Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
misiek7582
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 12, 2012 23:06 pm

Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

#1 Post autor: misiek7582 » śr sty 02, 2013 22:18 pm

Witam! Oto jedna z moich pierwszych krótkich kompozycji. Zapraszam do słuchania i komentowania ;) Pozdrawiam wszystkich

https://soundcloud.com/ukasz-abu/warzon ... omposed-by

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

#2 Post autor: Kaonashi » czw sty 03, 2013 13:53 pm

Początek bardzo fajny (być może to zasługa wspaniałego głosu) później już niestety robi się słabiej i trochę sztampowo, choć brzmienie dźwięku masz naprawdę dobre.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

misiek7582
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 12, 2012 23:06 pm

Re: Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

#3 Post autor: misiek7582 » pt sty 04, 2013 01:18 am

Dzięki za opinię ;) Zdaję sobie sprawę że to nie jest mistrzostwo świata bo tak jak wspomniałem w innym temacie to jest tylko moje hobby (sposób na relaks), któremu niestety nie mogę zbyt dużo czasu poświęcić z racji tego że na co dzień gram na bębnach i to jest mój chleb ;) Natomiast jeśli chodzi o tworzenie muzyki hmm... to czy robie to zawodowo czy nie chciałbym się czegoś jeszcze nauczyć dlatego znalazłem to forum z nadzieją że ktoś bardziej doświadczony da mi cenne rady, ale widzę że towarzystwo jest mało rozgadane ;) Co do twojej opinii byłbym wdzięczny jakbyś rozwinął swoją wypowiedź, czyli co dokładnie Ci się nie podoba- melodia, harmonia, orkiestracja? wiem że patrząc na tą kompozycję to nie jest nic nowatorskiego natomiast na początku swojej przygody z komponowaniem chyba każdy z nas czerpał jakieś wzorce zanim wykształcił swój własny styl, zresztą podobnie jest z nauką gry na instrumencie :) A jesli chodzi o zabawe w kompozytora to ja dopiero zaczynam. Pozdrawiam wszystkich

lep
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 17, 2012 20:35 pm

Re: Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

#4 Post autor: lep » czw sty 10, 2013 12:20 pm

Witam.
Sama kompozycja i klimat dla mnie ok.
Mnie nie widzi się sam miks.
Generalnie wyeksponował bym tu orkiestrę ponad te elektroniczne szurające sample.
Od 1:33 do 1:36 robi ci się jakiś konkretny rezonans w okolicach 80hz.
Niektóre blachy na crescendach sporo za głośno.
Skąd brałeś ten głos na początku numeru?
Pozdrawiam.

misiek7582
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 12, 2012 23:06 pm

Re: Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

#5 Post autor: misiek7582 » czw sty 10, 2013 21:40 pm

Jeśli chodzi o rezonans to nie mam dobrego sprzętu odsłuchowego więc nie zwróciłem uwagi, z drugiej strony jestem bębniarzem więc pewnych rzeczy nie słyszę ze względu na lata pracy w dość sporym hałasie :)Akurat jeśli chodzi o elektronike to chciałem żeby była wyeksponowana ale to kwestia gustu i pewnie każdy z nas zrobiłby to inaczej nie mniej jednak teraz też bym parę rzeczy zmienił w miksie bo dopiero po czasie ( na świeże ucho )pewne niedociągnięcia słychać, ale już nie chce mi się siedzieć przy tym kawałku bo po pierwsze nie mam czasu a po drugie nie jest aż tak zajebisty żeby przy nim siedzieć i dopieszczać godzinami ;) Głosik jest z Omnisphera 1.5 - jest fajny ale wymagał troche pracy żeby zabrzmiał jak najbardziej naturalnie choć i tak słychać że jest z sampla :) Dzięki za cenne rady. Pozdrawiam

Piotr Hummel
Szofer w RCP
Posty: 202
Rejestracja: pn sie 11, 2008 09:16 am
Kontakt:

Re: Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

#6 Post autor: Piotr Hummel » pn sty 28, 2013 12:13 pm

Bardzo fajne. Czuć muzykę filmową, że tak powiem. Brzmienie również klarowne. Wokal super.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

#7 Post autor: Kaonashi » pn sty 28, 2013 15:07 pm

To trzeba przyznać - wokal miażdży.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

misiek7582
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 12, 2012 23:06 pm

Moje kompozycje - zapraszam do słuchania

#8 Post autor: misiek7582 » wt mar 25, 2014 22:21 pm

Witam po długiej przerwie... w końcu mogłem chwilę przysiąść i coś napisać na szybko także zapraszam do słuchania i opinii oczywiście ;)
https://soundcloud.com/ukasz-abu/sadness-muz-ukasz-abu

ODPOWIEDZ