Jeremy Soule

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#31 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 15, 2010 16:46 pm

Zanim rozpoczęliście wielkiego offtopa Ele polecił trzy utwory z soundtracku do "zOMG". Muzykę tę raczej "olaliście" przepraszam najmocniej za takie wyrażenie, jednak ja postanowiłem się nią dokładniej zainteresować. I tak też wreszcie dane mi było przesłuchać cały score. I z mojej strony napiszę tylko, że jest to naprawdę świetna rzecz :D :!: Chociaż z moim zdaniem i tak mało się kto liczy, to może znajdzie się jakiś ryzykant i skorzysta z mojej dobrej rady i zainteresuje swoje wysublimowane uszy tą muzykę. Gdyż moim skromnym i nie wiele wartym zdaniem, naprawdę warto :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#32 Post autor: DanielosVK » ndz lip 18, 2010 23:19 pm

Jeremy Soule to bardzo ciekawy kompozytor, ale wg mnie jego utwory czasami trochę walą sztampą. Jeśli chodzi o samą muzykę do gier, to o wiele bardziej wolę Inon Zura i Marka Morgana. Co nie zmienia faktu, że lubię parę utworów z Icewind Dale Soule'a.

P.S. Tak, wiem, odkopałem stary temat.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#33 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 18, 2010 23:23 pm

Ja chyba najbardziej lubię Soule'a, a potem Kyda (zauroczył mnie "Assassin's Creed II"). Inon Zur i Mark Morgan mniej mi podchodzą. Szczególnie z Morganem mam problem. Sam grywałem swego czasu sporo w "Fallout 2" i postanowiłem sobie posłuchać tej muzyki. Ale to co jeszcze w grze świetnie się sprawdzało, umęczyło mnie jako score niemiłosiernie.

A Soule jest naprawdę świetny, uwielbiam jego muzykę. "Elder Scrolls IV: Oblivion" i zero pytań :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#34 Post autor: DanielosVK » ndz lip 18, 2010 23:38 pm

Mark Morgan i "Planescape: Torment" i zero pytań. :P

Od Zura uwielbiam, wg mnie bardzo niedoceniane i mało znane muzyczne dzieło do gry "Lionheart: Legacy of the Crusader".

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#35 Post autor: Koper » ndz lip 18, 2010 23:40 pm

"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#36 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 18, 2010 23:49 pm

O "Lelianna's Song" z "Dragon Age: Origins" :D Uwielbiam ten kawałek, bardzo fajny soundtrack :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

#37 Post autor: DanielosVK » pn lip 19, 2010 00:08 am

A mnie ta piosenka jakoś nie porusza, podobnie jak ogólnie muzyka do Dragon Age'a. Wolę Main Theme.

Ze wspomnianego Lionhearta też jest ciekawy utwór z menu:
http://www.youtube.com/watch?v=Pz2ZpDB6pR0

http://w359.wrzuta.pl/audio/3eYFlzj0L36 ... r_-_alamut

Może by wydzielić specjalny temat o Zurze?

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#38 Post autor: Koper » pn lip 19, 2010 00:16 am

Piosenka ma fajną melodię, ładny wokal i klimat a la "Mists of Avalon" Holdridge'a. No i jest naturalna, nie ma żadnych sampli powpychanych etc. więc moim zdaniem jak na grę super.
A utwór z menu (ten na YT) bardzo fajny ale tak do połowy, potem jak wchodzą te synthy to już traci. Gdyby to było zagrane przez żywą orkiestrę, to mogłoby być super, a tak...

