The Newmans

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Mefisto

The Newmans

#1 Post autor: Mefisto » pt lut 28, 2014 13:42 pm

Thomas nie ma swojego tematu, ale chyba lepiej będzie założyć jeden dla całej familii :)

Eniłej...
Thomas Newman has signed on to score the upcoming legal drama The Judge. The film is directed by David Dobkin (Wedding Crashers, Shanghai Knights, The Change-Up) and stars Robert Downey Jr., Robert Duvall, Vincent D’Onofrio, Vera Farmiga, Melissa Leo, Dax Shepard, Leighton Meester and Billy Bob Thornton. The movie follows a big-city lawyer who returns to his childhood home where his estranged father, the town’s judge, is suspected of murder. Nick Schenk (Gran Torino) has written the original screenplay. David Seidler (The King’s Speech) and Robert Dubuque were hired to rewrite the script. Dobkin is also producing the Team Downey and Big Kid Pictures production with Susan Downey (Sherlock Holmes, Gothika) and David Gambino (The Brave One, Whiteout). The Judge will be released on October 10, 2014 by Warner Bros. Pictures.

Newman is also composing the score for the upcoming biographical drama Get On Up. The film is directed by Tate Taylor and stars Chadwick Boseman as James Brown, alongside Viola Davis, Octavia Spencer, Nelsan Ellis, Dan Aykroyd, Tika Sumpter, Jill Scott, Keith Robinson and Lennie James. The movie tells the life story of the Godfather of Soul from his impoverished childhood to his evolution into one of the most influential figures of the 20th century. Jez & John-Henry Butterworth (Fair Game, Edge of Tomorrow) and Steven Baigelman (Feeling Minnesota) have written the screenplay. Brian Grazer (A Beautiful Mind, Apollo 13) and Erica Huggins (Flightplan) are producing the project for Imagine Entertainment and Mick Jagger and Victoria Pearman (Shine a Light) are producing for Jagged Films. Newman has previously collaborated with Taylor on 2011′s The Help and also scored Imagine’s Cinderella Man. Get On Up is set to be released on August 1, 2014 by Universal Pictures.
8)

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: The Newmans

#2 Post autor: Oliver » pn kwie 21, 2014 19:12 pm

Przepraszam, ale muszę to napisac. Nie mogę odpędzic się od tego utworu. Dźwięki ksylofonu działają na mnie bardzo optymistycznie :

http://www.youtube.com/watch?v=-Cke28SmutY

Fajny jest ten erotyczny pogłos 8)
Zawsze podziwiałem tą zabójczą, psychodeliczną elektronikę w jego pracach.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Newmans

#3 Post autor: Mystery » pn lut 16, 2015 13:53 pm

Randy i Thomas w wywiadzie z serii Saturday Night at the Movies na classicfm:
https://soundcloud.com/classic_fm/randy ... nversation

Za tydzień Giacchino i Mansell.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Newmans

#4 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 28, 2015 12:29 pm

Mam nadzieję, że Thomas Newman skomponuje osobny temat dla organizacji Spectre i postaci granej przez Christopha Waltza. Teaser trailer wygląda bardzo zachęcająco.

He's Name is Newman, Thomas Newman.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Newmans

#5 Post autor: Adam » pn kwie 06, 2015 11:41 am

Niezła nowość - Newman już skomponował część muzyki do Bonda na potrzeby teasera filmu przed czołówką - akcja będzie w Mexico City podczas karnawału:

Sam had a real vision of his version of the Day of the Dead, and everybody really embraced it. Tom Newman created special music for it and everything. So it feels like a big celebration to us.

http://m.uk.ign.com/articles/2015/03/29 ... to-spectre
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Newmans

#6 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 07, 2015 13:28 pm

O to może wyjść świetne! Nie dość, że dalej uważam, że filmowcy za mało wykorzystują to święto, to jeszcze w połączeniu ze zdjęciami Hoyte van Hoytemy plus muzyką Thomasa Newmana, może wyjść coś świetnego. :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Newmans

