BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#226 Post autor: Adam » sob kwie 25, 2015 10:55 am

Dokładnie. Pawła chyba poniosła trochę analiza ;-) 2 godziny scoru oddane w całości przeszło 2 msc zanim padł news że Elfman jest w ogóle on board. Brian robi najbardziej klasycznie brzmiący score od prawie 15 lat w swojej karierze! (to jest dla mnie lekki szok i powód do dużego uznania/docenienia). Kompozytorzy nie pracowali razem, nie konsultowali się, to była niezależna praca. Do tego wiadomo że kompozytorzy - i jeden i drugi - mieli gówno do gadania gdzie co będzie którego z nich w filmie - ilustratorzy podkładali to bez ich wiedzy i wkładu - bo to już widać po opiniach tych co widzieli film i reckach. Taka praktyka w hollywood to teraz norma - "napisz, nagraj, oddaj wszystko i spierdalaj". Kompozytory rzadko mają wpływ na to co jak i gdzie w filmie jest podkładane. Oczywiście są wyjątki, są pewne kolaboracje rezyser-kompozytor, gdzie kompozytor czuwa nad całością do końca, ale tego jest coraz mniej. Dla porównania dodam że w Polsce taka praktyka że kompozytor nie ma wpływu na późniejszy kształt muzyki w obrazie jest w 98% przypadków a w serialach w 99,9 :] - tak jest od dobrych paaaru lat, zaczęło się mocno ok 2010 r. To co jest na płycie z Avengers to 1/3 tego co w ogóle Brajan napisał, i mniej niż połowa u Elfmana. Paradoksalnie to w filmie szkoda bardziej Elfmana, bo jego jest mniej, pisał na szybcika godzinę, a wstawili mu Silvestriego w połowie.. Czyli to co on im zrobił i oddał, Marvelowi też nie podpasowało.. Ciekawe też czemu akurat tylko Elfmana trak na cd nie jest z filmu (czyżby nagroda pocieszenia? tak świetnego traka nie dawać do filmu?! to wzór na idealne wplecenie aranżu tematu z jedynki przecież!). Elfman nie ma też kredytu orkiestry w "czarnych" end credits, po animowanej końcówce - potwierdzone przez gościa który widział film z fsm - Brian ma dwie orkiestry tam wymienione jak w Thorze 2 (te same), Elfman żadnej, a do tego żeby było ciekawiej pojawia się additional music by Alan Silvestri i że wykorzystano muzykę z pierwszego filmu.. W animowanej końcówce są za to dwie plansze Music by BrianTyler (pierwsza), i druga "Music by Danny Elfman". o SIlvestrze tam akurat nie ma nic. Chciałbym żeby wyszły sesje Brajana i Elfmana, żeby można było naocznie się przekonać jakich Marvel ma głupich ludzi i jak z tych w sumie 3 godzin muzyki zrobionej przez dwóch b.zdolnych gości, można by było poskładać epicki score. Bo obecnie mamy chaos. Dobry chaos, momentami b.dobry, dobrze się uzupełniający, owszem, ale wciąż to chaos i wycinek, niestety, za którego żaden z dwóch kompozytorów nie ponosi winy. Ale ocenę to obniża i wprowadza duży żal do decydentów, że tak te prace zostały potraktowane. Obawiam się, że o ile w ogóle wypłyną kiedyś sesje nagraniowe, ten żal i foch się tylko pogłębi...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10202
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#227 Post autor: Ghostek » sob kwie 25, 2015 17:11 pm

Obaj to spece od kontrolowanych przecieków, więc nie martwiłbym się "czy", tylko "kiedy"?
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#228 Post autor: Adam » sob kwie 25, 2015 21:23 pm

Obaj? No nie wiem bo z Briana sesji jest mało w stosunku do całości dyskografii.. Elfman to owszem...
#FUCKVINYL

harvester84
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 72
Rejestracja: czw lip 18, 2013 16:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#229 Post autor: harvester84 » pn kwie 27, 2015 17:07 pm

Można już gdzieś tą płytę u nas zamówić czy pozostają tylko amazony?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#230 Post autor: Adam » pn kwie 27, 2015 18:49 pm

tyko amazony, nie będzie tego u nas, zresztą jak i poprzednich scorów.

