Extremely Loud & Incredibly Close

To jest miejsce gdzie można podyskutować o samych filmach. Czekamy na wasze analizy, opinie, ciekawe spostrzeżenia, no i przede wszystkim produkcje godne polecenia. Zarówno te ambitne jak i te komercyjne. Piszcie, dyskutujcie, spierajcie się, niech forum zacznie wrzeć.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Extremely Loud & Incredibly Close

#1 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 16, 2012 18:01 pm

hp_gof pisze:Jeszcze mu tych darlingsów w ostatniej chwili zabierze, jak zrobił z EL&IC :P
Do "EL%IC" miał komponować Muhly? :shock: :?: :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Wyczekiwane score'y

#2 Post autor: hp_gof » ndz gru 16, 2012 18:20 pm

No jasne. Przecież film Daldry'ego. Muhly skomponował mu Lektora wcześniej.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wyczekiwane score'y

#3 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 16, 2012 18:24 pm

Nie pomyślałem o tym. :? Ale i tak Muhly jakoś średnio by mi pasował. W sumie Desplat chyba też nie. Najchętniej to bym widział Christophera Younga, czy Davida Julyana, którzy jakoś oddaliby ten cały mrok i zło związane z głównym bohaterem. Normalnie na samą myśl o Oskarze Schellu przechodzą mnie zimne dreszcze, a muzyka Desplata jest według mnie zbyt łagodna, zbyt delikatna względem mrocznej natury tego dziecka. Zresztą wspominałem już o tym w temacie o "EL&IC".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Wyczekiwane score'y

#4 Post autor: hp_gof » ndz gru 16, 2012 18:30 pm

Chyba sobie jaja robisz. Wszystkie sceny związane z WTC są wyniszczająco psychodeliczne i starczy. A Oskar nie jest jakiś opętany ani zły, po prostu ma Aspergera. Nie rób z tego filmu thrillera czy horroru. Desplat stworzył miodzio muzę ;) Plum plum.
To że Ty jesteś Człowiek-Zło to nie znaczy, że Oskar to Dziecko-Zło ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wyczekiwane score'y

#5 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 16, 2012 18:52 pm

Ale Oskar naprawdę jest Dzieckiem Zło.

Obrazek

Damien...

Obrazek

King Joffrey...

Pussies :!:

Liczy się tylko Oskar Schell:

Obrazek

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz oglądając film czułem taką, awersję, odrazę do pewnej postaci? :? I to już nawet nie chodzi mi o jego arogancję, zarozumiałość i uważanie się za lepszego od innych. Ale brak jakiejkolwiek empatii, totalny egoizm, zapatrzenie się w siebie i nieliczenie się z innymi. Życzenie własnej matce aby zginęła 11 września w WTC :?: :shock: Hej, to już chyba Eminem powiedziałby dzieciakowi, że przesadza. A motyw z podmienieniem telefonu i zostawieniem rozmów na automatycznej sekretarce, tylko dla siebie? Co za pieprzony egoista :x A matka? To była jego żona. Przecież postać grana przez Toma Hanksa kochała swoją żonę. Ale ten dzieciak jest zaborczy i co gorsza uważa się za lepszego i cierpiącego więcej od innych. Pomijam już gnębienie spokojnych obywateli i wprowadzanie niepotrzebnej paniki z noszeniem maski przeciwgazowej w metrze. Pomijam wspomnianą arogancję, zarozumiałość i przemądrzanie się. Ale to odnoszenie się do innych, ten jego stosunek do matki, z okłamywaniem jej, urąganiem jej, życzeniem jej śmierci (powiedział to dwa razy). To już Terminator z pierwszej części ma więcej uczuć i empatii od tego dziecka. Aż mi ciśnienie skoczyło. Przepraszam, ale po prostu strasznie impulsywnie reaguję, kiedy myślę o Oskarze Schellu. Po prostu nawet dla mnie Człowieka-Zło, taka ilość zła jest przerażająca. Ja nie tylko nie cierpię Oskara Schella, ja się go boję, ja się go naprawdę boję. Myślicie, że dziewczyna z "Ringa" była straszna? Oj, nie. Dziewczynka z "Ringa" jawi się jako miłe dziecię, w porównaniu z Oskarem Schellem, który przerażał mnie jak cholera. Długo jeszcze po seansie nie mogłem dojść do siebie po tym co zobaczyłem, mimo że muzyka Desplata tak ładnie grała...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wyczekiwane score'y

#6 Post autor: Adam » ndz gru 16, 2012 18:58 pm

Wawrzyniec pisze:Nie pamiętam, kiedy ostatni raz oglądając film czułem taką, awersję, odrazę do pewnej postaci? :?
to masz słabą pamięć, bo ja pamiętam wiele, ale ta niżej była chyba pierwszą z nich :P

Obrazek
#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Wyczekiwane score'y

#7 Post autor: Szczypior » ndz gru 16, 2012 19:02 pm

Obrazek

hp_gof

Re: Wyczekiwane score'y

#8 Post autor: hp_gof » ndz gru 16, 2012 19:07 pm

Co to za kutasy? :shock:

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Wyczekiwane score'y

#9 Post autor: Szczypior » ndz gru 16, 2012 19:08 pm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hatifnatowie

Co ty Muminków nie oglądałeś. Największy postrach obok Buki.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wyczekiwane score'y

#10 Post autor: Adam » ndz gru 16, 2012 19:08 pm

hp fail :| ale to dziwne bo 20 lat temu Desplata nie było więc nie wiem jak można nie wiedzieć :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Wyczekiwane score'y

#11 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 16, 2012 19:12 pm

Ale Buka i Hatifnatowie nie mają tu nic do rzeczy, gdyż ja podałem przykład "Złych Dzieci". A nawet jeżeli Buka i Hatifnatowie byli przerażający, to nie dlatego, że byli źli. Buka to w pewnym sensie postać tragiczna, a Hatifnatowie też nie mieli intencji krzywdzić innych. Oskar Schell to wyższa półka.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wyczekiwane score'y

#12 Post autor: Adam » ndz gru 16, 2012 19:13 pm

Blofeld albo Hugo Drax go zamiata pod dywan :]
#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Wyczekiwane score'y

#13 Post autor: Szczypior » ndz gru 16, 2012 19:14 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Wyczekiwane score'y

#14 Post autor: Adam » ndz gru 16, 2012 19:15 pm

ee ta nie miała destrukcyjnych ciągotek aż na taką skalę :P
#FUCKVINYL

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Wyczekiwane score'y

#15 Post autor: Szczypior » ndz gru 16, 2012 19:16 pm

E tam. Best Bond Villain ever :mrgreen:

ODPOWIEDZ