Zmiany, Zmiany, Zmiany

Nikt nie jest nieomylny i każdemu zdarzają się pomyłki. Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, sugestie, lub może dostrzegłeś jakieś błędy? Podziel się tym z nami. Na pewno redakcja rozważy wszelkie propozycje i komentarze.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Zmiany, Zmiany, Zmiany

#1 Post autor: Łukasz Wudarski » pt kwie 23, 2010 18:08 pm

Widzę że Lud się burzy....
Być może trzeba rzeczywiście zmienić politykę moderacyjną, bo ostatnio to już jakaś paranoja się porobiła...
Chyba czas bym wrócił z dobrowolnego wygnania na wyspie Elbie i troszkę poszalał...
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#2 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 23, 2010 18:17 pm

A mnie na mojej Elbie się podoba i jakoś nie zamierzam prędko wracać.
Szalej, szalej więc, ale masz niełatwe zadanie, porównywalne z 5 pracą Heraklesa. Gdyż naprawdę sporym wzywaniem jest oczyszczenie tej stajni Augiasza jakim się stało forum. Powodzenia, będzie Ci potrzebne!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3 Post autor: Koper » pt kwie 23, 2010 18:26 pm

Krysińskiemu bana i pozamiatane. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#4 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 23, 2010 22:41 pm

Koper pisze:Krysińskiemu bana i pozamiatane. :)
Zniszczenie źródła zakaźnego, nie oznacza rozwiązania wszystkich problemów. Według mnie mamy do czynienia z epidemią, która dotknęła wiele osób. Pierwsze objawy tej choroby dostrzegłem niestety dzisiaj u Mystery'ego, który odkopał jakiś stary mój temat, przy którym było jak byk napisane, aby nie otwierać. Szczerze mówiąc to teraz czuję się jak w filmie "Coś". Każdy może być prowokatorem, offtopiarzem i nie można nikomu ufać. Wystarczy tylko spojrzeć na wzrost offtopiarzy i bzdurnych ankiet. Zastraszające. Dlatego też ja osobiście wolę trzymać się z daleka, aby samemu się nie zarazić. Według mnie sytuacja jest poważna, zresztą sam powrót Babucha o tym świadczy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#5 Post autor: Mystery » pt kwie 23, 2010 22:54 pm

Ja nic nie odkopywałem, to, zresztą wiadomo kto odkopał :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#6 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 23, 2010 23:05 pm

Niech Ci będzie, ale może dla pewności powinieneś oddać krew do testu. Zresztą każdy powinien i wtedy zobaczymy czyja głowa będzie chodzić :wink:
A najlepszy sposób na rozwiązanie aktualnego problemu to walnąć atomówką z orbity i pozamiatane :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#7 Post autor: Tomek » pt kwie 23, 2010 23:26 pm

To może i ja zajmę głos w tej sprawie, jako jeden z 'weteranów' forum z początku jego istnienia ;-) Tak, potrzebne są zmiany, bo tak jak Wawrzyniec napisał forum przypomina stajnię Augiasza - niestety. Jakiś czas temu Koper się mnie pytał dlaczego nie wchodzę i postuję na forum od jakiegoś czasu. Odpowiedzi/powodów jest kilka. Mam wrażenie, że to forum przerodziło się w prywatne miejsce do dyskusji o niczym kilku osób na krzyż. Słowo 'dyskusja' to za mocno powiedziane... Z sentymentem przejrzałem sobie stare wątki (gdzieś z 8-9 strony forum) i aż się łezka kręci w oku jak się czyta rozszerzone wypowiedzi (na temat/merytoryczne), nie rzadko na granicy burzliwej dyskusji, ale przeważnie w tonie wzajemnego szacunku. Ciekawe tematy czy nawet próby inicjacji jakichś bardziej ambitnych przemyśleń na temat muzyki filmowej. Dzisiejszą normą forum fm.pl są kilku lub jedno wyrazowe wypowiedzi, oczywiście totalnie offtopowe. Nie wspomnę już o kuriozalnych wątkach typu "Zrobić format XP czy nie"... Ja rozumiem, że pewne osoby świetnie się bawią i na stałe się zadomowiły tutaj, ale czy aby jest to miejsce do takich rzeczy? Wydaje mi się, że jest 100 bardziej adekwatnych miejsc do tego rodzaju spraw. Dla mnie osobiście forum fm.pl w obecnym stanie wygląda bardziej jak jakiś program messengerowy typu gadu-gadu niż forum dyskusyjne. Może należy sobie właśnie zadać pytanie czym tak naprawdę z definicji forum dyskusyjne powinno być? Chyba lepszym miejscem na to są działy typu "Varia" lub "Śmieszne".

Na pierwszy rzut oka forum nic nie dolega. Pełno porozpoczynanych wątków typu nowy score albo kompozytor albo jakieś pytanie/ankieta w typie 'wasz najlepszy score do filmu fantasy'. Wszystko ładnie, tylko jak się wejrzy głębiej to zauważy się, że do każdego z tych tematów jest po 5-10 stron...offtopa. Owszem, na początku jest kilka wypowiedzi na temat, ale później zaczyna się królestwo offtopa i dyskusji o pupie Maryny. Wydaje mi się, że tego typu rzeczy zniechęcają np. nowe osoby, które chciałby coś ciekawego poczytać, zapytać się itp. Inne pytanie to jak się poruszać po takim forum, gdzie coś znaleźć? Tysiące postów, tylko co z tego? Ciekawe wypowiedzi np. dajmy na to Althazana giną w gąszczu setek postów o niczym. Albo o czymś, co może zrozumieć zamknięta grupa osób.

