Lisowe problemy z BluRay

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#271 Post autor: Adam » czw lip 04, 2013 22:12 pm

lis23 pisze:Trochę zaooftopuję ( ale to przecież jest off top ;) ) - co to jest, że na forum filmmusic moja karta graficzna grzeje się do prawie 50 stopni c? ... :evil: :?
moje logosy w podpisie tak na nią działają 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Lisowe problemy z BluRay

#272 Post autor: Templar » czw lip 04, 2013 23:23 pm

lis23 pisze:Trochę zaooftopuję ( ale to przecież jest off top ;) ) - co to jest, że na forum filmmusic moja karta graficzna grzeje się do prawie 50 stopni c? ... :evil: :?
50 stopni to normalna temperatura, także w czym problem? No chyba, że trzymasz kompa w zamrażalniku... :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#273 Post autor: Adam » czw lip 04, 2013 23:25 pm

jak lisu uzbiera na alienware'a to się przewróci jak zobaczy tam temperatury :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Lisowe problemy z BluRay

#274 Post autor: Templar » czw lip 04, 2013 23:31 pm

Ja to czasem mam prawie 100 stopni, a ten przerażony, bo 50 zobaczył :mrgreen: Jak będzie ponad 70-80 to wtedy zacznij się martwić :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lisowe problemy z BluRay

#275 Post autor: lis23 » czw paź 31, 2013 12:52 pm

Hmmm ... czy nie uważacie, że ten " Herkules " ma bardzo stłumione kolory na Blu - Ray?:

http://www.blurayreviews.ch/index.htm
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Lisowe problemy z BluRay

#276 Post autor: Templar » czw paź 31, 2013 14:04 pm

Nie :P Przecież w tym filmie jaskrawe kolory to tylko mieli na Olimpie, a im dalej w dół tym było coraz bardziej ponuro, także wszystko jest OK :P

A kiedy u nas wychodzi ten Herkules? Bo bym sobie kupił ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lisowe problemy z BluRay

#277 Post autor: lis23 » czw paź 31, 2013 14:34 pm

Nie mam pojęcia, na razie wypuścili " Miecz w Kamieniu ", " Księgę Dżungli ", " Robin Hooda " i " Małą Syrenkę " więc może i " Herkules " wkrótce do nas zawita
co do kolorów to dosyć plastycznie było podczas walki z centaurem i w kilku innych scenach, więc ten " Herkules " śmierdzi mi niewypałem pod tytułem " Tarzan " ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lisowe problemy z BluRay

#278 Post autor: lis23 » czw gru 19, 2013 22:18 pm

Od paru dni mam tv LED Samsung Smart tv 3D 40 cali, jest z nim parę problemów / rysa na matrycy a sklep nie chciał wymienić sprzętu / ale ja nie o tym
programy tv w SD wyglądają źle, ale tego się spodziewałem - gorzej, że mam dziwne wrażenie oglądając filmy w tv; mam wrażenie takiej " teatralności ", jakby filmy wyświetlane były w 48 kl / s ...
sprawdzałem już Blu - Ray na PS3: " Pocahontas ", piękny obraz, " Przygody Tin Tina " również, choć i tam występuje ów efekt " teatralności " - dziś załączyłem reżyserską wersję " Hobbita " i doznałem niemiłej niespodzianki ...
już samo menu filmu, które oprowadza nas po norce Bilba jest jakieś dziwne i nie sprawia wrażenie, że jest w FHD ... jest jakoś nieostro i tło jakby się rusza
sam film również prezentuje się dziwnie; z jednej strony, piękne kolory, szczegóły / zmarszczki na twarzy starego Bilba / a z drugiej również ów brak ostrości oraz " teatralność " przywodząca na myśl 48 kl / s / sceny w Dale i w Ereborze /, sam już nie wiem, co o tym myśleć ...
za poradą, wyłączyłem opcję " Motion Plus ", mam też wyłączyć wszelkie " odszumiacze "? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lisowe problemy z BluRay

