Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Twoja ocena Man of Steel

5 - score roku, tylko Hans tak potrafi!
2
6%
4 - bardzo dobre, Hans w formie i z jajem
6
18%
3 - solidno-przeciętne, ale Flight jest w dechę
10
30%
2 - rozczarowujące, nie o takiego Zimmera walczyliśmy
12
36%
1 - katastrofa (opcja broxtonowo-clemmensenowo-southallowa)
3
9%
 
Liczba głosów: 33

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#331 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 08:29 am

Hej Marek, a gdzie ankieta? Przydałby się na ta okazję myślę :P

Edit: zapomniałem sprzedać jokea, rzucicie okiem na imię i nazwisko kompozytora w tej aukcji (pozorny offtop) :)

http://allegro.pl/war-horse-czas-wony-h ... 92449.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#332 Post autor: Agent » pn cze 17, 2013 09:47 am

Hans Williams....
Wawrzyniec jest pewnie w siódmym niebie....

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#333 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 15:20 pm

Info którego szukałem, może kogoś też zainteresuje
IS What are you going to do when your not saving the world used in the film or is it just used in the credits??

Both, sort of. It sounds at the end of the film and leads into the credits. When the heroic theme starts, the credits start.
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#334 Post autor: Templar » pn cze 17, 2013 15:28 pm

A mi już jednak z Amazonu wysłali deluxe'a, także w środę u mnie. Jak kogoś interesuje to mają jeszcze 1 sztukę na stanie i cena jeszcze niższa niż wcześniej, tylko £13,32 (~68,46zł), to tyle co i u nas, a wydanie znacznie lepsze:

http://www.amazon.co.uk/Man-Steel-Hans- ... n+of+steel
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#335 Post autor: Mystery » pn cze 17, 2013 18:07 pm

Przyznam, że takich kontrowersji i krytyki się po MoS nie spodziewałem. Nawet za czwartych Piratów Hansowi się tak nie dostało :)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#336 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 18:19 pm

Ja się natomiast nie spodziewałem takiego burdelu wydawniczego, Amazony w Europie zmieniły fotę tektury na stal, a premiera winylu opóźniła się ponad miesiąc, w Stanach półtora, to może i na wielkie nigdy jak ten StarTrek który z 2015(?) przesunął się na niewiadomo :P Dodatkowo nigdzie nie mogę znaleźć real foto wydania nielimitowanego z USA, może tam tylko CD-R walą skoro nawet na ilość płyt nie mogą się zdecydować , wtf :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#337 Post autor: Templar » pn cze 17, 2013 18:21 pm

No właśnie też mnie to zaciekawiło dlaczego na brytyjskim Amazonie przy europejskim wydaniu Deluxe jest fota wersji ze steelbookiem. Pomyłka jakaś, czy jednak europejskie wydanie też ma steelbooka? Albo może tylko brytyjskie, niezły burdel.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#338 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 17, 2013 18:53 pm

Mystery pisze:Przyznam, że takich kontrowersji i krytyki się po MoS nie spodziewałem. Nawet za czwartych Piratów Hansowi się tak nie dostało :)
Ja podchodząc do tego bardzo analitycznie wcale się nie dziwię takiemu obiegowi rzeczy. W dzisiejszych czasach, szczególnie w dobie internetu i w związku z niestabilną sytuacją na święcie i coraz większymi tarciami, pomiędzy poszczególnymi grupami społecznymi, ludzie potrzebują i szukają winnych, na których mogą się wyładować. Jest to dość powszechne zjawisko. Kojarzycie chociażby "Człowieka Zło" na forum? W społeczeństwie muzyki filmowej widać los padł na Zimmera, a "Man of Steel" okazał się być doskonałą do tego okazją.
Ale jak widać to całe zjawisko "Zimmerhaters" czy "Hansahaters" (jak kto woli), nie ma większego wpływu na odbiór i popularność filmu, podobnie jak i samego soundtracku. Co zresztą też nie powinno dziwić, zważywszy że tego typu ruchy są zawsze wymierzone w ludzi sukcesu.

Naprawdę ciekawość mnie zżera, co też takiego Zimmer skomponował, że tak rozzłościł tak wielu? Chociaż domyślam, się że jak w wielu podobnych przypadkach ani film, ani muzyka odpowiedzi na to pytanie i zjawisko mi nie da.

