Filmografie

Nikt nie jest nieomylny i każdemu zdarzają się pomyłki. Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, sugestie, lub może dostrzegłeś jakieś błędy? Podziel się tym z nami. Na pewno redakcja rozważy wszelkie propozycje i komentarze.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Filmografie

#1 Post autor: Bucholc Krok » ndz kwie 12, 2009 12:50 pm

Wlasnie przegladam biografie i u Northa nie widze w spisie
'Odysei kosmicznej', a w przypadku Kapera 'Home from the Hill' mimo, ze wczesniej sa obie wymieniane (jedna w opisie, druga w nominacjach).

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#2 Post autor: Bucholc Krok » pt kwie 24, 2009 13:07 pm

To znowu ja :)
W filmografii Waxmana nie ma Anne of the Indies, Man on a Tightrope
oraz ostatnio wydanej Lure of the Wilderness. W redakcji istnieje jakis cichy protest przeciwko niektorym wydaniom klubowym Varese, czy nie ma chetnego do uzupelniania? :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3 Post autor: Koper » pn maja 18, 2009 23:27 pm

Ja nie będę wskazywał palcem, kto te biografie pisał. ;) Od dwóch lat próbuję tam zrobić porządek, dorabiałem brakujące spisy nagród etc. ale widzę, że jeszcze wiele pracy przede mną. :) Oj, mam się z tą moją bandą z Filmmusic.pl, jak Zimmer z Remote Control. Nie dość, że trzeba im podrzucać tematy, to jeszcze potem po nich poprawiać. ;):D:D

Zostanie to uzupełnione w najbliższym czasie. :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#4 Post autor: Bucholc Krok » wt maja 19, 2009 07:13 am

Koper pisze: Zostanie to uzupełnione w najbliższym czasie. :)
Kitaro tez? :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#5 Post autor: Koper » wt maja 19, 2009 09:04 am

A temu co brakuje? :D

[update]

A, już wiem. :) Cóż, niektóre japońskie filmy chyba nawet na imdb docierają z opóźnieniem. ;):D

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#6 Post autor: Bucholc Krok » wt maja 19, 2009 11:36 am

O to tez, ale czytalem luzne 'tafsy' w Amazonie i sie okazuje, ze to jest jakis zlepek. Chyba nawet nie ma tam jednego utworu napisanego specjalnie do tego filmu. Czyli lipa.

Chodzilo mi glownie o Cirque Ingenieux z 97r. Co mu brakuje?Przeciez to tez soundtrack. :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Indianin

#7 Post autor: Bucholc Krok » śr maja 20, 2009 13:31 pm

Przegladalem dyskografie McNeely'ego i cos sie tam chyba nie zgadza z mlodym Indianinem :)

Zdaje sie, ze wyszly 4 plyty z muzyka z tego serialu i na kazdej sa kompozycje Rosenthala oraz McNeely'ego w roznych proporcjach. Dlaczego w dyskografii sa wymienione tylko 2 pozycje i nie ma podanych numerow plyt oraz infa, ze takze bral w tym udzial Rosenthal? :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8 Post autor: Koper » czw maja 21, 2009 16:45 pm

Bucholc Krok pisze:Chodzilo mi glownie o Cirque Ingenieux z 97r. Co mu brakuje?Przeciez to tez soundtrack. :)
ale nie do filmu, tylko do przedstawienia, o ile mi wiadomo.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Indianin

#9 Post autor: Koper » czw maja 21, 2009 16:53 pm

Bucholc Krok pisze:Przegladalem dyskografie McNeely'ego i cos sie tam chyba nie zgadza z mlodym Indianinem :)

Zdaje sie, ze wyszly 4 plyty z muzyka z tego serialu i na kazdej sa kompozycje Rosenthala oraz McNeely'ego w roznych proporcjach. Dlaczego w dyskografii sa wymienione tylko 2 pozycje i nie ma podanych numerow plyt oraz infa, ze takze bral w tym udzial Rosenthal? :)
To nie "Dyskografia" a "Filmografia", a to dość znacząca różnica. :) W przypadku serialu do różnych odcinków pisują różni ludzie, nie wydaje mi się sensowna wyliczanka wszystkich, zwłaszcza gdy ich muzyka nie została wykorzystana wspólnie w jednym odcinku. A w przypadku "Kronik młodego Indiany Jonesa" był jeszcze Frederic Talgorn. Zaznaczyłem po prostu w filmografii, ze McNeely w czymś takim się udzielał zawodowo. :) Poza "Kronikami..." były jeszcze jakieś takie 'pojedyncze' filmy telewizyjne "Przygody Indiany Jonesa" i przy jednym z takich McNeely też pracował, także wg mnie wszystko tu jest ok. :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#10 Post autor: Bucholc Krok » czw maja 21, 2009 20:19 pm

Koper pisze: ale nie do filmu, tylko do przedstawienia, o ile mi wiadomo.
Tak i w dodatku cyrkowego :) Ale co to zmienia? U Lorenca jest podana takze muzyka do przedstawien teatralnych :)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Indianin