A temat założyć zawsze można. Wystarczy kliknąć na "new topic". ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#39 Post autor: Wojteł » pn lip 19, 2010 00:28 am

Kurczę, no... Danielos wykopał temat, o którym nie miałem pojęcia. Wawrzek z Ele nawrzucali linków z gier, o których tez nie miałem pojęcia no i jutro cały dzień będę siedział i słuchał :D Bo Soule'a znam chyba tylko z muzyki do Star Wars: KOTOR i była tak dobra, że moim zdaniem to jego powinni wziąć do tego serialidła co to teraz Lucas prodokuje zamiast tego całego Kinera. Jeszcze kiedyś grałem w te Pottery, ale nic z nich nie pamiętam, ale do Kotora chętnie wracam i naprawdę chciałem posłuchać innych kompozycji Soule'a. Jakoś do tej pory nie miałem okazji, bo jestem raczej "niedzielnym" graczem :D Jutro zabieram się za słuchanie i mam nadzieję, że się nie zawiodę - w Kotorze Soule pokazał swój głos a równocześnie nie była to jakaś dramatyczna w stosunku do Williamsa zmiana brzmienia :D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#40 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 19, 2010 11:27 am

I jak tam pierwsze wrażenia po przesłuchaniu Soule'a? :) Według mnie kompozytor ma potencjał. A co do "Harry'ego Pottera" to muzyka do tej serii też jest naprawdę bardzo fajna. Nie wiem czy już ktoś zapodał linki, ale jak chcesz zawsze mogę jakieś znaleźć :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#41 Post autor: Wojteł » pn lip 19, 2010 15:02 pm

A no bardzo dobre. Z początku wydawało mi się, że trochę zbyt podobnie buduje tematy, jednak muzyka z Obliviona zatarła to wrażenie, chyba jeszcze bardziej podobają mi się fragmenty wrzucone przez Ele. "Waterfall" też jest świetny i naprawdę Soule pokazuje w nim kunszt :). A Potter nie wiem czemu, ale jakoś skojarzyło mi się z muzyką do klasycznych animacji takich jak bajki Disneya :). Chętnie przesłucham więcej :D

Nie wiem, Wawrzyńcu, czy znasz wspomnianego już przez mnie Kotora, dlatego wrzucę kilka ciekawszych moim zdaniem fragmentów :D

http://www.youtube.com/watch?v=kprVLWrlq8I

http://www.youtube.com/watch?v=3sJGSf83gBo

http://www.youtube.com/watch?v=PrazPrTwQJI

:D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#42 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 19, 2010 22:57 pm

Wojtek pisze:Nie wiem, Wawrzyńcu, czy znasz wspomnianego już przez mnie Kotora, dlatego wrzucę kilka ciekawszych moim zdaniem fragmentów :D
Wawrzyniec = Star Wars. Star Wars = Wawrzyniec. Oczywiście, że Kotora znam. Grałem i słuchałem obie części. Bardzo dobra muzyka. I właśnie fajnie w Kotorze Soule'a jest to, że nie próbuje kopiować za bardzo Williamsa i tworzy raczej autonomiczną ścieżkę, z zaledwie kilkoma nawiązaniami do Sagi. Mimo to, jednak czuć magię "Star Wars". Nie to co w "Clone Wars" Kinera :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

#43 Post autor: Wojteł » śr lip 21, 2010 18:26 pm

No, klimat jaki stworzył Soule a później Mark Griskey jest świetny, chociaz powiem szczerze dużo lepsza jest praca Soule'a choćby pod wzgledem action score'u. Tak samo świetna była muzyka w Republic Commando Jesse'go Harlina i to któregoś z kompozytorów pracujących dla Lucasarts powinni zatrudnic przy serialu a nie pana Kevina :D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#44 Post autor: Adam » śr lip 21, 2010 18:27 pm

Panowie - w Lucasarts to liczył się tylko Clint Bajakian.. aż mi się nie chce tych hitowych tytułów wymieniać :)
link do wiki wystarczy - patrzcie i podziwiajcie :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Clint_Bajakian
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#45 Post autor: Bucholc Krok » śr lip 21, 2010 19:13 pm

Ano, to się nazywa dorobek. :) Ale dobrej muzyki, szczególnie z wczesnych gier, jest sporo. Oczywiście nie każdy zdzierży, ale jeśli się grało..

ODPOWIEDZ