Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Strange Sounds
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 14:05 pm
Kontakt:

Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

#1 Post autor: Strange Sounds » wt kwie 06, 2021 17:09 pm

Witam, jestem tutaj nowy więc nie wiem czy mogę zamieścić tutaj swoje kompozycje, ale zaryzykuję. Wszystkie powstały w Samplitude Pro X5, brzmienia sam stworzyłem dla samplera Independence, bo mnie nie stać na Kontakt.
Miłego odsłuchu jeśli się komuś będzie chciało.


youtu.be/z3ulZTfi40c


youtu.be/NDG9ftAoPwM

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

#2 Post autor: qnebra » wt kwie 06, 2021 18:17 pm

Cześć :D

Jaki ten świat jest malutki, szczególnie w kwestii forów z działem poświęconym produkcji muzycznej.

Awatar użytkownika
Strange Sounds
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 14:05 pm
Kontakt:

Re: Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

#3 Post autor: Strange Sounds » wt kwie 06, 2021 18:26 pm

Cześć, tam już nic lepszego nie będzie, robię sobie przerwę od tego całego zgiełku i skupię się tylko na jednym gatunku :lol:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

#4 Post autor: Ghostek » śr kwie 07, 2021 07:10 am

Kolejna porcja fajnych, klimatycznych kawałków Część z nich już na innym forum miałem okazję posłuchać, ale zawsze miło się wraca :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Strange Sounds
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 14:05 pm
Kontakt:

Re: Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

#5 Post autor: Strange Sounds » śr kwie 07, 2021 10:36 am

Dzięki, tam nikt nie docenił wysiłku włożonego w te projekty, chciałem tylko udowodnić że na wbudowanych w DAW wtyczkach można stworzyć muzykę filmową, bez używania kombajnów typu Kontakt, Omnisphere i innych cudnych instrumentów.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

#6 Post autor: qnebra » śr kwie 07, 2021 12:01 pm

Myślę że częściowo dlatego, że napisanie dobrej, rzetelnej opinii jest ciężkie. Nie dość że trzeba mieć jako takie pojęcie o temacie, najlepiej spore, to jeszcze odsłuchać cały utwór, zastanowić się nad nim. I dopiero wtedy będzie dobra opinia.

Zrobienia własnych brzmień robi wrażenie z technicznego punktu widzenia.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

#7 Post autor: Ghostek » śr kwie 07, 2021 12:16 pm

Omni to pójścię na łatwiznę. Tam jest 80 gb sampli, które właściwie są gotowe do użycia. Sztuka to wykręcić jakieś brzmienie mając do dyspozycji kilka oscylatorów. Wiem po sobie, że to czasochłonne i rzadko kiedy znajduję na to czas. Zawsze łatwiej odpalić jakieś vst z gotowym brzmieniem, które później modyfikuje i atomatyzuje się pod swoje potrzeby.
Zresztą ja nie siedzę na tych najbardziej obleganych kombajnach. Z syntezatorów najbardziej podpasowały mi te tworzone przez Tone2. Icarus, Gladiator, Nemesis czy nawet wypuszczony niedawno Warlock, który jest jakby reinkarnacją Firebirda... no cudo!
Obrazek

Awatar użytkownika
Strange Sounds
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 14:05 pm
Kontakt:

Re: Strange Sounds - Cinematic Stories I, II

#8 Post autor: Strange Sounds » śr kwie 07, 2021 13:51 pm

@qnebra dlatego napisałem jeśli się komuś będzie chciało, tworzenie brzmień dla samplera nie jest takie straszne, trzeba mieć jakiś sampel, a najlepiej więcej sampli dla lepszego odwzorowania instrumentu, ustawić efekty, obwiednię ADSR, dodać obsługę Pitch, Modulację, ewentualnie zapętlić i jeden preset gotowy, dotychczas ustawiłem już 3284 takich całe 260 GB sampli i mnóstwo czasu jaki na tym spędziłem :lol:

@Ghostek miałem styczność z Electra 2 od Tone2 zarąbiste, samemu posiadam od AIR Hybrid 3 taki mały Nexus i Vacuum Pro świetne retro brzmienia, Xpand2 rompler i Rob Papen Predator 2 syntezator tego cały czas używam no i na wbudowanych wtyczkach tworzę.

ODPOWIEDZ