Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
Bogusław Tułecki
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 10, 2019 12:12 pm

Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#1 Post autor: Bogusław Tułecki » sob lis 27, 2021 13:30 pm

Mnie też trochę tu nie było ale nie próżnowałem...

W moim portfolio przybyło kilka nowych utworów i bardzo jestem ciekaw waszych opinii...

A zatem:

https://soundcloud.com/user-609434275-2 ... cf27c07139

https://soundcloud.com/user-609434275-2 ... 10d727e8e7

https://soundcloud.com/user-609434275-2 ... e18da8bf28


Każda opinia cenna...
A Krytyka najcenniejsza!!

Pozdrawiam wszystkich komponujących, grających, nagrywających i wszystkich spędzających godziny nad klawiaturą i mikserem :)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#2 Post autor: Ghostek » ndz lis 28, 2021 17:48 pm

Nie no faaajne to. Ładnie budujesz nastrój i generalnie paleta barw jest bardzo ciekawa, bo różnorodna.
Ciekawi mnie na czym to kleisz. Jakie DAW i jakie biblioteki brzmieniowe idą w ruch?
Jedyne co mi tutaj nie podchodzi to miks (master?), jakby spłaszczony i odarty z przestrzeni. Może przy ekrsporcie coś namieszałeś w nastawach?
Obrazek

Bogusław Tułecki
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 10, 2019 12:12 pm

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#3 Post autor: Bogusław Tułecki » pn lis 29, 2021 10:21 am

Od pewnego czasu mam wrażenie, że SOUNDCLOUD poddaje jakiemuś Atomasteringowi to co wrzucam. U mnie na monitorach brzmi to inaczej.
Nie zmienia to faktu, że, z miksem i panoramą mam problem...

Nie jest łatwo...
Każdą artykulację mam na oddzielnym kanale.
Łącznie do miksu wchodzi kilkadziesiąt kanałów. Oczywiście są pogrupowane itd, ale jest tego dużo...
Oglądałem nagrania ludzi poddających miksowi utwory kapeli rockowej: od 5 do 9 kanałów...

Sporo pracy przede mną... Ktoś kiedyś mądrze napisał... Jeden niech komponuje, drugi niech nagrywa, trzeci niech aranżuje, czwarty miksuje, piąty mastering, szósty marketing itd...
Chodzi o kooperację...

Dobra wróćmy na ziemię :)

DAW to oczywiście CUBASE.
Biblioteki:
Cinematic Studio Strings,
Cinematic Studio Solo Strings
HEVYOCITY - MASTER SESSION
BBC Symphonic Orchestra PRO (świetnie brzmiące smyczki solo)
AUDiO IMPERIA -NUCLEUS
VOICE OF FRANCESCA
oraz kilka jakiś drobnych

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#4 Post autor: Ghostek » pn lis 29, 2021 13:08 pm

Niezły zestaw. Można na tym konkretne kawałki kleić :)
Co do miksu to im więcej różnorodnych bibliotek się używa, tym większy problem z miksem bo i warunki nagrywania tych sampli były różne. Odnoszę wrażenie że dobry miks sampli orkiestrowych to wyższa szkoła jazdy wymagająca dobrej wiedzy o akustyce studiow nagraniowych. Z elektroniką jest o niebo lepiej.

Ilością ścieżek się nie przejmuj. Ja też na projekcie od 50 do 80 potrafię mieć. Część to ofkors automatyzacje. I zapewne te kapele rockowe dają pojedyncze stemy które w trakcie miksu rozrastają się do kilkudziesięciu warstw z automatyzacjami. Z orkiestrą wiadomo że gorzej bo więcej instrumentów, choć ostatnio np sobie troche sprawę uprościłem bo kupiłem Abbey Road One, które grupuje sekcje. Do szybkiej roboty mega wygodne :)

Btw ja działam na FLStudio bo dla mnie bardziej intuicyjne jest, więc każdy inaczej podchodzi do narzędzi. :)
Obrazek

Bogusław Tułecki
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 10, 2019 12:12 pm

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#5 Post autor: Bogusław Tułecki » pn lis 29, 2021 13:49 pm

Ojj tak...
Różnorodność nagrań tych sampli jest --- różna.

CSS jest świetna, ale kompresor OTT wyciągnie z nich każdy szum. Nawet odkładanie smyczka słychać...
Wolę biblioteki suche, ale później trudno dobrać ładny reverb do nich. Natomiast mokre brzmią świetnie, ale przy dużym projekcie potrafią narobić niezłego bałaganu w miksie...

Itd, itd....

