Platformy Streamingowe

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?

Twoja Ulubiona Platforma Streamingowa

APPLE TV+
0
Brak głosów
CANAL+
0
Brak głosów
DISNEY+
1
9%
HBO MAX
5
45%
NETFLIX
3
27%
PLAYER
0
Brak głosów
PRIME VIDEO (AMAZON)
1
9%
INNA (W komentarzu napisz jaka)
1
9%
 
Liczba głosów: 11

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Platformy Streamingowe

#16 Post autor: swordfish » sob lis 12, 2022 19:22 pm

Patrząc na jakość techniczną to zdecydowanie prym prowadzi AppleTV+, Disney+ i Netflix. Tuż za nimi Prime Video i HBO Max. Najsłabiej jest w Viaplay i w Canal+.
Jeśli chodzi o zawartość merytoryczną, to najwyżej oceniam HBO Max. Co poniedziałek premiera ich flagowego HBO Original. Wcześniej był to „LA Lakers” i „Westworld”, teraz „White Lotus”. Po za tym kino światowe i festiwalowe, tzw. premiery z Cinemaxa.
Netflix wrzuca bardzo dużo premier i często są robione bardzo tandetnie. Ale na szczęście mają perełki - ostatnio „Królowa”, „Wielka Woda” czy „Na Zachodzie bez zmian”.
Prime Video teraz przyciąga mnie „Peripheral” od twórców „Westworldu”. Cena za Amazona jest dumpingowa, więc prawie za darmo. 49 zł na rok daje ok. 4 zł na miesiąc. A treści wysokiej jakości bez liku.
Na Disney+ na siłę odcinanie kuponów od Marvela i Star Wars. Ten „She-Hulk” okazał się porażką, choć główną aktorkę można było polubić. Mają na szczęście perełki jak „Under The Banner Of Heaven” czy „Pam&Tommy”. Teraz widzę wjechał interesujący dokument „Wulkan miłości”, który był dwa-trzy miesiące temu w kinie. Disney+ można powiedzieć stoi wysoko z dokumentami. I oczywiście koniecznie warto obejrzeć „The Beatles: Get Back” Petera Jacksona. Rekonstrukcja koncertu na dachu Abbey Road. Rewelacyjnie zmontowane.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#17 Post autor: Mystery » pn lis 28, 2022 11:34 am

Do 2 grudnia można jeszcze skorzystać z linka na Apple TV+ na 2 miesiące za darmo od Seleny Gomez :wink: Dziś kończy mi się darmowy 3 miesięczny okres z PS4 i chyba sobie jeszcze przedłużę na te święta i nowy rok, m.in. 9 grudnia będzie ten nowy film z Willem Smithem "Emancipation", a sporo ciekawych seriali jeszcze na mnie czeka :wink:

Oczywiście potrzebny jest Apple ID i powiązana karta płatnicza.
https://redeem.apple.com/atvselena-emeia

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#18 Post autor: Mystery » śr lis 30, 2022 12:41 pm

Koper pisze:
pt lis 11, 2022 12:37 pm
Wawrzyniec pisze:
czw lis 10, 2022 20:56 pm
I tego Hellraisera nowego. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Zapomniałem odpowiedzieć na te śmieszki :wink: Kontent Hulu/FX, u nas Star, to przede wszystkim masa świetnych i nagradzanych seriali, w tym roku zdobyli blisko 60 nominacji do Emmy i sporo też wygrali, m.in. Keaton za Dopesick czy Seyfried za The Dropout. Do tego mnóstwo kultowych klasyków Foxa i nowe tytuły takie jak Under the Banner of Heaven, Only Murders in the Building, Pam & Tommy, Orville, Candy, Reservation Dogs, The Bear, The Old Man, The Patient... wszystkie dostępne u nas tylko na Disney+ i to jest właśnie duży plus tej platformy, o który mi chodziło, a Hellraiser nawet tam nie trafił :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#19 Post autor: Mystery » czw gru 08, 2022 21:36 pm

