Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Twoja ocena Man of Steel

5 - score roku, tylko Hans tak potrafi!
2
6%
4 - bardzo dobre, Hans w formie i z jajem
6
18%
3 - solidno-przeciętne, ale Flight jest w dechę
10
30%
2 - rozczarowujące, nie o takiego Zimmera walczyliśmy
12
36%
1 - katastrofa (opcja broxtonowo-clemmensenowo-southallowa)
3
9%
 
Liczba głosów: 33

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#316 Post autor: qnebra » ndz cze 16, 2013 21:01 pm

Czyli krótko mówiąc: przeczekam sobie to wszystko, bo taki chaos tylko szkodzi.

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#317 Post autor: Agent » ndz cze 16, 2013 21:45 pm

Wawrzyniec pisze:Poczekajmy najlepiej na film, gdzie sądzę w slow-motion świecie Zacka Snydera pełnego rozwałki, muzyka ta choć jak niby tutaj większość twierdzi tandetna powinna dobrze się znaleźć.
Plus na pewno udało się odciąć od Williamsa, a Agent zamierza się tylko na spokojnie i merytorycznie wypowiadać w tematach o Zimmera.
Same plusy jak na razie.

W Man of Steel z tego co piszą na zagranicznych forach - NIE MA SLOW MOTION.
Ja jestem spokojny a jak chce to i merytoryczny.
A teraz akurat Batman Returns Elfmana słucham 8) już nie będę nawet wspominał kto mógłby się uczyć od Danny`ego.... :mrgreen: pozdro Hans ;)

Wraith
Szofer w RCP
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 26, 2010 14:34 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#318 Post autor: Wraith » ndz cze 16, 2013 22:01 pm

bladerunner22 pisze:''Is that a bird? Is it a plane? No! It's a "BWOOOOOOMMM!"''

do tej pory się śmieje i leże.
Broń boże nie chcę nikogo tu obrażać, ale mnie okropnie rozśmieszyło to (za forum FSM):
Some people actually like this piece of crap.

YOR thinks if Hazimmer record his farts and put it trough some digital filter and release it as his next score, the zimmerities will praise it as his last masterpiece too.
:D

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#319 Post autor: Agent » ndz cze 16, 2013 22:02 pm

Padam ze śmiechu :mrgreen:

Ale się tam czepiają Hanasa za oceanem, chyba gorzej niż u nas.
Chłop score prawie na trójeczkę zrobił, więc nie jest tak źle.
Ja z chęcia słucham kilku utworów od jakiegoś czasu :)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#320 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 16, 2013 22:14 pm

To ciekawe, że podejście do tego score u nas jest dużo bardziej racjonalne niż na Zachodzie, nie tylko w USA...

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#321 Post autor: Agent » ndz cze 16, 2013 22:18 pm

Paweł Stroiński pisze:To ciekawe, że podejście do tego score u nas jest dużo bardziej racjonalne niż na Zachodzie, nie tylko w USA...
Mnie się wydaje, że jest to spowodowane zazdrością fanów Marvela (którzy są wszędzie).
W końcu Trylogia Mrocznego Rycerza Nolana odniosła spory sukces, a tam muzykę właśnie tworzył Zimmer.
W przypadku Man of Steel Nolan na stanowisku producenta a do tego Zimmer jako composer.
Może mi się wydaje, ale tak to się nawarstwiło po prostu.
Hans za MoS nie zasługuje ani na 1 ani na 5.
Obiektywnie ujmując score do MoS jest solidną 3, choć można obniżyć do 2,5 za to co chłopaki juz wyżej pisali.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#322 Post autor: qnebra » ndz cze 16, 2013 22:23 pm

No cóż, paradoks taki. Jak tak dalej pójdzie to będą pisać tak na fsm:

- "Na forum filmmusic.pl wystawiono tej ścieżce ocenę 3/5. Twierdzą tam, że to wszystko jest jakieś ubogie tematycznie, ale bardzo dobrze się tego słucha. Sądzę, że mają rację."
- "Tak, zgadzam się z tobą. Skoro tam wystawili ocenę 3/5 to widać mają oni rację, a ostatnio ich reputacja znacznie wzrosła po aferze z MoS."
itd, itd, itd.

Forum Filmmusic.pl - nie zawsze na temat, zawsze o muzyce filmowej

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#323 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 16, 2013 22:23 pm

Mój wewnętrzny subiektywizm wobec Hansa, którego, jak wiadomo, znam osobiście, itd., pozwala wystawić temu score nie więcej niż 3,5, choć i to zależy bardzo mocno od filmu.

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#324 Post autor: bladerunner22 » ndz cze 16, 2013 22:25 pm

Paweł Stroiński pisze:Mój wewnętrzny subiektywizm wobec Hansa, którego, jak wiadomo, znam osobiście, itd., pozwala wystawić temu score nie więcej niż 3,5, choć i to zależy bardzo mocno od filmu.