Najprościej mówiąc praktyka czyni mistrza... Ale na tą praktykę potrzeba czasu, cierpliwości, wytrwałości i pieniędzy :)

Zaczynałem na FLStudio...
I powiem, że bardzo przyjemny daw... Później zauważyłem, że przeszkadza mi w nim to, że nie można było edytować każdego midi, tylko trzeba tworzyć tzw. PATTERN czy jakoś tak...
I stąd przesiadłem się na CUBASE. Początkowo wersja Standard. Ale okazało się, że można obsłużyć tylko 32 kanały typu INSTRUMENT. Więc kolejny etap wersja PRO - Kanały INSTRUMENT UNLIMITED... Dla mnie to mega wygoda bo każdą artykulację mam na oddzielnym kanale... Trochę roboty aby przygotować szablon, ale warto :)

Co do bibliotek - uważam, że orkiestrowych produkcji to co mam w zupełności wystarczy. Brakuje tylko wiedzy, wiedzy, wiedzy i czasu i czasu....
Widziałem na nagraniach, że niektórzy to jak przewijają listę bibliotek w kontakcie to końca nie ma.... Kuurde, skąd oni to biorą i ile kasy trzeba na to wydać.... Wiem, że są też darmowe.. ale....

Oba te DAW oferują to samo - obsłużą biblioteki, wtyczki i dają możliwość produkcji muzycznych.... Który wybrać to tylko kwestia gustu...

Echhh, długo można by gadać o tym....

Coś próbuje się zrobić, coś stworzyć, coś nagrać.... czasem zastanawiam się po co? Tyle czasu co poświęca się temu... Uwielbiam to, nie mogę przestać o tym myśleć, każdą wolną chwilę próbuje wykorzystać właśnie na to... Czasem nie poświęcę czasu dziecku tylko idę zająć się muzyką....

Może to kiedyś w jakiś sposób zaowocuje?? :):)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#6 Post autor: qnebra » pn lis 29, 2021 17:09 pm

Myślę że u ciebie jest zbyt dużo "mułu" (częstotliwości poniżej 120 Hz, plus minus) w miksie, plus brzmi to jakby było przekompresowane. Sprawdź sobie co ci powie ta stronka w jakimś przykładowym utworze:

https://www.loudnesspenalty.com/

Bogusław Tułecki
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 10, 2019 12:12 pm

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#7 Post autor: Bogusław Tułecki » śr gru 01, 2021 10:36 am

Próbuje oczyścić miks z mułu...
Cały miks do roboty od nowa :)
Ale na pewno będzie to warte tego ...

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#8 Post autor: qnebra » śr gru 01, 2021 12:24 pm

Bogusław Tułecki pisze:
śr gru 01, 2021 10:36 am
Próbuje oczyścić miks z mułu...
Cały miks do roboty od nowa :)
Ale na pewno będzie to warte tego ...
Po prostu sprawdź co tam masz, bo może to nie trzeba wszystkiego robić od zera, może starczy lekkie użycie EQ. Bo jak tak słyszałem, to u ciebie "góra" (flety, skrzypce, dęte drewniane) są bardzo ściśnięte i nie mają dla siebie przestrzeni.

Awatar użytkownika
Strange Sounds
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 14:05 pm
Kontakt:

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#9 Post autor: Strange Sounds » wt gru 07, 2021 21:24 pm

Twoje kompozycje pod względem muzycznym są świetne, ale słyszę jednak że musiał być inaczej rozmieścić instrumenty w przestrzeni, żeby grały szerzej. Nauczyłem się już że jak umiesz liczyć to licz na siebie, dlatego nauczyłem się masterować swoje kompozycje, nie jakoś profesjonalnie, ale analizuję to co pokazują mi wskaźniki w DAW i wysuwam na tej podstawie wnioski.
PS. używam Ozone 5 do masteringu bo ma najlepiej brzmiący Post EQ z jakim miałem do czynienia, tak wiem nie dorobiłem się jeszcze Waves ale nie mam na to parcia i kasy. Pozdrawiam :P

Bogusław Tułecki
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 10, 2019 12:12 pm

Re: Moje nowe kawałki - Bogusław Tułecki

#10 Post autor: Bogusław Tułecki » pt gru 10, 2021 08:24 am

Witam, dziękuję bardzo...
Obecnie, jak zwykle, borykam się z brakiem czasu...
Niestety, mogę to robić tylko w wolnych chwilach, których jest jakoś dziwnie mało... Obowiązki domowe, rodzina, praca...

Staram się nie korzystać za wiele z wtyczek zewnętrznych... Uważam, że wszystko co jest potrzebne do miksu i masteringu jest w DAW...
Być może rozumuje błędnie, i to znacznie może wydłużyć proces produkcji, no ale.....Wolę wiedzieć co robię... Kluczem jest dobre spojrzenie na częstotliwości... Muszę się tego nauczyć.
Wiem, że jest cała masa PLUGINÓW do tego, ale ja jestem głupio uparty :):)

Można też skorzystać (tylko nie pamiętam nazwy) z jakiegoś rodzaju PLUGINU czy może czegoś innego... Chodzi o to, że wrzucasz do tego ścieżki audio każdego kanału, wybierasz presety a miksuje Ci samo....
Nie pamiętam nazwy, ale czytałem już dawno temu o tym na jakimś anglojęzycznym forum... Trochę to kosztuje, ale podobno efekty są bardzo dobre...

Jak uda mi się poprawić moje kawałki to wrzucę je od nowa i obiecuje, że odsłucham Wasze utwory !!!

Pozdrowionka

ODPOWIEDZ