Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

Tworzysz? Chcesz się podzielić z innymi swoją pracą? To miejsce dla Ciebie. Pochwal się, a inni z pewnością pochwalą, skrytykują, lub choćby skomentują...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#1 Post autor: Ghostek » śr lip 28, 2021 16:33 pm

Tak sobie pomyślałem, że może warto byłoby założyć temat, w którym będziemy się dzielić swoimi zgłoszeniami do konkursów kompozytorskich.
Nigdy jakoś mnie ta forma aktywności za bardzo nie interesowała, ale ostatnio zaciekawił mnie konkurs organizowany przez Spitfire i Pinar Toprak.
Głównie dlatego, że serialu nie widziałem, a muzy nie słyszałem (z tego fragmentu). Więc czemu nie?
Pewnie i tak jajo z tego będzie, bo konkurencja ma lepsze pojęcie o robieniu muzy filmowej niż ja kiedykolwiek będę miał, ale zabawa była przednia. :)

Oto efekt:


youtu.be/wDKv5T4y76E
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#2 Post autor: qnebra » śr lip 28, 2021 17:23 pm

Słyszałem jakieś trailerowe RCP czy coś takiego? Sam chętnie bym skrobnął coś pod konkurs, tylko kurde no DAW nie ma żadnego podglądu filmów. Chyba że bawić się w synchronizację z jakimś zewnętrznym odtwarzaczem.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#3 Post autor: Ghostek » śr lip 28, 2021 17:39 pm

Akurat poszedłem po linii mainstreamowego gówna, co obecnie króluje na rynku, wiec tak... było trailerowe RCP :D
A na czym robisz muzę?
U mnie na FLu spokojnie mogę film odpalić i robić synchro ścieżek z obrazem, a później wyeksportować nawet całość.
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#4 Post autor: qnebra » śr lip 28, 2021 20:20 pm

Ghostek pisze:
śr lip 28, 2021 17:39 pm
Akurat poszedłem po linii mainstreamowego gówna, co obecnie króluje na rynku, wiec tak... było trailerowe RCP :D
Czyli dobrze żem podejrzewał.
A na czym robisz muzę?
U mnie na FLu spokojnie mogę film odpalić i robić synchro ścieżek z obrazem, a później wyeksportować nawet całość.
lmms

Co prawda mam FL, lecz nie przepadam za workflow w tym programie. Znacznie, znacznie lepiej robi mi się w lmms, nawet pomimo oczywistych i rażących braków w funkcjonalności w porównaniu do bardziej profesjonalnego softu. Wsparcie odtwarzania filmów i synchronizację z osią czasu programu można sobie samemu napisać, lub zaczekać aż zrobi to ktoś bardziej ogarnięty. Jest jeszcze opcja użycia JACK do synchronizacji odtwarzacza wideo i DAW, tylko chyba mało kto jest na tyle zdesperowany.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#5 Post autor: Ghostek » śr lip 28, 2021 22:43 pm

qnebra pisze:
śr lip 28, 2021 20:20 pm
Wsparcie odtwarzania filmów i synchronizację z osią czasu programu można sobie samemu napisać, lub zaczekać aż zrobi to ktoś bardziej ogarnięty. Jest jeszcze opcja użycia JACK do synchronizacji odtwarzacza wideo i DAW, tylko chyba mało kto jest na tyle zdesperowany.
O ile jestem zwolennikiem wolnego oprogramowania w użytkowaniu codziennym, o tyle do pracy z dźwiękiem muszę stwierdzić, że się po prostu na dłuższą metę nie nadaje. Nie ma wsparcia dla wielu funkcji i peryferii.
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#6 Post autor: qnebra » śr lip 28, 2021 23:28 pm

Wiem. Ogólnie brakuje mi paru rzeczy w programie, lecz przy tym są mi one przeważnie zbędne.
Raz znam program od podszewki i używam od lat, a dwa to taki wybór z kategorii:

- Coś co nie ma kilku funkcji współczesnych profesjonalnych DAW, lecz ma przy tym dobre, łatwe i szybkie workflow pomimo braków funkcjonalności
- Coś co ma wszystkie współczesne funkcje, lecz przy tym workflow jest wolne, nieintuicyjne i skomplikowane pomimo posiadania wszystkich funkcji

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#7 Post autor: Paweł Stroiński » śr lip 28, 2021 23:44 pm

Próbowałeś Reapera, czyli WinRARA DAW-ów?