Cóż ważne, że coś się dzieje i score budzi jakieś emocje.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#339 Post autor: Koper » pn cze 17, 2013 20:04 pm

Widzę, że Wawrzek swoim cierpiętnictwem postanowił się troszkę z Hansem podzielić. A może by tak dla odmiany scoru posłuchał i się opiniami podzielił? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

hp_gof

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#340 Post autor: hp_gof » pn cze 17, 2013 20:30 pm

Przecież to jest oczywiste, że Wawrzek będzie ostatecznie zadowolony ze score'u :roll: Każdemu kto by się przez kilkanaście dni nasłuchał takich hejtowskich komentarzy i narzekań przed premierą filmu, to nawet ten słaby score nie wydawałby się aż tak straszny jak mówią. No bo postawmy się na miejscu Wawrzka - pierwszy kontakt z muzyką będzie w kinie - no to jasne, że muzyka będzie zupełnie wporzo - wyraziste, chwytliwe tematy, łubu-dubu w scenach akcji da czadu i pojawia się pytanie: co w tym scorze aż tak złego?! Tylko my tu na forum przede wszystkim oceniamy wartość samej muzyki - technicznie, koncepcyjnie, aranżacyjnie... Muzyka filmowa to nie tylko bezmyślna łatwo słuchalna tapeta w tle. Od twórców z czołówki oczekujemy czegoś więcej. Tym bardziej przy takim projekcie.
Mamy już dość polityki ciepłej wody w kranie! :mrgreen: My chcemy od Hansa porządnych rozwiązań :!:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#341 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 20:42 pm

Bóg kule nosi, Wawrzyniec zawsze obrywa :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#342 Post autor: Adam » pn cze 17, 2013 20:44 pm

Wawrzyniec jest z Hansem jak czarni we wszystkich filmach - pierwsi obrywają zawsze ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#343 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 21:03 pm

Adam pisze:Wawrzyniec jest z Hansem jak czarni we wszystkich filmach - pierwsi obrywają zawsze ;-)
Śmiech śmiechem, ale mnie się ten MOS bardzo podoba, dawno nie słuchałem tak długo jednej płyty, o Hansowej to już w ogóle nie wspomnę i teraz rozumiem co tu Wawrzyniec przeżywa na tym wrogim forum, będę trochę bardziej powściągliwy w przyszłości… trochę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Man of Steel

#344 Post autor: kiedyśgrześ » pn cze 17, 2013 21:07 pm

Hej Paweł, a potwierdź bądź nie, czy ten temat Supermana to rzeczywiście jest tak w koniec wmontowany jak to zacytowałem w stosownym wątku i jak to w ogóle wychodzi, choćby jednym przysłówkiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#345 Post autor: Wawrzyniec » pn cze 17, 2013 21:14 pm

hp_gof pisze:Przecież to jest oczywiste, że Wawrzek będzie ostatecznie zadowolony ze score'u :roll:
Oj, za dużo się Herberta George'a Wellsa naczytałeś ostatnio.
hp_gof pisze:Tylko my tu na forum przede wszystkim oceniamy wartość samej muzyki - technicznie, koncepcyjnie, aranżacyjnie... Muzyka filmowa to nie tylko bezmyślna łatwo słuchalna tapeta w tle. Od twórców z czołówki oczekujemy czegoś więcej. Tym bardziej przy takim projekcie.
Który okazuje się być z wczesnych recenzji, przez większość czasu, zwykłą naparzanką.
hp_gof pisze:Mamy już dość polityki ciepłej wody w kranie! :mrgreen: My chcemy od Hansa porządnych rozwiązań :!:
Ale jak takie daje lub próbuje, to wtedy marudzicie, że za bardzo się napusza i kombinuje i chcecie "starego magicznego Hansa" z kiczowatą elektroniką.
Adam pisze:Wawrzyniec jest z Hansem jak czarni we wszystkich filmach - pierwsi obrywają zawsze ;-)
Ja tam bardziej się widzę z Hansem jak Elliot z E.T.
kiedyśgrześ pisze:teraz rozumiem co tu Wawrzyniec przeżywa na tym wrogim forum, będę trochę bardziej powściągliwy w przyszłości… trochę :P
Spokojnie ja nie potrzebuję litości, a zresztą skoro lubię się samobiczować, to takie katusze to pewnie coś jak S&M dla mnie. Zresztą przeżyłem tutaj "Angel's & Demons", oba "Sherlocki", "PotC 4", "Rango", "Inception", gdzie jak na razie miała miejsce największa beka, plus rok temu "The Dark Knight Rises", to i spokojnie przeżyję "Man of Steel". Kto chce przetrwać w tym biznesie musi mieć grubą skórę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