Moje covery/plumkadła/biedasongi

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#31 Post autor: Wojteł » wt sie 06, 2013 18:13 pm

Mam tylko, jak do kogoś wbiję (tak jak w tej chwili :wink: )
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#32 Post autor: Wojteł » ndz paź 13, 2013 22:22 pm

Nowy kawałek, inspirowany Davisem. W sumie na środkową część od dawna miałem jako taki szkic w głowie, ale dopiero po festiwalu się zmotywowałem, żeby to jakoś uporządkować i zapisać. Nad końcową częścią trochę się nasiedziałem. Dodam, że roboczy tytuł brzmiał "night run to monopolowy bo kurwa zaraz zamkną". Jakkolwiek uznałem go za zbyt dramatyczny :wink:

https://soundcloud.com/wojciech-wieczorek/night-run
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#33 Post autor: qnebra » ndz paź 13, 2013 23:12 pm

Trochę biedne, ale wiadomo, że w domu nie skołuje się pełnego składu orkiestry z chórem.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#34 Post autor: Wojteł » ndz paź 13, 2013 23:54 pm

Nie bez kozery temat się nazywa "biedasongi" :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#35 Post autor: Kaonashi » wt paź 15, 2013 02:40 am

Znowu mi wyskakuje jakiś alert :?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#36 Post autor: Wojteł » wt paź 15, 2013 16:49 pm

Przed moimi kawałkami to zawsze powinien wyskakiwać alert :D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#37 Post autor: Wojteł » czw kwie 24, 2014 16:09 pm

https://soundcloud.com/vasq1/the-arabian-sky

A takie se o napisałem. Po zmontowaniu dopiero usłyszałem, że musiałbym tu i ówdzie nanieść poprawki, ale z racji ograniczeń technologicznych, raczej nieprędko taki dzień nadejdzie, więc wrzucam to, co mam.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#38 Post autor: Oliver » pt kwie 25, 2014 01:15 am

Wojtek pisze:https://soundcloud.com/vasq1/the-arabian-sky

A takie se o napisałem. Po zmontowaniu dopiero usłyszałem, że musiałbym tu i ówdzie nanieść poprawki, ale z racji ograniczeń technologicznych, raczej nieprędko taki dzień nadejdzie, więc wrzucam to, co mam.
A ty Wojtek jak pracujesz nad swoim utworem to masz przed oczami scene z jakiegoś filmu itd. czy robisz to mechanicznie bez podparcia?
Utwór jest w porządku, ale zasługujesz na krytykę bo trochę ci brakuje pomysłu jak rozwinąc temat. Podobają mi się niektóre zagrywki gdy wchodzą poszczególne sekcje rytmiczne, ale mam wrażenie że tempo tego utworu jest zbyt jednostajne. Głównym akompaniamentem tego utworu jest pianino o ile się nie mylę tak? Nadużywasz go troszkę w pierwszych dwóch minutach przy tak prostych dźwiękach. Za bardzo to wszystko zlewa się ze sobą i brakuje tu większego urozmaicenia pod kątem rytmu.Nie znam twoich wcześniejszych biedasongów, ale postaraj się akcentowac więcej instrumentów tak by to miało ręce i nogi. :wink: Zwolnij tam gdzie trzeba i pozwól mu stopniowo się rozwijac i nie wracaj do tych samych melodii. Brzmienie jest fatalne, ale to nie twoja wina.
Mam w wyobraźni jakby to zabrzmiało przy użyciu żywych instrumentów i zwłaszcza początek jest banalny. Sekcja rytmiczna jest pożądana przy akompaniamencie pianina. Jakieś trąbki, saksofon czy coś...niewiem.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#39 Post autor: Wojteł » pt kwie 25, 2014 14:35 pm

