Roque Banos

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Roque Banos

#136 Post autor: Tomek » śr paź 30, 2013 11:27 am

Cieszmy się, że nie przetłumaczyli tego jako "Stary chłopiec"...

Biorąc jednak pod uwagę, ile czeka na zemstę, to podtytuł nawet jest adekwatny.
Ostatnio zmieniony śr paź 30, 2013 11:53 am przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#137 Post autor: Mystery » śr paź 30, 2013 11:29 am

Tomek pisze:Cieszmy się, że nie przetłumaczyli tego jako "Stary człowiek"...

Biorąc jednak pod uwagę, ile czeka na zemstę, to podtytuł nawet jest adekwatny.
Ale spoiler jest, ktoś kto nie widział oryginału, będzie teraz czekać do końca filmu na tytułową zemstę :wink:
kiedyśgrześ pisze:hej, tam obok tych wklejek Mysterego jest wyjebista suita z Cyrku, wklejam, bo ktoś mógłby geniusza przeoczyć :)

http://www.youtube.com/watch?v=itKv4tMCRME
Na tubie jest od groma różnych wykonań jego prac. Najlepsze jest chyba Evil Dead, które już tu wstawiałem z vimeo i które na Halloween wrzucę, gdzieś jeszcze raz 8)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Roque Banos

#138 Post autor: Koper » śr paź 30, 2013 16:52 pm

Tomek pisze:Znając Twoje uprzedzenia i przedwcześnie wypracowane opinie na temat różnych prac (a bo to; a bo tamto; boję się; a bo to mi do końca coś się nie widzi; a bo to jednak nie jest to co ja lubię i preferuję; a bo film chyba nie jest zbyt dobry itp.), nie zdziwi mnie, jeżeli pewnie film "przyćmi" Ci odbiór muzyki poza nim.
Spoko, wtedy pisał do kina hiszpańskiego, które jest wiadomo be i nieciekawe a teraz się przeniósł do USA i może zacznie pisać do blockubsterów, to od razu stanie się godnym uwagi dla Wawrzka. :P
Mystery pisze:O takich tytułach jak "Segunda Piel", "No Somos Nadie" czy" El Corazon Del Guerrero" (o nich poniżej) dowiedziałem się po raz pierwszy, a muzyka gra tam na najwyższym znanym mi poziomie.
Trza się było kolegi Kopra spytać co poleca z Banosa to dawno bym o tych tytułach wspomniał. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#139 Post autor: Mystery » śr paź 30, 2013 17:24 pm

Sądziłem, że wszystko co trzeba znać, znam, a te wcześniejsze prace to jak u Desplata, nic szczególnego :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Roque Banos

#140 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 30, 2013 21:25 pm

Koper pisze:Spoko, wtedy pisał do kina hiszpańskiego, które jest wiadomo be i nieciekawe a teraz się przeniósł do USA i może zacznie pisać do blockubsterów, to od razu stanie się godnym uwagi dla Wawrzka. :P
No ba 8) "Evil Dead" bardzo mi się podoba, nawet dzisiaj sobie słuchałem. I już tak nie demonizuj, gdyż chyba dobrze, że Banos wypływa na szerokie wody i powoli przebija się w US & A? :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Roque Banos

#141 Post autor: Tomek » śr paź 30, 2013 22:17 pm

Nie wiem akurat, czy jest to mu aż tak bardzo potrzebne. Choć z drugiej strony pokazuje, że jest tak dobry, że nawet w USA mu się uda ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Roque Banos

#142 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 30, 2013 22:21 pm

Tomek pisze:Nie wiem akurat, czy jest to mu aż tak bardzo potrzebne.
Zważywszy co wypisujecie w temacie Zimmera i jak go demonizujecie, że w Hollywood nie tworzy się dobrej muzyki, to akurat dobrze, aby taki Banos się tam zadomowił. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Roque Banos

#143 Post autor: Tomek » śr paź 30, 2013 22:50 pm

I co, mają go zaszufladkować w temacie "horror" i dawać mu do pisania same slashery, a potem powiedzieć, zrób nam coś takiego jak ten Bishara albo Jablonsky w "dziełach" typu Teksańska MPŁ ? ;-) Szkoda chłopa, bo udowodnił, że jest świetny w kilku gatunkach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Roque Banos

#144 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 30, 2013 23:00 pm

Ale toż to błędne koło. :? Z jednej strony narzekania, że samo RCP, z drugiej jak się pojawia ktoś nowy, to niech lepiej wraca do Hiszpanii czy skąd pochodzi, gdyż go zaszufladkują. :? Ja wcale nie powiedziałem, że Banos ma pisać do horrorów, tylko, że jego muzyka do "Evil Dead" mi się podoba.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Roque Banos

#145 Post autor: Koper » śr paź 30, 2013 23:17 pm

Wawrzyniec pisze:No ba 8) "Evil Dead" bardzo mi się podoba, nawet dzisiaj sobie słuchałem. I już tak nie demonizuj, gdyż chyba dobrze, że Banos wypływa na szerokie wody i powoli przebija się w US & A? :)
No jasne, dzięki temu wszystkie Wawrzyńce świata wreszcie zauważą, że istnieje taki kompozytor i hej, nawet niezłą muzę pisze. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Roque Banos

#146 Post autor: Wawrzyniec » czw paź 31, 2013 22:59 pm

IMDb podaje, że do kolejnego filmu Rona Howarda muzykę skomponuje Roque Banos:

http://www.imdb.com/title/tt1390411/ful ... t_ov_st_sm

Hm, nie wiem na ile to potwierdzone, ale na pewno to znowu wina wścibskiego Hansa Zimmera i tego głupiego psa.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Roque Banos

#147 Post autor: Koper » pt lis 01, 2013 00:07 am

Wina Hansa to będzie jak Banosa zastąpią jakimś Raminem. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#148 Post autor: Mystery » czw lis 07, 2013 17:01 pm

Oldboya wyda Varese:
http://www.varesesarabande.com/servlet/ ... boy/Detail

"Spanish composer Roque Banos provides a riveting and propulsive score capturing an extraordinary symphonic energy" 8)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Roque Banos

#149 Post autor: Koper » sob lis 09, 2013 19:39 pm

Z minusów emigracji Banosa do USA - drugi już z rzędu film Alexa de la Iglesii - czarną komedię o rabusiach i wiedźmach - zilustrował kto inny, a mianowicie niejaki Joan Vallent.
http://www.youtube.com/watch?v=FIhVClXrDYA
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#150 Post autor: Mystery » ndz lis 10, 2013 15:42 pm

W Hiszpanii osiągnął już wszystko, toteż chce sprawdzić się gdzie indziej i ten exodus mnie nie dziwi, a z Iglesią może się już rozstał, bo jednak rodzimego podwórka nie porzucił, w tym roku było już "Tres 60", a teraz najnowsza jego praca "Septimo":
http://www.youtube.com/watch?v=or0lqh3y9ow

Świetny kawałek :)

I dobrze nastrajający opis scoru z mundobso.com:
"The composer applies a simple but efficient and well structured creation that respects the codes of the genre and that is developed in two areas that come to merge. First, there is music for the environment of action and suspense, with dynamic melodies which highlights the use of the guitars (with the electrical generating an adequate tension), and they also provide an urban, sometimes oppressive, tone. In front of themr, a beautiful and aching main theme applied to highlight the confusion of the protagonists for the loss and the feeling of helplessness and fragility. This theme, however, gradually gains ground and strength, to reinforce the will in the search and exposes, finally, as a great theme of love, of careful beauty. It is the best support for the characters"

ODPOWIEDZ