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#8 Post autor: qnebra » czw lip 29, 2021 00:19 am

Paweł Stroiński pisze:
śr lip 28, 2021 23:44 pm
Próbowałeś Reapera, czyli WinRARA DAW-ów?
Znam Reapera, próbowałem kilka razy, nawet udawało się coś zrobić. Kłopot w tym, że domyślne UI Reapera jest koszmarem, wymagającym żelaznej determinacji by nie uciec stamtąd widząc program po raz pierwszy i go ustawić pod swoje potrzeby. Sam najbardziej używam w swoich kompozycjach automatyki na parametrach instrumentów, a to było coś czego za nic mi się nie udało załapać w Reaperze. Ogólnie łatwość robienia automatyki, precyzyjnych modyfikacji i elastyczność tego są dla mnie ważne.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#9 Post autor: Ghostek » czw lip 29, 2021 00:45 am

Dla mnie właśnie w FLu najłatwiej się robi automatyzacje, bo robisz to albo statycznie albo dynamicznie podczas rejestrowania procesu automatyzacji. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#10 Post autor: qnebra » czw lip 29, 2021 00:59 am

Ghostek pisze:
czw lip 29, 2021 00:45 am
Dla mnie właśnie w FLu najłatwiej się robi automatyzacje, bo robisz to albo statycznie albo dynamicznie podczas rejestrowania procesu automatyzacji. :)
Pomagałem przy naprawieniu UX 'dynamicznego' rejestrowania kontrolerami, tak z perspektywy kompozytora i użytkownika. Całkiem ciekawa sprawa, która zasadniczo nie wyszła na jaw przez lata, bo mało kto się bawił nagrywaniem automatyki kontrolerem midi. Statyczny edytor jest na tyle dobry, że nie potrzeba nawet zwykle używać kontrolera, a znaczna większość użytkowników jednak też i żadnego hardware nie ma. Jest on nabywany dopiero później, zwykle wraz z migracją na inny soft, gdy już jest się świadomym że robienie muzyki jest tym co się chce robić.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#11 Post autor: Ghostek » czw lip 29, 2021 09:31 am

Ja jakiś czas temu zainwestowałem w kontroler i bardzo skraca mi to proces produkcji jingli czy na użytek reklam. A że bawie się tym przy okazji robienia eksperymentów muzycznych to już osobna sprawa. :)
Obrazek


Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#13 Post autor: qnebra » ndz sie 01, 2021 19:45 pm

Radek widzę w swoim najbardziej typowym stylu poleciał. Kurde, sam spróbuję coś machnąć, tylko dla mnie to uczenie się kompletnie nowego narzędzia od zera.

Mefisto

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#14 Post autor: Mefisto » pn sie 02, 2021 16:35 pm

Ta pierwsza całkiem fajna, choć może ciut za bardzo techno. No i szkoda, że urywa się w środku sceny, choć dramaturgicznie nawet to działa. Druga za to kompletnie nie pasuje imo do sceny - pojawia się za wcześnie i nie działa z obrazem jak trzeba.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Konkursy kompozytorskie - nasze zgłoszenia

#15 Post autor: qnebra » czw sie 05, 2021 16:33 pm


youtu.be/KngIeSTGvIo

Rewizji to będzie już z pięć, co zrobię i opublikuję to coś mi nagle nie pasuje, usuwam, poprawiam i wrzucam od nowa.

ODPOWIEDZ