Oliver pisze:A ty Wojtek jak pracujesz nad swoim utworem to masz przed oczami scene z jakiegoś filmu itd. czy robisz to mechanicznie bez podparcia?
Nie do końca rozumiem pytanie, ale jak mam już jakąś progresję akordową albo melodię, na której opieram utworu, to budzi ona jakieś skojarzenia - w taki zwykły sposób, jak przy słuchaniu muzyki bez znajomości kontekstu każdy ma jakieś skojarzenia z obrazami, kolorami itd. Więc jak już mi jakieś skojarzenie przyjdzie do głowy, to staram się resztę dorobić tak, żeby mi to wszystko razem pasowało ;)
Oliver pisze:Utwór jest w porządku, ale zasługujesz na krytykę bo trochę ci brakuje pomysłu jak rozwinąc temat.
Nie przeczę, sam średnio jestem z niego zadowolony i jak trochę od niego odpocznę, to chyba napiszę ten utwór od nowa, żeby nie był taki rozlazły.
Oliver pisze:Głównym akompaniamentem tego utworu jest pianino o ile się nie mylę tak? Nadużywasz go troszkę w pierwszych dwóch minutach przy tak prostych dźwiękach.
A jakbym się nazywał Glass, to by było, że geniusz :P ale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego w dalszej części starałem się go już tak nie molestować
Oliver pisze:Nie znam twoich wcześniejszych biedasongów, ale postaraj się akcentowac więcej instrumentów tak by to miało ręce i nogi. :wink:
Są na profilu :wink:
Oliver pisze:Zwolnij tam gdzie trzeba i pozwól mu stopniowo się rozwijac i nie wracaj do tych samych melodii.
Z tym zwalnianiem to nie ma tak łatwo, bo na domowym sprzęcie nie można zmienić tempa utworu - no chyba, że po prostu wszystkie wartości rytmiczne zastąpimy dłuższymi, ale to nie to samo. Poza tym tutaj starałem się go stopniowo rozwijać i mi trochę snuj wyszedł, także z tym też trzeba uważać :wink:

Oliver pisze:Mam w wyobraźni jakby to zabrzmiało przy użyciu żywych instrumentów i zwłaszcza początek jest banalny
Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze ;)

Oliver pisze:Sekcja rytmiczna jest pożądana przy akompaniamencie pianina.
wat?
Oliver pisze:Jakieś trąbki, saksofon czy coś...niewiem.
Trąbki są pod koniec, ale na tych samplach brzmią jak synthy z Gladiatora w najlepszym wypadku. A sampli saksofonowych nie mam i nie wiem nawet, skąd wziąć, zresztą wątpię, żeby tam pasował :wink:


Tak czy siak, dzięki za opinię i krytykę :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#40 Post autor: Kaonashi » śr kwie 30, 2014 12:26 pm

Wojtek pisze:
Oliver pisze:Zwolnij tam gdzie trzeba i pozwól mu stopniowo się rozwijac i nie wracaj do tych samych melodii.
Z tym zwalnianiem to nie ma tak łatwo, bo na domowym sprzęcie nie można zmienić tempa utworu - no chyba, że po prostu wszystkie wartości rytmiczne zastąpimy dłuższymi, ale to nie to samo.:
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przecież da się zmienić tempo utworu, przynajmniej na Finale.

Co do utworu, to na pewno jeden z lepszych biedasongów. Nie wydaje mi się, żeby był też zbytnio rozlazły - jakby był krótszy to by stracił na klimacie, mamy dobrą melodię. dobre wejścia (drewna, trąbek), środek trochę kuleje - tzn. nie jest zły, ale coś bym tu dodał, urozmaicił, brakuje troszkę instrumentów perkusyjnych (gdzieniegdzie dla zaakcentowania) i te pauzy jak u Dębskiego - nie ma ich dużo, ale wydają mi się zbędne :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#41 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 30, 2014 13:27 pm