Stary uwierz mi za dużo, 2,5 to max na co zasługuje ta muzyka, na 3, 3,5 to zasłuje BB albo Dark Knight, w ogóle zobacz jaka tam jest baza tematyczna, ogłuchłeś, czy jak ??!
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#325 Post autor: Agent » ndz cze 16, 2013 22:28 pm

W Man of Steel masz trzy tematy główne - temat Clarka/Supermana, temat Kal-Ela/Kryptonu i Zoda. Wiec w sumie tak ubogi tematycznie score do Man of Steel nie jest.
Choc jesli chodzi o Zoda to pewnie mozna jeszcze podzielic na Faore itp. choc tutaj zaznaczac, opieram sie na jednej z udostepnionych oficjalnie scen Superman vs Faora.
Zauwazylem, ze Hans nie lubi sie bawic w takie dlugie tematy przewodnie (jak Williams, Goldsmith czy Ennio), on lubi tworzyc takie dosc krotkie motywy (jak w przypadku Trylogii Batmana). Moze to wynikac z jego brakow, choc z drugiej strony pewnie mu to ulatwia tworzenie calego scoru.
Zobaczymy jak to w filmie wypada.
Moze w filmie jako inaczej sa te utwory "posklejane".
Ostatnio zmieniony ndz cze 16, 2013 22:31 pm przez Agent, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#326 Post autor: Wawrzyniec » ndz cze 16, 2013 22:30 pm

Agent pisze:W Man of Steel masz trzy tematy główne - temat Clarka/Supermana, temat Kal-Ela/Kryptonu i Zoda.
Choc jesli chodzi o Zoda to pewnie mozna jeszcze podzielic na Faore itp.
Faora ma osobny temat? Bardzo fajnie, to właśnie głównie ze względu niej, Zoda i muzyki Zimmera chcę obejrzeć ten film. Jak dla mnie Supermana nie musi tam być za dużo.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#327 Post autor: Agent » ndz cze 16, 2013 22:31 pm

Wawrzyniec pisze:
Agent pisze:W Man of Steel masz trzy tematy główne - temat Clarka/Supermana, temat Kal-Ela/Kryptonu i Zoda.
Choc jesli chodzi o Zoda to pewnie mozna jeszcze podzielic na Faore itp.
Faora ma osobny temat? Bardzo fajnie, to właśnie głównie ze względu niej, Zoda i muzyki Zimmera chcę obejrzeć ten film. Jak dla mnie Supermana nie musi tam być za dużo.
W sumie to są takie brzdęki synthów (bardziej motyw) - ale jak napisałem wyżej, opieram się tylko na jednej ze scen, oficjalnie udostępnionej, a nie na całym filmie.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#328 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 16, 2013 22:34 pm

Agent pisze:W Man of Steel masz trzy tematy główne - temat Clarka/Supermana, temat Kal-Ela/Kryptonu i Zoda. Wiec w sumie tak ubogi tematycznie score do Man of Steel nie jest.
Choc jesli chodzi o Zoda to pewnie mozna jeszcze podzielic na Faore itp. choc tutaj zaznaczac, opieram sie na jednej z udostepnionych oficjalnie scen Superman vs Faora.
Zauwazylem, ze Hans nie lubi sie bawic w takie dlugie tematy przewodnie (jak Williams, Goldsmith czy Ennio), on lubi tworzyc takie dosc krotkie motywy (jak w przypadku Trylogii Batmana). Moze to wynikac z jego brakow, choc z drugiej strony pewnie mu to ulatwia tworzenie calego scoru.
Zobaczymy jak to w filmie wypada.
Moze w filmie jako inaczej sa te utwory "posklejane".
Trochę inaczej - temat Kal-Ela buduje się z tematu Kryptonu (mają trochę wspólnego, ale trochę inaczej Hans je potem rozwija), a temat Supermana jest rozwinięciem tematu Clarka. Temat Zoda pozostaje bez zmian. Z bazy trzech tematów wychodzi ich w końcu 5.

Album jest chyba cokolwiek nie najlepiej zmontowany także, jak obejrzę film (jak się da to jutro), to dam znać, jak wygląda narracja w filmie. Znając Hansa, mógł zrobić naprawdę świetny score do filmu, a mógł także go spieprzyć, ale to się jeszcze zobaczy.

Nie, bladu, nie jestem aż tak bezkrytyczny wobec Hansa w filmie, jak ty.

Wraith
Szofer w RCP
Posty: 197
Rejestracja: wt paź 26, 2010 14:34 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#329 Post autor: Wraith » ndz cze 16, 2013 22:39 pm

Agent pisze:Ale się tam czepiają Hanasa za oceanem, chyba gorzej niż u nas.
Zastanawiam się czy to tylko ze względu na muzykę, czy również z powodu, że to Superman. Dla Amerykanów jest on kwintesencją superbohatera (dla mnie zresztą też ;)), ikoną i w ogóle symbolizuje "truth, justice and the American way of life". Spieprzenie czegoś w tym temacie jest niemal świętokradztwem.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#330 Post autor: Templar » pn cze 17, 2013 03:45 am

2 dni nie zaglądałem na forum z powodu The Last of Us, a tu już 10 stron nabite, gorąco się zrobiło :P Widzę, że większość ogólnie jedzie po tej muzyce, ja jeszcze nie słuchałem, bo czekam na swojego Deluxe'a amerykańskiego, zamówiłem na brytyjskim Amazonie, mieli wysłać w ciągu 2-4 tygodni, ale kilka godzin temu napisali, że najpóźniej za tydzień będzie u mnie :P A czekam na niego, bo chcę od razu odpalić sobie te wersje DTS, darmowe Ignition przesłuchałem w aplikacji wiele razy i zdecydowanie te w wersji DTS bardziej mi się podoba. Poza tym przesłuchałem jeszcze parę innych fragmentów i to takich, które niektórzy zaliczali do tych najgorszych, a mi się jednak podobało, także jestem póki co pozytywnie nastawiony do całego scoru, jeszcze bardziej niż wcześniej :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