3/5 od Southalla, z sporym zaznaczeniem powodów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#231 Post autor: Kaonashi » pn kwie 27, 2015 20:18 pm

A, czyli tym razem nie warto linkować recki.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#232 Post autor: Adam » pn kwie 27, 2015 21:01 pm

nie chce mi się, F7 też nie zlinkowałem.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#233 Post autor: Adam » pn kwie 27, 2015 21:35 pm

Aha i ta recka jest bycza ale on zaznacza ze nie widział filmu. Takze to dla mnie akurat tu fail bo wiedząc jaki jest burdel z tym scorem sam jako fan bez filmu bym tego w życiu nie ocenił, co robię, ale jemu przystoi obejrzeć to i potem dopiero pisać tym bardziej ze ma od tygodnia możliwość a my musimy czekać 2 tyg jeszcze
#FUCKVINYL


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#235 Post autor: Adam » pt maja 01, 2015 23:01 pm

A coś wiecej odnośnie porównania bajzlu w filmie i na cd?
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#236 Post autor: Mefisto » sob maja 02, 2015 01:00 am

A co konkretnie? Film widziałem póki co raz, więc trudno silić mi się na jakieś zaawansowane analizy - szczególnie, że dużo muzyki po prostu w filmie ginie na rzecz efektów dźwiękowych, a jej montaż jest dość średni miejscami. Na pewno jednak na płycie są wszystkie najważniejsze tematy, choć oczywiście nie cały materiał. No i wiadomo, że część z przynudzającej na albumie tapety w filmie brzmi ok. Ale wiele w głowie po wyjściu z kina nie zostaje.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#237 Post autor: Adam » sob maja 02, 2015 10:27 am

no panowie, flaczka to można słuchać 8) znów jest lepiej jakościowo jak to przy marvelowych scorach..

prawdopodobna kolejnośc chorologiczna z filmem tego co jest na płycie (pomija rzeczy niewydane na cd):

It Begins
Breaking and Entering
Avengers: Age of Ultron Title
Birth of Ultron
Ultron / Twins
The Vault
Hulkbuster
Farmhouse
Darkest of Intentions
Seoul Searching
Can You Stop This Thing?
Ultron Wakes
Vision
The Mission
Uprising
The Battle
Outlook
Fighting Back
Avengers Unite
Sacrifice
The Last One
The Farm
Nothing Lasts Forever
New Avengers / Avengers: Age of Ultron

Rise Together - first half is not in the film, but second one is duplicated/rearranged in "Fighting Back".

Inevitability / One Good Eye - used partly in between "Ultron Wakes" and "Vision". And later parts between "The Battle" and "Outlook".

Wish You Were Here - alternate, I presume, for "Nothing Lasts Forever" which is used.

Heroes - alt. take of last cue "Avengers: Age of Ultron". Same length, different orchestration.

Keys to the Past - don't know about this one, but I think partly between "The Vault" and "Hulkbuster".
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#238 Post autor: Wojteł » sob maja 02, 2015 22:17 pm

http://www.scpr.org/programs/the-frame/ ... -brian-ty/

Boże, w jakich ja wspaniałych czasach żyję! Gdzie nie pójdę, tam ikoniczne tematy - GoT, Iron Man, Thor.. no myślałby kto, że czasy ikonicznych tematów dla serii i postaci to dawne dzieje, jakieś lata 80te czy 90te w najlepszym wypadku, ale jednak dzisiejsze tuzy też mają łatwość pisania takich tematów :mrgreen:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58193
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#239 Post autor: Adam » ndz maja 03, 2015 00:47 am

nagłówek głupawy ale to standard - za to rozmowa przednia - w ogóle ten wywiad i ten ze Schweigerem sprzed tygodnia, to jedne z najlepszych i najciekawszych wywiadów jakie Brajan dał od długiego czasu - zarówno ze swojej strony jak i prowadzącego.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: BRIAN TYLER & DANNY ELFMAN - AVENGERS: AGE OF ULTRON (2015)

#240 Post autor: bladerunner22 » wt maja 05, 2015 12:18 pm

Jestem nieco zawiedziony tym co stworzyli Elfman z Tylerem do nowego filmu Marvela Avengers. Taka solidna, tapetka, totalnie bez emocji, nudzi i drażni prawie tak samo jak score Alana Silvestri do pierwszej części. 3/5

Po genialnym Captain America, Silvestri sprawił mi małą przykrość w Avengersach, bo nie wykorzystał w pełni potencjału, natomiast nowy score , aż dwóch kompozytorów w ostatecznym rozrachunku na płycie zawiódł. Reasumując, minimalnie na korzyść wypada jednak praca Alana, bo jego temat bardzo wpływa na moje emocje a i Helicarrier też ładnie wybrzmiewa w filmie i na płycie :) .

Byłbym zapomniał, czy to jakość sprzętu przez mnie posiadanego wpływa, na niezbyt przyjemny odbiór muzyki do Avengers Silvestra czy nagranie/zgranie materiału na CD szwankuję?
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

ODPOWIEDZ