Oblivion (2013) - M83

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Oblivion (2013) - M83

#1 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 08, 2012 16:50 pm

Obrazek

Najnowszy film Josepha Kosinskiego znanego dzięki "Tron: Legacy" z Tomem Cruisem w roli głównej. Tutaj trailer z hiszpańskimi napisami:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... RVPLQUsiUM

8)

A jako, że to jest forum o muzyce filmowej, podobno, to warto napisać, że oprawę dźwiękową odpowiedzialna będzie francuska grupa M83 :!: Joseph Kosinski najwidoczniej lubuje się we francuskich zespołach elektronicznych. Już przy "Tron: Legacy" za ścieżkę dźwiękową odpowiedzialny był zespół Daft Punk. Sama ścieżka stała się szybko kultowa i zyskała rzeszę zwolenników na całym świecie, jak i kilku krytyków z konserwatywnych kręgów miłośników muzyki filmowej niecierpiących ostinat.

Ponoć Kosinski pisząc scenariusz słuchał M83 i tak wpadł na pomysł, aby to oni odpowiadali za oprawę muzyczną. Ciekawe co z tego wyjdzie? :)

Kilku słów od frontmana M83 Anthony Gonzalesa:
"I've wanted to do soundtracks for so long, and starting with such an ambitious project, especially in the sci-fi category, means a lot to me. I'm not afraid to do my first soundtrack on a big Hollywood movie, with a big budget and a lot of pressure...I like challenges and it excites me more than frightens me. I can't wait to hear my music played by amazing musicians, and an orchestra and brass and maybe choirs. It's a chance to create something big and I'm ready for it"
"I'm always trying to push myself and I try to do it with my studio albums, and now this is a new adventure, so I'm going to push myself even harder, and try to surprise people and move people with my music. "My vision is really to have a combination of very electronic moments, very M83, and sometimes merge into something more soundtrack-y, but my kind of soundtracks."
I teraz wspomniane słowa Kosinskiego:
I was working on "Oblivion" well before "Tron: Legacy. I was listening to his music back in 2005 when I first wrote this story, so he was part of this from the very beginning in my mind, kind of creatively. And about two years ago, when I started putting together a shortlist of people I'd love to talk to for this project, I sat down with him and we talked about it. And it was very clear he had a passion for film and I knew just from his electronic music that he had the potential to create something epic."
"The story has a small cast of characters, it was designed as kind of a character-driven story, but at the same time it takes place in a vast world. So I need a score that is both emotional, but at the same time can feel big and have a lot of space in it. And his music has that. It's emotional, it's triumphant, it just has a spirit and a life to it. It can feel very intimate but it also can feel just huge when it has to. His music is able to capture all those different feelings and qualities simultaneously."
Hm, brzmi interesująco. Chociaż naturalnie pojawia się sporo pytań. Czy sam film będzie sukcesem? Czy ścieżka dźwiękowa powtórzy sukces "Tron: Legacy"? Czy ten score znowu podzieli miłośników muzyki filmowej? Czy M83 jak wspomniał Gonzales dostosują swoje brzmienie na potrzeby filmu? Czy da to podobny efekty jak przy "Tron: Legacy". A więc, czy oznacza to, ponowną mocną krytykę ze strony przeciwników ostinat w muzyce filmowej, chyba, że są one Alexandre'a Desplata? Ile ghostwriterów będzie pracowało przy tym scorze? Co na miejscu M83 skomponowałby Jerry Goldsmith? Czy angaż M83 zostanie przez pewną grupę odczytany jako kolejny atak i etap przejmowania muzyki filmowej przez osoby nie mające o niej pojęcie? Czy mamy do czynienia z upadkiem klasycznej muzyki filmowej? Czy ostoją klasycznej muzyki filmowej pozostaje Europa? A skoro tak to jak wytłumaczyć, że za ten score mają odpowiadać Francuzi? I czy znowu wszystkiemu jest winny pewien niemiecki kompozytor?

