Cyberpunk 2077 - V.A.

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#31 Post autor: dougan » pn gru 14, 2020 15:24 pm

Nie ma na soundtracku, a szkoda. Przyjemny ambiencik z kreatora postaci


youtu.be/oaA2Vw9DJPg
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#32 Post autor: Mystery » pn gru 14, 2020 15:44 pm

Adam pisze:
pt gru 11, 2020 15:24 pm
będzie dobrze. płaczą i hejtuje ludzie, którzy na słabych sprzętach lub starych konsolach to odpalają i mają pretensje do świata że słabo hula...
lis23 pisze:
pt gru 11, 2020 23:22 pm
Na Metacritic gra zbiera oceny 0 na 10 a gracze piszą, że zostali oszukani. Cóż, posiadam PS4 PRO i Xboxa One X ale nigdy bym nie kupił takiej gry na żadną z tych konsol. Każdy, kto ma choć trochę pojęcie to wie, że to są siedmioletnie konsole i że nie mają już one pary, to tak, jakby się chciało grać na ultra na PC z marketu za 2 000 zł.

https://www.ppe.pl/news/152605/cyberpun ... itche.html
Jakoś wiele gier na PS4 potrafiło mieć genialną grafę i działać bez zarzutu w dniu premiery. Gra tyle lat w produkcji, a oni dzień po premierze jeszcze wypuszczają patche, no trochę powagi. Miliony ludzi kupili/kupią to za nie małe pieniądze na starszą generację konsol, bo byli przekonani, że zagrają w super grę zbliżoną do tej z zapodawanych im gameplayów, no bo skoro wypuszczają to jeszcze na PS4 /Xbox, to chyba znaczy, że zagwarantują jakość i tu, a nie sprzedają bubla, którego będą teraz łatać patchami, mimo, iż mieli na to tyle czasu. Ludzie zostali zwyczajnie oszukani, przez co producenci dziś przepraszają. Zarobią na tym spokojnie, budżet i promocja już się im ponoć zwróciły, ale zaufanie jakim cieszyło się zawsze CDPR zostało nadwyrężone, co pokazują bardzo duże spadki spółki na giełdzie, stracili -22 % czyli ok. 20 mld zł od swojego najwyższego notowania.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#33 Post autor: lis23 » pn gru 14, 2020 16:42 pm

Sorry, ale PS4 i Xbox One, szczególnie w podstawowej wersji to stare, siedmioletnie graty. Owszem, są gry, które wyglądają świetnie, głównie na PS4 Pro ale to są exy robione tylko na tę konsolę. Wychwalane GTA V czy RDR 2 najpierw miały premierę na konsolach a dopiero potem na PC ( GTA najpierw na PS3 i Xbox 360, potem na PS4 i Xbox One a dopiero potem na PC i ma wyjść ponownie na PS5 i Xbox Series X, gdzie trzeba będzie ponownie kupić grę, RDR2 po roku na PC miał bardzo duże problemy na premierę ), żadne studio nie pokusiło się o jednoczesną premierę na tylu platformach na raz ( choć wersji next genowych właściwie nie ma i gra działa w ramach wstecznej kompabitylności ). Moim zdaniem, CDPR powinien odpuścić sobie starą generację i wydać grę tylko na PC i na next genach, teraz na PC a na PS5 i Xbox Series X za kilka, kilkanaście miesięcy. Jednak, skoro gra była przesuwana kilka razy i ostatnia obsuwa skutkowała groźbami śmierci to trochę się nie dziwię, że już nie chcieli ponownie opóźniać premiery, gdyby opóźnili ją o rok, półtorej to hejt byłby niemożliwy, więc tu nie było dobrego wyjścia.
Gra przerosła ambicję twórców i tylko PC sobie z nią radzi i tylko na PC powinna się na razie ukazać.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#34 Post autor: Mystery » pn gru 14, 2020 17:01 pm

lis23 pisze:
pn gru 14, 2020 16:42 pm
Moim zdaniem, CDPR powinien odpuścić sobie starą generację i wydać grę tylko na PC i na next genach, teraz na PC a na PS5 i Xbox Series X za kilka, kilkanaście miesięcy.
I takie jest moje zdanie, powinni zrobić jak Capcom z RE Village, no ale łatwa kasa ponad 100 milionów posiadaczy PS4 przeważyła...

