Tomasz Goska - GENESIS

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Tomasz Goska - GENESIS

#1 Post autor: Ghostek » śr gru 01, 2021 07:09 am

Po wielu miesiącach osłuchiwania się, analizowania setek kompozycji i researchu kontekstu literacko-naukowego, udało mi się zamknąć pewien projekt, który chodził mi po głowie od wielu, wielu lat. Właściwie miała to być szersza opowieść traktująca o początkach i końcu wszechświata, co mam nadzieję uda mi się ostatecznie zrealizować. Małymi kroczkami. Na początku jednak…

GENESIS.
To projekt, który opowiada o genezie, początku świata / rzeczywistości w jakiej żyjemy. Można powiedzieć, że po części jest on inspirowany malowniczymi opisami zawartymi na kartach Księgi Rodzaju, choć wymowa kompozycji bliżej koresponduje z mniej barwnym, ale skupionym na detalach, światem nauki. Fascynująca wydawała mi się perspektywa skontrastowania ze sobą tych dwóch sfer, by pokazać, że można znaleźć wspólny mianownik na gruncie fides et ratio.

Wspaniała była to przygoda, w trakcie której miałem okazję bardzo dużo się nauczyć. Przede wszystkim jako miłośnik fantastyki, zawsze z wielką uwagą przysłuchiwałem się ścieżkom dźwiękowym stanowiącym niejako punkt wyjścia do opracowania języka muzycznego. Wiadomo, że daleko temu do kultowych prac wybitnych hollywoodzkich twórców, ale gdzieś w tym tonie próbowałem ustawić wymowę Genesis. Od siebie dodałem natomiast mnóstwo eksperymentów na styku elektronicznych i orkiestrowych form wyrazu. Sound designerski aspekt tej pracy, choć odejmujący melodyce przestrzeni, wydawał się dosyć istotny, by udźwignąć ciężar tematu, w jakim porusza się Genesis.

Więcej o szczegółach tego projektu napiszę w przyszłym tygodniu, a już na pewno obszerniej przed samą premierą płyty, która odbędzie się na przełomie grudnia i stycznia. I tak, będzie to mój pierwszy autorski album, który ukaże się na płycie CD. Wszystko od A do Z zaprojektowane i zrealizowane przeze mnie jest właśnie na etapie wędrowania do tłoczni. Ale o tym również w kolejnych tygodniach. :)

Tymczasem zachęcam do odsłuchu jednego z siedmiu utworów, które wchodzić będą w skład albumu Genesis. Tempus et Spatium, to dziewięciominutowa podróż po muzycznych inspiracjach na temat czasu i przestrzeni – dwóch jednostek definiujących naszą rzeczywistość. Rytmiczne arpeggia i ostinata zestawiłem tu w kontrze z rozciągłymi, mrocznymi padami i chóralnymi frazami. Dosyć klimatyczne, choć to tylko przedsmak całości. ;)

Jeżeli już o całości mówimy, to już teraz zaznaczę, że Tempus et Spatium będzie jedynym utworem z Genesis, który pojawi się w formie elektronicznej. Reszta będzie dostępna do odsłuchania TYLKO i WYŁĄCZNIE na płycie CD. W czasach kiedy wielkie wytwórnie promują streamingi przy okazji uśmiercając rynek CD, jest to mój prywatny głos sprzeciwu. A poza tym streaming nie da wam pięknie zaprojektowanego digipacka z adnotacją autora. ;)

Także zapraszam do słuchania i dzielenia się swoimi opiniami.


youtu.be/PQsIqxpWkiU

https://open.spotify.com/track/6fOIfXFb ... 17d7144412
Obrazek

Awatar użytkownika
Strange Sounds
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 14:05 pm
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#2 Post autor: Strange Sounds » wt gru 07, 2021 22:05 pm

Witam, bardzo mi się podoba jak ten ARP na początku narasta a potem zanika i pozostaje sama orkiestra, pod względem muzycznym to jest świetne i nie ma się tu czego czepiać.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#3 Post autor: Ghostek » czw gru 09, 2021 00:57 am

Dzięki za odsłuch i cenną opinię. :)
Lada dzień wrzuce sampler całości, a CD już się tłoczy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#4 Post autor: Ghostek » pt gru 10, 2021 19:58 pm