Mystery pisze:
pn lis 28, 2022 11:34 am
Do 2 grudnia można jeszcze skorzystać z linka na Apple TV+ na 2 miesiące za darmo od Seleny Gomez :wink: Dziś kończy mi się darmowy 3 miesięczny okres z PS4 i chyba sobie jeszcze przedłużę na te święta i nowy rok, m.in. 9 grudnia będzie ten nowy film z Willem Smithem "Emancipation", a sporo ciekawych seriali jeszcze na mnie czeka :wink:

Oczywiście potrzebny jest Apple ID i powiązana karta płatnicza.
https://redeem.apple.com/atvselena-emeia
Apple TV znów na 2 miesiące za darmo, tym razem od Willa Smitha :wink: Można skorzystać do 14 stycznia.
https://redeem.apple.com/emancipation-e ... s_offer_22

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#20 Post autor: Mystery » sob sty 28, 2023 17:41 pm

Oferta SkyShowtime. Jest i "Miasteczko Twin Peaks" dla Kaonashiego :wink:
https://filmozercy.com/wpis/jakie-filmy ... -produkcji

Jak dla mnie nic za bardzo ciekawego czego nie widziałem tam nie ma, a o jakichś nadchodzących ważnych produkcjach nie słyszałem, także w moim przypadku pass. Może kiedyś weźmie się na miesiąc, żeby coś nadrobić, ale o abonamencie na rok nie ma mowy.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Platformy Streamingowe

#21 Post autor: swordfish » pn sty 30, 2023 07:03 am

Do tego jakość tylko Full HD. Brakuje klasyki Universal/Paramount, a mnóstwo jest tytułów kręconych od lat 30. XX wieku. Chciałoby się obejrzeć pierwsze Monster Movie - "Draculę", "Frankensteina" i "Mumię" z tych lat 30.
Ceny jeszcze nie znamy, na razie są nieoficjalne infa o 20-25 zł na miesiąc.
Większość tytułów znam. Byłbym zainteresowany głównie "Yellowstone" i "Halo". Z "Gangs of London" tylko jeden sezon, a już powinni dawać drugi. Brakuje "Yellowjackets", a za chwilę premiera 2.sezonu. Wszystko wskazuje, że ta platforma nie da oglądania nawet własnych produkcji jednocześnie z premierą w USA. Może to zmienią. Bo dziwne, abym serial z Showtime miał ciągnąć z torrentów, a nie z ich serwisu.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Platformy Streamingowe

#22 Post autor: lis23 » pn sty 30, 2023 13:36 pm

Ponoć 25 zł / miesiąc, więc wezmę ale nie ma Star Trek Discowery, a przecież usunęli z Netflixa, żeby tu było, jest tylko 8 sezonów NCIS, nie ma innych serii, nie ma wszystkich Parków Jurajskich, itp. Może będą aktualizować ofertę szybciej niż HBO MAX ;) a 4K ma dojść z czasem, ciekawe, kiedy? Na razie zapowiada się takie HBO GO ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Platformy Streamingowe

#23 Post autor: qnebra » pn sty 30, 2023 15:24 pm

lis23 pisze:
pn sty 30, 2023 13:36 pm
Ponoć 25 zł / miesiąc, więc wezmę ale nie ma Star Trek Discowery, a przecież usunęli z Netflixa, żeby tu było, jest tylko 8 sezonów NCIS, nie ma innych serii, nie ma wszystkich Parków Jurajskich, itp. Może będą aktualizować ofertę szybciej niż HBO MAX ;) a 4K ma dojść z czasem, ciekawe, kiedy? Na razie zapowiada się takie HBO GO ;)
Star Trek ma teraz w całości Paramount+.