#279 Post autor: lis23 » pt gru 20, 2013 22:21 pm

Templar, jaki masz tv? - LCD, LED, plazmę?
ja nie jestem do końca zadowolony ze swojego wyboru ale musiałem zakupić tv na gwałt bo bez tv jest ciężko ;) a mój wysłużony Philips 21 cali z " dupą " po 15 latach zmienił się w radio ...
mój tv to coś takiego:

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... F6770SSXXH

po pierwsze, 40 cali to trochę za mało dla mnie, chciałem brać 47 ale oglądam tv z odległości ok. metra a mam pokój 5 na 3 i ponoć 47 cali byłby za duży ... na 40 z tego metra nie widzę napisów z Blu Ray a żeby zobaczyć szczegóły i tak muszę siedzieć bliżej ...
tv ma błyszczącą matrycę, co jest wadą / nie pomyślałem o tym wcześniej /, ma też dziwnie podświetloną matrycę / standard u Samsunga, z moim monitorem jest podobnie /, u dołu i po bokach czarny jest " śliwkowy " a nie czarny, co bardzo wkurza ...
z obrazem w FHD jest lepiej, kolory są bardzo ładne, muszę się tylko jeszcze przyjrzeć tej czerni
tv mam z kablówki w SD, co wygląda koszmarnie i zastanawiam się, czy brać programy w HD z kablówki, czy z UPC, który życzy sobie aż 91 zł za miesiąc - nie mogę zakupić żadnego dekodera Polsatu czy N, gdyż po ociepleniu i remoncie bloku jest zakaz posiadania anteny satelitarnej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lisowe problemy z BluRay

#280 Post autor: lis23 » pt sty 17, 2014 00:15 am

Pfff ... ponoć " Herkules " oraz " Przygody Kubusia Puchatka " na BD mają ominąć nasz piękny kraj - ciekawe, dlaczego? ... :?
ok. marca, kwietnia mają za to wyjść " Oliver i Spółka ", " Nowe Szaty Króla ", " Atlantyda Zaginiony Ląd ", " Lilo i Stich ", " Planeta Skarbów " i " Rogate Ranczo "

inna sprawa: można gdzieś kupić Director's Cut " Królestwa Niebieskiego " i " Troi " na BD z polskimi napisami?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Lisowe problemy z BluRay

#281 Post autor: Mefisto » pt sty 17, 2014 00:51 am

raczysz żartować :)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odp: Lisowe problemy z BluRay

#282 Post autor: WhiteHussar » pt sty 17, 2014 08:35 am

A wiadomo coś na temat Szeeregowca Ryana na Blu Ray z napisami pl?

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Lisowe problemy z BluRay

#283 Post autor: Paweł Stroiński » pt sty 17, 2014 10:11 am

Nie mam pojęcia. Ja sobie sprowadziłem z angielskiego Amazona dwupłytową edycję.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odp: Lisowe problemy z BluRay

#284 Post autor: WhiteHussar » pt sty 17, 2014 11:15 am

Oni leją na to. Taka sama sytuacja jest z Forrest Gump i Skazani na Shawshank

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lisowe problemy z BluRay

#285 Post autor: lis23 » pt sty 17, 2014 13:43 pm

Ja też tego nie rozumiem ... napisano mi, ze na niektóre filmy, zwłaszcza w wersji reżyserskiej nie ma szans w Polsce, gdyż jest to nieopłacalne ... ale taki " Szeregowiec Ryan " powinien raczej wyjść ... takiego " Królestwa Niebieskiego " nie opłaca się kupować w wersji kinowej, gdyż jest to wersja znacznie uboższa, martwią mnie też zabiegi CDP i Disneya z wybieraniem, które filmy wyjdą a które nie wyjdą w Polsce na BD, mimo faktu, ze wyszły one, np. w Niemczech ( " Alicja w Krainie Czarów ", " Przygody Kubusia Puchatka ", " Herkules " ) martwi też postępowanie Disneya w sprawie dodatków specjalnych na BD - mają 50 GB a dodatków jest często mniej niż na DVD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