HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

#256 Post autor: hp_gof » pt kwie 25, 2014 18:47 pm

Jezu, ile tekstu jeszcze do tego spłodził! :shock:

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

#257 Post autor: Szczypior » pt kwie 25, 2014 18:49 pm

No i gdzie tu zdrowy rozsądek? Tyle tekstu to się powinno fundować geniusz scorom, a nie jakimś gniotom :wink:

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

#258 Post autor: qnebra » sob kwie 26, 2014 09:24 am

Krótka ta recenzja była, mniej więcej długości pasty "Mój stary to fanatyk wędkarstwa"
Szczypior pisze:No i gdzie tu zdrowy rozsądek? Tyle tekstu to się powinno fundować geniusz scorom, a nie jakimś gniotom :wink:
3/4 tekstu to była analiza PR Zimmera i gustu muzycznego Steve McQueena, a pozostałe 1/4 to masakrowanie tego co zrobił Hans na potrzeby filmu. Skrobnę ci streszczenie:

"Stiv Makkłin jaki jest każdy widzi. W swoich filmach bardzo lubi używać muzyki z "Cienka czerwona linia", szczególnie utworu "Journey to the line". Więc na potrzeby swojego filmu zatrudnił Hansa Zimmera by ten napisał mu muzykę, nad którą myśleli przez długie, długie tygodnie. Ostatecznie kopiując i zapętlając Time z Incepcji."

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

#259 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 26, 2014 13:31 pm

qnebra pisze:3/4 tekstu to była analiza PR Zimmera i gustu muzycznego Steve McQueena, a pozostałe 1/4 to masakrowanie tego co zrobił Hans na potrzeby filmu.
Tylko, że tak to właśnie sobie zamierzyłem, aby w pewnym sensie oddać całą kampanię promocyjną towarzyszącą tej ścieżki i co w efekcie z tego wynikło.
Jeżeli nie udało mi się tego odpowiednio okazać to najmocniej przepraszam. Ogólnie proszę o wyrozumiałość, gdyż była to jak na razie najcięższa recenzja z jaką miałem do czynienia. Ale przynajmniej teraz czuję pewną ulgę, że już się "wyzwoliłem" od tego "zniewolonego".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

#260 Post autor: Oliver » sob kwie 26, 2014 16:14 pm

Podoba mi się recenzja i zrozumiałem intencje Wawrzyńca. To przykład beszczelnej recki napisanej z myślą o problematyce kampanii promocyjnej, która definiuje ten przereklamowany film z niepotrzebnym angażem Zimmera.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

#261 Post autor: qnebra » sob kwie 26, 2014 19:15 pm

Wawrzyniec pisze:Jeżeli nie udało mi się tego odpowiednio okazać to najmocniej przepraszam. Ogólnie proszę o wyrozumiałość, gdyż była to jak na razie najcięższa recenzja z jaką miałem do czynienia. Ale przynajmniej teraz czuję pewną ulgę, że już się "wyzwoliłem" od tego "zniewolonego".
Okazać to udało się bardzo dobrze, tylko analfabeta i ktoś z upośledzeniem umysłowym miałby problemy ze zrozumieniem o co chodzi w tej recenzji.

Co do muzyki z filmu, to jeżeli cały soundtrack to jest skopiowany motyw z Incepcji trwający godzinę, to już szczerze wolałbym słuchać przez tą godzinę Lifad*, albo też Rosenrot. Są o wiele bogatsze tematycznie i urozmaicone niż niejedna praca z muzyki filmowej.

* Liebe ist fur alle da

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

#262 Post autor: Oliver » sob kwie 26, 2014 19:48 pm

Wawrzyniec pisze: "Naturalnie Hans Zimmer ma pełne prawo uważać 12 Years A Slave za Arcydzieło X Muzy. Mimo, że oczywiście się z taką opinią nie zgadzam i z nią polemizuję, to jednak nie zamierzam go krytykować za to, że się mu pewien film wielce spodobał i w niego uwierzył."
Impreza u Wawrzyńca!!! 8)

Mefisto

Re: HANS ZIMMER & VA - 12 YEARS A SLAVE (2013)

#263 Post autor: Mefisto » ndz kwie 27, 2014 14:02 pm

Do dźwięków 12 years a slave oczywiście :)

ODPOWIEDZ