W Finale jest to możliwe, ale trudniejsze jest to w DAW, przez który Wojtek przepuszcza dla lepszego brzmienia. Jest to na pewno jakoś możliwe, ale sam nie wiem, jak :)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#42 Post autor: Kaonashi » śr kwie 30, 2014 14:14 pm

Paweł Stroiński pisze:W Finale jest to możliwe
To potrafi nawet moje Finale sprzed 10 lat :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#43 Post autor: Wojteł » śr kwie 30, 2014 14:49 pm

Kaonashi pisze:Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przecież da się zmienić tempo utworu, przynajmniej na Finale.
Człowiek to się całe życie uczy :D A kaj jest ta opcja?
Kaonashi pisze:Co do utworu, to na pewno jeden z lepszych biedasongów. Nie wydaje mi się, żeby był też zbytnio rozlazły - jakby był krótszy to by stracił na klimacie, mamy dobrą melodię. dobre wejścia (drewna, trąbek),
Dzięki :) Chociaż osobiście mam wrażenie, że w wielu momentach jest jakaś harmoniczno-fakturalna posucha :| za to w paru miejscach chyba przesadziłem z tymi ozdobnikami na drewna
Kaonashi pisze:środek trochę kuleje - tzn. nie jest zły, ale coś bym tu dodał, urozmaicił,
A no jest, kolejna rzecz do poprawki :|
Kaonashi pisze:brakuje troszkę instrumentów perkusyjnych (gdzieniegdzie dla zaakcentowania) i te pauzy jak u Dębskiego - nie ma ich dużo, ale wydają mi się zbędne :wink:
Początkowo planowałem je dodać, ale musiałbym to robić bezpośrednio we fruity Loops, bo notacja w finali jest zbyt ogólna dla moich sampli (w Finale każdy instrument perkusyjny jest na jednym kanale, podczas gdy na samplach mam praktycznie każde brzmienie oznaczone jako oddzielny instrument) co jest dość męczące, poza tym czasem - tak jak w tym przypadku - sprzęt mi nie wydala z powodu zbyt wielu pamięciożernych instrumenów, więc plik z finale muszę dzielić na dwa klipy i przepuszczać i miksować je osobno - dopiero potem w jakimś audicity to kleję w jeden plik. Gdybym jeszcze dorabiał perkusję, musiałbym podzielić to na trzy klipy i w miksie by jeszcze większy burdel był. Pauzy też chciałem wyjebać, ale miałem do wyboru albo zrobić to w miarę równo z bitrate 128 kbps, albo z lepszą jakością, ale wtedy na równość by prawie nie było szans :p

Tak czy siak, jak wezmę się ponownie za ten temacik, to na pewno z tych rad skorzystam :wink:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#44 Post autor: Kaonashi » śr kwie 30, 2014 14:55 pm

Wojtek pisze:
Kaonashi pisze:Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przecież da się zmienić tempo utworu, przynajmniej na Finale.
Człowiek to się całe życie uczy :D A kaj jest ta opcja?
Klikasz u góry przycisk z "mf", następnie klikasz na takt, którego chcesz zmienić tempo, następnie "create" albo "create dynamic" (zależnie od wersji), później zakładka "playback", dalej rozwijasz "type" i dajesz "tempo", pod spodem wpisujesz odpowiednią wartość i powinno działać.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Moje covery/plumkadła/biedasongi

#45 Post autor: Wojteł » ndz paź 26, 2014 21:12 pm

Nowy kawałek akcji - w sumie starałem się go utrzymać prostym harmonicznie i chyba wyszło lepiej, niż gdybym kombinował na siłę :P Kompletnie nie mam pomysłu na tytuł, wszelkie sugestie mile widziane :wink:


https://soundcloud.com/vasq1/the-escape

I jeszcze taki joke: Paweł mi podrzucił kiedyś pomysł, że zaaranżowac "Happy Birthday" na styl Dona Davisa. Oto efekt:

https://soundcloud.com/vasq1/happy-birthday-agent-smith
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