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#35 Post autor: Wawrzyniec » pn gru 14, 2020 22:04 pm

Obrazek

Trochę mi żal tych z CD Project Red, gdyż powstał taki hype związany z tą grą, że w sumie chyba w żaden sposób nie mogliby mu sprostać. Z drugiej strony wiadomo, że sami ten hype napompowali, przez co wielu liczyło, że naprawdę będzie to gra rewolucyjna. I po części sam trochę tam myślałem patrząc na te wszystkie możliwości wyglądu postaci, że to będzie miało jakiś wpływ na grę i interakcję z innymi. Np. jeżeli pracuje w korporacji, a ubiorę się w dres, to mnie nie wpuszczą do środka. Ale wiadomo tego nie ma. I może po prostu oczekiwania były zbyt wysokie, albo CD Project Red porwali się z motyką na słońce.


youtu.be/ol7HOm4r4-k
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#36 Post autor: lis23 » wt gru 15, 2020 00:28 am

Najciekawsze jest to, że ludzie liczyli na "GTA w przyszłości" a przecież inspiracji dla CP 2077 należy szukać raczej w najnowszych odsłonach serii "Deus Ex" i CDPR nigdy nie obiecywał klona GTA. Wyobrażenia na temat tej gry były tak wielkie, że nawet bez problemów natury technicznej by im nie sprostała.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#37 Post autor: Ghostek » śr gru 16, 2020 08:49 am

Na allegro można już kupić same CDki z pudełkowej wersji gry. Ceny śmieszne bo od 9,99 do 20zł za 2 płyty + pudełko i wszystkie duperele jakie tam były (ale bez kodu aktywacyjnego do gry). Można więc brać jak ktoś lubi takie klimaty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#38 Post autor: Adam » śr gru 16, 2020 09:42 am

Thx <3
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#39 Post autor: Wawrzyniec » śr gru 16, 2020 12:01 pm

To teraz przy takim przyjęciu na oficjalne wydanie soundtracka, tym mniej nie ma co liczyć.

Cóż miasto samo w sobie wizualnie jest spoko, ale jak na cyberpunkowe miasto przyszłości to sprawia wrażenia dość pustego. Szczególnie na drogach oczekiwałbym większego zagęszczenia ruchu. A czasami sprawia to wrażenie ruchu jak w Kraśniku, a nie futurystycznym molochu.

Pod tym względem, miasteczka w świecie fantasy, czy westernowe towny zdają się łatwiejsze do zrobienia . I znowu chyba tutaj ludzie zbyt ochoczo się porwali.

Przed laty miała wejść taka gra gdzie można chyba było kolonializować planety i każda z tych planet była inna od biosfery po wszystkie możliwe rzeczy. I ogólnie twórcy zapowiadali grę gdzie będzie się miało cały wszechświat do wyboru. A potem w dniu premiery wielki zawód i większość oczekiwań i zapowiedzi nie znalazło się w grze. I tutaj czuję trochę podobną sytuację.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#40 Post autor: lis23 » śr gru 16, 2020 12:20 pm

"No Man's Sky" jest bardzo mocno rozwijane od dnia premiery i dzisiaj do już zupełnie inna gra ale, fakt, na premierę twórcy nie dotrzymali większości swoich zapowiedzi.

Mimo wszystko, łatwiej jest zrobić grę RPG w klimatach Fantasy ( które i ja preferuję ) niż SF w Cyberpunkowym klimacie, więc byłem mocno zdziwiony, że CDPR idzie akurat w tym kierunku, zamiast robić czwartego Wieśka ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#41 Post autor: Paweł Stroiński » śr gru 16, 2020 12:21 pm

Ubiegłeś mnie :) I dzięki, przypomniałeś mi tytuł

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#42 Post autor: Mystery » śr gru 16, 2020 12:45 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#43 Post autor: lis23 » śr gru 16, 2020 12:58 pm

A co tu robi "Watch Dogs" skoro tam był przede wszystkim downgrade graficzny? Podobny zaliczył pierwszy "The Division".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#44 Post autor: Wawrzyniec » pt gru 18, 2020 14:58 pm

A dziękuję za odpowiedź. I pamiętam, że i wtedy i podobnie jak przy Cyberpunku 2077 myślałem, że chętnie bym w coś takiego pograł. Ale to są tak ogromne gry, że za dużo czasu na nich spędzę i lepiej ich nie kupować. Cóż chyba wyszło mi to dobrze.
A na święta zamiast super duper nowoczesny Cyberpunk 2077 pogram sobie w stare dobre Heroes of Might ans Magic III i planszówki. :)

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#45 Post autor: lis23 » pt gru 18, 2020 16:13 pm

Duża gra to dopiero AC Valhalla, ja mam dopiero pięć sojuszy, chyba z piętnastu ;) A do ukończenia jeszcze moloch "Odyssey' i "Origins" + wiele innych gier. CP 2077 ma przynajmniej dosyć krótki główny wątek.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