[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/mobiquo/smartbanner/head.inc.php on line 70: Undefined variable: tapatalk_dir_name
Muzyka filmowa - Forum FilmMusic.pl • Heroes of the Might and Magic
Strona 1 z 1

Heroes of the Might and Magic

: ndz sie 18, 2019 20:39 pm
autor: Kaonashi
Jakoś nigdy nie natrafiłem na projekt "Heroes Orchestra - w skrócie nasi grają muzykę z Heroes (i przy okazji paru innych) gier w symfonicznym opracowaniu, Na niektóre nagrania ściągnęli nawet samego Romero ^^ W ogóle mają legitny kanał, polecam: https://www.youtube.com/channel/UC_2fN8 ... tYA/videos

Tutaj dla przykładu temat Fortecy


youtu.be/hFtF1oWBXuA

Re: Heroes Orchestra

: pn sie 26, 2019 19:58 pm
autor: Kaonashi
Ostatnio generalnie mam fazę na muzykę z serii "Heroes of the Magic and Magic" i tak sobie sprawdziłem co tam słychać u Paula Romero, głównego kompozytora serii, tego pana z linku wyżej, co gra na fortepianie. Nie ma on zbyt wielu nowych projektów, ale okazuje się, że w wolnym czasie nie próżnuje. :wink:


youtu.be/XOdCN0nuBYc

Re: Heroes of the Might and Magic

: śr sie 28, 2019 12:34 pm
autor: Radek
Puściłem sobie jeden koncert i mocno się zdziwiłem, że to Polska orkiestra. Niezłe mam teraz flashbacki sprzed 20 lat. To była jedna z pierwszych gier, w której zwróciłem uwagę na muzykę. Pamiętam, że do zamku wracało się nie tylko po armię, ale też żeby posłuchać tych kompozycji :) Nekropolia <3

Re: Heroes of the Might and Magic

: śr sie 28, 2019 13:04 pm
autor: Kaonashi
Heroes 4 też miało świetny score. 5 już z tego co pamiętam była dużo słabsza, a 6 i 7 nigdy nie słuchałem ani nie grałem, choć przynajmniej lekturę soundtracków mam zamiar nadrobić.


youtu.be/lrLCLfoxKb4

youtu.be/hkDXNSWJLuo

Re: Heroes of the Might and Magic

: śr sie 28, 2019 17:03 pm
autor: Radek
Też skończyłem granie na 5. Choć w 4 i 5 już tak nałogowo nie grałem, chyba nawet kampanii nie zacząłem, tylko scenariusze ogrywałem. A muzyki z tych części to już w ogóle nie pamiętam, ale to co podlinkowałeś mi się podoba. Może obczaję całość. W sumie jak sobie teraz przypomniałem soundtrack to naszła mnie ochota na powrót do 3. Pamiętam, że jakaś wersja HD wyszła parę lat temu, chętnie bym pograł, szczególnie dla misji :) Ale trochę się boję, że włączę raz i później odstawię, już mnie gry tak nie kręcą jak kiedyś.

Re: Heroes of the Might and Magic

: śr sie 28, 2019 21:11 pm
autor: Kaonashi
Gra od momentu swojej premiery się trochę rozwinęła. Poza dwoma oficjalnymi dodatkami, parę lat temu doszło rozszerzenie "Horn of the Abyss" z paroma nowymi jednostkami, budynkami i jednym nowym zamkiem. A do tego trwają pracę nad kolejnym zamkiem - "Factory". Nowy dodatek ma się ukazać na przełomie roku prawdopodobnie. :)


youtu.be/UnsprGGgSYw

Re: Heroes of the Might and Magic

: czw sie 29, 2019 12:52 pm
autor: DanielosVK
Paul Romero jest w ogóle bardzo sympatycznym gościem. Mój kolega nagrał kilka gitarowych coverów (ładnych, swoją drogą) jego kawałków i Romero bardzo entuzjastycznie zareagował, pogadał z nim chwilę na privie i teraz udostępnia i komentuje każdego linka mojego kolegi. :D

Re: Heroes of the Might and Magic

: czw sie 29, 2019 15:47 pm
autor: Kaonashi
No, randomowi userzy wrzucają jego kawałki na youtube, nielegalnie jakby nie patrzeć, a ten im czasem komentuje w stylu "great upload!". :D

Re: Heroes of the Might and Magic

: czw sie 29, 2019 16:31 pm
autor: Wawrzyniec
Ale to jest jakiś nieoficjalny dodatek czy jak? Kocham Heroes of Might and Magic III i do dziś podczas rodzinnych spotkań gram z siostrą. Mamy wydanie z dodatkami.

Muzycznie to uwielbiam temat z Twierdzy Zamku Barbarzyńców. W ogóle bardzo lubię muzykę z trójki, gdyż dla mnie tylko trójka istnieje!

I trochę szkoda, że nie powiedziałeś wcześniej Kaonashi, że lubisz Herosów. Moglibyśmy sobie w Rzeszowie pograć. :(

Re: Heroes of the Might and Magic

: czw sie 29, 2019 16:52 pm
autor: Kaonashi
Chyba oficjalny i nieoficjalny zarazem. :P Jeśli dobrze rozumiem, to teraz rozwojem gry zajmuje się jakaś grupka zapaleńców, którzy mają na to monopol. Opublikowali świetnie przyjęty dodatek "Horn of the Abyss", więc wszyscy są zadowoleni i czekają na kolejny. :)
Horn of the Abyss to fanowski dodatek do Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death, który został stworzony przez Rosjan, a jego premiera miała miejsce 31 grudnia 2011 roku. 31 grudnia 2013 roku ukazała się wersja 1.3, która dodała m.in. angielską wersję językową[13].

Dodatek zawiera m.in.:

Cove – nowe miasto o tematyce pirackiej wraz z bohaterami, jednostkami, machiną wojenną, motywem muzycznym itd.
dwie nowe kampanie związane z Cove
nowe obiekty na mapie przygody, w tym morskie warianty niektórych lokacji z oryginalnej wersji gry
nowe pojedyncze mapy
nowe grafiki niektórych jednostek

W Horn of the Abyss poprawiono również wiele błędów z oryginalnej wersji gry.

Re: Heroes of the Might and Magic

: czw sie 29, 2019 16:59 pm
autor: Wawrzyniec
A tak zapomniałem, że firma odpowiedzialna za Herosów zbankrutowała. I w sumie nie wiem kto ma teraz do tego prawa.

Re: Heroes of the Might and Magic

: śr sty 01, 2020 15:54 pm
autor: Kaonashi

Re: Heroes of the Might and Magic

: ndz sty 26, 2020 16:27 pm
autor: Kaonashi
25 lutego Romero będzie z koncertem w Warszawie. Szkoda, że to środek tygodnia. :|


youtu.be/EJIUsMpkwkU