:?: :? :?: :? :?: :? :?:

Wiele pytań. Mało odpowiedzi. Na razie pozostaje czekać.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Oblivion (2013) - M83

#2 Post autor: Kaonashi » sob gru 08, 2012 17:05 pm

Plakat robi wrażenie.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Oblivion (2013) - M83

#3 Post autor: Koper » sob gru 08, 2012 17:09 pm

Wawrzek, trailer już nie działa :P

A czy ja dobrze tam usłyszałem, że akcja rozgrywa się 60 lat po jakiejś wojnie z najeźdźcami z kosmosu? I niby przez 60 lat wieżowce skamieniały? :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Oblivion (2013) - M83

#4 Post autor: Adam » sob gru 08, 2012 17:50 pm

Wawrzyniec zakłada tematy od tyłu :D zamiast najpierw dać kompozytora ehhh :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Oblivion (2013) - M83

#5 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 08, 2012 18:23 pm

Koper pisze:Wawrzek, trailer już nie działa :P
Zauważyłem. :roll:
Koper pisze:A czy ja dobrze tam usłyszałem, że akcja rozgrywa się 60 lat po jakiejś wojnie z najeźdźcami z kosmosu? I niby przez 60 lat wieżowce skamieniały? :D
Nie wiem. Zresztą jak nawet, wizualnie wygląda to obłędnie. :)

A i jeszcze jedno. Za ten tekst:
Koper pisze:Scjentolodzy już nakręcili jeden film o podobnej tematyce. Tylko tam Travolta grał. :mrgreen:
To według mnie powinieneś przeprosić. Wiadomo żarty, żartami, złośliwości złośliwościami. Ale naprawdę porównywać jakikolwiek film do "Battlefield Earth" :?: :shock: :!: Toż to najgorsza z możliwych obelg jaka może być. Lepiej nie przekraczajmy niektórych granic.
Adam pisze:Wawrzyniec zakłada tematy od tyłu :D zamiast najpierw dać kompozytora ehhh :P
A co w tym złego i dziwnego. Na płytach też masz na początku podany tytuł, a potem kto za niego odpowiada. Zawsze tak pisałem i o ile moderatorzy mnie nie zmuszą, nie zamierzam odbiegać od tej zasady.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Oblivion (2013) - M83

#6 Post autor: Mystery » sob gru 08, 2012 19:41 pm

Po efektownym plakacie i wyobrażeniach czym ten Oblivion może być, zwiastun odbieram jako rozczarowujący i bezpłciowy, moja ciekawość odnośnie tego projektu pękła jak mydlana bańka. Nic, czekamy na zapowiedź "Elysium" Blomkampa.

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Oblivion (2013) - M83

#7 Post autor: Szczypior » sob gru 08, 2012 19:46 pm

Spokojnie, to tylko zwiastun :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Oblivion (2013) - M83

#8 Post autor: Mystery » sob gru 08, 2012 19:49 pm

Szczypior pisze:Spokojnie, to tylko zwiastun :wink:
Ależ oczywiście i kompletnie tego filmu nie skreślam, ale zwiastun powinien mi zerwać beret z głowy, albo przynajmniej zachęcić, tu niestety wyszło całkiem odwrotnie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Oblivion (2013) - M83

#9 Post autor: Adam » sob gru 08, 2012 19:50 pm

ciekawe że o takim samym słabym/średniawym zwiastunie ze Star Treka się wyrażałeś w superlatywach :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Oblivion (2013) - M83

#10 Post autor: Mystery » sob gru 08, 2012 19:52 pm

Adam pisze:ciekawe że o takim samym słabym/średniawym zwiastunie ze Star Treka się wyrażałeś w superlatywach :P
To był teaser i oceniałem jak teaser, ale już nawet ten bardziej rozpalał chrapkę i był bardziej efektowny od tego :wink:

