Max Richter

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Max Richter

#1 Post autor: kiedyśgrześ » wt maja 14, 2013 08:43 am

Max Richter

Zainteresował mnie ten kolo, niech tu jakiś specjalista wypisze z łaski swojej co mam przesłuchać :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Max Richter

#2 Post autor: Mystery » wt maja 14, 2013 11:55 am

Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Max Richter

#3 Post autor: kiedyśgrześ » wt maja 14, 2013 13:15 pm

co on cztery pory roku przerobił :?: co za kolo :P
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Max Richter

#4 Post autor: DanielosVK » wt maja 14, 2013 17:06 pm

"The Blue Notebooks" to perełka, coś pięknego. Idealne na refleksjyjne wieczory lub deszczowe dni.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Max Richter

#5 Post autor: Tomek » wt maja 14, 2013 18:52 pm

Wg mnie jego najlepszy projekt to "Memoryhouse". Kilka prze-genialnych, emocjonalnych/dramatycznych utworów. Reszta albumów solowych nie trzyma już takiego poziomu (znam wszystkie). Są bardzo dobre okazjonalnie utwory, ale też sporo muzycznego snobizmu i pretensjonalnej nudy oraz ambientu, który czasami nie można odróżnić od sound designu. Genialny jest kawałek "On the Nature of Daylight" (na Blue Notebooks).

Z filmówki oczywiście "Walc z Baszirem", ale i "Perfect Sense" z kilkoma przepięknymi utworami. Ogólnie Richter to jeden z niewielu naprawdę wartościowych i niezwykle utalentowanych (pazur klasyczny i minimalistyczny) młodych twórców, którzy próbują filmówki, choć (na szczęście) to nie jedyna jego droga twórczości.

Najnowszy album, czyli Przekomponowane Cztery Pory Roku to cudo. Bawi się Vivaldim i nad to "kładzie" swój emocjonalny, nie rzadko dramatyczny ton. W kilku utworach wirtuozerskie popisy czy to skrzypcowe (Daniel Hope) czy ogólnie kompozycyjne. Mocno polecam. U mnie płyta w planach zakupowych.

W tym roku pojawiła się już jego muzyka do dramatu "Disconnected" (czekam z odsłuchem na film), a potem będzie go można posłuchać znowu u twórcy "Walcu" w adaptacji "Kongresu futurologicznego" Lema.
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Max Richter

#6 Post autor: kiedyśgrześ » wt maja 14, 2013 20:39 pm

No ten numer On the Nature of Daylight jest w dwóch wersjach na tej składance do filmu Scorsese którą mam, pytam, bo coraz częściej kolo wypływa, Cztery pory roku namierzyłem na Youtube już.

Tomek pisze:...a potem będzie go można posłuchać znowu u twórcy "Walcu" w adaptacji "Kongresu futurologicznego" Lema.
CO :!: :?: :!: CO :!: :?: :!: CO :!: :?: :!: Jakiegoś linka ze szczegółami bym prosił :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Max Richter

#7 Post autor: Mystery » wt maja 14, 2013 20:42 pm

Niedawno ukazał się zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=Cc0rcRwdpwk

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Max Richter

#8 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 14, 2013 22:00 pm

kiedyśgrześ pisze:
Tomek pisze:...a potem będzie go można posłuchać znowu u twórcy "Walcu" w adaptacji "Kongresu futurologicznego" Lema.
CO :!: :?: :!: CO :!: :?: :!: CO :!: :?: :!: Jakiegoś linka ze szczegółami bym prosił :P
Spokojnie, spokojnie. To tak nie do końca adaptacja, a bardziej inspiracja. Trailer wygląda mega zachęcająco, ale jego powiązania z dziełem Lema uznałbym za umowne. Dlatego też die hard fanom polskiego mistrza, radziłbym ostudzić zapał.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
ludi
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 67
Rejestracja: pt sie 17, 2012 12:51 pm

Re: Max Richter

#9 Post autor: ludi » wt maja 14, 2013 22:09 pm

Z filmówki oczywiście "Walc z Baszirem", ale i "Perfect Sense" z kilkoma przepięknymi utworami.
Ciągle w filmie. "Perfect Sense" - cudowny temat, dorzucam warte posłuchania "Die Fremde", bardzo subtelna kompozycja. I może "Elle s'appelait Sarah", ale tutaj wracam tylko do kilku końcowych utworów. Chociaż to ciągle piękny i smutny Richter jako całość.

http://www.youtube.com/watch?v=yIx5Fj5TSqg

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Max Richter

#10 Post autor: kiedyśgrześ » śr maja 15, 2013 21:47 pm

Zapodałem sobie dzisiaj playlist z Youtuba po robocie i mnie zmorzyło, będę musiał z tym Richterem bardziej uważać :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Max Richter

#11 Post autor: Tomek » śr maja 15, 2013 22:48 pm

Richtera winno się słuchać wypoczętym a nie po robocie (kiedy się zazwyczaj najbardziej chce spać i popołudniowa drzemka atakuje) :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Max Richter

#12 Post autor: Wawrzyniec » śr maja 15, 2013 23:37 pm

Chyba, że ktoś po pracy, chce iść spać, to się Richter nada. :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Max Richter

#13 Post autor: Kaonashi » czw maja 16, 2013 07:01 am

kiedyśgrześ pisze:Zapodałem sobie dzisiaj playlist z Youtuba po robocie i mnie zmorzyło, będę musiał z tym Richterem bardziej uważać :P
Ja też, tylko że mi co chwilę się włączały się reklamy i dałem sobie spokój. Trzeba się będzie zaopatrzeć :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Max Richter

#14 Post autor: Adam » czw maja 23, 2013 21:02 pm

coś dla hardkorów pisujących w tym temacie :P

Obrazek

Ścieżka dźwiękowa do niemiecko-arabskiej produkcji filmowej, z akcją osadzoną w Arabii Saudyjskiej. Autorem soundtracku jest Max Richter, słynny twórca muzyki elektronicznej, a także autor oprawy muzycznej nagrodzonego Złotym Globem "Walca z Baszirem". Polski tytuł obrazu to "Dziewczynka w trampkach".Tytuł to imię 10-letniej dziewczynki, która mieszka w Rijadzie i buntuje się przeciwko tradycjom islamu, dyskryminującym kobiety. Między innymi, nie mogą one w Arabii Saudyjskiej jeździć samochodem, zaś dziewczynkom takim jak Wadjda zabrania się jeździć na rowerze, bo taka aktywność zagrażałby ich cnotliwości. A Wadjda, poza tym, że uchodzi za buntowniczkę ze względu na swój strój i zachowanie, marzy właśnie o dwóch kółkach. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, 10-latka postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu. Historia Wadjdi została pięknie oprawiona muzycznie przez renomowanego Brytyjczyka Maxa Richtera. Film doceniono na festiwalu w Wenecji w 2012 roku, zaś grająca główną rolę Waad Mohammed odebrała wyróżnienie na festiwalu filmowym w Dubaju. Warto też podkreślić, że "Wadjda" to pierwszy film kręcony w Arabii Saudyjskiej, który wyreżyserowała mieszkająca w tym kraju kobieta – Haifaa Al-Mansour.

Warner Music Poland - CD - 3.06.2013.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Max Richter

#15 Post autor: Paweł Stroiński » czw maja 23, 2013 21:05 pm

Czemu myślałem, że Richter zrobił muzykę do jakiegoś dokumentu/fabuły o pewnym polskim reżyserze? :mrgreen:

ODPOWIEDZ