#11 Post autor: Bucholc Krok » czw maja 21, 2009 20:35 pm

Koper pisze: To nie "Dyskografia" a "Filmografia", a to dość znacząca różnica. :)
Szkoda, ze to dotyczy tylko niektorych artystow :P
W przypadku serialu do różnych odcinków pisują różni ludzie, nie wydaje mi się sensowna wyliczanka wszystkich, zwłaszcza gdy ich muzyka nie została wykorzystana wspólnie w jednym odcinku.
Na plycie oczywiscie sa podzialy na odcinki, co nie zmienia faktu, ze taki McNeely jest wymieniony na kazdej :)
A w przypadku "Kronik młodego Indiany Jonesa" był jeszcze Frederic Talgorn.
Na moich plytach nie ma wymienionego delikwenta..
Zaznaczyłem po prostu w filmografii, ze McNeely w czymś takim się udzielał zawodowo. :)
Rozumiem, ale ktos moze bedzie chcial odnalezc plyty. Mialby wszystko na tacy, a tak.. musi szukac na soundtracks.pl :D
Poza "Kronikami..." były jeszcze jakieś takie 'pojedyncze' filmy telewizyjne "Przygody Indiany Jonesa" i przy jednym z takich McNeely też pracował, także wg mnie wszystko tu jest ok. :)
Aha, no to OK. :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#12 Post autor: Koper » czw maja 21, 2009 22:36 pm

Jeśli chodzi o Lorenca, to Babuch się uparł podzielić swoją wiedzą i DODATKOWO oprócz muzyki filmowej wypisał także prace teatralne, ale osobno, z wyraźnym zaznaczeniem "muzyka teatralna", więc potraktuj to jako bonus. :P

Co do Talgorna, to gość jest przypisany do jakichś dwóch odcinków "Kronik..." - najwyraźniej nie wydano tego.

I nie wiem, co rozumiesz przez to, że niby filmografia nie dotyczy wszystkich kompozytorów? W każdym przypadku wypisywane są filmy, a nie płyty. Czasem ktoś robiąc listę mógł się machnąć i coś nieopatrznie pominąć, ale zawsze chodziło o filmy. A jak któryś z moich szanownych kolegów postąpił inaczej (jeśli tak, to wskaż taki przypadek), to ma wpierdol. :D;)

A na soundtracks.pl to życzę szczęścia, zwłaszcza w przypadku delikwentów, dla których notka biograficzna ogranicza się do dwóch zdań a filmografia jest "wybrana" i zawiera kilkanaście tytułów, wybranych wg widzimisię autora 'biografii'. :P:)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#13 Post autor: Bucholc Krok » pt maja 22, 2009 07:51 am

Koper pisze:Jeśli chodzi o Lorenca, to Babuch się uparł podzielić swoją wiedzą i DODATKOWO oprócz muzyki filmowej wypisał także prace teatralne,
I slusznie zrobil, bo kogos to moze interesowac. Jesli mnie sie podoba muzyka filmowa jakiegos artysty to pewnie tez bede szukal jego innych projektow. Wydaje mi sie to normalne :) I daleko bym nie musial szukac, bo wszystko by bylo pod reka. Oczywiscie nie twierdze, ze w przypadku takiego Kitaro warto tez podawac jego 'zwykle' plyty, ale do przedstawien jak najbardziej. :)
ale osobno, z wyraźnym zaznaczeniem "muzyka teatralna", więc potraktuj to jako bonus. :P
Osobno jest tez muzyka do filmow dokumentalnych, czy to znaczy, ze kompozycje do tego typu filmow tez sie ogolnie nie licza? :)
Co do Talgorna, to gość jest przypisany do jakichś dwóch odcinków "Kronik..." - najwyraźniej nie wydano tego.
A moze i wyszlo tylko na jakichs kompilacjach. Widzialem na soundtrackcollector, ze oprocz tych 4 podstawowych plyt wyszly tez jakies inne. Ale jako, ze to Varese to jest szansa na wydanie 'deluxe' :D
I nie wiem, co rozumiesz przez to, że niby filmografia nie dotyczy wszystkich kompozytorów?
Chodzilo mi o to, ze u jednych cos sie pisze (w tym przypadku inf. o muzyce teatralnej), a u drugich nie :)
W każdym przypadku wypisywane są filmy, a nie płyty.
Zauwazylem to :P
Mam przy okazji pytanie o Williamsa. Sa OIP 2 lub 3 lata, pod ktorymi nie ma tytulow plyt, tylko 'kreseczki'. Chodzilo o podkreslenie, ze tylko w tych latach, niejako wyjatkowo, Williams nic nie napisal? :)
A na soundtracks.pl to życzę szczęścia, zwłaszcza w przypadku delikwentów, dla których notka biograficzna ogranicza się do dwóch zdań a filmografia jest "wybrana" i zawiera kilkanaście tytułów, wybranych wg widzimisię autora 'biografii'. :P:)
Podalem tylko przyklad, bo nie wiem jak jest na s.pl :) Wiadomo, ze stron dot. muzyki filmowej troche jest i wydaje mi sie, ze im wiecej jest informacji, ewentualne luki sa szybko uzupelniane, tym lepiej. Konkurencja nie spi :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#14 Post autor: Koper » sob maja 23, 2009 12:07 pm

Co do Williamsa - Tomek bazował na biografii, którą miał wcześniej na swojej stronie Score Aficionado, trochę się zapomniał i zrobił po swojemu, niemniej tak to możesz potraktować. :)

A Babuch to ma wiele dziwactw ;), więc nie wiedzieć czemu wydzielił dokumenty u Lorenca. Normalne są one podawane łącznie z innymi filmami.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#15 Post autor: Bucholc Krok » sob maja 23, 2009 17:43 pm

Nie mowie, zeby wszedzie byl taki uklad jak u Lorenca, ale dokumenty tez by sie przydalo jakos oznaczac :)

ODPOWIEDZ