Wracając do Oblivionu, opis fabuły brzmi znajomo :wink:

Jack Harper (Cruise) jest jednym z ostatnich mechaników pozostałych na Ziemi w celu naprawy dronów. Był członkiem zakrojonej na wielką skalę misji wydobywania niezbędnych surowców z Ziemi zniszczonej przez Scavs. Ta misja dobiega właśnie końca. Jego praca ogranicza się już w zasadzie do samotnego patrolowania nieba. Ale pewnego dnia ratuje piękną kobietę ocalałą z rozbitego statku kosmicznego. Jej pojawianie się uruchamia ciąg zdarzeń, które sprawią, że Jack zakwestionuje wszystko, co wie, a los ludzkości spocznie w jego rękach.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Oblivion (2013) - M83

#11 Post autor: Templar » sob gru 08, 2012 20:51 pm

A mi się zwiastun podoba, choć dupy nie urywa, wizualnie zapowiada się rewelacyjnie, nie mogę się doczekać :)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Oblivion (2013) - M83

#12 Post autor: Tomek » sob gru 08, 2012 23:17 pm

Wawrzyniec pisze:To według mnie powinieneś przeprosić. Wiadomo żarty, żartami, złośliwości złośliwościami. Ale naprawdę porównywać jakikolwiek film do "Battlefield Earth" :?: :shock: :!: Toż to najgorsza z możliwych obelg jaka może być. Lepiej nie przekraczajmy niektórych granic.
Ale obelga i przekraczanie granic wobec kogo? Wawrzek, znowu zaczynasz się zachowywać jak ten, który niemalże ten film zrobił, wyreżyserował, odpowiedzialny jest za jego kampanię promocyjną, tylko dlatego, że na niego bardzo czekasz. Trochę dystansu do otaczającej rzeczywistości chłopie :) Gdzie Twoja europejska tolerancja, gdzie Twoja dusza liberała? 8)
Mystery pisze:Nic, czekamy na zapowiedź "Elysium" Blomkampa.
Pełna zgoda :) Zresztą porównując oba poprzednie dokonania obu reżyserów (D9 >>>> T:L), jak na dłoni widać, kto jest reżyserem z prawdziwego zdarzenia, a kto reżyserem 2-godzinnych wideoklipów dla widowni Wawrzek/Templar, dla której najważniejsza jest warstwa audiowizualna ;-)

Ale być może będziemy mieli ciekawy suwenir muzyczny jak przy TRONie :)
Templar pisze:A mi się zwiastun podoba, choć dupy nie urywa, wizualnie zapowiada się rewelacyjnie, nie mogę się doczekać :)
Tobie się wszystko co nowe bezkrytycznie podoba :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Oblivion (2013) - M83

#13 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 08, 2012 23:43 pm

Tomek pisze:Gdzie Twoja europejska tolerancja, gdzie Twoja dusza liberała? 8)
Mogę ją pokazać za pomocą paru obamo-memów. :P :wink:
Tomek pisze:
Mystery pisze:Nic, czekamy na zapowiedź "Elysium" Blomkampa.
Pełna zgoda :) Zresztą porównując oba poprzednie dokonania obu reżyserów (D9 >>>> T:L), jak na dłoni widać, kto jest reżyserem z prawdziwego zdarzenia, a kto reżyserem 2-godzinnych wideoklipów dla widowni Wawrzek/Templar, dla której najważniejsza jest warstwa audiowizualna ;-)
Wawrzek & Templar = Pokolenie MTV. 8) A na poważniej i nie uwłaczając, że to brzmi trochę śmiesznie, skoro jednego reżysera, który nakręcił jeden film skreślasz. A drugiego, który też nakręcił jeden film (przyznaję bardzo dobry) wychwalach nad niebiosa. :?
Tomek pisze:Ale być może będziemy mieli ciekawy suwenir muzyczny jak przy TRONie :)
Lubisz muzykę z TRON: Legacy :?: :shock:
Tomek pisze:
Templar pisze:A mi się zwiastun podoba, choć dupy nie urywa, wizualnie zapowiada się rewelacyjnie, nie mogę się doczekać :)
Tobie się wszystko co nowe bezkrytycznie podoba :P
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Oblivion (2013) - M83