Oto sampler mojego nadchodzącego albumu


youtu.be/nO1qpaKuTE0

Co sądzicie o takich brzmieniach? :)

Płyta dostępna będzie w sprzedaży na początku stycznia.
Obrazek

Mefisto

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#5 Post autor: Mefisto » sob gru 11, 2021 20:14 pm

Imponujące. Czekam na premierę.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#6 Post autor: Mystery » ndz gru 12, 2021 17:11 pm

Przesłuchałem Tempusa. Zaczyna się klimatycznie, niemal jak u Martineza i jakże fajnie rozwija, jak dochodzi dęte drewno na myśl przywiodło mi Titus Clipper z Jupitera, a później robi się równie grubo i zaskakująco, kolejno dołączają smyki i dęciaki wraz z coraz śmielszymi perkusjonaliami, z wisienką na torcie w postaci nieoczekiwanego chóru, naprawdę zacne granie, choć późniejsza wyciszająca elektroniczna atmosfera już mniej mi przypasiła, ale jak miała prowadzić do tego interstellarowego finiszu to w sumie spoko :wink: Kolejny raz tylko pogratulować :)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#7 Post autor: Ghostek » ndz gru 12, 2021 20:09 pm

Dzięki Mefi i Myster. :) Lada dzień powinienem dostać płyty, więc może wleci jakaś prezentacja i przedsprzedaż :)

Myster, z Jupiterem wstrzeliłeś się idealnie. :D Sporo elementów tej pracy ma powiązania z Jupiterem. Nie mogę się doczekać Twojej reakcji na końcówkę utworu Vita. :D

Jeseli chodzi o brzmienie całości, to muszę zaznaczyć że nie jest to łatwa muzyka. Sporo eksperymentatorstwa się tu pojawia, ale stoi za tym inspiracja siłami natury, które przecież też przewidywalne nie są. :)
A utwór Tempus et Spatium jak sama nazwa wskazuje opowiada o czasie i przestrzeni. Podczas gdy czas wydawało mi się najlepiej podkreślą arpeggia, tak przestrzeń kosmiczną musiałem już potraktować dronami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#8 Post autor: Ghostek » pn sty 03, 2022 08:38 am

No i jest!

Obrazek

Album jest już dostępny w sprzedaży na stronie wydawnictwa:
https://www.wydawnictwo-unitas.pl/genesis-cd.html

Tylko przypomnę, że wszystko jest profesjonalnie tłoczone i drukowane. Żadnych śmieciowych CD-Rów tu nie ma. :)
Nie ma także i nie będzie póki co wersji na streamie. Jestem dinozaur i chcę by słuchano tej muzyki jak Bozia przykazała - na płycie. :wink:

P.S. Jeżeli ktoś chciałby taką płytkę z dedykacją to piszcie na Priv, a ustalimy szczegóły. :)
Obrazek

Mefisto

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#9 Post autor: Mefisto » śr sty 05, 2022 11:49 am

Brawo!

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#10 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 05, 2022 12:49 pm

Ghostek pisze:
pn sty 03, 2022 08:38 am
Tylko przypomnę, że wszystko jest profesjonalnie tłoczone i drukowane. Żadnych śmieciowych CD-Rów tu nie ma. :)
Wow, to bardziej profesjonalne niż WaterTower Music. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#11 Post autor: Ghostek » śr sty 05, 2022 15:10 pm

Dzięki :)

Trzeba nauczyć tych gamoni jak się płyty robi ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#12 Post autor: Kaonashi » śr sty 05, 2022 16:12 pm

Bucholc pewnie czeka na winyl. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#13 Post autor: Ghostek » śr sty 05, 2022 16:19 pm

Prędzej wyjdzie na kasecie MC niż na srynylu :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#14 Post autor: Ghostek » ndz sty 09, 2022 20:36 pm

Pierwsze "mejking of" ;)


youtu.be/ymezCRFE8u4
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Tomasz Goska - GENESIS

#15 Post autor: Ghostek » pt sty 14, 2022 10:01 am

Kolejny materiał o powstawaniu GENESIS :)


youtu.be/CG8UiI5tVnQ
Obrazek

ODPOWIEDZ