Cisek » ndz paź 04, 2015 23:53 pm

Adam pisze:come on, nie będzie w PL żadnych płyt z tego, po porażkach kasowych tym bardziej.. może Abel to sobie w USA wyda albo na itunesie albo dorzucą jako bonus do wyd. dvd z filmem.
Patrzcie, prorok ;) . Od premiery DVD minął jakiś czas i nikt nie odnotował, że jest wersja z soundtrackiem :) ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#207 Post autor: Adam » pn paź 05, 2015 08:44 am

skoro sam kompozytor się tym nie chwali... nie interesuje mnie ten score w ogóle po obejrzeniu 15 min tego słabiuutkiego filmu..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Abel Korzeniowski

#208 Post autor: Adam » pt paź 09, 2015 17:44 pm

ja pierdole :? ten score z Ziarna Prawdy jest tak zły, że u mnie kandydat No1 do gniota roku.. Reznor wysiada przy tym, słuchać się tego nie da :D

14 traków (po ok 1:30 - 7:10) i 39 minut męki...

badziewne wydanie, płyta leży bezimiennie wewnątrz digibooka, jest bezimienna również, bo że jest to score dowiedzieć się możemy tylko po tym że na pokolorowanej czerwonym nadrukiem płycie z logiem tytułu filmu i nic wiecej jest logo compact disc (płyta dvd jest identyczna tylko ma logo dvd). traklista "lorencowa" na kartce wewnątrz małej książeczki doklejonej do digibooka od środka. i krotkie bio Abla.

najgorzej wydane 35 zł od daaaaawna.

chce ktoś taniej odkupić? :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Abel Korzeniowski

#209 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 09, 2015 18:07 pm

Ja bym wolał wiedzieć, gdzie to można przesłuchać? Jako, że jeżeli chodzi o Filmmuzy i kategorię "Gnioty Roku", jestem w pewnym sensie ekspertem, to chciałbym lepiej poznać, każdy badziewny score. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Abel Korzeniowski

#210 Post autor: swordfish » pt paź 09, 2015 18:13 pm

Wawrzyniec pisze:Abel Korzeniowski skomponuje muzykę do filmu "Emperor", biografii Palpatine'a... Nie, no dobra, chodzi o słynnego Karola V. Reżyseruje Lee Tamahouri, dzięki którego mamy super filmy z Jamesem Bondem, gdyż jego Die Another Day, zmusiło do restartu serii.
Ale jakby co Abel i kino historyczne, może coś z tego będzie:

http://filmmusicreporter.com/2015/09/28 ... s-emperor/
Ten Lee Tamahori to nie jest taki zły reżyser. U mnie wysoko jest jego nowozelandzki "Once Were Warriors" (tytuł polski: "Tylko instynkt") - jeden z najważniejszych dramatów o Maorysach.

W USA talent tego pana jest marnowany przez producentów i stał się zwykłym rzemieślnikiem od thrillerów.

Przypomnę, że dla Lee Tamahori'ego komponował Jerry Goldsmith ("The Edge", "Along Came A Spider"). Dla Abla może być to poniekąd nobilitacja. Kiedyś Jerry, teraz on.

ODPOWIEDZ