#14 Post autor: Tomek » ndz gru 09, 2012 00:08 am

Wawrzyniec pisze:Mogę ją pokazać za pomocą paru obamo-memów. :P :wink:


Prędzej merkelów albo vonrompuyów ;-)
Wawrzyniec pisze:Wawrzek & Templar = Pokolenie MTV. 8)


Pokolenie MTV to było dawno temu, gdzieś w latach 90-ych. Wy to nie wiem pod jakie podpadacie :D
Wawrzyniec pisze:A na poważniej i nie uwłaczając, że to brzmi trochę śmiesznie, skoro jednego reżysera, który nakręcił jeden film skreślasz. A drugiego, który też nakręcił jeden film (przyznaję bardzo dobry) wychwalach nad niebiosa. :?


Co Ty z tym uwłaczaniem się czepiłeś :D

Nikogo nie skreślam. Tylko zauważam, że jeden nakręcił kino s-f za 30 mln. USD, miał znakomite recenzje, otrzymał nominację do Oscara za najlepszy film roku (jako film s-f!), i jego obraz ma wszelkie dane ku temu by stać się w przyszłości klasyką gatunku i filmem kultowym z uwagi tak na wykonanie jak i świetną historię.

Drugi natomiast miał do dyspozycji 170 milionów, nakręcił właściwie remake oryginału, wielki wideoklip, który oprócz tego, że świetnie wygląda nie posiada żadnych elementów, które miałyby go zapamiętać jako znaczące dzieło gatunku. Już samo to, że muzyka jest najlepiej z niego pamiętana i oceniana, trochę o nim (filmie) mówi ;-) Ot, taki perfekcyjny tester blu-ray.

To pozwala mi sądzić, kto raczej jest lepszym, zręczniejszym, bardziej kreatywnym reżyserem ;-)
Wawrzyniec pisze:Lubisz muzykę z TRON: Legacy :?: :shock:
Pewnie. Mam nawet oryginał (i to nie jakieś Easter European Version!). Totalne guilty pleasure :P ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Oblivion (2013) - M83

#15 Post autor: Mystery » ndz gru 09, 2012 12:03 pm

Pełna zgoda :) Zresztą porównując oba poprzednie dokonania obu reżyserów (D9 >>>> T:L), jak na dłoni widać, kto jest reżyserem z prawdziwego zdarzenia, a kto reżyserem 2-godzinnych wideoklipów dla widowni Wawrzek/Templar, dla której najważniejsza jest warstwa audiowizualna ;-)
Dokładnie :) Nie należy zapominać, że nowy Tron, obdarty z szat audiowizualnych był tak naprawdę filmem cienkim jak barszcz, taka wydmuszka, może i efektowna, ale w środku pusta, będąca jedynie pretekstem do popisania się efektami. W D9 było całkiem odwrotnie, choć i ten film nie kupił mnie tak bardzo jak innych :wink: Swoją drogą ciekawe kto skomponuje do Elysium? Oby nie Jackman, który ostatnio kradnie co ciekawsze projekty, a właśnie widzę, że jeden z producentów to kolo z Abrahama Lincolna i X-Men: Pierwsza klasa...

A co do Oblivion to zbytnio bym się tak nie napalał na to M83, bo po sukcesie Daft Punk, jakoś innym wykonawcom, którzy rozpalają swoim angażem wyobraźnię, później trudno udźwignąć ten hype i Hanna, Pusher czy Social Network/Dziewczyna z Tatuażem nie były takie różowe jakby się to mogło było wydawać :wink:

ODPOWIEDZ