VINYL RULES!!!!

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

VINYL RULES!!!!

#1 Post autor: kiedyśgrześ » pn gru 26, 2011 22:34 pm

Ok. forumowa wyszukiwarka na hasło "vinyl" nie zwróciła wyników, na hasło "winyl" pojawiła się jedynie Shakira, ktoś na tym forum, słucha/kupuje czarne krążki z soundtrackami, czy tylko ja mam tak nawalone we łbie, ostatni zakup Enemy Mine (Maurice Jarre) koszt 4 pln plus trzy razy tyle przesyłka, właśnie słucham na taśmowym Technicsie, w odwodzi mam jeszcze odbajerzonego Duala direct drive i pudełkowego philipsa na wypadek katastrofy nuklearnej :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: VINYL RULES!!!!

#2 Post autor: Templar » pn gru 26, 2011 22:40 pm

kiedyśgrześ pisze:na hasło "winyl" pojawiła się jedynie Shakira
Moje zakupy :mrgreen:



Co do winyli, lubię czasem kupować je w celach kolekcjonerskich, bo ładnie się prezentują :D Ale nie jestem zbyt wielkim miłośnikiem ich słuchania, jedynie jakieś antyki czasem odpalam na moim adapterze Unitra :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: VINYL RULES!!!!

#3 Post autor: Krzysiek » wt gru 27, 2011 16:21 pm

jak gdzieś już pisałem Kapela Czerniakowska brzmi zdecydowanie lepiej z czarnej płyty niż z CDka co nie znaczy, że nie wbiję swojej szpileczki w tym temacie, cytując osobę "trochę" się na tym znającą:

"...Umowność pojęć "dżwięk cyfrowy" i "dźwięk analogowy" zakłada, że ten pierwszy jest słyszalnie skażony przejściem nagrania przez domene cyfrową, a drugi zachowuje (lub odzyskuje) analogową szlachetność. W tym drugim jednak pojęciu mieszamy dwie sprawy - domniemany dźwięk idealny i dźwięk, który płynie z gramofonu analogowego. Mimowolnie zakładamy, ze dźwięk z jakiegokolwiek gramofonu jest pod względem "analogowości" lepszy od dźwięku z najlepszego odtwarzacza cyfrowego. Teoretycznie to prawda... ale ad absurdum można wtedy twierdzić, że dźwięk z przysłowiowego "Bambino" i zdartej płyty jest bardziej analogowy niż choćby dźwiękz ...... Czy o taka analogowość nam chodzi?"

i mam nadzieję, że niektórzy posiadacze głośników wezmą sobie powyższe do serca i przetransformują na swój sprzęt

Może tu coś znajdziecie dla siebie:

http://www.ccd.home.pl/main.php?screen=szukaj

http://www.masterdisc.com.pl/sg.html

http://shop.gigicd.com/ (Gość sprowadza co tylko sobie człowiek zażyczy)

http://www.bluenote.com/CatalogMain.aspx

http://www.zbimarmusic.pl/category/Plyt ... OWE,b.html

http://www.topwinyl.pl/plyty-winylowe-c-1.html

http://www.megadisc.pl/index.php?pod_id=8
Ostatnio zmieniony wt gru 27, 2011 19:52 pm przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#4 Post autor: Bucholc Krok » wt gru 27, 2011 18:37 pm

kiedyśgrześ pisze:Ok. forumowa wyszukiwarka na hasło "vinyl" nie zwróciła wyników, na hasło "winyl" pojawiła się jedynie Shakira,
A inne wersje wpisywałeś? Np. "analog", "analogi"? :)
Jeśli chodzi o muzykę filmową/serialową to mam tylko "Legend" Clannadu. Poza tym ścieżkę z Bioshocka 2 i kilka świątecznych "soundtracków". Lubię LP-y, ale chyba nie miałbym siły zaczynać z filmówką. Może tylko jakieś wyjątki bym kupił. Japońskie Vangelisy na przykład. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: VINYL RULES!!!!

#5 Post autor: muaddib_dw » wt gru 27, 2011 20:32 pm

Na winylach można całkiem tanio kupić nówki zafoliowane soundtracki które na CD osiągają niebotyczne ceny np. Masada - album varese 15-20USD.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#6 Post autor: Bucholc Krok » śr gru 28, 2011 11:22 am

Ale jakie wydanie? USA pewnie?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: VINYL RULES!!!!

#7 Post autor: kiedyśgrześ » pn sty 02, 2012 01:20 am

Bucholc Krok pisze:A inne wersje wpisywałeś? Np. "analog", "analogi"?
Myślałem o tym, ale zmniejszyłbym szansę założenia oryginalnego tematu, a tak jestem czysty :D
muaddib_dw pisze:Na winylach można całkiem tanio kupić nówki zafoliowane soundtracki które na CD osiągają niebotyczne ceny np. Masada - album varese 15-20USD.
Nigdy :!: kupienie nowego zafoliowanego winylu to problem, rozfoliować :?: straci wartość :!: zagrać :?: straci wartość :!: następna domowa celebra mi nie potrzebna, tylko używki, których nie żal zedrzeć, nie chce mi się zbierać następnych w gruncie rzeczy bezwartościowych przedmiotów, mam radochę z tego trzeszczenia, mam radochę z dużych artów i tyle, czarów z lepszym brzmieniem analogu nie łykam, ale faktycznie kupuje głownie takie płyty, których nie znajdę na CD w przystępnej cenie, ewentualnie gdy podoba mi się okładka i chciałbym mieć większą :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#8 Post autor: Bucholc Krok » pn sty 02, 2012 18:37 pm

Jest na to rada. Trzeba kupowac nówki i używki. Włala.. :P
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: VINYL RULES!!!!

#9 Post autor: kiedyśgrześ » wt sty 03, 2012 10:27 am

Bucholc Krok pisze:Jest na to rada. Trzeba kupowac nówki i używki. Włala..
Na jednoczesne utrzymanie żony i kochanki trzeba mieć poważne pieniądze :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: VINYL RULES!!!!

#10 Post autor: kiedyśgrześ » ndz mar 11, 2012 20:58 pm

Tylko ten Careter i Carter, a ja sobie takiego fajnego winyla kupiłem na aledrogo :)

Obrazek


:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#11 Post autor: Bucholc Krok » pn mar 12, 2012 12:49 pm

Ile?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: VINYL RULES!!!!

#12 Post autor: kiedyśgrześ » pn mar 12, 2012 19:33 pm

Bucholc Krok pisze:Ile?
Paręnaście złotych, sporo mniej niż byłem skłonny na to wydawnictwo wydać :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#13 Post autor: Bucholc Krok » śr mar 14, 2012 11:35 am

A płyta w jakim stanie?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: VINYL RULES!!!!

#14 Post autor: kiedyśgrześ » czw mar 15, 2012 04:06 am

Jak na dwudziestokilkuletnią pozycję to w zaskakująco dobrym, ale okładka ma uszkodzenie na wierzchu po zerwanej cenie, nie zauważyłem tego na real foto (białe tło), nic to, przeżyję :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: VINYL RULES!!!!

#15 Post autor: Bucholc Krok » czw mar 15, 2012 16:17 pm

Ciekawe czy płyta w ogóle wytrzyma pierwszy odsłuch. :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

ODPOWIEDZ