Ogólnie była z tym ładna heca, znaczy. Netflix podpisał kontrakt wtedy z CBS i Secret Hideout na dystrybucję międzynarodową STD, płacąc sumę tak ładną, że pokrywała koszty całej produkcji. Secret Hideout próbowało wymusić od Netflix jeszcze więcej kasy, na produkcję "Picard" i "Strange New World" grożąc tym, że Netflix będzie musiało zapłacić około 400 mln za naruszenie umowy jeśli zdecydują się przedwcześnie odejść, co zakończyło się przegranym przez SH procesem przed sądem arbitrażowym. Ogólnie, Netflix płaciło chore kwoty w ramach tej umowy, STD miało mizerną oglądalność kompletnie nieprzystającą do ilości wydawanej kasy, plus jeszcze próbowano na nich wydusić jeszcze więcej pieniędzy. Grzecznie zrealizowali pierwotną umowę na STD i gdy się ona skończyła, dosłownie tego samego dnia w pizdu usunęli cały serial z serwisu.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Platformy Streamingowe

#24 Post autor: lis23 » pn sty 30, 2023 15:39 pm

Star Trek ma teraz w całości Paramount+
No tak ale Paramount+ wchodzi w skład SkyShowtime, w końcu Yellowstone jest a Discovery nie ma.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#25 Post autor: Mystery » pn sty 30, 2023 15:47 pm

Cierpliwości, nie mogą wrzucić wszystkiego na raz, muszą sobie coś zostawić do wrzucania co miesiąc, tym bardziej, że za wiele nowości nie produkują, Batman: The Animated Series dopiero teraz wyląduje na HBO Max.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Platformy Streamingowe

#26 Post autor: lis23 » wt sty 31, 2023 09:43 am

Już oficjalnie start 14 lutego i 25 zł / miesiąc, choć ma być jakaś promocja za pół ceny ale to na razie plotka.
Obecnie, Amazon Prime i HBO MAX są tańsze ( 11 zł i 20 zł ) a oferują treści w 4K z HDR.

https://filmozercy.com/wpis/skyshowtime ... abonamentu
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#27 Post autor: Mystery » wt sty 31, 2023 10:37 am

Jak chcesz Max na miesiąc to 29,99 zł. Biorąc Max, Disney, Prime, miałem już listy rzeczy do obejrzenia i na to co mnie czeka, a tu posucha, kilka seriali do których mi się nie spieszy. Cena atrakcyjna, ale przy obecnej konkurencji jakoś nie widzę tu potencjału na nasz rynek, a już na pewno nie teraz, gdzie nie ma 4K, a aplikacja ma nie działać jeszcze na Samsungach, które stanowią 1/3 sprzedaży telewizorów w Polsce.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Platformy Streamingowe

#28 Post autor: lis23 » wt sty 31, 2023 10:50 am

Ja mam HBO MAX za 20 zł/m bo przeszedłem bezpośrednio z HBO GO, Amazon Prime obniżyli mi na 11 zł / m, najdroższy jest Netflix bo 60 zł za 4K i HDR, Disney+ jest tak pośrodku.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Platformy Streamingowe

#29 Post autor: Mystery » wt sty 31, 2023 11:13 am

To Ty masz i ja mam, ale kto teraz chce Maxa to musi zapłacić 3 dychy i ciekawym ile to będzie kosztować jak wyjdzie to całe Discovery, dobrze, jakby nasze stawki zostały :wink: Opłaca Ci się to 11 zł miesięcznie za Prime? Nie lepiej dać 49 zł za cały rok? Ja teraz płacę za Disney, Prime i Max i miesięcznie wychodzi mi około 43 zł i póki nie przekroczy mi to to 5, 6 dych to mogę tyle miesięcznie na sam streaming przeznaczać :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Platformy Streamingowe

#30 Post autor: lis23 » wt sty 31, 2023 11:49 am

Nie wiem, czy mogę przejść na rok za te 49 zł, jak opłacam miesięcznie od października 2018 roku, Netflixa od września 2018, HBO GO miałem od listopada 2019 a D+ od premiery.
Widzę, że można przejść na roczny abonament, więc tak zrobię :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