Styl Forum

Nikt nie jest nieomylny i każdemu zdarzają się pomyłki. Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, sugestie, lub może dostrzegłeś jakieś błędy? Podziel się tym z nami. Na pewno redakcja rozważy wszelkie propozycje i komentarze.
Wiadomość
Autor
Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

Styl Forum

#1 Post autor: Marcin Bensz » pt mar 17, 2006 21:07 pm

Witam! Mam nadzieję, że administratorzy nie usuną tego posta ze względu na jego odwołanie do innego forum (nie poświęconego muzyce filmowej).

Przedmiotem tego tematu jest wygląd forum FilmMusic.pl. Mówiąc wprost jest nieprzyjazne internautom. Dlaczego? Ponieważ podczas czytania jakiegokolwiek tematu na tym forum użytkownicy dostają po oczach białą ścianą. :-)

Proponowałbym wprowadzić pewne małe zmiany:

1. Zmieńcie standardowy styl. Biały kolor strasznie uderza po oczach. Nawet gdy ma się LCD, to i tak ciężko się przegląda to forum. Najlepiej niech będzie to odcień szarości (w miarę ciemny) - jest to najlepszy przyswajalny przez oko kolor.

2. Ustawcie maksymalną rozdzielczość avatarów. Proponuję 120x120 lub 150x150. Zapewni to stałą szerokość kolumn. Najlepiej jest poprosić użytkowników o dopasowanie się do tych wymiarów.

3. Wyśrodkujcie avatary w kolumnie avatarowej.

Są to tylko kosmetyczne zmiany, ale przyniosą wiele korzyści. Oto przykład gdzie można znaleźć takie rozwiązania:

http://krainanin.com/forum/

Awatar użytkownika
panor
Site Admin
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 00:24 am

#2 Post autor: panor » wt mar 21, 2006 21:43 pm

avatary byly 150x150 ale ludzie mieli ustawione zdalne avatary i wtedy nie byly sprawdzane. Zdalne zostaly wylaczone wiec kwestia wielkosci zalatwiona.
Kwestia skina forum. Jak kto woli dla mnie zarowno na monitorze lcd, na laptopie jak i na crt jest ok i nic mi po oczach nie wali :) Ale pomyslimy nad dodaniem alternatywnego.

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#3 Post autor: Thedues » śr mar 22, 2006 18:21 pm

no właśnie Panorze... jako Admin BARDZO PROSZE!!:) :oops:
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

#4 Post autor: Marcin Bensz » sob maja 13, 2006 22:11 pm

Czyżby pomysł zmiany stylu forum upadł? ;-) Jeśli można prosić, to wgrajcie także styl podchodzący pod czerń, aby użytkownicy mieli do wyboru chociaż jeden z dwóch: dającym po oczach (obecny) i "super-przyjemnym-ciemnym-stylem". ;-)

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#5 Post autor: Łukasz Wudarski » pn maja 15, 2006 13:22 pm

Marcin Bensz pisze:Czyżby pomysł zmiany stylu forum upadł? ;-) Jeśli można prosić, to wgrajcie także styl podchodzący pod czerń, aby użytkownicy mieli do wyboru chociaż jeden z dwóch: dającym po oczach (obecny) i "super-przyjemnym-ciemnym-stylem". ;-)
Wytzrymajcie jeszcze trochę... Czas na zmiany jeszcze nie nadszedł, ale jest blisko...
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#6 Post autor: Koper » pn maja 15, 2006 14:39 pm

A co jest złego w obecnych kolorkach? :)

Uwaga, to mój 250 post na Forum, mam nadzieję, że przestanę być teraz Beltramim... :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7 Post autor: Koper » pn maja 15, 2006 14:40 pm

No, już lepiej... Aczkolwiek nie jestem jakimś fanem Preisnera, a poza tym jestem ciekaw co dalej, więc będę musiał trochę postów jeszcze pododawać :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8 Post autor: Koper » pn maja 15, 2006 14:51 pm

Aż z radości avatar zmieniłem. ;) Ale to jeszcze nie jest to, więc niedługo pewnie znów zmienię (po kolejnym awansie?). :)

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#9 Post autor: Mariusz Tomaszewski » wt maja 16, 2006 21:13 pm

Panie Koper, zmienia pan avatary jak kobieta :P
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#10 Post autor: Koper » wt maja 16, 2006 23:41 pm

A bo jakoś tak z żadnego nie jestem zadowolony. A obecny (to Balto jest :D) może być? :D
Co do tego, że jak kobieta... Mało kobiet u was na forum, więc ciężko orzec, czy rzeczywiscie kobiety zmieniają avatary na tyle często, by można było napisać, że ja zmieniam tak często jak one. :P

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#11 Post autor: Mariusz Tomaszewski » śr maja 17, 2006 00:17 am

Co do tych zmian avatarów i kobiet, to tak ogólnie się odnosi. Przecież powszechnie wiadomo, że one zmieniają zdanie co 5 minut :P A Balto jest super 8)
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#12 Post autor: Koper » śr maja 17, 2006 16:09 pm

Zdanie może zmieniają, ale czy avatary na Forum? Ciężko orzec jednoznacznie. ;) Ale pewnie też. :)

A Balto to nawet ma pomnik na jakimś tam amerykańskim czy kanadyjskim zadupiu... :D

ODPOWIEDZ