Cyberpunk 2077 - V.A.

Czasem zdarza się, że kompozytorzy ścieżek dżwiękowych poza swą działalnością filmową są również autorami projektów związanych ze światem gier komputerowych. W tym dziale można podyskutować właśnie o tych "niesoundtrackowych" dokonaniach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#46 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 19, 2020 11:02 am

Refund dostępny na każdej platformie, bez względu czy masz fizyczną czy cyfrową kopię. Kto chce, ma czas do 21 grudnia.

https://www.ign.com/articles/cyberpunk- ... 34504326=1

OK, trzeba zacząć szukać winnego:
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#47 Post autor: Adam » sob gru 19, 2020 14:52 pm

a na co ludziom z PS5 czy świetnym PCetem zwrot, skoro gra na nich jest prze zajebista i jest prze zajebistą rozrywką ? :roll:
Skoro Janusze na 7 letnich konsolach nakupowały, bo liczyli na cud techniki, to ich problem..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#48 Post autor: lis23 » sob gru 19, 2020 14:59 pm

Na PS5 na razie tak dobrze nie jest, bo to jest cały czas gra we wstecznej kompatybilności z PS4, nie ma jeszcze wersji na next geny.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#49 Post autor: Adam » sob gru 19, 2020 15:01 pm

ja widziałem na PS5 u kumpla i grafika świetna, ale potem pokazał mi na PC z najnowszym RTXem i gra jest kosmiczna, różnica w grafice między PS5 a PC jest widoczna. No ale to dlatego, że ten Cyberpunk aktualnie nie jest zrobiony pod PS5, jak napisałeś... Na takim kompie graficznie to wygląda, jakbym oglądał zdjęcia Deakinsa w BR2049.. Ale na PS5 wyglądało też bardzo dobrze i bugów prawie nie ma. Przez 2 godziny grania znalazłem jeden, przy przechodzeniu przez drzwi kawałek broni został w drzwiach na sekunde czy dwie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#50 Post autor: lis23 » sob gru 19, 2020 15:15 pm

A na jakiej karcie gra kumpel? Ja na RTX 2080 TI nie mogę odpalić RT na maxa, do tego potrzeba minimum RTX 3080.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#51 Post autor: Adam » sob gru 19, 2020 15:18 pm

3080, na ultra ma wszystko. Ale on ma kompa za ponad 10 tys samą puszkę.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#52 Post autor: lis23 » sob gru 19, 2020 17:00 pm

Moja puszka kosztowała w maju 15 tysięcy ;)
Cóż, wtedy nie przewidziałem, że RTX 3080 będzie relatywnie tani, mój model RTX 2080 TI kosztował wtedy ponad 6 tysięcy ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#53 Post autor: Krzysiek » sob gru 19, 2020 18:45 pm

Gdyby taką muzykę zaserwowano np w Matrixie lub innym znanym filmie SF, wszyscy by uznali, iż jest to przełomowa kompozycja, majstersztyk i bić pokłony dla kompozytora.
Osobiście nie jestem odbiorcą tego typu brzmień, jednak muzyka ma niesamowity power, klimat i sama się napędza. Mi się podoba a naście złotych za 2CD z pudełkiem i dodatkami (które się już sprzedały za 10zł) to jak za darmo.

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#54 Post autor: dougan » sob gru 19, 2020 19:47 pm

Gdybać sobie można do woli. Faktem jest tu i teraz i bagaż lat, techniki i inspiracji, dzięki którym ten soundtrack brzmi jak brzmi. Ale Matrix czy nawet vangelisowy Blade Runner to zupełnie inne nuty.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#55 Post autor: Krzysiek » sob gru 19, 2020 20:27 pm

Wg Ciebie jak brzmi? Większość wypowiedzi skupiła się na samej grze a właściwie na jakim sprzęcie daje radę....

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#56 Post autor: Krzysiek » sob gru 19, 2020 20:34 pm

Nie porównywałem do Vangelisa, który nie komponuje takiej muzyki... Tylko ogólnie gdyby się coś takiego znalazło w jakimś filmie SF, niektórzy by piali z zachwytu.