Mój post nie jest próbą ataku na kogokolwiek, proszę go tak nie odczytać. Jest życzliwą próbą spojrzenia na ten stan rzeczy kogoś z boku, kto się temu przypatruje a wie, że to miejsce wyglądało kiedyś troszkę inaczej i nie ukrywa oraz zależy mu na tym, by znowu było podobnym jak wtedy miejscem. Dziś przypomina onetowską graciarnię bez składu i ładu. Wydaje mi się, że jest problem, i widzę, że nie jestem osamotniony w tym przekonaniu, dlatego też skrobnęłem tego posta. Nikogo nie chciałem nim urazić. Tak więc kto będzie miał odwagę stać się Herkulesem i wyczyścić tą stajnię? ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23151
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#8 Post autor: Mystery » pt kwie 23, 2010 23:35 pm

Mądrego to i dobrze poczytać :)

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#9 Post autor: dziekan » sob kwie 24, 2010 09:34 am

Panie Tomaszu ja wszystko rozumiem,że kiedyś było inaczej,ale też nie przesadzajmy.
Kiedys to przez caly tydzien prawie nikt na tym forum sie nie udzielał a teraz mamy plakac bo zrobil sie balagan?
Litości....

Czemu Babuch zrobił z Adama kozła ofiarnego? :P
Nie wyobrażam sobie bez niego tej ''dyskusji na tematy związane z muzyką filmową'' opartej na luźnej formie :)

Jak wszystkim tak przeszkadzały offtopy to możecie od czasu do czasu zerknąc na forum soundtracks.pl. :idea:
Zapewniam was,że Adam ugości was po Królewsku :lol:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#10 Post autor: Bucholc Krok » sob kwie 24, 2010 10:08 am

Wawrzyniec pisze:
Koper pisze:Krysińskiemu bana i pozamiatane. :)
Zniszczenie źródła zakaźnego, nie oznacza rozwiązania wszystkich problemów.
Tym bardziej, że Adam planuje teraz ekspansję na forum Intrady. I nic nie szkodzi, że tam trzeba pisać po angielsku. Mało to emotikonów? Także niedługo sytuacja wróci do normy.

A co do tego nowego działu - OFFTOP - to nie wróżę sukcesu. Był już taki dział i jakoś nic z tego nie wyszło. Nikt nie będzie zakładał 2 takich samych tematów, jednego do dyskusji, a drugiego do offtopu. To będzie sztuczne, a offtop potrzebuje żywego "podłoża". Natomiast przenoszenie offtopu z tego działu do działu OFFTOP (jak to jest planowane) spowoduje, że "przyschną" oba działy.

No i najważniejsze pytanie - co teraz będzie z pojedyńczymi wypowiedziami offtopowymi? Czyli np. temat dotyczy muzyki filmowej, wszystkie posty są na temat i nagle pojawia się ktoś z offtopem, a po nim następni. Temat chyba nie zostanie przeniesiony do działu OFFTOP? Offtopowe wypowiedzi będą usuwane?
Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 11:38 am przez Bucholc Krok, łącznie zmieniany 2 razy.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ele
Początkujący orkiestrator
Posty: 626
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 16:05 pm

#11 Post autor: Ele » sob kwie 24, 2010 11:28 am

Dobry offtopiarz nie tylko offtopuje, ale także swoją postawą prowokuje innych do offtopowania.

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#12 Post autor: dziekan » sob kwie 24, 2010 11:46 am

Ele pisze:Dobry offtopiarz nie tylko offtopuje, ale także swoją postawą prowokuje innych do offtopowania.
Dobrze,że wreszcie to zrozumiałeś Ele i masz poczucie winy :wink:
Nie musisz przepraszac....

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#13 Post autor: Tomek » sob kwie 24, 2010 19:29 pm

dziekan pisze:Panie Tomaszu ja wszystko rozumiem,że kiedyś było inaczej,ale też nie przesadzajmy.
Kiedys to przez caly tydzien prawie nikt na tym forum sie nie udzielał a teraz mamy plakac bo zrobil sie balagan?
Litości....

Czemu Babuch zrobił z Adama kozła ofiarnego? :P
Nie wyobrażam sobie bez niego tej ''dyskusji na tematy związane z muzyką filmową'' opartej na luźnej formie :)

Jak wszystkim tak przeszkadzały offtopy to możecie od czasu do czasu zerknąc na forum soundtracks.pl. :idea:
Zapewniam was,że Adam ugości was po Królewsku :lol:
Dziekanie, a dlaczego forum soundtracks.pl ma być jakąś wyrocznią/standardem/normą? :) Równajmy wyżej, nie niżej ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#14 Post autor: dziekan » sob kwie 24, 2010 19:44 pm

Tylko,że ja nie jestem godzien tego forum.
Za wysokie progi jak dla mnie Panie Tomku :wink:

Nie potrafie prowadzic merytorycznej dyskusji gdyż jestem niedojrzałym i dośc niepoważnym człowiekiem i bardzo ograniczonym w swojej wiedzy na temat muzyki filmowej; no i.... mój zasłób słownictwa też pozostawia sporo mankamentów :wink:

Dlatego nie nadaje sie :cry:
Odchodze z ekstraklasy(filmmusic.pl/forum) do 4ligi (soundtracks.pl/forum).
Tam przynajmniej można samemu ze sobą pogawędzic :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#15 Post autor: Koper » sob kwie 24, 2010 22:54 pm

dziekan pisze:Odchodze z ekstraklasy(filmmusic.pl/forum) do 4ligi (soundtracks.pl/forum).
Tam przynajmniej można samemu ze sobą pogawędzic :wink:
Powiedzmy sobie szczerze:
Z Champions League do okręgówki :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