#7 Post autor: Adam » wt kwie 07, 2015 21:29 pm

to jest jakiś odpowiednik halloween?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Newmans

#8 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 08, 2015 00:59 am

Nie chcę tutaj upraszczać, gdyż zaraz tutaj pojawi się ktoś i mnie skrytykuje za podawanie niedokładnych informacji. A też nie chcę się rozpisywać. Nie nazwałbym tego Halloween, a bardziej Świętem Zmarłych, czyli w naszym odpowiedniku byłby to Dzień Wszystkich Świętych, kiedy w Polsce zamiast Świętymi zajmujemy się zmarłymi bliskimi, gdyż następny dzień przeznaczony dla nich, niestety nie jest dniem wolnym.
Meksykańskie święto co prawda zaczyna się o północy 31 Października i trwa gdzieś do 2 listopada.
W sumie kiedyś nawet Pixar planował stworzyć o tym święcie animację z muzyką Santaolalli.

Jestem ciekaw co Thomas Newman stworzy, ale zapewne gitary pójdą w obieg.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Newmans

#9 Post autor: Adam » śr kwie 08, 2015 18:36 pm

to lorencowy Taniec Ognia by dali do tego 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Newmans

#10 Post autor: Mystery » śr kwie 08, 2015 18:48 pm

W sumie kiedyś nawet Pixar planował stworzyć o tym święcie animację z muzyką Santaolalli.
Pixar miał stworzyć taki film, ale o Santaolalli nie było nic mowy, może Ci się pomyliło z Księgą Życia.
http://www.filmweb.pl/film/Ksi%C4%99ga+ ... 014-683515

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: The Newmans

#11 Post autor: Templar » śr kwie 08, 2015 21:36 pm

Pixar *ma stworzyć taki film, plany nie zostały porzucone :P W sumie być może jest już w produkcji, Lee Unkrich który miał się tym zająć pracuje teraz nad jakąś animacją i ma to być podobno pierwszy Pixarowy musical, ale nie wiadomo czy chodzi na pewno o film dot. Dia de Los Muertos.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Newmans

#12 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 09, 2015 00:23 am

Oby ten film powstał, oby, gdyż potencjał jest. Ale w sumie kiedyś były głosy, że Pixar wykupił prawa do świetnego opowiadania genialnego Philipa K. Dicka "Król Elfów" (w Polsce można je przeczytać w zbiorze opowiadań pięknie wydanych przez Rebis "Krótki Szczęśliwy Żywot Brązowego Oksforda), gdzie podobno za muzykę miał odpowiadać sam John Powell i nici z tego wyszły. :cry:

I możliwe, że coś mi się pomyliło z Santaolallą i tak naprawdę to Newman miał się tym zająć. A skoro tak to może muzykę z myślą o tej animacji wykorzysta w Bondzie. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: The Newmans

#13 Post autor: Wawrzyniec » ndz cze 07, 2015 12:38 pm

I jest pierwszy zwiastun to najnowszego filmu Spielberga:

https://www.youtube.com/watch?v=mBBuzHrZBro

Mnie się podoba. Może dlatego, że tematyka bliska memu sercu i u mnie trochę było kręcone. I naprawdę chciałbym zobaczyć w tym Williamsa. :? Ale naturalnie daje Newmanowi szansę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: The Newmans

#14 Post autor: swordfish » ndz cze 07, 2015 17:56 pm

Hi, hi. Nawet moja noga wystaje z okna w jednym z kadrów. 8)

Całkiem sporo materiału nakręcili w 6 dni we Wrocławiu. I praktycznie wszystko jest już w zwiastunie.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: The Newmans

#15 Post autor: Mystery » śr cze 17, 2015 19:15 pm

Uczciwy trailer Toy Story z gościnnym występem "Randy'ego" :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=RmFbmlwWa0k

ODPOWIEDZ