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#57 Post autor: dougan » sob gru 19, 2020 20:44 pm

Podobne rzeczy grają w "Dredd" z 2012, od jednego z tutejszych kompozytorów. A czy tak bardzo wychwalany to ciężko powiedzieć. Jest jakaś grupka fanów ale na tle całego przemysłu to dosyć mało i dosyć cicho.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#58 Post autor: Krelian » ndz gru 20, 2020 11:47 am

Adam pisze:
sob gru 19, 2020 14:52 pm
a na co ludziom z PS5 czy świetnym PCetem zwrot, skoro gra na nich jest prze zajebista i jest prze zajebistą rozrywką ? :roll:
Skoro Janusze na 7 letnich konsolach nakupowały, bo liczyli na cud techniki, to ich problem..
Sorry ale chyba sam jesteś Janusz ;) i nie ogarniasz trochę rzeczywistości. Jeśli ktokolwiek chociaż odrobinę interesował się procesem produkcyjnym gry to doskonale wie, że gra była zapowiadana jako gra multiplatformowa to jest raz. Dwa zwróć uwagę CDP skropulatnie omijał informacje o wersji na currentgenach (powiedzmy, że teraz są już to pastgeny), brak nieoficjalnych materiałów przed premierą i recenzji na ps czy x-one nie było przypadkiem. Trzy, cdp wielokrotnie przekonywało, że gra na obecnych konsolach działa świetnie, Po czwarte na prawdę sądzisz, ze każdy posiadacz ps4 czy xbox-one oczekiwał że dostanie grę na tych konsolach w 60 fps oraz np. z raytracingiem ? Z tego co docierało mnie do raczej były oczekiwania realne i adekwatne do posiadanego sprzętu na zasadzie np. jakieś stabilne 30 fps. Sam będąc posiadaczem ps4 (nie, nie mam i nie miałem cuberpunka) zdawałem sobie z tego sprawę. Także nim wyrobię sobie o czymś opinie staram się wsłuchać w głoś graczy i spokojnie można wywnioskować, że hejt który spada na wersje na pastgeny głównie dotyczy nie tego, ze jest brzydka czy za mało fps tego, że gra jest niegrywalną, bo jest produktem po prostu popsutym i źle zoptymalizowanym. Najzabawniejsze jest to, że prędzej czy później cdp zoptymalizuje tę grę no ale w takim stanie nie powinna ona trafić na półki. Ale popyt na konsole był wielki co widać na wyniki sprzedaży gry (zresztą samych ps4 na rynku jest ponad 100 mln) I kwestia powtarzana przez Ciebie "ja nie mam błędów to ich nie ma..." jest dziecinna bo grom graczy, jutuberów, recenzentów itp., którzy jak sądzę mają dość mocne pecety wskazują, że błędy są (glitche bugi) czasami mniej lub bardziej przeszkadzające w grze...ale są. Także tłumaczenie ja nie mam albo kolega nie ma to nie przejdzie. No i brak zupełnie u ciebie jakiejkolwiek empatii "bo mi super działaj, a tobie nie to spadaj, kup se na pc... no mówię taki dzieciuch z Ciebie.

Więc cały problem nie polega na tym, jak buńczucznie piszesz, że wina hejterskich konsolowych Januszów (jasne zdarzają się dzbany ale gorszym problemem jest to, że ludzie nie ogarniają w co grają i hejtuja źę w cyberpunka nie można grać jak w nowe gta) tylko po prostu problemem było wydanie gry, która miała jeszcze leżeć w piekarniku, a nie być wydana przez naciski akcjonariuszy CDP i rady nadzorczej na już tak wykończonych nieskończonym crunchem developerów.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#59 Post autor: Adam » ndz gru 20, 2020 12:22 pm

To że gra nie powinna była być obecnie wydana na starsze konsole, to prawda, oczywiście masz rację. Zresztą celowo nie dawano recenzentom na te platformy. Wiedzieli co się święci :) Ale po necie widać że 3/4 hejtu dotyczy właśnie ludzi ze słabym sprzętem (na profilu gry widziałem niejedne płącze w komentarzach, że jemu nie idzie nawet w 720p i 15 klatkach - to ja się pytam, co on ma za komp, 486DX ?) albo takim którzy mysleli że to będzie GTA Blade Runner. Mam znajomych którzy grają maniakalnie w gry - kilku z nich ma bardzo dobry PC i lub PS5. Żadne z nich nie narzeka i nie powiedziało złego słowa na grę. Mam też kilku takich, którzy mają PS4 i mówią - no spodziewałem się że miodów nie będzie, ale jednak idzie to słabo, poczekam na patche, bo mimo wszystko gra jest mega i mnie wciąga, tylko niech grafę dopracują. Ale nie hejtują. Także wszystko zależy od ludzi a przede wszystkim i tu wracamy do punktu startu - od sprzętu i oczekiwań.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Cyberpunk 2077 - V.A.

#60 Post autor: lis23 » ndz gru 20, 2020 18:17 pm


youtu.be/k_xOHPZ2iog

Najlepszy opis stanu technicznego gry na konsolach, oraz nierealnych wyobrażeń i oczekiwań graczy, którzy nie wybaczają grze CDP RED rzeczy, które uchodzą płazem innym grom, bo przecież "Cyberpunk 2077" miał być Mesjaszem gier, dziełem skończonym i idealnym, a ... jest tylko grą ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